OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13156
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. július 12., vasárnap 13:33

En is jol beszopom. Aprilisi pragai utamat a karanten hazavagta. Augusztusra belottunk egy balaton kort bringaval, erre nyilvan az elso adodo alkalommal amint lehetett mindenki ment ossze vissza es most johetnek megint a szigoritasok. Emberi hulyeseg. Uton utfelen egyutt buliznak aztan tessek. Nem baj, asszem iden sehova nem megyunk :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. július 12., vasárnap 13:21

Hát nem tudom, ritkán szeretem játszani az ördög ügyvédjét, de nekem annyira fura hogy körülöttünk mindenhol kezd égni a ház, itt meg napi 4-5 új eset. Az is fura, hogy Veszprém megyében jb hónapok óta nincs új eset, közben látom mi megy a balaton parton is. No mindegy, ezek a szigorítások jók az tuti. Homo magyaricus persze azonnal rohant nyaralni amint lehetett.
Nem illik.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. július 12., vasárnap 13:18

sajnos most sokan jartak ugy, mint te, vartak, hogy mikor mehetnek mar vegre haza biztonsagosan, erre most ujra (teszem hozza ertheto modon) szigoritasok jonnek.

uk-bol tobb ismerosom is ment volna mostansag, es ugye ok is "sarga" kategorias orszag.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. július 12., vasárnap 12:54

Haha na azt hiszem én feladom az idei Magyarországra utazást.

Repülővel nem akartunk menni, bár voltak Wizz jegyek.

Megkezdtem az 5hetes szabadságot, az asszony is kapott egybe 4hetet szóval minden adott volt, hogy kocsival menjünk. Kocsit átnézettem biztos, ami biztos még a múlthéten, minden kontroll programot lefuttatak rajta meg átnézték. Beterveztem, hogy akkor Németországban alszunk egyet.Találtam hotelt.Nem volt gond semmivel. Pont leakartam foglalni a komp jegyeket Dániába erre..

De így a karanténosdi miatt nem vállalom be. Nem tudom, hogy ha az ember Ausztriából érkezik kocsival az jelentene-e gondot, de mindenesetre nem fogok kockáztatni.

Teszem hozzá tökéletesen megértem a szigorítást. Teljesen igaza van a magyar államnak abban, hogy meg akarja védeni az állapolgárait és nem akarja a fölöslegesen luxus nyaralósok és a külföldiek miatt magukra szabadítani a vírust, ha már meg lett fékezve a dolog.

Helyes döntés! (Még ha én személy szerint kicsit el is keseredtem, hogy nem láthatom a családomat és a Balatont idén, de ez van)

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. július 10., péntek 22:59

szarnak az emberek mindenre. benzinkuton, kisboltban, buszon-metron-villamoson se hordanak maszkot.
hatalmas egyeni felelossege van mindenkinek, atyuska hiaba rendel el valamit, ha ugy tartjak be az emberek, mint a kozuton a sebessegkorlatokat es a kovetesi tavolsagot.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. július 10., péntek 22:04

Felkészítették az egészségügyet, ezért húzták az elaőkört semmi másért.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. július 10., péntek 22:00

Mondjuk én ezt az egész járványkezelésesdi játékot nem értem.

Először brutál szigor egész Európában. Érthető meg akarják állítani a terjedést. Majd továbbra is itt a vírus köztünk és hirtelen kitalálják, hogy akkor na jó innentől hivatalosan is szarunk rá, lehet nyaralgatni, utazgati, éttermezni, pubbozni, emberek közé menni..
csak azt tudom elkepzelni, hogy mar egyszeruen nem mertek tovabb huzni a verkeringes ujrainditasat, mert a telig tonkremegy minden.

meg ha baromi rizikos is volt es meglehet a hatulutoje.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. július 10., péntek 21:46

holnap mennem kell szlovákiába, ott is kell egyet aludnom, kell számítani cirkuszra??

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. július 10., péntek 21:42

Mondjuk én ezt az egész járványkezelésesdi játékot nem értem.

