Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. október 21., szerda 14:50

https://youtu.be/s8DdvCrpcLo

Hat ez nekem teljesen a semmibol jott, de mar nagyon varom! :| :ozil:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. október 18., vasárnap 21:44

Néztem ezt a The Kinget, mondom megnézem mi a nagy hype a szépfiú körül. Nem volt rossz, a film vége felé lévő karakter jobban állt neki. De mondanom sem kell, Pattinson és Sean Harris vitték a prímet nálam, illetve Joel Edgerton nagyon jó kis karakterszínész.
Végig olyan feelingem volt, mintha a Macbethet nézném, aztán néztem a végén, hogy ugyanaz a cinematographer. :) Depresszív, lassú film, de korrekt iparosmunka szép fotózással, tetszett.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. október 14., szerda 8:57

Jiu Jitsu - Official Trailer

Nicolas Cage, Tony Jaa. Remy ez a te filmed lesz :mrgreen:
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. október 8., csütörtök 18:49

Faust írta: Sorkin lenyilatkozta, hogy a Mank meg Fincherhez képest is rohadt jó lett. :lol: Mivel a Dűnét sikerült idén kilőni, nálam az év legjobban várt filmje.
MANK | Official Teaser
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. október 8., csütörtök 16:56

Miért szörnyű?
Engem is érdekel, a hazai filmek általában olcsóbbak is, ha jól tudom... :roll: :mrgreen:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. október 8., csütörtök 10:11

soadroli írta: POST MORTEM - Előzetes
dik a magyar horror :mrgreen:

Faust, van valami ismerős a stábban? :D
mondjuk nekem hirtelen feher szalag hangulatom volt a kepi vilag meg stilus miatt.

en megnezem majd, erdekes kezdemenyezes. :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. október 8., csütörtök 8:15

Elnézést a dupláért: Sorkin lenyilatkozta, hogy a Mank meg Fincherhez képest is rohadt jó lett. :lol: Mivel a Dűnét sikerült idén kilőni, nálam az év legjobban várt filmje.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. október 8., csütörtök 7:38

Remélem nem, mert ez szörnyű. :lol: :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. október 7., szerda 14:10

POST MORTEM - Előzetes
dik a magyar horror :mrgreen:

Faust, van valami ismerős a stábban? :D
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. október 5., hétfő 11:19

The Social Dilemma nem a legjobb doku amit valaha láttam, de úgy éreztem masszívan szól hozzám is, lévén a munkámhoz erősen kapcsolódik és tovább szőtt bennem gondolatokat azzal kapcsolatban.

Alapvetően ez a téma ott van előttünk, amióta internet az internet, de pl. az etikusság határáról szerintem el lehet gondolkozni bőven.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Kicsit érintette, de nagyobb rész járna neki: fake news. Persze, aki hülye haljon meg, de akkora tömeget mozgatnak vele, hogy a nem hülye is megszívja.
Nem kimondottan érintette a film, hogy mennyire kényszer tud lenni egy-két hozadéka ennek az online világnak. Én pl. egy edzésre nem tudok anélkül elmenni, hogy ne kelljen felmennem a facebookra, mert hetente posztolják az edzés időpontra jelentkezést.


Egynek érdekes szerintem, olyan téma amit többször kibeszélt már a szakma, de szinte napról napra fel kell hozni, mert hamar elfelejtünk problémaként tekinteni az online világ "feature"-jeire.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: géza » 2020. szeptember 23., szerda 21:54

Füst, meghoztad a kedvem, hogy megint ujrazzam ezt a filmet. :agree:

Geci jo, 9/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 23., szerda 20:35

Szimplán az, hogy egy snitt, és átélezéssel támogatják a figyelmed megosztását, általános dolog, észre sem veszed (hiszen az élesség vezeti a szemed). Itt azért annyira erős, mert egyrészt erre van felépítve a jelenet, mint egy színház gyakorlatilag, másrészt nagyon jól van megrendezve, harmadrészt 70mm-es filmre forgatták. :mrgreen:

Egyébként most hirtelen nem ugrik be konkrét jelenet, amit szeretnél, de van rengeteg.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3863
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: füst » 2020. szeptember 23., szerda 20:27

Faust írta: Nem ertem annyira fust, mire gondolsz turpissag alatt. Szimplan annyi tortenik hogy ateleznek a hatterre, mindenfilmben vagy van tizezer atelezes. :mrgreen: Ez egy kozos rendezoi-operatori dontes, hogy ez a ket kulon esemeny nincs felsnittelve, hanem egy kepen jatszodik az egesz. Ezert amerikaban mar leszopnak egy rendezot, de Europaban millio es egy ilyet latni, csak altalaban nem dramaturgiai, hanem koltsegvetesi okai voltak (a filmszalag nagyon draga volt, ezert inkabb hosszabb vagas nelkuli snittekkel operaltak, hogy sporoljanak), Jancso komplett stilust es eletmuvet huzott fel ra.
Na jó, de itt nagyon is dramaturgiai oka van, mert nagyon nem mindegy Domergue szempontjából, hogy a Hangman beleiszik-e a kávéba vagy se. Szóval két külön eseményt láthatunk, de van kohéziós kapocs. Pláne, hogy itt az átélezéssel(köszi :D ) szemszögváltás is történik, amikor Domergue énekén van a fókusz, akkor kívülálló szemszögből látjuk a jelenetet.
De amikor hátranéz Daisy és ugrik a fókusz a háttérre, akkor Daisy szemszögéből látjuk a dolgokat.
És ez ugye többször ugrik oda-vissza a jelenet során, szerintem nagyon epic, filmes élményeimből nem nagyon emlékszem hasonlóra, amikor ennyire jól nézett ki, miközben ennyire segítette a sztorit az átélezés. Nem vagyok amerikai és nem mondom hogy leszopnám ezért Tarantinót, de Remyt már simán felajánlanám neki, mert nekem ez többször visszanézős jelenet volt.

