Testépítés

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
el magico
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: el magico » 2020. november 12., csütörtök 18:01

ateeemadrid írta: Hi. Tápkiegekről már sok szó esett, de rövid leszek. Viszonylag régóta edzek már, viszont túl komolyan azért nem veszem a dolgot, inkább gym brosra veszem a figurát, egyedül kreatint szedek, mert az kifejezetten bevált, és éreztem a hatását, meg persze edzések után azért egy jó fehérje menni szokott. Na meg ha olyan hangulatba vagyok akk pre-workout. :mrgreen:

Kérdésem az lenne, hogy szép kártya szabadidőzsebet valamire el kéne használni; BCAA, Glutamin, LKarnitin, LArginin vagy valamit érdemes lenne esetleg venni, vagy hagyjam inkább ezeket, úgysem sokat érnek? Meg ha van bármilyen tippetek, amit esetleg érdemes lenne, akkor ne tartsátok magatokban.
Vitaminokat szedjél mindenképp. Fehérje után a legfontosabb. A felsoroltak közül én a BCAA-t választanám, bár se LKarnitint, se LArginint nem ittam sosem.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. november 12., csütörtök 17:39

Hi. Tápkiegekről már sok szó esett, de rövid leszek. Viszonylag régóta edzek már, viszont túl komolyan azért nem veszem a dolgot, inkább gym brosra veszem a figurát, egyedül kreatint szedek, mert az kifejezetten bevált, és éreztem a hatását, meg persze edzések után azért egy jó fehérje menni szokott. Na meg ha olyan hangulatba vagyok akk pre-workout. :mrgreen:

Kérdésem az lenne, hogy szép kártya szabadidőzsebet valamire el kéne használni; BCAA, Glutamin, LKarnitin, LArginin vagy valamit érdemes lenne esetleg venni, vagy hagyjam inkább ezeket, úgysem sokat érnek? Meg ha van bármilyen tippetek, amit esetleg érdemes lenne, akkor ne tartsátok magatokban.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. október 21., szerda 12:52

Számolj mindent, ahogy jön, nem kell szigorúra venni.

Kalória többlet legyen izomépítésnél, szénhidrátokra meg zsírokra rostokra figyelj szintén.
Lefekvés körül is jó lehet valami kazein fehérje. ( próbálj változatosan táplálkozni, ne fásulj bele, az gyötrelmes tud lenni )

Eszegessél "sokszor," kevesebbet. Pihenj eleget és legyen következetes a testmozgás.

Az eredmény majd jönni fog.

Kitartást.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

filatáska
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: filatáska » 2020. október 21., szerda 12:38

Sziasztok! :) Súlyzós edzés mellé próbálkozom összeállítani egy étrendet.
Azt vágom, hogy 2 testsúlykilogrammonkénti fehérjét kell bevinnem tömegeléskor.
A kérdésem az lenne az itteni szakértőkhöz, hogy ebbe csak az elsődleges fehérjeforrásokat számoljam bele (hús, hal, tojás, túró, proteinshake stb), vagy pedig beleszámolhatom a másodlagos fehérjéket is (rizs, tészta, kenyér, zabpehely, burgonya)??

Nyilván az első opcióval kicsivel többet kell ennem, ami az esetemben mindig nagy harc. :D
Köszi előre is ha valaki jártas ebben!

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. szeptember 23., szerda 12:37

'shutterisland írta:
Ezt a tömegelést én sem értettem soha, mármint nem vonzott a dolog
szerintem a regi " tomegelek majd dietazok " stilusnal sokkal korszerubb a testkompozicio valtoztatas.

nagyjabol tiszta kajaval, kozepes ch + magas feherje bevitellel, a sulyzos edzeseket alkalmankent aerobbal, kardioval keiegeszitve, hosszu tavon egy sportos, esztetikus fizikum elerese.

mondjuk a versenyzoknel meg mindig az elso verzio a nyero a tudtommal, de ugye az elsport mar csak a kemia miatt is mas.
Ez a testkompozíció változtatás jól hangzik, olyan scifi, de jól hangzik.

Egy egészséges, jó megjelenésű, sportos fizikumhoz...ami magasság/ tömeg terén nem kirívó különösebben, nem kell hosszútávú magas fehérje, meg agyonig számolt CH meg egyéb tápanyag.
Napi szinten 3-4 értelmesebb étkezés és specifikus testedzés, aztán meglesz az eredménye.
Nem kell különösebben belemerülni semmibe sem.

A versenyzőknél, ott több minden nyerő...mert az egy teljesen más világ. De ott is nagyok az eltérések, van példa formajavulásra/minőség javulásra, egyszerre is. Ami elég UFO, de van ilyen is.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: KAG » 2020. szeptember 23., szerda 12:28

Tömegeles is lehet esszeru, minimal zsirral jaro dolog.
Es ha ezt koveti egy szalkasitas, jelentosen latvanyosabb eredmenyt ersz el.

Persze ha csak egy atlagostol erosebb, pl felhobbi crossfit user szeru alkat a cel, akkor folosleges.

90 100 kilos szaraz izomtomegetnem ersz el mashogy.

Egyik haverom most punpalta fel magat 120-ra
Lenne ra egy talca sor, hogy kisebb a testzsir szazaleka igy a tomegeles vegen, mint a forumozok 95% nak.
Legyen az akar skiny fat fele informatikus , vagy barmi mas alkat.
ZIDANE

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. szeptember 23., szerda 12:24

kierkegaard írta: Mondjuk van ertelme annak ha valaki tomegel?

