OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

el magico
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: el magico » 2020. május 25., hétfő 10:29

füst írta: Saját tapasztalatból nem lehet általános igazságra extrapolálni.

A te énképed nem torzult el ezektől. Sokaké meg szemmel láthatóan igen. Ízlés szintjén nem érdekel a rap, biztos meg lehet találni benne a szépséget, ezt nem vitatom.
De nem véletlen hogy a nagyvárosi gettókból indult, és az sem, hogy a leggyakoribb témák a drog pénz kurvák fegyverek, de legfőképp hogy mennyire fasza csávó aki előadja.
Kötve hiszem, hogy jó irányba terel ez a műfaj.
Szerintem meg nem a zene torzítja el, hanem a közeg amiben felnőnek. Ha normális szülőktől normális nevelést kapnak, normális emberek veszik körbe, akkor nem fog egy zene után szúrkálgatni, mert normális.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 25., hétfő 8:57

Könnyű összekötni a gyilkosságot a "gonosz" marihuánával
Szerintem ilyet nem is tesznek, csak mindkettő a gyerek rovásán van.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. május 25., hétfő 8:55

Mondjuk a másik oldal se a jó megközelítés. Már-már úgy írjátok, mintha jobbá válna tőle az ember. Köuépsuliba mi is heti rendszerességgel füstöltünk. White widow-t ráadásul, ami akkor minőségi cucc volt. De egy idő után kezdtem befeszülni tőle, elő jött a függősség is. Na most képzeljétek el, hogy egy alapból gyökérre, menő-manó kis kung-fu harcosra milyen hatással van, aki ráadásul.szar környezetben is él, szar társaságban mozog. Simán kihozza belőled azt a fű is, hogy szétszúrkálj bárkit, aki eléd áll.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. május 25., hétfő 8:36

Itt is látszik, mennyire a földbe dugja még ez a szennylap is a fejét. Könnyű összekötni a gyilkosságot a "gonosz" marihuánával :lol: Az alkoholt lehet nagy plakátokon hirdetni, még igazi patrióta is vagy, ha vedeled a pálinkát, de a marihuána használata után szinte gyilkos vagy.
fck society.

Azt kéne elérni, hogy a cigány társadalom is kivesse magából az ilyen lecsúszott retkeket. Meg kéne teremteni a hidat, amin keresztül a cigányok is be tudnának lépni a középrétegbe, normális polgári hivatással. Ez nem csak a cigányok, hanem mindannyiunk érdeke kellene, hogy legyen.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 25., hétfő 8:24

Saját tapasztalatból nem lehet általános igazságra extrapolálni.

A te énképed nem torzult el ezektől. Sokaké meg szemmel láthatóan igen. Ízlés szintjén nem érdekel a rap, biztos meg lehet találni benne a szépséget, ezt nem vitatom.
De nem véletlen hogy a nagyvárosi gettókból indult, és az sem, hogy a leggyakoribb témák a drog pénz kurvák fegyverek, de legfőképp hogy mennyire fasza csávó aki előadja.
Kötve hiszem, hogy jó irányba terel ez a műfaj.

A cigánykérdés meg... mindenkinek vannak személyes tapasztalatai, jól lehet tudni hogy milyen problémákat okoz hogy nem tudnak beilleszkedni, és a végtelen birkatürelem sem hozza meg az eredményt, a számtalan engedmény sem ér semmit....
Ellenben az erő szavából többet képesek felfogni. Ez például biztos, hogy az előző rendszerben ha nem is jól, de jobban működött mint most, hogy amelyik nem dolgozott, hanem az utcán életművészkedett, azt jól megverték a rendőrök. Az ilyen tök egyértelmű kettős gyilkosságért amit egy tucatnyi dolog súlyosbít, hát had ne folytassam, erre is megvolt a jogos büntetés. 15-20 év wellnessbörtön nem fog változtatni a dolgok menetén. Mit tudna adni 40 évesen még ennek a közösségnek, miután kijön a kaptárból? Akármit tesz az élete végéig, ennyi kár után az ő egyenlege már nem lesz pozitív.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2020. május 25., hétfő 0:26

Belem kifordul az egésztől. Marihuána, rap zene, igen biztos ettől késeltek megint a "fiatalok" ... 11-2 éves koromtól a mai napig lassan 30 éves fejjel hallgatok Rap zenét és bár inkább az ívós fajta voltam világ életemben nyilván 1-2 dzsointot előttem én is mint bárki más a korosztályomban. Nem szúrkáltam senkit agyon a deák téren.

