Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2020. július 4., szombat 14:59

6 ev sport teljes szintu hanyagolasa, minden szemet kaja zabalasa, par kapcsolat mezes hete, es bar az utobbi 2 evben mar nem de elotte eleg sok buli es alkoholfogyasztas 😁 Neha voltak fellangolasok, eljartam kondiba 1 honapig, meg par hetig figyeltem a kajara, de nem ez volt a jellemzo. Szoval egesz jo vagyok meg a plusz 8 kiloval 😁😁

Koszonom a segitseget, megerositest nyertem, hogy jobban jarok ha magamnak allitok valamit ossze, vagy valami nagyon egyszeru osszetetelu, zab alapu, tomegnovelot veszek.
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2020. július 4., szombat 14:45

oroszisti írta: Amugy erre gondoltam mar en is, hogy ledaralok zabot, osszekeverem feherjevel meg aminosavakkal 😅😅 ez az oat n whey nem rossz, koszi. Az a bajom nekem is, hogy tele van cukorral a legtobb tomegnovelo, azt meg nem akarok bevinni.
Az indok pedig, hogy miert fordulok ehhez, az hogy nem akarok megszallott lenni 😁 regebben bevittem a 3500 kaloriat csak kajabol, de akkor arrol szolt minden es kozepsulis voltam 😁 most mar azert van par mas dolog mellette es 3000 kaloriat se tudok bevinni kiegeszito nelkul, mert 4-tol tobbszor nem tudok enni egy nap. Most a dieta alatt vittem be 1800 korul, heti 0,5-1 kg fogyassal de egyszer nem voltam ehes. Szoval a dupla kaloria nem tunik olyan egyszerunek .
Szóval tényleg léteznek ilyen emberek :D :D Ajánlom a jó zsírokat amik eléggé kalóriadúsak, én a kesudióvajat toltam egyszer, de rá kellett jönnöm, hogy túl gyenge vagyok az ilyen finomságokhoz, szóval gyors belapátoltam, sírtam 2 napig, és soha többé nem vettem :D De amúgy tényleg jók.. (és a banán is jó, bárhova magaddal viheted és gyorsan meg tudod enni)

Nem próbáltam még az oat n wheyt, de valószínűleg azért, mert ugyan az mint a sima zabpehely összekeverve fejérjével, csak 3x annyiért. Ok, lehet picit ízletesebb, bár ez is fehérjétől függ.

Ilyen esetben viszont tényleg nem ördögtől való a tömegnövelő, bár a többségükön inkább röhögök amikor elolvasom a 86 féle szuper komponenst a termékben, amitől megváltozik az életem. Tippet nem tudok adni, mert soha nem próbáltam az ilyen termékeket, mivel a jobb minőségű tömegnövelők lassan autó árban vannak, ezért inkább én állítom össze az edzés utáni löttyömet pont olyan arányban, amiben én szeretném.

Már csak egy dolgot nem értek: ha ennyire nem tudsz hízni, hogy szaladt fel rád 8 kiló súlyfelesleg? Az én ilyen típusú embereknél ez már egy erős challange lehet :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. július 4., szombat 9:48

amugy a makrotapanyagokat lehet erdemesebb szamolni.

az eloirt kaloriat szemetkajaval meg disznozsirbol is be lehetne vinni de azzal nem vagy elorebb. :mrgreen:

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2020. július 4., szombat 9:45

Amugy erre gondoltam mar en is, hogy ledaralok zabot, osszekeverem feherjevel meg aminosavakkal 😅😅 ez az oat n whey nem rossz, koszi. Az a bajom nekem is, hogy tele van cukorral a legtobb tomegnovelo, azt meg nem akarok bevinni.
Az indok pedig, hogy miert fordulok ehhez, az hogy nem akarok megszallott lenni 😁 regebben bevittem a 3500 kaloriat csak kajabol, de akkor arrol szolt minden es kozepsulis voltam 😁 most mar azert van par mas dolog mellette es 3000 kaloriat se tudok bevinni kiegeszito nelkul, mert 4-tol tobbszor nem tudok enni egy nap. Most a dieta alatt vittem be 1800 korul, heti 0,5-1 kg fogyassal de egyszer nem voltam ehes. Szoval a dupla kaloria nem tunik olyan egyszerunek .
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. július 4., szombat 9:19

ha a ch es feherje beviteled akarod kicsit megdobni napkozbeni turmixal, akkor az oat n whey (vagy annak a home made verzioja) szvsz jobb valasztas, mint a cukorral teledobalt tomegnovelok.
azoknak inkabb edzes utan van letjogosultsaga.

egyebkent van, akinek ha nem megy eleg szilard kaja, fogja, par deci vizben leturmixol csirket+rizst+zoldsegport es betolja.
kokeny belanak hivjak. :mrgreen:

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2020. július 4., szombat 8:15

oroszisti írta: Egy kis tanacsra lenne szuksegem. A karanten ideje alatt eleg szepen sikerult leszalkasodnom, egy 8 kilotol megszabadultam. Az etrendemet eleg jol kialakitottam, viszont ideje lenne egy kis izomtomeget felpakolni. Akarhogy szamolgattam biztos vagyok benne, hogy nem fogok tudni bevinni eleg kaloriat, szoval tomegnovelore lesz szuksegem. Mit ajanlotok? Vegyek egy komplexet pl Jumbo Prof es akkor mast nagyon nem vennek, vagy neztem a myproteines “gainer”-t amihez a bcaat, glutamint vennek egy 40%os akcioval nem jonnek ki rosszabbul. Ha mar sikerult leszalkasitanom, nem akarnek nagyon zsirosodni, szoval valami minosegi tomegnovelot vennek 🤔 de nem tudok donteni.
Én ezt nem nagyon értem. A tömegnövelő maximum (de tényleg maximum) azoknak az embereknek való akik mindent megtesznek azért, hogy tudjanak hízni, de nincs lehetőségük úgy és annyit enni pl. munka miatt. Bár számomra elképzelhetetlen, biztos vannak olyan emberek is, akik képtelenek annyit enni mint amennyi kalóriát elégetnek, nos még nekik hasznos cucc. Az egyik csoportba tartozol?

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. július 2., csütörtök 21:46

oroszisti írta:
Steve írta:Szalonna? :D
Vegulis szenhidrat nincs benne. Lehet ez lesz a tuti 😁
Most mondanám, hogy az így megspórolt pénzt meg elsörözzük, de akkor a szénhidrát bukó. :mrgreen:

Na de sorry nem trollkodom itt szét a topicot. Tök jó kérdést tettél fel remélem kapsz megfelelő választ is. :)

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2020. július 2., csütörtök 21:42

Steve írta:Szalonna? :D
Vegulis szenhidrat nincs benne. Lehet ez lesz a tuti 😁
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. július 2., csütörtök 21:38

Szalonna? :D

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2020. július 2., csütörtök 21:22

Egy kis tanacsra lenne szuksegem. A karanten ideje alatt eleg szepen sikerult leszalkasodnom, egy 8 kilotol megszabadultam. Az etrendemet eleg jol kialakitottam, viszont ideje lenne egy kis izomtomeget felpakolni. Akarhogy szamolgattam biztos vagyok benne, hogy nem fogok tudni bevinni eleg kaloriat, szoval tomegnovelore lesz szuksegem. Mit ajanlotok? Vegyek egy komplexet pl Jumbo Prof es akkor mast nagyon nem vennek, vagy neztem a myproteines “gainer”-t amihez a bcaat, glutamint vennek egy 40%os akcioval nem jonnek ki rosszabbul. Ha mar sikerult leszalkasitanom, nem akarnek nagyon zsirosodni, szoval valami minosegi tomegnovelot vennek 🤔 de nem tudok donteni.
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2020. június 26., péntek 12:42

Esetleg nem tudtok valami online boltot, ahol a szép kártya szállás zsebből is tudnék venni tápkiegeket? :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. május 18., hétfő 15:21

" Vlad "csodagyerek" Suhoruchko átalakulása.

Az első képen 17 éves és 65 kiló, a másodikon pedig 23 éves és 134 kiló.

Vlad tavaly év végén nyerte el a profi kártyát, ami az előfeltétele volt annak, hogy Kuvaitba mehessen az Oyxgen Gym-be edzeni, ami Brandon Curry jelenlegi Mr. Olympia bajnok tavalyi felkészülésének helyszínéül is szolgált. "


kép


kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 12., kedd 8:52

Realista24 írta:
kierkegaard írta: Csak a szenhidrat, rost ajanlasa, ellenzese utotte egymast de konkretizaltad meg elotte szoval sry, beneztem.

Ez pl amugy egy remek leegyszerusitett osszefoglalo
https://mennohenselmans.com/optimized-w ... revisited/
Semmi kötekedés, mert szeretem olvasni, amiket írsz.

De ezeket tapasztalod is saját bőrödön, vagy csak lexikális ismeretterjesztés. Pl Mickey-t vágom, hogy mit miért ír.
Szóval csak érdekel, hogy alkalmazott tudás is ez vagy csak baromi sokat olvasol? :D

Yap, csak olvasok illetve ha megmarad a lelkesedés akkor két év múlva jelentkezek dietetikusnak.

Amúgy edzek egy ideje de inkább bohózatnak tartanám mickey-hez képest. Nem célom nagy izomtömeg növelés, szimplán a mozgás jótékony hatásai miatt teszem. Szóval én pl csak fehérjét szedek. Szóval én pl edzési tippeket nem is adtam, arról fogalmam sincs.

Sok dologban a felsoroltak közül nincs tapasztalatom meg nem olvastam utána még egy bcaa-nak sem.

Én csak a növényi fehérje/állati fehérje/kazein témát tapasztalom. Van amikor hetekig nem eszek semmilyen húst. Emésztés szempontjából hatalmas nagy különbségek vannak.

Kicsit szélsőséges kaját fogok mondani de legyen pl egy lasagne:
marha/sertés darált hús, sajt, tészta, besamel mártás (vaj, tej).
Ezt betolod és nagyon nehéznek érzed magad.

vegán verzió:
szója granulátum, vegán sajt (kókuszzsírból), tészta, "besamel" mártás (kókuzszsír, rizstej).
Ebben az esetben már nincs az a kellemetlen nehézkes érzés..nincs elsavasodás.

A kazeinnél nehezebben emészthető dolog kevés van, nem is emberrel lett kifejlesztve, hiába vannak jótékony hatásai.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 12., kedd 7:44

kierkegaard írta: Csak a szenhidrat, rost ajanlasa, ellenzese utotte egymast de konkretizaltad meg elotte szoval sry, beneztem.

Ez pl amugy egy remek leegyszerusitett osszefoglalo
https://mennohenselmans.com/optimized-w ... revisited/
Semmi kötekedés, mert szeretem olvasni, amiket írsz.

De ezeket tapasztalod is saját bőrödön, vagy csak lexikális ismeretterjesztés. Pl Mickey-t vágom, hogy mit miért ír.
Szóval csak érdekel, hogy alkalmazott tudás is ez vagy csak baromi sokat olvasol? :D
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 11., hétfő 23:40

Csak a szenhidrat, rost ajanlasa, ellenzese utotte egymast de konkretizaltad meg elotte szoval sry, beneztem.

Ez pl amugy egy remek leegyszerusitett osszefoglalo
https://mennohenselmans.com/optimized-w ... revisited/

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 11., hétfő 23:24

kierkegaard írta: "Súlyzós Edzés után, nyugodtan lehet komplex italt keverni.
Szénhidrát-fehérje-glutamin-bcaa-kreatin-arginin."

"De közvetlen edzés utáni rostbevitelt, ne erőltesd, ha lehet "

A két mondat mondjuk üti egymást.:D Mindenesetre a szénhidrát bevitel edzés után nem segíti a fehérje szintézist, cserébe hátráltatja. Ezért is említettem, hogy felesleges. Egy mítosz, ami már rég megdőlt.

szerk:

"Szénhidrátból próbálj olyat keresni, ami speciális formula, erre az időszakra kitalálva, gyorsan felszívódó és a gyomornak kevésbé megterhelő. "

akkor mégse üti.:D
Nem, nem üti :)

A mítoszaidat nem ismerem, de annak bárki utána olvashat, hogy mikor és miért érdemes, milyen fajta CH-t fogyasztani. Továbbá miben hasznos, és miben nem.

Részemről, ennyi.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. május 11., hétfő 23:14

"Súlyzós Edzés után, nyugodtan lehet komplex italt keverni.
Szénhidrát-fehérje-glutamin-bcaa-kreatin-arginin."

"De közvetlen edzés utáni rostbevitelt, ne erőltesd, ha lehet "

A két mondat mondjuk üti egymást.:D Mindenesetre a szénhidrát bevitel edzés után nem segíti a fehérje szintézist, cserébe hátráltatja. Ezért is említettem, hogy felesleges. Egy mítosz, ami már rég megdőlt.

szerk:

"Szénhidrátból próbálj olyat keresni, ami speciális formula, erre az időszakra kitalálva, gyorsan felszívódó és a gyomornak kevésbé megterhelő. "

akkor mégse üti.:D

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 11., hétfő 22:42

szerk:....

A gyarapodáshoz, plusz kalóriabevitel kell...plusz felhasználható energia, amiből gazdálkodsz.
Megvan az általánosan vett protein és CH+különböző zsírok mennyiségének az ajánlott bevitele....
Ahogy már írtam, figyeld mit hogy tolerálsz. Előbb a CH ból, majd esetleg jótékony zsírokból vegyél el.
De tisztán nem igazán lehet gyarapodni, olyan ember sztm még nem született meg.....zsír és folyadék jön az emberre, ez elkerülhetetlen ( bizonyos formában, minőségben ).
Be kell vállalni, hogy esetleg fedettebb leszel. Majd megint le lehet dolgozni, esetleg.

Gondolom az időszakok megvannak, a kiemelten fontosak a táplálék bevitel szempontjából.
Általánosan a reggeli az magasabb szénhidrátot és zsírt bír el, itt jobban tolerál a szervezet.
Következő az a Déli időszak, majd egyre kevesebb CH....edzés után még jól kell reagálnod. Ide jó lehet a minőségi turmix és 1 órán belül egy szilárd étkezés.( A rost nagyon fontos, megfelelő bevitele. De közvetlen edzés utáni rostbevitelt, ne erőltesd, ha lehet ). Nagyjából.
Esti órákban, ha nincs edzés, már csak fehérje és esetleg némi zsír. Lefekvés előtt mehet akár aminósav tisztán, vagy valami hosszan felszívódó fehérje, Kazein alapú. Plusz mehet Omega 3 zsírsav.

Lehet semmi újat nem mondtam.....semmi extra, bárhol utána tudsz nézni, hitelesebb helyeken, mint mondjuk az én "szavam".
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 11., hétfő 22:32

+
Jegyzetelj, és figyeld,mire hogy reagál a szervezeted. Mondhat bárki bármit, nem vagyunk egyformák. Vannak általános, örök igazságok, de nem mindenkire lehet ráhúzni bizonyos dolgokat.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 11., hétfő 22:24

tubatibi írta: Sziasztok!

Kire hogyan hatott a karantén?

Én 20 kilót dobtam le(Nyilván a karantén előtt már diétáztam), HIT edzés, futás és a cukor, fehérliszt, alkohol teljesen elhagytam az étrendemből, életvitelemből. Minimálisra csökkentettem a cukormentes üdítőket is, rengeteg zöld zöldséget fogyasztottam, sovány húsokat, túrót, tojásfehérjét.

Ez eddig oké, örülök, hogy végre lement az a felesleg, viszont elszeretnék kezdeni heti 3 súlyzós edzést tolni, mellé 2-3 hit edzés/futás megmaradna.
Az edzés része oké, meg voltam már lent párszor./Hétfő: Mell, bicepsz, Kedd: Láb, váll, Péntek: Hát, tricepsz pluszba has ezeken a napokon/

Hihetetlen mód hízékony vagyok, viszont nem akarok újra vágósúlyba lenni. Tudom sokat számít, hogy nem fehérliszttel meg pizzával, tésztával tömegelek, de ki mit javasol?

Maradjak a "diétámban" és csak edzés után toljak esetleg egy szénhidrátos turmixot(Ha igen ki mit ajánl)? Meg növeljem a napi fehérjebevitelem egy 2,5gramm/tskg-ra?

2 gramm ch/tskg
2,5 gramm fehérje/tskg
0,5 gramm zsír/tskg


Ez megfelel? Nem akarok túl nagy tömeget magamra pakolni, de szépen szeretnék formásodni és inkább lassan, de biztosan haladni. :)
Súlyzós Edzés után, nyugodtan lehet komplex italt keverni.
Szénhidrát-fehérje-glutamin-bcaa-kreatin-arginin. Ilyenkor a szervezet sokkal fogékonyabb bizonyos dolgok iránt. Igényli a törődést, mivel kapott eleget....Ezt az időszakot ki kell használni.
Én még szét is választanám, előbb a szénhidrát+egyebek. Rá pár percre a fehérje.
Szénhidrátból próbálj olyat keresni, ami speciális formula, erre az időszakra kitalálva, gyorsan felszívódó és a gyomornak kevésbé megterhelő.
Minden a pénztárcán múlik, meg az egyéni egészségi állapotodon. Olvass utána az egyes termékeknek, Te ismered magad.... csak utána hallgass bárkire is.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 30 regisztrált és 0 vendég