OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. május 28., csütörtök 18:19

ha mar ez a tema, idekapcsolva egy erdekes szemelyes pelda.

nalunk konkretan az a fura helyzet allt elo, hogy nagy esellyel majdnem a duplajat keressuk most otthon ulve, mint majd az ujrakezdes utani idoszakban.

jelenleg az allam ugye fizeti az alapberek 80 %-at + a munkaltato fizetgeti ki a sok feltorlodott szabadsagot, amivel megvan a 100-110 % is.

de ha majd ujraindulhat a vendeglatas, ujra a munkaltato fog fizetni.
viszont varhatoan roviditett nyitvatartasokkal, korlatozott feltetelekkel, emiatt sok esetben csokkentett
( kb 60-70% ) munkaorakkal.
illetve ujra felbukkan adott esetben a munkaba jaras, ingazas koltsege is minuszkent.

teljesen forditott a helyzet, ilyet sem eltem még meg. :mrgreen:

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. május 28., csütörtök 13:33

El Sie7e írta:
Halfkey írta: Nyilván van egy átemeneti statiszikai idõszak de aki nem akar visszamenni dolgozni, az nem számít bele a munkanélküliségi rátába. Õket gazdaságilag inaktívoknak nevezzük, és többek között (a közmunkás kozmetikázás mellett), ezért bohózat például Magyarországon a munkanélküliségi rátát elemezni. A valós probléma nálunk (is) azokkal van akik nem is szándékoznak (fehéren) dolgozni.
Aki megkapta azt a segelyt - ami miatt nem akarnak visszamenni - azok beleszamitanak. Itt nem az inaktivakrol van szo. Igazad van egyebkent, de most erre a helyzetre ez nem igaz.
Ezt mondtam átmeneti idõszaknak :) Ha továbbra sem akarnak majd menni, inaktívak lesznek, ha akarnak, akkor meg a probléma nem áll már fenn.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. május 28., csütörtök 13:09

Halfkey írta: Nyilván van egy átemeneti statiszikai idõszak de aki nem akar visszamenni dolgozni, az nem számít bele a munkanélküliségi rátába. Õket gazdaságilag inaktívoknak nevezzük, és többek között (a közmunkás kozmetikázás mellett), ezért bohózat például Magyarországon a munkanélküliségi rátát elemezni. A valós probléma nálunk (is) azokkal van akik nem is szándékoznak (fehéren) dolgozni.
Aki megkapta azt a segelyt - ami miatt nem akarnak visszamenni - azok beleszamitanak. Itt nem az inaktivakrol van szo. Igazad van egyebkent, de most erre a helyzetre ez nem igaz.
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. május 28., csütörtök 12:44

Nyilván van egy átemeneti statiszikai idõszak de aki nem akar visszamenni dolgozni, az nem számít bele a munkanélküliségi rátába. Õket gazdaságilag inaktívoknak nevezzük, és többek között (a közmunkás kozmetikázás mellett), ezért bohózat például Magyarországon a munkanélküliségi rátát elemezni. A valós probléma nálunk (is) azokkal van akik nem is szándékoznak (fehéren) dolgozni.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. május 28., csütörtök 12:24

Ha mar tema volt az usa munkanélküliség

A Fed Bézs könyve szerint egyre több munkaadónak okozott problémát, hogy az emberek egy része nem akart visszatérni a munkahelyére. Ebben a biztonsági kockázatok mellett szerepe volt a gyermekellátások kiesésének és a nagyvonalú munkanélküli segélyeknek. A kormány munkahelyvédelmi csomagjának keretében a szokásos segélyeken felül 600 dollárt kaphatnak a munkanélküliek. Emellett a cégeknek kedvezményes hitelt nyújtanak, ami a Fed szerint segített elkerülni a leépítések egy részét.

Persze h magas ha nem akarnak dolgozni visszamenni :lol:

Pont ezert nem latom ertelmet az alapjovedelemnek sem
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2020. május 28., csütörtök 10:59

Mint szakmabeli, mutatták ezt a videót az egyetemen, ahol beszéltünk erről. A jogszabályok ennyi lehetőséget adnak nekünk. A figyelmeztető lövésnek lett volna helye pluszban, de egyébként helyesen járt el a kolléga. Elérte a célját így is.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. május 27., szerda 22:15

Realista24 írta:
Steve írta:

Mi köze a rasszizmusnak ahhoz, hogy amerikai rendőrök megállítanak valakit, az meg a gatyába dugott légfegyferért nyúlkál amivel ilyen helyzet teremtődik?