Jöhetnek gecijól fényképezett filmek, csak egy kérésem van, legyen emészthető, pár hete vettek rá hogy megnézzem a sátántangót... az első 4 órát még kibírtam károsodás nélkül, de utána... szóval azóta nagyon érzékeny vagyok jelentősen kisebb ingerküszöbbel. :D

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 23., szerda 19:59

Nem ertem annyira fust, mire gondolsz turpissag alatt. Szimplan annyi tortenik hogy ateleznek a hatterre, mindenfilmben vagy van tizezer atelezes. :mrgreen: Ez egy kozos rendezoi-operatori dontes, hogy ez a ket kulon esemeny nincs felsnittelve, hanem egy kepen jatszodik az egesz. Ezert amerikaban mar leszopnak egy rendezot, de Europaban millio es egy ilyet latni, csak altalaban nem dramaturgiai, hanem koltsegvetesi okai voltak (a filmszalag nagyon draga volt, ezert inkabb hosszabb vagas nelkuli snittekkel operaltak, hogy sporoljanak), Jancso komplett stilust es eletmuvet huzott fel ra.

Ha nagyon be akarom szuszakolni egy szakmai zsargonba, egysnittesnek neveznem. Beirod youtubera hogy one shot scene, millio egy kijon, az utobbi evekben nagyon divat az egysnittes akciojelenet, eleg csak a True detectivere vagy az Oldboyra gondolni.

Vagy csak gecijol fenykepezett filmekre vagy kivancsi? :mrgreen: Mert akkor elesitem a billentyuzetet. :mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. szeptember 23., szerda 19:55

füst írta: https://www.youtube.com/watch?v=WXlI6EUYVqk

Aljas 8as részlet. Újranéztem nagyképernyőn és miközben néztem a részletet, még a dákó is vigyázzba állt.

A.) Minek nevezik szaknyelven ezt az operatőri turpisságot, amit ennél a jelenetnél láthatunk? Egészen pontosan azt, hogy egy kamerafelvételen egyszerre játszódik két jelenet, az előtérben ahogy Domergue énekel, a háttérben pedig ahogy beszögelik az ajtót és isznak a kávéból. És ugye az előtérben a gitározásra fókuszálunk alaphelyzetben, de amikor Domergue hátranéz, akkor a fókusz is ugrik a háttérre hogy mi is azt nézzük amit Domergue. Zseniális.

B.) Tudnátok olyan filmeket ajánlani, amikben hasonló jelenetek vannak? Nagyon kedvelem ha ilyet látok, de a laikus szemem nem mindig veszi észre az ilyen technikai húzásokat, pedig mennyire imádtam ezt is.
Ha embertelen operatori munkat szeretnel akkor az Akira Kuroszava filmek szerintem jok kiindulopontnak.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. szeptember 23., szerda 19:44

Remy írta: Katinka THE MOVIE jöhet? :mrgreen:
nehogy ebből is franchise legyen, aztán majd a pár rész múlva már az űrben ússzon :lol:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3863
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: füst » 2020. szeptember 23., szerda 19:28

https://www.youtube.com/watch?v=WXlI6EUYVqk

Aljas 8as részlet. Újranéztem nagyképernyőn és miközben néztem a részletet, még a dákó is vigyázzba állt.

A.) Minek nevezik szaknyelven ezt az operatőri turpisságot, amit ennél a jelenetnél láthatunk? Egészen pontosan azt, hogy egy kamerafelvételen egyszerre játszódik két jelenet, az előtérben ahogy Domergue énekel, a háttérben pedig ahogy beszögelik az ajtót és isznak a kávéból. És ugye az előtérben a gitározásra fókuszálunk alaphelyzetben, de amikor Domergue hátranéz, akkor a fókusz is ugrik a háttérre hogy mi is azt nézzük amit Domergue. Zseniális.

B.) Tudnátok olyan filmeket ajánlani, amikben hasonló jelenetek vannak? Nagyon kedvelem ha ilyet látok, de a laikus szemem nem mindig veszi észre az ilyen technikai húzásokat, pedig mennyire imádtam ezt is.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27353
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. szeptember 17., csütörtök 11:45

Katinka THE MOVIE jöhet? :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27353
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. szeptember 15., kedd 14:44

ziro4vr írta: De ha te is akkora vagy mint Rock akkor nem szidlak.. :lol:
Pár centi hiányzik. Egy jó 27. :mrgreen: meg még nem érkezett meg a Messi féle növekedési hormon.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24556
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. szeptember 15., kedd 14:31

De ha te is akkora vagy mint Rock akkor nem szidlak.. :lol:
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 63 regisztrált és 0 vendég