Pontosan ez a hányingert keltő kampány amit a média nyomat amitől a belem kifordul. Kiemelik a "drogos" posztjait azt mutogatják orrba szájba mintha egy dzsoint szúrkált volna le 2 fiatalt a belvárosban és nem egy retek lehúzós cigány akinek teljesen mindegy hogy killakikittet hallgat vagy máriót a harmónikást... vagy,hogy 2 pohár sört iszik vagy heroinozik ugyanúgy agyonszúrkál bárkit születésnapja alkalmából.

Megint megy a vetítés meg a körbepisálás csak a lényeget nem fogja(inkább nem meri) meg egyik csodás "hirközlő" sem.

Bezzeg ha 30 évente egy fehér ember unja meg az állandó terrort és agyonlövi az egyiket akkor addig ásnak utána amíg kiderül,hogy az üknagyapjának is horogkereszt volt a seggére tetoválva... Megint ezek a rohadt rap zenét hallgató fiatalok... :roll:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. május 24., vasárnap 23:22

Itt van:

https://www.vadhajtasok.hu/2020/0 ... gi-jogait/


Most őszintén.Erre mit lehet írni?Elég csak megnézni,de én már ezen is felb***tam magam.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

MVPP
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2015. augusztus 23., vasárnap 14:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MVPP » 2020. május 24., vasárnap 23:16

p.csabi1 írta:
Én nem őt tudom.
Nem ő az.

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. május 24., vasárnap 22:59

Én nem őt tudom.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 24., vasárnap 22:53

A helyi kormányzást nem gondolhatod komolyan..
De igen. Az hogy kinek adják el az országuk javait 30 ezüstért, az más kérdés. De attól még?!

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 24., vasárnap 22:19

link lemaradt: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008328167512

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 24., vasárnap 22:14

füst írta:

Őőő Afrikának melyik területén volt virágzás, amire önerőből képesek voltak? Mármint amihez nem volt köze a gyarmatosítóknak...

Mert szerintem Afrikában legutoljára a bronzkorban virágzott önerőből egy állam.

És hogy miért is kérdeztem? Mert szerintem is van ok-okozati összefüggés, és szerintem pontosan azért népesedtek túl, és pontosan azért putri az országuk, mert négerek. És itt nem a néger bőrszínre gondolok, hanem a néger kultúrára. Ott kimaradt pár évszázad a civilizációból, a saját tempójukban a vadászó-gyűjtögető-állattartó törzsi szintig jutottak...
Azóta mindenhol ahol kicsit is emelkedett az életminőség, az annak köszönhető hogy a gyarmatosítók odamentek, és a kizsákmányolásért cserébe építettek ezt-azt.
Amióta meg függetlenedtek, azóta mindenhol khm... helyi kormányzás van, és olyan demográfiai robbanás amit az életben nem fognak tudni kezelni, ezért ugye a föle el is indult a tengeren a gumicsónakokban az EU felé, mert azt hiszik hogy a fehér embernek nincs jobb dolga mint kimerni őket a tengerből.
Messzire kanyarodtam, ez olyan probléma, ami annyira nem hatja meg a hétköznapjaimat, és azt hiszem fogok is kapni -teszem hozzá jogosan- azért amit írtam...

viszont bennem felmerült egy másik kérdés.
Az előbb olvastam el ezt az írást, és valóban.
Hogy lehet az, hogy nagyobb visszhangja volt annak, amikor két helyi hülye megvert pár turistát a Vittula előtt, meg annak, amikor az indexes tojásfejű részeg újságírót kipofozták a KFC-ből, mint annak, amikor két embert lemészrátoltak a Deák téren?
A helyi kormányzást nem gondolhatod komolyan..

Afrikában felosztva uralkodik amerika, oroszország és most már belépett kina is a játékba. Továbbra is rabszolgatartás van és kizsákmányolás. Elég csak a nestle-re gondolni..Akik felvásárolják az afrikai víztárolókat/kutakat amiket eddig ingyen használtak az afrikaiak, majd drágán eladják a csöves afrikaiaknak. Lehetne még sorolni a kakaóbab kartel hálózatot is..és még oly sok mást.

A születésszám tekintetében pl tudom ajánlani ezt a rövid videót: https://www.ted.com/talks/hans_rosling_ ... and_babies

Illetve szerintem ez is egy tök jó kis cikk a témában: https://qubit.hu/2018/11/20/hiaba-a-lat ... egenyseget

+1 infó: a deák téri késelő fehér ember volt.:D

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. május 24., vasárnap 20:13

Csak a szokásos történt, ezért sem igazán üti meg az emberek ingerküszöbét. Budapesten az ilyen alvilágibb figurák között havi szinten történik vagy életveszélyes sérülés okozása, vagy gyilkosság, csak a legtöbb még a hírekbe se kerül be.

