Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. május 30., szombat 4:57

Belenéztem én is, de csak egy agyonsminkelt, ripacs Hardyt láttam :'( :vivo:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 29., péntek 21:36

Ez a Capone mi akar lenni? 40perce nézem, de esélyes hogy kasza.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. május 29., péntek 13:43

szerintem vagy kétszer megnéztem az Ötödik pecsétet mióta itt szó volt róla, már nem emlékszem melyik bélakollega ajánlotta :mrgreen: kiváló magyar film. Ilyeneket keresnék én még, nagyjából hasonló korú és témájú filmeket. valakinek ötlet? :)

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. május 29., péntek 10:32

Tádám írta: Netflixnek köszönhetően elég sok spanyol filmet néztem meg mostanában, itt van pár, ami szerintem nagyon jó, nem mellesleg pedig a La casa de papel-ből ismert színészek is fel-fel tűnnek bennük:

1. Az otthonom
2. Káprázat
3. A mocsár csöndje

Illetve korábban láttam még a "Láthatatlan vendég" c. alkotást is, az is nagyon bejött. Valahogy a spanyolok teljesen más hangulatú filmeket készítenek, nagyon tetszik ez a stílus, és remek, fordulatos alkotások ezek, ajánlom őket. :)
En pont a lathatatlan vendeget ajanlottam most a Filmklubban. :mrgreen: A tobbsegnek tetszett is, tenyleg jo film.

Amugy a Kaprazatot is lattam, az is jo volt, a masik ketto meg kimaradt egyelore.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2020. május 29., péntek 9:27

Raúlito írta: A spanyol filmek szerintem is elsőrangúak, és nem csak a legismertebb rendezők (pl. Almodóvar, Amenábar) hanem a fiatalabb alkotók is egyedi hangulatú és elgondolkodtató filmekkel jelentkeznek.
Igen, és sorozatban is kiválóak.

Nagyon tetszik az egyedi stílusuk, hogy nem állnak be a sorba. :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. május 29., péntek 9:20

NAGYMENŐK: Tagadhatatlan, hogy Scorsese egyik legjobb filmje, de szinte hihetetlen, hogy Joe Pesci és a magyar szinkron mekkorát dobnak rajta. Ideje volt már újrázni. :lilasalas:

A KÁRHOZAT ÚTJA: Gengszter köntösbe bújatott bosszúfilm, egy mindig kiváló Tom Hanksszel és egy brilliánst Paul Newmannel. Nem mondom, hogy a kedvencem lesz, de remekül elvoltam vele.

A HALÁL KERESZTÚTJÁN: Coenékkel úgy vagyok, mint a 7/10-es filmekkel. Jók-jók, de nem kiugrók. Ennek is megvoltak a pillanatai, Turturro is jó volt, viszont ami leginkább tetszett benne, az Gabriel Byrne. Eszméletlen laza volt.

RÉMÁLOM AZ ELM UTCÁBAN 3: Kreatív, para és szórakoztató. Langenkamp visszahozása jó húzás volt és végre Freddy is 100%-os formát öltött.

RÉMÁLOM AZ ELM UTCÁBAN 4: Az első 1 óra, egészen Kristen haláláig teljesen jól folytatja a 3. részt. Ötletes, jól kinéző Freddy gyilkosságok jellemzik, aztán jött a totális bullshit. Ettől függetlenül én nagyon bírom. Freddy 110%-on, a zenék pedig ütősek.

RÉMÁLOM AZ ELM UTCÁBAN 5:
Alig emlékeztem erre a részre, mondjuk nem véletlenül. Englund parádé, bár ez nem meglepő... viszont, amit el lehetett rontani, azt elrontották ebben a filmben. Totális bullshit az egész.

RÉMÁLOM AZ ELM UTCÁBAN 6: Ebben a filmben tök jó ötletek voltak. A gyerekmentes Springwood, Freddy lánya vagy Freddy terve, hogy több embert ölhessen. A kivitelezés paródia szint... a stáblista alatt viszont egy tök jó zenés összefoglalót csináltak az eddigiekről.