Először brutál szigor egész Európában. Érthető meg akarják állítani a terjedést. Majd továbbra is itt a vírus köztünk és hirtelen kitalálják, hogy akkor na jó innentől hivatalosan is szarunk rá, lehet nyaralgatni, utazgati, éttermezni, pubbozni, emberek közé menni..

Majd mindenki meg van lepődve, hogy jé a vírus, ami itt van továbbra is terjed. :hmmm: :roll:

Szerintem a lényeg, hogy konzekvensen valami logika mentén kellene ezt csinálni. Ha leszarjuk, mint a svédek pl. akkor tegyük, de ne lepődjünk meg semmin. Ha szigor van, akkor legyen az.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. július 10., péntek 19:43

Kettős érzés van bennem a nyitással kapcsolatban. Értem, hogy az embernek szüksége vana társasági életre., de nagyon nincs kedvem másodszorra is eltolni az esküvőmet, azért mert az emberek nem bírják buli nélkül.

És tudom, ez önző hozzáállás, mert tulajdonképpen én is bulizni szeretnék, (az esküvő egy nagy buli) viszont esküvője jó esetben egyszer van egy embernek, illetve nem is 2 fillér. Altalaban mindenkit magam elé helyezek és felreállok, szóval egyszer az életben én is lehetek önző.

Illetve idős, nagyszüleim vannak, papám cukros, szóval féltem őket is, nehogy elkapják. Örülnék ha még találkozna majd a dédunokájával

Gyanítom hogy a második/ harmadik hullámot mi generáljuk egyébként. Nyitunk - megnő. Szigorítunk - csökken. És így tovább amíg nincs oltás
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62852
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. július 10., péntek 19:32

Lehetett volna akár ősz, vagy még később, de mivel újra kinyitottak Európát, így értelemszerű a növekedés.

Mert nyaralni mindennel fontosabb például.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. július 10., péntek 19:07

korona : statokat elnezve kb az osszes szomszedunknal elkezdett aranyaiban ujra latvanyosan novekedni az uj fertozesek szama, van ahol visszaszaladtak a szamok az aprilis tezozesekhez hasonlo ertekre is.
de europaban tobb helyen is jellemzo ez az U vagy V alaku gorbe.

ugy volt, hogy osszel ut be a masodik hullam...vagy ez meg mindig az elso ? :hmmm:

kiserik
Hozzászólások: 5836
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. július 10., péntek 13:39

csababarca írta:
KAG írta:
Lőrinc, te vagy az?

:mrgreen:
akkor nem itt kérdeznék :lol:
kiserik írta:
Kell egy betáp pont, ahol rá lehet kötni a hálózatra. A hálózatnak el kell bírnia a telepet (mi itt véreztünk el). Ezek után csak pénz kérdése. Ha jól rémlik pályázat már nincs, és az áram árán is mókoltak valamit a kezdeti feltételekhez képest.
40ha-on művelés nélkül csak a támogatás is szép pénz, főleg, ha okosan csinálod.
köszi!
művelés nélküli földre azért nem egyszerű a támogatás annyira, jár valamennyi nekünk is, maradék bérbe van adva.

de valami ilyen opció is érdekelne, hogy valaki/valakik foglalkoznak ilyennel, hogy bérelt területre telepítenek, stb.
lehet dobok egy mailt Lölőnek. :mrgreen:
40 ha-on kis utánajárással 1-3 milliót lehet kapni évente :kacsint:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 10., péntek 12:53

füst írta: Hát, eső körben az áramszolgáltatóval beszélnék, mert ha nincs a környéken a kisfesz. hálózatnak egy min. 90 mm2-es szabadvezetéke, amire rá lehet csatlakozni, akkor hagynám is az egészet, mert a kedvedért nem fogják kiépíteni.
Önköltségen meg hálózatot fejlesztneni nem éri meg, többe van a leves mint a hús.
no igen, ez a gond.
azért rákérdezek.
önköltségen biztosan nem menne, mert tőke nincs annyi.

csak nehéz eladni is mert nem túl jó helyen van, mindenki csak 4-5 hektárt akarna belőle, aki jelentkezik, de egyben akarnánk eladni, vagy felezni, negyedelni max, nem szétaprózni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 10., péntek 12:50

Hát, eső körben az áramszolgáltatóval beszélnék, mert ha nincs a környéken a kisfesz. hálózatnak egy min. 90 mm2-es szabadvezetéke, amire rá lehet csatlakozni, akkor hagynám is az egészet, mert a kedvedért nem fogják kiépíteni.
Önköltségen meg hálózatot fejlesztneni nem éri meg, többe van a leves mint a hús.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 10., péntek 12:45

KAG írta:
Lőrinc, te vagy az?

:mrgreen:
akkor nem itt kérdeznék :lol:
kiserik írta:
Kell egy betáp pont, ahol rá lehet kötni a hálózatra. A hálózatnak el kell bírnia a telepet (mi itt véreztünk el). Ezek után csak pénz kérdése. Ha jól rémlik pályázat már nincs, és az áram árán is mókoltak valamit a kezdeti feltételekhez képest.
40ha-on művelés nélkül csak a támogatás is szép pénz, főleg, ha okosan csinálod.
köszi!
művelés nélküli földre azért nem egyszerű a támogatás annyira, jár valamennyi nekünk is, maradék bérbe van adva.

de valami ilyen opció is érdekelne, hogy valaki/valakik foglalkoznak ilyennel, hogy bérelt területre telepítenek, stb.
lehet dobok egy mailt Lölőnek. :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5836
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. július 10., péntek 12:39

csababarca írta:
füst írta: https://i.redd.it/zrezq3k6sz951.jpg

Új naperőmű Indiában. Brutálnagy, 7 km2, 750MW kapacitással.
Még két ilyen és képes lennének ugyanarra a teljesítményre mint Paks, feltéve hogy süt a nap. :D
az komoly.

egyébként van valakinek infója, hogy hogyan működik egy ilyen megépítése? milyen támogatások vannak rá, stb.
van egy 40 hektárnyi régi mezőgazdasági terület, ami parlagon van (gondolom át kéne minősíteni először), ki kellene használni.
vagy eladni olyan cégnek aki ilyennel foglalkozik, mi már nem akarunk termelni rajta.

akit érdekel 40 hektár terület az jelezze :lol:
de a napelemes rész érdekelne főleg.
Kell egy betáp pont, ahol rá lehet kötni a hálózatra. A hálózatnak el kell bírnia a telepet (mi itt véreztünk el). Ezek után csak pénz kérdése. Ha jól rémlik pályázat már nincs, és az áram árán is mókoltak valamit a kezdeti feltételekhez képest.
40ha-on művelés nélkül csak a támogatás is szép pénz, főleg, ha okosan csinálod.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9608
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2020. július 10., péntek 12:12

...egyébként van valakinek infója, hogy hogyan működik egy ilyen megépítése? milyen támogatások vannak rá, stb....

Lőrinc, te vagy az?











:mrgreen:
ZIDANE

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. július 10., péntek 12:05

füst írta: https://i.redd.it/zrezq3k6sz951.jpg

Új naperőmű Indiában. Brutálnagy, 7 km2, 750MW kapacitással.
Még két ilyen és képes lennének ugyanarra a teljesítményre mint Paks, feltéve hogy süt a nap. :D
az komoly.

egyébként van valakinek infója, hogy hogyan működik egy ilyen megépítése? milyen támogatások vannak rá, stb.
van egy 40 hektárnyi régi mezőgazdasági terület, ami parlagon van (gondolom át kéne minősíteni először), ki kellene használni.
vagy eladni olyan cégnek aki ilyennel foglalkozik, mi már nem akarunk termelni rajta.

akit érdekel 40 hektár terület az jelezze :lol:
de a napelemes rész érdekelne főleg.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 10., péntek 11:44

https://i.redd.it/zrezq3k6sz951.jpg

Új naperőmű Indiában. Brutálnagy, 7 km2, 750MW kapacitással.
Még két ilyen és képes lennének ugyanarra a teljesítményre mint Paks, feltéve hogy süt a nap. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 97 regisztrált és 0 vendég