Itt hatalmas rendszerszintű probléma van és nem csak a cigányokkal, hanem az egész társadalommal. Könnyen le lehet tudni annyival ezt a történetet, hogy a cigók kinyírtak két embert, de ugyanúgy megteszi ezt a "magyar" is. Eleve ökörség bőrszín alapján ezt kategorizálni. Ha ilyen retkek között nősz fel, akkor hiába vagy szőke és kékszemű, te is ilyen leszel. Mert a viselkedési mintákat átveszi mindenki.
Morálisan egyre lejjebb és lejjebb csúszik a társadalom és nem látni a végét.

A "felzárkóztató" programok a legkártékonyabb dolgok és a fidesz egyik korszakos hibája. Elképesztő mennyiségű pénzt mostak tisztára a kisebbségi programokon keresztül, amiből a ténylegesen rászorulók mit is kaptak? Sört és virslit. Ami átképzés címén folyik, az is értékelhetetlen és csak kifizetőhelynek létezik.
Valójában a cigányság a politika legnagyobb fegyvere, mivel nagyon könnyen tudják függésben tartani őket - lásd közmunka - és ezáltal fix szavazóbázist kapnak.

db97
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2017. február 8., szerda 21:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: db97 » 2020. május 24., vasárnap 19:42

Remélem most is jönnek majd a civil szervezetek kártérítést követelni az áldozatok családjának, mint Gyöngyöspatán. :roll: A bíróság meg oda is ítéli. Véletlenül sem fog szabadlábon lófrálni tovább a tesókkal pár év múlva. De persze minek legyek naiv. :roll:

Azt, hogy remélhetőleg nem kap majd milliós kártérítést a börtönben átélt kényelmetlenségekért és traumákért már meg se említem.

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. május 24., vasárnap 19:40

davi10 írta:
Dupla D írta: Pest szerintem javult az utóbbi évtizedben, a vidék viszont drasztikusan romlott. Főleg a falvakban lett sokkal rosszabb a helyzet.
Igen, valami ilyesmi elgondolásom volt nekem is.

Amúgy ahogy így hallom meg olvasom a 2 (újpest szurkoló ?) srácnak is volt már ügye a rendőrökkel, úgyhogy abba se vagyok biztos, hogy annyira elkerülhetetlen lett volna ez az egész...

A "vidéki" helyzetről meg én is hallok szépeket, ott nem segít semmit ez a közmunkaprogram? Nem valami ilyesmire lett kitalálva?
Faterom szokta emlegetni, hogy a Kádár-korszakban már az ilyen simlis-munkakerülős cigányokkal is sokkal keményebb kézzel bántak, sajnos elkanászodtak.
A közmunkaprogram gyakorlatilag lenevel a munkáról. A segélyezés más néven, csak közben beléjük ívódik, hogy ők ""dolgoznak"". Közben kézimunka igényes ágazatok mennek tönkre, mert nincs megfizethető munkaerő. Teljesen szétverik a vidéket.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 24., vasárnap 19:16

mindennek van ok okozata.

Pl az afrikaiak nem azért népesedtek túl, mert ők niggerek. A helyzet csupán annyi, hogy putri az egész ország. Minél jómódúbb egy társadalom, annál kevesebb gyerek születik. Afrika azon területe amely felvirágzott, ott megfigyelhető a kevesebb szülés szám.
Őőő Afrikának melyik területén volt virágzás, amire önerőből képesek voltak? Mármint amihez nem volt köze a gyarmatosítóknak...

Mert szerintem Afrikában legutoljára a bronzkorban virágzott önerőből egy állam.

És hogy miért is kérdeztem? Mert szerintem is van ok-okozati összefüggés, és szerintem pontosan azért népesedtek túl, és pontosan azért putri az országuk, mert négerek. És itt nem a néger bőrszínre gondolok, hanem a néger kultúrára. Ott kimaradt pár évszázad a civilizációból, a saját tempójukban a vadászó-gyűjtögető-állattartó törzsi szintig jutottak...
Azóta mindenhol ahol kicsit is emelkedett az életminőség, az annak köszönhető hogy a gyarmatosítók odamentek, és a kizsákmányolásért cserébe építettek ezt-azt.
Amióta meg függetlenedtek, azóta mindenhol khm... helyi kormányzás van, és olyan demográfiai robbanás amit az életben nem fognak tudni kezelni, ezért ugye a föle el is indult a tengeren a gumicsónakokban az EU felé, mert azt hiszik hogy a fehér embernek nincs jobb dolga mint kimerni őket a tengerből.
Messzire kanyarodtam, ez olyan probléma, ami annyira nem hatja meg a hétköznapjaimat, és azt hiszem fogok is kapni -teszem hozzá jogosan- azért amit írtam...

viszont bennem felmerült egy másik kérdés.
Az előbb olvastam el ezt az írást, és valóban.
Hogy lehet az, hogy nagyobb visszhangja volt annak, amikor két helyi hülye megvert pár turistát a Vittula előtt, meg annak, amikor az indexes tojásfejű részeg újságírót kipofozták a KFC-ből, mint annak, amikor két embert lemészrátoltak a Deák téren?