RÉMÁLOM AZ ELM UTCÁBAN 7: Heather de jól nézett ki! Érződik, hogy Wes visszatért, de ettől függetlenül a forgatókönyvvel még mindig nem vagyok kibékülve. Freddy ötlettelen és szarul néz ki. A film a filmben megoldás meg szerintem totál felesleges volt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. május 29., péntek 3:10

A spanyol filmek szerintem is elsőrangúak, és nem csak a legismertebb rendezők (pl. Almodóvar, Amenábar) hanem a fiatalabb alkotók is egyedi hangulatú és elgondolkodtató filmekkel jelentkeznek.
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 29., péntek 0:44

Végre megnéztem a Zöld henteseket, én nem értem miért maradt ki eddig ez a film, ez valami elképesztően beteg. :lol: :lol: :lol: Imádtam, bár kicsit sajnáltam, hogy a végén elment az ultragroteszk fekete komédiából egy (hasonló hangvételű) családi drámába. Amúgy óriási, teljesen zavarbaejtő az egész. :lol:

Mikkelsen még mindig elképesztő (az a fej így kopaszon :lol: ), és Lie Kaas is abszolút partiban van vele. A Q ügyosztály filmekben nagyon megkedveltem a faszit, simán Mikkelsen kvalitás, csak megragadt Dániában.

Fingom nincs, hogy pontozhatnám, 7,5 és 8 között valahol. Ajánlom mindenkinek.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 28., csütörtök 16:58

Tádám írta:Igen, igen, megvolt, köszönöm. Csak még nem dolgoztam fel.
Hat, kell hozza gyomor, hogy megemessz mindent. :mrgreen:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2020. május 28., csütörtök 16:56

géza írta:
Tádám írta: Netflixnek köszönhetően elég sok spanyol filmet néztem meg mostanában, itt van pár, ami szerintem nagyon jó, nem mellesleg pedig a La casa de papel-ből ismert színészek is fel-fel tűnnek bennük:

1. Az otthonom
2. Káprázat
3. A mocsár csöndje

Illetve korábban láttam még a "Láthatatlan vendég" c. alkotást is, az is nagyon bejött. Valahogy a spanyolok teljesen más hangulatú filmeket készítenek, nagyon tetszik ez a stílus, és remek, fordulatos alkotások ezek, ajánlom őket. :)
Platformot lattad? Ha nem, akkor ajanlom azt meg.
Igen, igen, megvolt, köszönöm. Csak még nem dolgoztam fel. :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: géza » 2020. május 28., csütörtök 16:55

Tádám írta: Netflixnek köszönhetően elég sok spanyol filmet néztem meg mostanában, itt van pár, ami szerintem nagyon jó, nem mellesleg pedig a La casa de papel-ből ismert színészek is fel-fel tűnnek bennük:

1. Az otthonom
2. Káprázat
3. A mocsár csöndje

Illetve korábban láttam még a "Láthatatlan vendég" c. alkotást is, az is nagyon bejött. Valahogy a spanyolok teljesen más hangulatú filmeket készítenek, nagyon tetszik ez a stílus, és remek, fordulatos alkotások ezek, ajánlom őket. :)
Platformot lattad? Ha nem, akkor ajanlom azt meg.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Tádám » 2020. május 28., csütörtök 16:44

Netflixnek köszönhetően elég sok spanyol filmet néztem meg mostanában, itt van pár, ami szerintem nagyon jó, nem mellesleg pedig a La casa de papel-ből ismert színészek is fel-fel tűnnek bennük:

1. Az otthonom
2. Káprázat
3. A mocsár csöndje

Illetve korábban láttam még a "Láthatatlan vendég" c. alkotást is, az is nagyon bejött. Valahogy a spanyolok teljesen más hangulatú filmeket készítenek, nagyon tetszik ez a stílus, és remek, fordulatos alkotások ezek, ajánlom őket. :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. május 27., szerda 17:19

Realfan1 írta:
3 Idiots

Illetve van még egy film amire kitérnék, az pedig a Gangs of Wasseypur, ami egy indiai gengszterfilm.
Előbbit én is tudom ajánlani, évekkel ezelőtt láttam. Nem is tudom hogy futottam bele, nem bírom én annyira az indiai kultúrát.
Amúgy a "főszereplő" csávo lesz a Forrest Gump az indiai remake-ben, ha jól tudom.

Utóbbira ránézek, de ez az 5 órás indiai kaland tényleg nem annyira csalogató :D

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. május 27., szerda 17:01

Köszi az ajánlást, megnézem a napokban :)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. május 27., szerda 16:24

Realfan1 írta: Ajánlanék itt egy filmet, Filmklubba gondoltam először, de elvetettem az ötletet, mert nem biztos, hogy mindenkinek tetszene egy indiai vígjáték.

3 Idiots
https://www.imdb.com/title/tt1187043/

Pár éve mikor először láttam, esti órákban elalváshoz indítottam el. Bollywood miatt nem nagyon vártam tőle semmi extrát. Annyira magával ragadott a története, stílusa, hogy a 3órás játékidő kb elröppent. Sokaknak az Indiai filmekről egyből a Gettómilliomos ami egyből beugrik,na ebben is van éneklős, táncolós rész, de ez ne rémisszen el szerintem senkit, én sem szeretem az ilyeneket. Viszont ebben a filmben annyira jól vannak ezek adagolva, hogy még inkább hozzá is tesznek a film értékéhez, mintsem elvennének. Tetszik, hogy tele ötletes poénokkal (Nem Adam Sandler féle borzalomra kell számítani). Az egész története annyi szívmelengető, és egyedinek mondható, hogy már 2x újranéztem azóta az évek során. Bátran merem vállalni, hogy életem 10 legjobb vígjátéka között szerepel.

Azért írtam ezt ide be, mert pár hozzászólással korábban volt téma, hogy imdb-n miért vannak Bollywood "remekművei" ennyire felpontozva. Ez a film a pozitív példa rá, hogy ott sem minden film rossz. Szóval aki kedvet kapott hozzá, szerintem nyugodtan vállalja be. Max vendégem egy sörre ha mégsem tetszene :mrgreen:

Illetve van még egy film amire kitérnék, az pedig a Gangs of Wasseypur, ami egy indiai gengszterfilm. Nekem ez is nagyon tetszett tőlük. Aki szereti a ezt a stílust/műfajt, annak szerintem ez is nagyon tetszeni fog. Igaz ott a több, mint 5 órás játékidő már sokakat el fog riasztani a megtekintésétől, de egy 70 évet átölelő történetnek kell is ennyi. Egy nagyon összetett és remekül kidolgozott film, nem hiába úgy promózták, hogy "The Godfather of Bollywood".
Sőt, biztos hogy nem. Állítólag volt már olyan, aki megpróbálta. :mrgreen: :mrgreen:

Nemrég néztem én is a 3 idiótát, tényleg jó film, tanulságos. Ajánlom a PK-t, az még jobb. :mrgreen:
https://www.imdb.com/title/tt2338151/?ref_=fn_al_tt_1

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. május 27., szerda 16:12

Ajánlanék itt egy filmet, Filmklubba gondoltam először, de elvetettem az ötletet, mert nem biztos, hogy mindenkinek tetszene egy indiai vígjáték.

3 Idiots
https://www.imdb.com/title/tt1187043/

Pár éve mikor először láttam, esti órákban elalváshoz indítottam el. Bollywood miatt nem nagyon vártam tőle semmi extrát. Annyira magával ragadott a története, stílusa, hogy a 3órás játékidő kb elröppent. Sokaknak az Indiai filmekről egyből a Gettómilliomos ami egyből beugrik,na ebben is van éneklős, táncolós rész, de ez ne rémisszen el szerintem senkit, én sem szeretem az ilyeneket. Viszont ebben a filmben annyira jól vannak ezek adagolva, hogy még inkább hozzá is tesznek a film értékéhez, mintsem elvennének. Tetszik, hogy tele ötletes poénokkal (Nem Adam Sandler féle borzalomra kell számítani). Az egész története annyi szívmelengető, és egyedinek mondható, hogy már 2x újranéztem azóta az évek során. Bátran merem vállalni, hogy életem 10 legjobb vígjátéka között szerepel.

Azért írtam ezt ide be, mert pár hozzászólással korábban volt téma, hogy imdb-n miért vannak Bollywood "remekművei" ennyire felpontozva. Ez a film a pozitív példa rá, hogy ott sem minden film rossz. Szóval aki kedvet kapott hozzá, szerintem nyugodtan vállalja be. Max vendégem egy sörre ha mégsem tetszene :mrgreen:

Illetve van még egy film amire kitérnék, az pedig a Gangs of Wasseypur, ami egy indiai gengszterfilm. Nekem ez is nagyon tetszett tőlük. Aki szereti a ezt a stílust/műfajt, annak szerintem ez is nagyon tetszeni fog. Igaz ott a több, mint 5 órás játékidő már sokakat el fog riasztani a megtekintésétől, de egy 70 évet átölelő történetnek kell is ennyi. Egy nagyon összetett és remekül kidolgozott film, nem hiába úgy promózták, hogy "The Godfather of Bollywood".

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. május 24., vasárnap 1:47

Raúlito írta: ...
Örülök! :)

TRUE LIES: Cameron ide, Arnold oda, sosem tartozott a nagy kedvenceim közé ez a film. Jó meg minden, ugyanakkor a végén lévő vadászgépes "ütközet" anno kegyetlenül nagyot szólhatott.

RÉMÁLOM AZ ELM UTCÁBAN: Bár itt még nagyon keveset kaptunk az igazi Freddyből, de a mai napig olyan atmoszférája van a filmnek, ami egészen elképesztő.

RÉMÁLOM AZ ELM UTCÁBAN 2: Sokan nem szeretik a folytatást, de én mindig jól elvoltam vele. Próbálták Freddyt kicsit mélyíteni, de ami még ennél is fontosabb, hogy Freddy itt már kezdett ahhoz hasonlítani, ami a nagybetűs FREDDY KRUEGER.

ARMAGEDDON: Ha rákeresel a hatásvadászatra az értelmező kéziszótárban, akkor azt találod, hogy Armageddon. De, ha a popcornmozira, akkor szintén Armageddont találsz. Remek casting, csúcs Bay, tömény Amerika.

AZ ÖTÖDIK ELEM: Gyengém ez a film. Annyira sokoldalú, annyira belefog mindenféle stílusba és lényegében minden működik benne. Az atmoszféra, a sztori, a karakterek, Gary Oldman, a világ. Egyszerűen SZUPERZÖLD!

HALÁLOS FEGYVER: Lényegében a tökéletes buddy cop film így néz ki. Mást nem is nagyon kell róla írni.

SZEMTŐL SZEMBEN: Több pontja is filmtörténelem és az 'A' listás akciófilmek egyik mintapéldánya. Ha van kötelező film, akkor ez (is) az...

ISTEN VÁROSA: Másodjára már nem ütött akkorát, mint elsőre, de azért továbbra is egy eleg kemény élmény látni a brazíliai gettót.

GETTÓMILLIOMOS: Nem értettem soha azt, hogy miért övezi lényegében utálat ezt a filmet. Én anno és most is teljesen jól elvoltam vele. Noha néhol kicsit giccsbe borul, olykor naív és hatásvadász, de tök jó a történet és maga az indiai csomagolás.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. május 23., szombat 23:43

Remy, így ismeretlenül is meg kell köszönnöm az ajánlást a Cinego kapcsán, valóban érdemes volt meglátogatnom és regisztrálnom az említett filmportálra, jobbnál jobb, igényes és tartalmas alkotásokat lehet élvezni csekély havi díjért cserébe :)
Szerdán regisztráltam, azóta kettesével fogyasztom a világ filmtermésének remekműveit, mint pl. Ifjúság; Kosok; A szobalány; Két nap, egy éjszaka; A nagy szépség B-)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 20., szerda 22:36

Az a durva hogy ez az ember bármikor is hype volt.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9876
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. május 20., szerda 22:25

Én azt hittem azok az idők már elmúltak, mikor Snyder hype volt. :hmmm: :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 91 regisztrált és 0 vendég