Nem hiszem, hogy azárt lőtték le mert színes bőrű, hanem mert sajnálatosan egy ilyen szituáció alakult ki.

Ami pedig tény sem én, sem pedig sokan itt a fórumon, de sok amerikai is, mi nem lopunk kocsit, nem rohangálunk a gatyánkban sem éles fegyverrel, sem gázpisztollyal, nem vitatkozunk rendőrökkel és felénk sem hadonászik senki pisztollyal.
A nem vitatkozunk részt nem tudom támogatni :kalapos:

Na jó, vitatkozni én is szoktam ha igazam van. :shifty: Bár itt a suttyóbb fajta bevándorló gyerekeken kívül maximum én csinálom ezt :lol: Itt nagyon tisztelik a rendőröket, meg itt megvan a köztudatban, hogy a rendőr érted van...persze itt is felhúznak néha hülyeségekkel.
füst írta: Rendőrökkel én sem vitatkozok, viszont én meg rohangálok éles fegyverrel a gatyámban. :mrgreen:
Azt használni is kell nem csak éles helyzetben hagyni. :mrgreen:


Amúgy nem gondolom, hogy helyes az ami amcsiban megy és pont az ilyen helyzetek miatt. De ott ez van és ez a szituáció alakult ki, ahol meg fegyver kerül elő ott előfordulhat ez. De ez még nem jelenti szerintem azt egyenesen, hogy azért lett lelőve, mert színes bőrű.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. május 27., szerda 21:54

Yazid írta: ha szeretnék valakinek a bankszámlájára pénzt feladni azt úgy lehet, hogy bemegyek abba a bankba amelyiknél van a folyószámlája és befizetem cashhel?
Igen, asszem van ilyen "pénzbefizetés egy adott számlára" opció.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. május 27., szerda 21:26

Yazid írta: ha szeretnék valakinek a bankszámlájára pénzt feladni azt úgy lehet, hogy bemegyek abba a bankba amelyiknél van a folyószámlája és befizetem cashhel?
Igen

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. május 27., szerda 21:24

ha szeretnék valakinek a bankszámlájára pénzt feladni azt úgy lehet, hogy bemegyek abba a bankba amelyiknél van a folyószámlája és befizetem cashhel?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 27., szerda 20:36

füst írta: Rendőrökkel én sem vitatkozok, viszont én meg rohangálok éles fegyverrel a gatyámban. :mrgreen:
Én többször is. Rosszul vagyok tőlük. Amelyiktol nem, azt ismerem :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 20:34

Rendőrökkel én sem vitatkozok, viszont én meg rohangálok éles fegyverrel a gatyámban. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 27., szerda 20:31

Steve írta:
Bencze írta: Helyi rasszistaktol kerdeznem. Szerintetek ez is jogos volt?
Mi köze a rasszizmusnak ahhoz, hogy amerikai rendőrök megállítanak valakit, az meg a gatyába dugott légfegyferért nyúlkál amivel ilyen helyzet teremtődik?

Nem hiszem, hogy azárt lőtték le mert színes bőrű, hanem mert sajnálatosan egy ilyen szituáció alakult ki.

Ami pedig tény sem én, sem pedig sokan itt a fórumon, de sok amerikai is, mi nem lopunk kocsit, nem rohangálunk a gatyánkban sem éles fegyverrel, sem gázpisztollyal, nem vitatkozunk rendőrökkel és felénk sem hadonászik senki pisztollyal.
A nem vitatkozunk részt nem tudom támogatni :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. május 27., szerda 20:30

lestat írta:
Nálam ez gyilkosság,lehet bárki bármilyen bőrszinű.
Az, eléggé felkúródik az ember ahogy nézi, remélem meg is fogja kapni a rendőr a büntit.
Nem hiszem hogy meg akarta ölni, de tök felesleges erőfitogtatás volt és iszonyú barom is volt, ami emberéletbe került. Örülök hogy nem vagyok bíró, nem tudnék higgadtan dönteni ilyen helyzetekben, itthon is repkednének az életfogytiglanok ha rajtam múlna. :D

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2020. május 27., szerda 20:15

Nem akarok ebbe a vitába belefolyni főleg hogy nem élek ott stb fogalmam sincs mi megy ott igazából.

De nézem most ezt a videót,hogy térdelnek a nyakán,hátra van kötve a keze stb, mi a jó istenért nemtudott felállni,szól neki hogy nem kap levegőt,mi a jó istenért nem tud felállni a nyakáról?