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 24., vasárnap 17:18

mindennek van ok okozata.

Pl az afrikaiak nem azért népesedtek túl, mert ők niggerek. A helyzet csupán annyi, hogy putri az egész ország. Minél jómódúbb egy társadalom, annál kevesebb gyerek születik. Afrika azon területe amely felvirágzott, ott megfigyelhető a kevesebb szülés szám. Ugyan ez a helyzet lakatoséknál is.

Egy egy civil szervezet nagyon szép munkát tud végezni még igazi késdobáló területeken is. Esetleg ott van a dikh villám futócsapat is.. Na az ilyen kezdeményezésekkel, a hasonló modellekkel lehet változást elérni.
Persze ehhez valós programok kellenek, fizetett szociális gondozók, meg szakértelem. Ezek közül nagyjából semmi se található meg itthon.

Amit meg nagyon sajnálok, hogy nem megvalósítható az, hogy a rossz/agresszív családi környezetből nincs erőforrás kivonni a gyerekeket. Pedig ezt kellene...A gyereket kiemelni, a szülőket pedig jelöletlen sírokba dobálgatni, ezáltal az ördögi kör megborulna. Amíg legalább az egyik oldal nem kezd el változtatni..addig bizony az lesz, hogy este a boráros térnél kétszer is meggondolod milyen telefont veszel elő a zsebedből.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8398
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. május 24., vasárnap 16:37

A "vidéki" helyzetről meg én is hallok szépeket, ott nem segít semmit ez a közmunkaprogram? Nem valami ilyesmire lett kitalálva?
Faterom szokta emlegetni, hogy a Kádár-korszakban már az ilyen simlis-munkakerülős cigányokkal is sokkal keményebb kézzel bántak, sajnos elkanászodtak.
anyukam parja videken a helyi varosgazdalkodasnal dolgozik, a komzunkasok is az o keze alatt futnak.
szokott meselni cifra sztorikat.

jobb, ha egyes emberek nem is jarnak be, sokszor inkabb le is igazolja nekik valaki a napot, meg akkor is, ha azert kellene ott legyenek, mert buntetest kell ledolgozzanak.

ha neha nap bemennek egy fel napra (mert ebedszunetrol nem jonnek akkor sem vissza :lol: ), akkor is sokkal tobb kart, stresszt, feszultseget okoznak, mint hasznot es akkor a lopasokrol meg nem is ejtettunk szot.

en a jovot illetoen sajnos eleg borulato vagyok, szerintem kb lehetetlen az integracio.
a helyzet ugyan az, mint pepitaban az arabok es afrika tulnepesedesevel : ahogy az arány naprol napra romlik a "feher ember" karara, ugy lesz majd rosszabb a szitu mind magyarorszagon, mind globalisan.

mondjuk a mi eletunkben talan meg nem robban a bomba, de ha lenne gyerekem, az o jovojeert mar biztosan aggodnek.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. május 24., vasárnap 16:07

Dupla D írta: Pest szerintem javult az utóbbi évtizedben, a vidék viszont drasztikusan romlott. Főleg a falvakban lett sokkal rosszabb a helyzet.
Igen, valami ilyesmi elgondolásom volt nekem is.

Amúgy ahogy így hallom meg olvasom a 2 (újpest szurkoló ?) srácnak is volt már ügye a rendőrökkel, úgyhogy abba se vagyok biztos, hogy annyira elkerülhetetlen lett volna ez az egész...

A "vidéki" helyzetről meg én is hallok szépeket, ott nem segít semmit ez a közmunkaprogram? Nem valami ilyesmire lett kitalálva?
Faterom szokta emlegetni, hogy a Kádár-korszakban már az ilyen simlis-munkakerülős cigányokkal is sokkal keményebb kézzel bántak, sajnos elkanászodtak.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. május 24., vasárnap 14:59

A nagyobb városok és főleg Pest ilyen szempontból más kicsit, mert az utóbbi években elszaladtak a lakásárak, ami miatt a korábban rosszabbnak számított környéken is el kezdett kicserélődni a lakosság. A szegényebb rétegnek megéri kiköltözni a városból, jellemzően vidékre.

Pest szerintem javult az utóbbi évtizedben, a vidék viszont drasztikusan romlott. Főleg a falvakban lett sokkal rosszabb a helyzet.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég