OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 1., kedd 13:18

Nagyon durván, és pofátlanul utána kell kérdezni, ráírni tenyésztőkre, sokszor már a válasz minőségéből tudsz következtetni az adott tenyésztő elhivatottságára. Én tavaly karácsonykor vettem fel a kapcsolatot rengeteg tenyésztővel, és összesen kettőn éreztem azt, hogy szívvel-lélekkel foglalkozik a fajtával, és a vérvonal tisztaságával, és azzal, hogy milyen gazdihoz kerül a kutya (tehát nem az az elsődleges hogy kaszáljon rajta, hanem hogy jó helyre kerüljön a szőrmók) - az ilyen tenyésztő nem sumákol a problémákról, és adott esetben rengeteg papírral tudja igazolni a vérvonal tisztaságát. Iszonyat meló és utánajárás, de megéri. 3 napja felhőtlen boldog Shiba tulajok vagyunk. :sziv: :D

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. szeptember 1., kedd 9:30

El Sie7e írta:
Yazid írta: kutya szakértők! régóta gondolkozok hogy szeretnék kutyát. nekem mindenáron berni pásztor kell. elég szar dolgokat olvasok róla, hogy 3-4 évesen már izületi bajai lesznek, meg többségük daganatos lesz előbb utóbb. en nagyon tudatlan vagyok ilyen téren a kutyákkal kapcsolatban, mennyire lehet ezeknek az infóknak hinni, vagy akárhány kutyafajtáról olvasnék ilyeneket?
ha túltenyésztik, előfordulnak ilyen betegségek
nem tudom, hogy a berni pásztor mennyire népszerű mostanában, de a túltenyésztés igazából ezen múlik
én is nézegettem Nagy Svájci Pásztorkutyát ami rokon, és hasonló gondokkal küzd. A Német tenyésztök szövetségbe tömörültek és csak az kap engedélyt aki kn 4-5 vizsgálatot elvégez az az állaton, hogy ezekezt a problémákat kiszürjék. Nem tudom Magyarországon hány tenyésztö van és, hogy müködik, de pároztatás elött bizonyos vizsgálatokkal csökkenteni lehet ezeknek az esélyét - természetesen teljesen kizárni soha sem lehet. Ez sajnos amennyire én tudom a fajtatisztaság egyik mellékhatása - minden "nemesített" kutyának vannak ilyen bajai, a keverékek általában egészségesebbek. De lehet, hogy tévededk, biztos van itt aki jobban ért hozzá
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. szeptember 1., kedd 9:20

na megint vannak az egyenlök között egyenlöbbek:
V4-ek jöhetnek egy külföldi teszttel. Németországból meg ausztriából meg még a magyar állampolgárok sem
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. augusztus 30., vasárnap 18:33

'shutterisland írta: jo par ismerosom lovoldozte a kepeket gorogbol meg ciprusrol fb-re, most meg a szidalmazo posztokat, hogy vagy nyaralas megszakitas vagy teszttel tokoles-fizetes / karanten. :mrgreen:

en aprilisban mentem volna nyaralni, de torolve lett, ugy vagyok vele, hogy akkor inkabb orszagon belul megyek valamerre ha nagyon mehetnekem lesz a szabi alatt es majd jovore bepotoljuk.

nem igaz, hogy az emberek nem birtak ki, hogy ezt az evet jobb skipelni ebbol a szempontbol.
Mi ugyanígy csináltuk. Országon belül utazgattunk és tök jól is sült el. Egyik legnyugodtabb nyaralásunk volt, mindenféle túlbonyolítás nélkül.

Én sajnos ismerek olyat is, akinek kimutatta a vérvétel, hogy koronás és két nappal később repült külföldre nyaralni, mert hogy már nem lázas és nem köhög..iszonyú felelőtlennek és önzőnek tartom ezt a viselkedést. Még előtte hozzánk is akartak jönni grillezni, csak mi nemet mondtunk. :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8483
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. augusztus 30., vasárnap 18:14

jo par ismerosom lovoldozte a kepeket gorogbol meg ciprusrol fb-re, most meg a szidalmazo posztokat, hogy vagy nyaralas megszakitas vagy teszttel tokoles-fizetes / karanten. :mrgreen:

en aprilisban mentem volna nyaralni, de torolve lett, ugy vagyok vele, hogy akkor inkabb orszagon belul megyek valamerre ha nagyon mehetnekem lesz a szabi alatt es majd jovore bepotoljuk.

nem igaz, hogy az emberek nem birtak ki, hogy ezt az evet jobb skipelni ebbol a szempontbol.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. augusztus 29., szombat 18:32

Yazid írta: kutya szakértők! régóta gondolkozok hogy szeretnék kutyát. nekem mindenáron berni pásztor kell. elég szar dolgokat olvasok róla, hogy 3-4 évesen már izületi bajai lesznek, meg többségük daganatos lesz előbb utóbb. en nagyon tudatlan vagyok ilyen téren a kutyákkal kapcsolatban, mennyire lehet ezeknek az infóknak hinni, vagy akárhány kutyafajtáról olvasnék ilyeneket?
ha túltenyésztik, előfordulnak ilyen betegségek
nem tudom, hogy a berni pásztor mennyire népszerű mostanában, de a túltenyésztés igazából ezen múlik
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. augusztus 29., szombat 18:00

kutya szakértők! régóta gondolkozok hogy szeretnék kutyát. nekem mindenáron berni pásztor kell. elég szar dolgokat olvasok róla, hogy 3-4 évesen már izületi bajai lesznek, meg többségük daganatos lesz előbb utóbb. en nagyon tudatlan vagyok ilyen téren a kutyákkal kapcsolatban, mennyire lehet ezeknek az infóknak hinni, vagy akárhány kutyafajtáról olvasnék ilyeneket?

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. augusztus 29., szombat 16:55

Aroninho írta:
Nem tudom, hol laksz, hátha jó tipp lesz: nekem mostanában a V8 garázst dobja fel a Facebook, ott 3000 - és ez Budapest Váci út. Pár hete voltam otthon (Győr), ott is hasonló árak vannak.
A 15-20 elég sok mèg ha nyitási akciós is ez a V8 ár :D
Vidéken de havonta 2-3szor járok area, majd ránézek.
Itt most boldog-boldogtalan autómosót nyit, van vagy 15 már a korábbi 3-4 helyett.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Aroninho
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 22:35
Kedvenc játékosaid: Rafael Van der Vaart, Bastian Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid >> MU, ETO, Roma

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Aroninho » 2020. augusztus 29., szombat 16:24

csababarca írta: Autó belsejét hogy szoktátok takarítani?
Kicsit besokalltam mert már a környéken mindenhol ilyen 15-20ezer forintért takarítanak autót...annyiért megoldom magamnak inkább.

Amivel a gondom van, hogy az előző autómon pl a műszerfal feletti rész, ami ilyen puha gumis tapintású (nem tudom a nevét), kifehéredett egy idő után...gondolom valami olyan szert küldtem rá amit nem kellett volna.

Aki tudja miről/melyik részről beszélek, az dobna egy választ, ha ismer valami terméket ennek a területnek a tisztítására, portalanítására?
Nem tudom, hol laksz, hátha jó tipp lesz: nekem mostanában a V8 garázst dobja fel a Facebook, ott 3000 - és ez Budapest Váci út. Pár hete voltam otthon (Győr), ott is hasonló árak vannak.
A 15-20 elég sok mèg ha nyitási akciós is ez a V8 ár :D

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. augusztus 28., péntek 18:42

Nagyon szépen köszönöm, már megérte. :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. augusztus 28., péntek 18:35

lordgabi írta: FB poszt a számlaszámmal együtt.
Kárpátalján, az egyik szomszédos településen lakik a kisfiú, szörnyű balesetet szenvedtek, az édesapa a helyszínen szörnyethalt, a gyerek lába leszakadt a becsapódás következtében, keresni kellett a mezőn, az idősebb testvére vezette az autót akit azóta is szörnyű lelkiismeret gyötör, mindig őrzi egy családtag, nehogy véget vessen a szenvedésének. :'(
Ukrajnában (roppant mód meglepődtem) még az ukrán jótékonysági szervezetek, áruházak 50 km körzetben, és egyházak is szerveztek gyűjtést, de minden egyes grivenyre vagy forintra szükség van, hogy megpróbáljon újra teljes életet élni a kisfiú. Segítség, szakértelem nincs, a megoldás ismét az anyaország lesz, ha stabillá és szállíthatóvá válik az állapota. Nincs véglegesen elkeseredve, azzal nyugtatja magát, hogy megígérték neki az orvosok, hogy még fog tudni focizni is.
A megmaradt lába is kritikus állapotban van, cél a megmentése és a protézis majd a teljes rehabilitáció.

Nem igazán kapcsolódik egyik témához sem, ami itt szokott pörögni, de remélem maradhat, én már segítettem pedig nem ismerem közelről ezt a családot.
Szerencsetlen csalad, nagyon sajnalom oket, az apukaja nyugodjon bekeben, az eletben maradt csaladtagoknak pedig mihamarabbi gyogyulast es sok erot kivanok!
Tamogatom a kezdemenyezest, utalok penzt is nekik, remelem sokan segitenek majd nekik. :'(
:goat:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. augusztus 28., péntek 18:22

FB poszt a számlaszámmal együtt.
Kárpátalján, az egyik szomszédos településen lakik a kisfiú, szörnyű balesetet szenvedtek, az édesapa a helyszínen szörnyethalt, a gyerek lába leszakadt a becsapódás következtében, keresni kellett a mezőn, az idősebb testvére vezette az autót akit azóta is szörnyű lelkiismeret gyötör, mindig őrzi egy családtag, nehogy véget vessen a szenvedésének. :'(
Ukrajnában (roppant mód meglepődtem) még az ukrán jótékonysági szervezetek, áruházak 50 km körzetben, és egyházak is szerveztek gyűjtést, de minden egyes grivenyre vagy forintra szükség van, hogy megpróbáljon újra teljes életet élni a kisfiú. Segítség, szakértelem nincs, a megoldás ismét az anyaország lesz, ha stabillá és szállíthatóvá válik az állapota. Nincs véglegesen elkeseredve, azzal nyugtatja magát, hogy megígérték neki az orvosok, hogy még fog tudni focizni is.
A megmaradt lába is kritikus állapotban van, cél a megmentése és a protézis majd a teljes rehabilitáció.

Nem igazán kapcsolódik egyik témához sem, ami itt szokott pörögni, de remélem maradhat, én már segítettem pedig nem ismerem közelről ezt a családot.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. augusztus 28., péntek 17:18

Autó belsejét hogy szoktátok takarítani?
Kicsit besokalltam mert már a környéken mindenhol ilyen 15-20ezer forintért takarítanak autót...annyiért megoldom magamnak inkább.

Amivel a gondom van, hogy az előző autómon pl a műszerfal feletti rész, ami ilyen puha gumis tapintású (nem tudom a nevét), kifehéredett egy idő után...gondolom valami olyan szert küldtem rá amit nem kellett volna.

Aki tudja miről/melyik részről beszélek, az dobna egy választ, ha ismer valami terméket ennek a területnek a tisztítására, portalanítására?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. augusztus 28., péntek 17:04

babaking írta: Vezéreinknek megínt helyén van az esze és a szíve. Szeptember 1-töl 1 külföldi sem léphet be az országba. Kivéve, ha 20000 futballszurkolóról van szó. :vivo: :cens:
Ez a majdnem "satu"? :ozil:
Még jó, hogy a magyarok azért hazajöhetnek.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. augusztus 28., péntek 17:02

Vezéreinknek megínt helyén van az esze és a szíve. Szeptember 1-töl 1 külföldi sem léphet be az országba. Kivéve, ha 20000 futballszurkolóról van szó. :vivo: :cens:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. augusztus 28., péntek 8:26

Kerlon írta:
Steve írta: Mivel itt mindenki ért mindenhez és mindig van valakinek hasznos ötlete így érdeklődnék, hogy

Terasz mosáshoz ki mit használ? Mármint vízen kívül. :kalapos:

Van valami terasz mosó folyadék amit különösen ajánlanátok?

Én a kärcher sajátját használom, de nem vagyok annyira meggyőzve. Évekkel ezelőtt vettem valami noname teraszmosó folyadékot, az vitt mindent. De nem találom már ezt és nem is emlékszem mi volt a neve.

Ja amúgy fa terasz. Köszi, ha van valakinek hasznos tippje.
Sterimob vegyszer nélkül :D amugy nekem nincs teraszom, csak 7m2es erkely, amit domesztosos vizzel szoktam felmosni.
Én is azzal mostam az erkélyt anno. Az a legjobb.

Vannak különböző fa terasz mosók, amik rengeteget segítenek. Kärcher terasz mosóval ilyen körbe mosó fejjel mosom. Ahhoz használtam a kärcher saját vegyszerét, de nem túl olcsó és elégedett sem voltam.

Egyik évben vettem az itten kb auchan/tescoban egy noname cuccot az töléletes volt.Azóta keresen,de nem találom.

Klór meg ilyenek kiszárítják a fát.

Gondoltam hátha valakinek van jó tippje. :) Itt mindig mindenkinek van jó ötlete. :)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. augusztus 28., péntek 8:08

Steve írta: Mivel itt mindenki ért mindenhez és mindig van valakinek hasznos ötlete így érdeklődnék, hogy

Terasz mosáshoz ki mit használ? Mármint vízen kívül. :kalapos:

Van valami terasz mosó folyadék amit különösen ajánlanátok?

Én a kärcher sajátját használom, de nem vagyok annyira meggyőzve. Évekkel ezelőtt vettem valami noname teraszmosó folyadékot, az vitt mindent. De nem találom már ezt és nem is emlékszem mi volt a neve.

Ja amúgy fa terasz. Köszi, ha van valakinek hasznos tippje.
Sterimob vegyszer nélkül :D amugy nekem nincs teraszom, csak 7m2es erkely, amit domesztosos vizzel szoktam felmosni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. augusztus 27., csütörtök 20:36

Mivel itt mindenki ért mindenhez és mindig van valakinek hasznos ötlete így érdeklődnék, hogy

Terasz mosáshoz ki mit használ? Mármint vízen kívül. :kalapos:

Van valami terasz mosó folyadék amit különösen ajánlanátok?

Én a kärcher sajátját használom, de nem vagyok annyira meggyőzve. Évekkel ezelőtt vettem valami noname teraszmosó folyadékot, az vitt mindent. De nem találom már ezt és nem is emlékszem mi volt a neve.

Ja amúgy fa terasz. Köszi, ha van valakinek hasznos tippje.

Avatar
Rabiosa
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:29

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rabiosa » 2020. augusztus 24., hétfő 23:30

'shutterisland írta: errol az jut eszembe, hogy hasonlo esetben ha van egy barackfa a kerites tuloldalan de atlog a mi portankra, akkor a rajta levo barackot jogszeru ledezsmalni ? :kalapos:
Van ám ott más érdekesség is pl. a méhes szakasz😁

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. augusztus 24., hétfő 23:23

_Bushido_ írta:
El Sie7e írta: 2. attól függ, de alapesetben hagyni kell a kerítéstől 1 métert de adott város építési szabályzata határozza meg pontosan az sem mindegy, hogy milyen kerítés illetve telekhatárrol beszélünk (oldalsó, vagy hátsó)
két ház egymás mellett, szóval oldalsó telekhatár. Drótkerítés. Itt kb 15 cm van a kerítés és a felépített faház között - de az is csak azért, mert a kerítésnek megvan egy beton alapja (ami szélesebbé teszi a kerítést, mintha csak a drótot néznénk), hogy ha később úgy adódik, lehessen minőségibbet csinálni.
Városépítési szabályzat? szóval be kéne menni a hivatalba, megkérdezni?
Minden telepules honlapjan fent vannak az epitesi szabalyzatok, amik adott telepulesekre vonatkoznak. Mindenhol mas es mas az eloiras. :)
:goat:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 41 regisztrált és 0 vendég