OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. szeptember 9., szerda 8:02

Realista24 írta:
Realista24 írta: Na madridom népe, osztrák munkavállalót keresek, aki jártas mindenféle hivatalos ügyintézésben odakint. Köszipuszi. :sziv:
Na, megbukik a madridomnépének mindent megoldok képessége? :(
Réj majd segít! :mrgreen:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. szeptember 9., szerda 6:27

Realista24 írta: Na madridom népe, osztrák munkavállalót keresek, aki jártas mindenféle hivatalos ügyintézésben odakint. Köszipuszi. :sziv:
Na, megbukik a madridomnépének mindent megoldok képessége? :(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realfan9
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 17:03
Kedvenc játékosaid: Modric, Ramos, R9, CR, ZZ
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: London

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realfan9 » 2020. szeptember 8., kedd 12:29

Caraway írta: Pestiek!

BME Nemzetkozi gazdalkodas diplomaval(kozgazdasz), folyekony angol es alapfoku nemet nyelvtudassal mennyire nehez elhelyezkedni Pesten? Illetve milyen munkakorokben van ra lehetoseg?

Ugy hozta az elet, hogy lehet egy fel even belul vissza kell koltozzek Pestre videkrol, viszont egyelore elegge tanacstalan es kilatastalan vagyok mindennel kapcsolatban. :(

Koszi!
Mint pesti közgaszdász, azt mondom, hogy elég könnyū elhelyezkedni vele, de Pesten úgy általában is. Nem tudom, hogy most mit dolgozol, de nem hiszem hogy 1-2 hónapon belül ne találnál valami értelmeset. Meg ha nincsenek nagyon speckó elvárasok a munkában, akkor betanított excel-kapálás van sok helyen. Nyilván ami húzós, az a lakhatás. De semmiképp ne lõdd alá a bérigényed, inkább játssz kivárósat. A helyedben elkezdeném már most a keresést, úgyis az interjúk mostanában online zajlanak az elsõ körökben, ott már kiderülnek a lényegi dolgok (bér, munkakör, mindennapok, home office vagy on-site, egyéb juttatások, stb.)

Amennyire rálátok a pénzügyi, meg az SSC szektorra, nem nagyon fogta meg ez a kiszabott vírus a hiring process-t sehol. Általában olyan heti 30-50 Job Posting van nálunk, a pénzügyi területeken meg a referral bonus az egekben. Pénzügyes munkatársam mondta, hogy van olyan pénzügyi cég, ami még nálunk is kétségbeesettebben keres most mindenféle jöttmentet (nem rád értem, csak úgy általában :kalapos: ) egész korrekt bérekért. Persze a próbaidõ húzós, azt mostanában nem próbálnám ki szívesen (bár nálunk nem nagyon szokás elküldeni embert, hacsak a világáról sem tud). Az új kollégákat is online onboardoljuk, van olyan aki Áprilisban hozzánk került, azóta 1 napot volt az irodában, átvenni a belépõkártyáját.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. szeptember 8., kedd 12:06

Simán el lehet helyezkedni, behívni várhatóan befognak, aztán ha nem előre lejátszott, akkor már csak rajtad múlik.

Viszont azért necces, én most nem lennék sehol próbaidős.
Nem illik.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. szeptember 8., kedd 11:52

Caraway írta: Pestiek!

BME Nemzetkozi gazdalkodas diplomaval(kozgazdasz), folyekony angol es alapfoku nemet nyelvtudassal mennyire nehez elhelyezkedni Pesten? Illetve milyen munkakorokben van ra lehetoseg?

Ugy hozta az elet, hogy lehet egy fel even belul vissza kell koltozzek Pestre videkrol, viszont egyelore elegge tanacstalan es kilatastalan vagyok mindennel kapcsolatban. :(

Koszi!
Nem nehéz, nekem ugyanez van csak BGE-n. De tapasztalattól, érdeklődési körtől is függ. Én pl. labdarúgásban dolgozom vele, de van szaktárs banki, rendezvényszervező, diplomácia szektorban is.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. szeptember 8., kedd 11:29

Pestiek!

BME Nemzetkozi gazdalkodas diplomaval(kozgazdasz), folyekony angol es alapfoku nemet nyelvtudassal mennyire nehez elhelyezkedni Pesten? Illetve milyen munkakorokben van ra lehetoseg?

Ugy hozta az elet, hogy lehet egy fel even belul vissza kell koltozzek Pestre videkrol, viszont egyelore elegge tanacstalan es kilatastalan vagyok mindennel kapcsolatban. :(

Koszi!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. szeptember 8., kedd 6:43

Na madridom népe, osztrák munkavállalót keresek, aki jártas mindenféle hivatalos ügyintézésben odakint. Köszipuszi. :sziv:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. szeptember 4., péntek 19:09

sonic írta: Elvileg BMW-nel nem egy meglepo dolog hogy miutan a gatyadat is rakoltotted hogy megvedd az alsogatyadat elkoltod szervizre. Nyilvan vannak ellenpeldak de na... Nem a megbizhatosagrol hiresek. Abban a "kategoriaban" lexus, es le van a gond nagy resze. :mrgreen:
Majd meglátjuk. Nem nevezném feltétlenül hibának, ami történt. Szerintem nagyon könnyen benne van, hogy én törtem szét.Egy alkalomra tisztán emlékszem, amikor a szomszédos építkezésnél kialakított tankcsapda lyukban annyira oda sikerült csapni, hogy biztos voltam benne, hogy valami sérült. Azóta is kezdődtek a gondok.

Jó áron vettem a kocsit nagyon és a szervízt is sikerült végülis emberi áron megoldani. Viszont ha lehet megoldom Magyarországon majd a jövőben ha lehet. Márkaszervízbe nem megyek, ha nem visznek. :kalapos:
chronic írta: Bmw spec szervíz van még egy jó és korrekt amúgy.
Kiskunfélegyháza - Erste hand garage
Köszi szépen! Rákeresek! Ha még van valami jó tapasztalatod valahol megköszönök egy privátot. :agree: :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8522
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. szeptember 4., péntek 13:30

meg ugye joparezren nyaralgattak es erkeznek vissza szeptemberben.
most ok vagy kotelezoen tesztelnek (5 fos csaladnal 300k plusz illetekek stb) vagy kiulik a 14 napot.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. szeptember 4., péntek 13:27

Egesz nyaron mindenhol magasabb szamok voltak, kiveve itthon. Nyar vegen aztan hirtelen megugrott, a korabbi 0-10 kozotti szamokhoz kepest. A kormanykozeli emberekrol nem hoztak nyilvanossagra az adatokat, ugy is fogalmazhatnek, hogy eltitkoltak. Ahogyan a tobbi civil fertozotteket is. Miert? Mert mentettek a turizmust, nem allt erdekukben riadalmat kelteni. Most, hogy vege a nyarnak, batrabban lehet lekozolni a szamokat, persze alapja is van, hiszen rengeteg ember jart kulfoldon, nyaralni, vagy rokont latogatni, ezek az emberek most hazatertek, nagyobb esellyel fertozodtek meg, a lappangasi ido letelt, jonnek a szamok szepen. De a nyari alacsony szamok egyertelmuen arrol arulkodnak, hogy fals adatok voltak.
:goat:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. szeptember 4., péntek 12:38

Egyébként munkahelyen feljött a kérdés, hogy ha holnap bejelentenék, hogy kész a vakcina, mehet a tömeges oltás, ki oltatná be magát?

Senki.

Pedig vagyunk páran..
Érdekes mindenesetre. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4484
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. szeptember 4., péntek 12:36

csababarca írta:
Marky írta:
Akkor tesztelnek, ha te jelentkezel a jellemző tünetekkel, amik súlyosabbak, mint egy átlagos megfázás és ha pozitív lesz a teszted, akkor beindul a kontaktkeresés.
Miért hihetetlen, hogy nyáron kevésbé terjedt? Július közepén még simán le lehetett ülni bárhol a körúton egy sörre, augusztus közepén már vadászni kellett egy asztalt. Bátrabbak lettek az emberek, hangosak a konteós barmok és több a felelőtlen, aki nem volt képes normálisan maszkot hordani.
mert nincs olyan határvonal, ami ezt alátámassza.

szerintem összefügg a tesztelés mennyiségével az, hogy mennyi a fertőzött.

aug 28 óta meredeken emelkedik, igen, lehet a nyári szünet végeztével elindultak az emberek teszteltetni, előtte meg nem zsibbasztották magukat ezzel.

én nem vagyok covid tagadó, csak vannak anomáliák, amik furán hatnak, szerintem.
nyilván összefügg, persze, de azért ha logikusan belegondolsz is, csak úgy tünetmentes fiatalok nem fognak rohangászni 30ezres röhejes áron teszteket elvégezni, úgy hogy inkább hat a fertőzöttek száma a tesztek számára, mint fordítva. ez az egyik leggyakrabban felhozott érv, és azért látszik, hogy sántít a dolog kicsit.
ahogy le is írták, elsősorban a több fertőzött, és az ezzel járó kontaktkutatás miatt nőtt ennyivel a tesztek száma.

a végtelen sok hülyítés, pánikkeltés amit nap mint nap az arcunkba nyomott a média, illetve az, hogy tavasszal nagyon olcsón megúsztuk a dolgot, sajnos azt eredményezte, hogy teljesen átestek az emberek a ló túloldalára, és ez szerintem hosszabb távon elég veszélyes lehet.

egyébként azt én is abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy a számok nem teljesen felelelnek meg a valóságnak, mert azért a vendéglátóegységeknek, szálláshelyeknek, meg úgy összességében a gazdaságnak rohadtul kellett ez a pár hónap, és tényleg gyanús kicsit, hogy szeptember legelején már hirtelen be is köszönt a 2. hullám, de az is igaz, hogy eléggé elengedték magukat az emberek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ateeemadrid 2020. szeptember 4., péntek 12:39-kor.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. szeptember 4., péntek 12:24

Igen oda vissza generálja egymást. De látszik, hogy hol terjed: bulik, bárok, esküvők. Ami számomra durva: a fertőzöttek átlagélerkora 26 - nyáron 67* volt. Érdeke lesz látni, hogy ebből hányan kerülnek kórházba, mert az a szűk keresztmetszet. Ha a fitalokon minden probléma nélkül átmegy, az egyrészt jó, mert lazább intézkedésekkel meg lehet oldani, és nem baj ha nagyobb az esetszám, másrészt viszont felelőtlenebbek lesznek az emberekes és így a veszélyeztetett korosztályt nehezen lehet védeni.
Mindenki Jani amíg nem az apukáját teszik lélegzetető gépre.


* soká mondják, hogy nem hisznek a számoknak, mondvám manipulálják. Én sem hiszem, hogy 100%ig helyesek, néha találtak is ellentmondást, szóval egy picit biztosan kozmetikáznak itt ott, de nem hiszem, hogy nagyon nagy lenne az eltérés, legalábbis nem láttam még erre egyértelmű bizonyítékot. Szóval egyelőre - fenntartásokkal - de elhiszem és kiindulópontak tekintem a számokat, mert nincs jobb/ hitelesebb
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. szeptember 4., péntek 12:16

Marky írta:
Akkor tesztelnek, ha te jelentkezel a jellemző tünetekkel, amik súlyosabbak, mint egy átlagos megfázás és ha pozitív lesz a teszted, akkor beindul a kontaktkeresés.
Miért hihetetlen, hogy nyáron kevésbé terjedt? Július közepén még simán le lehetett ülni bárhol a körúton egy sörre, augusztus közepén már vadászni kellett egy asztalt. Bátrabbak lettek az emberek, hangosak a konteós barmok és több a felelőtlen, aki nem volt képes normálisan maszkot hordani.
mert nincs olyan határvonal, ami ezt alátámassza.

szerintem összefügg a tesztelés mennyiségével az, hogy mennyi a fertőzött.

aug 28 óta meredeken emelkedik, igen, lehet a nyári szünet végeztével elindultak az emberek teszteltetni, előtte meg nem zsibbasztották magukat ezzel.

én nem vagyok covid tagadó, csak vannak anomáliák, amik furán hatnak, szerintem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. szeptember 4., péntek 12:11

csababarca írta:
ateeemadrid írta:

ez azért nem ilyen egyszerű, eddig sem elsősorban megelőzés miatt csinálták a teszteket, minél több a fertőzött, annál több a teszt is.
a kettő generálja egymást oda-vissza.

de nyáron messze nem teszteltek ennyit, sőt jóval kevesebbet.
most valamelyik nap 7ezer tesztet csináltak, abból lett 6%os pozitív arány.
nyáron sokszor az ezret sem érte el a napi tesztelések száma.
Akkor tesztelnek, ha te jelentkezel a jellemző tünetekkel, amik súlyosabbak, mint egy átlagos megfázás és ha pozitív lesz a teszted, akkor beindul a kontaktkeresés.
Miért hihetetlen, hogy nyáron kevésbé terjedt? Július közepén még simán le lehetett ülni bárhol a körúton egy sörre, augusztus közepén már vadászni kellett egy asztalt. Bátrabbak lettek az emberek, hangosak a konteós barmok és több a felelőtlen, aki nem volt képes normálisan maszkot hordani.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. szeptember 4., péntek 12:05

ateeemadrid írta:

ez azért nem ilyen egyszerű, eddig sem elsősorban megelőzés miatt csinálták a teszteket, minél több a fertőzött, annál több a teszt is.
a kettő generálja egymást oda-vissza.

de nyáron messze nem teszteltek ennyit, sőt jóval kevesebbet.
most valamelyik nap 7ezer tesztet csináltak, abból lett 6%os pozitív arány.
nyáron sokszor az ezret sem érte el a napi tesztelések száma.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4484
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. szeptember 4., péntek 12:02

csababarca írta:
Remy írta: Kemény ez a mutálódott vírus. Jó az időérzéke és már a fiatalokat is fertőzi. :( :lol: Vége lehetne már ennek a szarnak.
elkezdtek tesztelni komolyabba picit, mindjárt több az eset. nyáron alig teszteltek, nem is volt esetszám szinte.
ez azért nem ilyen egyszerű, eddig sem elsősorban megelőzés miatt csinálták a teszteket, minél több a fertőzött, annál több a teszt is.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. szeptember 4., péntek 11:56

Remy írta: Kemény ez a mutálódott vírus. Jó az időérzéke és már a fiatalokat is fertőzi. :( :lol: Vége lehetne már ennek a szarnak.
elkezdtek tesztelni komolyabba picit, mindjárt több az eset. nyáron alig teszteltek, nem is volt esetszám szinte.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4484
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. szeptember 4., péntek 11:51

Remy írta: Kemény ez a mutálódott vírus. Jó az időérzéke és már a fiatalokat is fertőzi. :( :lol: Vége lehetne már ennek a szarnak.
ha már koronavírus, kicsit átestek az emberek a ló túloldalára, a tavaszi pánik után most konkrétan majd' mindenki szarik az egészre, nem lesz ennek így jó vége.

ez sztem jó kis olvasmány a helyzetről.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27404
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. szeptember 4., péntek 11:46

Kemény ez a mutálódott vírus. Jó az időérzéke és már a fiatalokat is fertőzi. :( :lol: Vége lehetne már ennek a szarnak.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 135 regisztrált és 0 vendég