Nálam ez gyilkosság,lehet bárki bármilyen bőrszinű.

Ja es közben instan kering a rendőrről egy kép hogy rasszista feliratu sapiban feszit. bjutiful.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. május 27., szerda 20:07

Bencze írta: Helyi rasszistaktol kerdeznem. Szerintetek ez is jogos volt?
Mi köze a rasszizmusnak ahhoz, hogy amerikai rendőrök megállítanak valakit, az meg a gatyába dugott légfegyferért nyúlkál amivel ilyen helyzet teremtődik?

Nem hiszem, hogy azárt lőtték le mert színes bőrű, hanem mert sajnálatosan egy ilyen szituáció alakult ki.

Ami pedig tény sem én, sem pedig sokan itt a fórumon, de sok amerikai is, mi nem lopunk kocsit, nem rohangálunk a gatyánkban sem éles fegyverrel, sem gázpisztollyal, nem vitatkozunk rendőrökkel és felénk sem hadonászik senki pisztollyal.

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. május 27., szerda 18:03

LiamGallagher írta:
Bencze írta: Helyi rasszistaktol kerdeznem. Szerintetek ez is jogos volt?
https://www.instagram.com/p/Bw4ep4dgFa ... u0cb6lqwvu
Nem a rendőröket védve, de ezen a videón az égvilágon semmi nem látszik. Lehet, hogy tett egy olyan mozdulatot, amit a rendőr támadónak ítélt meg. Aki ott él annak ezzel tisztában kell lennie, hogy semmi hirtelen mozdulat, mert ez lesz, hogy lelőnek a kecibe. Ha egy fehér van ott azt is ugyanúgy lelövik.
Pontosan. Engem lemeszeltek egyszer gyorshajtásért az USA-ban és úgy ment a procedúra tényleg mint a filmekben. Jött a zarú felém a keze a stukkeren nekem meg mindkettő a kormányon. Majd mikor odajött jobbról és kérte a papírokat mondtam neki hogy ez bérelt kocsi és minden akta a kesztyűtartóban van onnan kell kivegyem. Erre mondta hogy ok de lassan ha jót akarok. Szóval ja mindenki tudja mi a procedúra ha hösködsz akkor megszívod...

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. május 27., szerda 17:13

Ez kemeny. :(

Elsore tenyleg olyan, mintha egyszercsak tuzet nyitnanak, a lassitason lattam csak, hogy nyulna a labai koze. A videoban elmondjak, hogy jogosnak is iteltek a fegyverhasznalatot, a masodperc tort resze alatt kellett donteniuk.

Csak azt nem ertem mire szamitott a srac? Dolgozik az adrenalin es ez hozza az esszerutlen dontest? Valoszinuleg ha azonnal szol, hogy egy legfegyver van nala az ulesen, ne ertsek felre, nem akarja hasznalni, akkor ma is elne.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. május 27., szerda 16:57

Bencze írta: Helyi rasszistaktol kerdeznem. Szerintetek ez is jogos volt?
https://www.instagram.com/p/Bw4ep4dgFa ... u0cb6lqwvu
Nem gondolom, hogy bárkit le kellene rasszistázni egy ilyen fórumon, ahol barátilag beszélgetünk valamiről és esetleg Neked nem az a véleményed, mint másoknak.

Nem, nem volt jogos. Valószínűleg a rendőröknek nem kellett volna így bánni, a 23 éves, szemüveges, színes bőrű fiatalemberrel, aki az egy szem gyermeke az anyukájának. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!szarkazmus

Gondolom szerinted jogos volt, hogy autót lopjon, majd mikor elkapják nem egyszer az övébe dugott fegyverért nyúljon. Később kiderült, hogy egy légfegyver volt az, de ezt a rendőrök első blikkre, sötétben nem tudhatták, ő meg nem szólt róla.

https://www.youtube.com/watch?v=vAl-2Yv ... e=youtu.be

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: OFF

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2020. május 27., szerda 16:52

Bencze írta: Helyi rasszistaktol kerdeznem. Szerintetek ez is jogos volt?
https://www.instagram.com/p/Bw4ep4dgFa ... u0cb6lqwvu
Nem a rendőröket védve, de ezen a videón az égvilágon semmi nem látszik. Lehet, hogy tett egy olyan mozdulatot, amit a rendőr támadónak ítélt meg. Aki ott él annak ezzel tisztában kell lennie, hogy semmi hirtelen mozdulat, mert ez lesz, hogy lelőnek a kecibe. Ha egy fehér van ott azt is ugyanúgy lelövik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég