OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. szeptember 8., kedd 11:29

Pestiek!

BME Nemzetkozi gazdalkodas diplomaval(kozgazdasz), folyekony angol es alapfoku nemet nyelvtudassal mennyire nehez elhelyezkedni Pesten? Illetve milyen munkakorokben van ra lehetoseg?

Ugy hozta az elet, hogy lehet egy fel even belul vissza kell koltozzek Pestre videkrol, viszont egyelore elegge tanacstalan es kilatastalan vagyok mindennel kapcsolatban. :(

Koszi!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. szeptember 8., kedd 6:43

Na madridom népe, osztrák munkavállalót keresek, aki jártas mindenféle hivatalos ügyintézésben odakint. Köszipuszi. :sziv:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. szeptember 4., péntek 19:09

sonic írta: Elvileg BMW-nel nem egy meglepo dolog hogy miutan a gatyadat is rakoltotted hogy megvedd az alsogatyadat elkoltod szervizre. Nyilvan vannak ellenpeldak de na... Nem a megbizhatosagrol hiresek. Abban a "kategoriaban" lexus, es le van a gond nagy resze. :mrgreen:
Majd meglátjuk. Nem nevezném feltétlenül hibának, ami történt. Szerintem nagyon könnyen benne van, hogy én törtem szét.Egy alkalomra tisztán emlékszem, amikor a szomszédos építkezésnél kialakított tankcsapda lyukban annyira oda sikerült csapni, hogy biztos voltam benne, hogy valami sérült. Azóta is kezdődtek a gondok.

Jó áron vettem a kocsit nagyon és a szervízt is sikerült végülis emberi áron megoldani. Viszont ha lehet megoldom Magyarországon majd a jövőben ha lehet. Márkaszervízbe nem megyek, ha nem visznek. :kalapos:
chronic írta: Bmw spec szervíz van még egy jó és korrekt amúgy.
Kiskunfélegyháza - Erste hand garage
Köszi szépen! Rákeresek! Ha még van valami jó tapasztalatod valahol megköszönök egy privátot. :agree: :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. szeptember 4., péntek 13:30

meg ugye joparezren nyaralgattak es erkeznek vissza szeptemberben.
most ok vagy kotelezoen tesztelnek (5 fos csaladnal 300k plusz illetekek stb) vagy kiulik a 14 napot.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. szeptember 4., péntek 13:27

Egesz nyaron mindenhol magasabb szamok voltak, kiveve itthon. Nyar vegen aztan hirtelen megugrott, a korabbi 0-10 kozotti szamokhoz kepest. A kormanykozeli emberekrol nem hoztak nyilvanossagra az adatokat, ugy is fogalmazhatnek, hogy eltitkoltak. Ahogyan a tobbi civil fertozotteket is. Miert? Mert mentettek a turizmust, nem allt erdekukben riadalmat kelteni. Most, hogy vege a nyarnak, batrabban lehet lekozolni a szamokat, persze alapja is van, hiszen rengeteg ember jart kulfoldon, nyaralni, vagy rokont latogatni, ezek az emberek most hazatertek, nagyobb esellyel fertozodtek meg, a lappangasi ido letelt, jonnek a szamok szepen. De a nyari alacsony szamok egyertelmuen arrol arulkodnak, hogy fals adatok voltak.
:goat:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. szeptember 4., péntek 12:38

Egyébként munkahelyen feljött a kérdés, hogy ha holnap bejelentenék, hogy kész a vakcina, mehet a tömeges oltás, ki oltatná be magát?

Senki.

Pedig vagyunk páran..
Érdekes mindenesetre. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4467
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. szeptember 4., péntek 12:36

csababarca írta:
Marky írta:
Akkor tesztelnek, ha te jelentkezel a jellemző tünetekkel, amik súlyosabbak, mint egy átlagos megfázás és ha pozitív lesz a teszted, akkor beindul a kontaktkeresés.
Miért hihetetlen, hogy nyáron kevésbé terjedt? Július közepén még simán le lehetett ülni bárhol a körúton egy sörre, augusztus közepén már vadászni kellett egy asztalt. Bátrabbak lettek az emberek, hangosak a konteós barmok és több a felelőtlen, aki nem volt képes normálisan maszkot hordani.
mert nincs olyan határvonal, ami ezt alátámassza.

szerintem összefügg a tesztelés mennyiségével az, hogy mennyi a fertőzött.

aug 28 óta meredeken emelkedik, igen, lehet a nyári szünet végeztével elindultak az emberek teszteltetni, előtte meg nem zsibbasztották magukat ezzel.

én nem vagyok covid tagadó, csak vannak anomáliák, amik furán hatnak, szerintem.
nyilván összefügg, persze, de azért ha logikusan belegondolsz is, csak úgy tünetmentes fiatalok nem fognak rohangászni 30ezres röhejes áron teszteket elvégezni, úgy hogy inkább hat a fertőzöttek száma a tesztek számára, mint fordítva. ez az egyik leggyakrabban felhozott érv, és azért látszik, hogy sántít a dolog kicsit.
ahogy le is írták, elsősorban a több fertőzött, és az ezzel járó kontaktkutatás miatt nőtt ennyivel a tesztek száma.

a végtelen sok hülyítés, pánikkeltés amit nap mint nap az arcunkba nyomott a média, illetve az, hogy tavasszal nagyon olcsón megúsztuk a dolgot, sajnos azt eredményezte, hogy teljesen átestek az emberek a ló túloldalára, és ez szerintem hosszabb távon elég veszélyes lehet.

egyébként azt én is abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy a számok nem teljesen felelelnek meg a valóságnak, mert azért a vendéglátóegységeknek, szálláshelyeknek, meg úgy összességében a gazdaságnak rohadtul kellett ez a pár hónap, és tényleg gyanús kicsit, hogy szeptember legelején már hirtelen be is köszönt a 2. hullám, de az is igaz, hogy eléggé elengedték magukat az emberek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ateeemadrid 2020. szeptember 4., péntek 12:39-kor.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. szeptember 4., péntek 12:24

Igen oda vissza generálja egymást. De látszik, hogy hol terjed: bulik, bárok, esküvők. Ami számomra durva: a fertőzöttek átlagélerkora 26 - nyáron 67* volt. Érdeke lesz látni, hogy ebből hányan kerülnek kórházba, mert az a szűk keresztmetszet. Ha a fitalokon minden probléma nélkül átmegy, az egyrészt jó, mert lazább intézkedésekkel meg lehet oldani, és nem baj ha nagyobb az esetszám, másrészt viszont felelőtlenebbek lesznek az emberekes és így a veszélyeztetett korosztályt nehezen lehet védeni.
Mindenki Jani amíg nem az apukáját teszik lélegzetető gépre.


* soká mondják, hogy nem hisznek a számoknak, mondvám manipulálják. Én sem hiszem, hogy 100%ig helyesek, néha találtak is ellentmondást, szóval egy picit biztosan kozmetikáznak itt ott, de nem hiszem, hogy nagyon nagy lenne az eltérés, legalábbis nem láttam még erre egyértelmű bizonyítékot. Szóval egyelőre - fenntartásokkal - de elhiszem és kiindulópontak tekintem a számokat, mert nincs jobb/ hitelesebb
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. szeptember 4., péntek 12:16

Marky írta:
Akkor tesztelnek, ha te jelentkezel a jellemző tünetekkel, amik súlyosabbak, mint egy átlagos megfázás és ha pozitív lesz a teszted, akkor beindul a kontaktkeresés.
Miért hihetetlen, hogy nyáron kevésbé terjedt? Július közepén még simán le lehetett ülni bárhol a körúton egy sörre, augusztus közepén már vadászni kellett egy asztalt. Bátrabbak lettek az emberek, hangosak a konteós barmok és több a felelőtlen, aki nem volt képes normálisan maszkot hordani.
mert nincs olyan határvonal, ami ezt alátámassza.

szerintem összefügg a tesztelés mennyiségével az, hogy mennyi a fertőzött.

aug 28 óta meredeken emelkedik, igen, lehet a nyári szünet végeztével elindultak az emberek teszteltetni, előtte meg nem zsibbasztották magukat ezzel.

én nem vagyok covid tagadó, csak vannak anomáliák, amik furán hatnak, szerintem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. szeptember 4., péntek 12:11

csababarca írta:
ateeemadrid írta:

ez azért nem ilyen egyszerű, eddig sem elsősorban megelőzés miatt csinálták a teszteket, minél több a fertőzött, annál több a teszt is.
a kettő generálja egymást oda-vissza.

de nyáron messze nem teszteltek ennyit, sőt jóval kevesebbet.
most valamelyik nap 7ezer tesztet csináltak, abból lett 6%os pozitív arány.
nyáron sokszor az ezret sem érte el a napi tesztelések száma.
Akkor tesztelnek, ha te jelentkezel a jellemző tünetekkel, amik súlyosabbak, mint egy átlagos megfázás és ha pozitív lesz a teszted, akkor beindul a kontaktkeresés.
Miért hihetetlen, hogy nyáron kevésbé terjedt? Július közepén még simán le lehetett ülni bárhol a körúton egy sörre, augusztus közepén már vadászni kellett egy asztalt. Bátrabbak lettek az emberek, hangosak a konteós barmok és több a felelőtlen, aki nem volt képes normálisan maszkot hordani.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. szeptember 4., péntek 12:05

ateeemadrid írta:

ez azért nem ilyen egyszerű, eddig sem elsősorban megelőzés miatt csinálták a teszteket, minél több a fertőzött, annál több a teszt is.
a kettő generálja egymást oda-vissza.

de nyáron messze nem teszteltek ennyit, sőt jóval kevesebbet.
most valamelyik nap 7ezer tesztet csináltak, abból lett 6%os pozitív arány.
nyáron sokszor az ezret sem érte el a napi tesztelések száma.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4467
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. szeptember 4., péntek 12:02

csababarca írta:
Remy írta: Kemény ez a mutálódott vírus. Jó az időérzéke és már a fiatalokat is fertőzi. :( :lol: Vége lehetne már ennek a szarnak.
elkezdtek tesztelni komolyabba picit, mindjárt több az eset. nyáron alig teszteltek, nem is volt esetszám szinte.
ez azért nem ilyen egyszerű, eddig sem elsősorban megelőzés miatt csinálták a teszteket, minél több a fertőzött, annál több a teszt is.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. szeptember 4., péntek 11:56

Remy írta: Kemény ez a mutálódott vírus. Jó az időérzéke és már a fiatalokat is fertőzi. :( :lol: Vége lehetne már ennek a szarnak.
elkezdtek tesztelni komolyabba picit, mindjárt több az eset. nyáron alig teszteltek, nem is volt esetszám szinte.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4467
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. szeptember 4., péntek 11:51

Remy írta: Kemény ez a mutálódott vírus. Jó az időérzéke és már a fiatalokat is fertőzi. :( :lol: Vége lehetne már ennek a szarnak.
ha már koronavírus, kicsit átestek az emberek a ló túloldalára, a tavaszi pánik után most konkrétan majd' mindenki szarik az egészre, nem lesz ennek így jó vége.

ez sztem jó kis olvasmány a helyzetről.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. szeptember 4., péntek 11:46

Kemény ez a mutálódott vírus. Jó az időérzéke és már a fiatalokat is fertőzi. :( :lol: Vége lehetne már ennek a szarnak.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2251
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chronic » 2020. szeptember 4., péntek 10:10

Bmw spec szervíz van még egy jó és korrekt amúgy.
Kiskunfélegyháza - Erste hand garage

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2251
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chronic » 2020. szeptember 4., péntek 9:48

sonic írta:
Yazid írta: mondjuk, igen :mrgreen: , de amúgy nem gáz, hogy ilyen 4-6éves(?)bmwnél cserélni kell ilyen dolgokat? én csalódott lennék egy ilyen luxus bmwm ha lenne, sose lesz no offense, japanese rulezzz :mrgreen:
Elvileg BMW-nel nem egy meglepo dolog hogy miutan a gatyadat is rakoltotted hogy megvedd az alsogatyadat elkoltod szervizre. Nyilvan vannak ellenpeldak de na... Nem a megbizhatosagrol hiresek. Abban a "kategoriaban" lexus, es le van a gond nagy resze. :mrgreen:
Na ebbe ne menjünk bele. :box: :mrgreen:

Ebben a kategóriában már mindegyik prémium márkára sokat kell költeni pláne, ha 1xx kilométerrel vetted.
5-ös bmw
E merci
A6 audi
De hat úgy hallom egy passatnak is vannak bőven gondjai nem épp vékony árakon..

Pláne a fiatalabbak. Mind szar. Mondom ezt bmw tulajkent, igaz nekem csak egy 6 éves 320d van, ez még tűrhető szervizelesű autó.

A lexust nem ismerem mondjuk,nem is fogadom el premiumnak. :mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. szeptember 4., péntek 9:43

Steve írta: Ma már ez elképzelhetetlen. Ma már minden hiba be van időzítve vagy idő távra, vagy km-re.
Nem is tudhatod sokszor, hogy az a km óra állás mennyire reális. Egyre ügyesebben pörgetik vissza az órákat. Aztán az se mindegy, hogy műszakilag igényes ember használja az autót, vagy egy barbár, aki indítás után 3 másodperccel már 5ezres fordulaton húzatja :lol:

Én tudom ajánlani a Volvokat is, ha nem zavar, hogy a belső tér elpusztul 10 évesen :mrgreen: Könnyen szerelhető, nincsenek szándékosan egybeépített alkatrészcsoportok, amiket külön nem cserélhetsz.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. szeptember 4., péntek 9:13

Yazid írta:
Realista24 írta: Vegyel autót inkabb :kalapos:
mondjuk, igen :mrgreen: , de amúgy nem gáz, hogy ilyen 4-6éves(?)bmwnél cserélni kell ilyen dolgokat? én csalódott lennék egy ilyen luxus bmwm ha lenne, sose lesz no offense, japanese rulezzz :mrgreen:
Elvileg BMW-nel nem egy meglepo dolog hogy miutan a gatyadat is rakoltotted hogy megvedd az alsogatyadat elkoltod szervizre. Nyilvan vannak ellenpeldak de na... Nem a megbizhatosagrol hiresek. Abban a "kategoriaban" lexus, es le van a gond nagy resze. :mrgreen:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. szeptember 2., szerda 15:10

Haha Apámnak volt egy szovjet Zaporozsec, amikor kicsi voltam. :kalapos:

Na azzal nem voltak ilyen gondok. Elvitt mindent, elment mindenhova. Apám hegyre fel téli gumi nélkül simán hóban, jégen. :lol: :D

Kb soha nem volt vele szerelőnél.

Ma már ez elképzelhetetlen. Ma már minden hiba be van időzítve vagy idő távra, vagy km-re.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 137 regisztrált és 0 vendég