Ugye a kaloria tobblet nem azt jelenti, hogy te izmot fogsz felepiteni hanem zsirt halmozol fel. Aki mondjuk szalkasra akarja gyurni magat az minimalis kaloria deficittel edz. Aki meg izmot akar epiteni az meg annyit eszik, hogy a szukseges kaloriaja meglegyen
Csak annyi, hogy gyarapodáshoz kell az energia, a tápanyag.
Aztán az ember kitapasztalja meg kiszámolja, CH ra zsírokra és fehérjére milyen mértékben reagál a teste.
Kell a többlet CH és protein szinten is,
De protein / aminosavak még inkább fogyasztásnál kellenek, hogy bevédjük adott mennyiségű húst, mert elvesszük a többlet energiát amivel gazdálkodhatna.

Szóval csak annyi, hogy lepucolni magunkat és gyarapodni izomzatban...kettő elég macerás, bár biztos vannak ilyen olyan emberek, nekem macerás volt .
Így aztán lett a tömegelés meg a szálkásítás, mentálisan is egy kiskapu az embernek .

Egyébként tisztán, nagyon nehéz minőségi izomzatot felpakolni. A sok sok kg mögött, ott van a zsír és a folyadék.
Több kg-nyi minőségi izomzatnak, nagy ára van. Persze biztos akad ilyen olyan ember, itt is.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. szeptember 23., szerda 12:18

Ezt a tömegelést én sem értettem soha, mármint nem vonzott a dolog
szerintem a regi " tomegelek majd dietazok " stilusnal sokkal korszerubb a testkompozicio valtoztatas.

nagyjabol tiszta kajaval, kozepes ch + magas feherje bevitellel, a sulyzos edzeseket alkalmankent aerobbal, kardioval keiegeszitve, hosszu tavon egy sportos, esztetikus fizikum elerese.

mondjuk a versenyzoknel meg mindig az elso verzio a nyero a tudtommal, de ugye az elsport mar csak a kemia miatt is mas.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. szeptember 23., szerda 12:13

soadroli írta: Tiszteletem!
El szeretnék kezdeni kicsit komolyabban edzeni.
Fehérjét, bca-t meg vitamint akarok venni kezdésnek. Melyik oldalt ajánljátok? Scitec, bitotech? Meg van ez a puregoldprotein, erről most hallottam először de egész jó áraik vannak :D
Első körben rázódj bele a testmozgásba, élvezd a dolgot...
Nézd meg hogy reagálsz rá, különösebb ráfordítás nélkül.

Aztán meg lehet gondolkodni, mit akarsz kezdeni a testeddel, milyen módon és miknek a segítségével, mi a cél.

Kiegészítőből, szerettem a BSN, Muscletech dolgokat. ( Scivation Xtend ) Speciális szénhidrát. Vitargo akár. ( manapság meg sok növényi kivonatot fogyasztok, némi ásványi anyag meg vitamin---Forever és hazai termékek ötvözete )

Csirke meg minőségi étrend....
Ez jó, csak legyen meg a változatosság. Legyenek meg a mikor/makro tápanyagok...szénhidrát, fehérje, zsírok és rostok. ( vitam nyomelem ásvány ) Abban az időszakban, amikor célszerű őket fogyasztani.

De én első körben mozognék, jól esően.
Étkeznék reggel délben délután , valamennyire egészséges tudattal.
Edzés után meg megihatsz egy fehérje shaket banánnal vagy valami értelmes szénhidráttal, közben pedig mehet glutamin és bcaa egy egy kávéskanállal vagy kettővel, esetleg hozzá elektrolit por, ez is lényeges.
Utána meg egyél egy teljes kaját, csak nem sok zsírral és rosttal. Zsírokat inkább reggel meg délben. Inzulin index meg érzékenység stb...
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. szeptember 23., szerda 12:01

filatáska írta: Zsírégetéshez futás vagy biciklizés között van különbség hatékonyság szempontjából?
Csináld azt, amit kedvedre van.
Kellő ideig ( lehetőleg több mint fél óra ) és megfelelő intenzitással...ne terheld le magad szervek terén, ne kapkodj levegő után és az izomzatodat is bizonyos szintig vedd igénybe.

Aztán a zsír/felhalmozott energia meg majd szépen használódik.
Nagyon nagy vonalakban. Mozogj, nem kimerítően, kellő ideig.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2020. szeptember 23., szerda 11:54

kierkegaard írta: Mondjuk van ertelme annak ha valaki tomegel?

Ugye a kaloria tobblet nem azt jelenti, hogy te izmot fogsz felepiteni hanem zsirt halmozol fel. Aki mondjuk szalkasra akarja gyurni magat az minimalis kaloria deficittel edz. Aki meg izmot akar epiteni az meg annyit eszik, hogy a szukseges kaloriaja meglegyen
Ezt a tömegelést én sem értettem soha, mármint nem vonzott a dolog. Amikor kondizni jártam és sokat edzettem egyre többet ettem, nulla kiegészítéssel csak a rendes házi koszt. Sikerült ~2 év alatt 8kg-ot híznom, a futás mellett abszolút elégedett voltam az eredménnyel.

Más kérdés hogy azóta megnősültem+ hamarosan jön a második gyerek és csak zabálok mint egy zsírdisznó.... :lol:

Hamarosan kezdenem is kell magammal valamit.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. szeptember 23., szerda 11:02

Mondjuk van ertelme annak ha valaki tomegel?

Ugye a kaloria tobblet nem azt jelenti, hogy te izmot fogsz felepiteni hanem zsirt halmozol fel. Aki mondjuk szalkasra akarja gyurni magat az minimalis kaloria deficittel edz. Aki meg izmot akar epiteni az meg annyit eszik, hogy a szukseges kaloriaja meglegyen

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 23., szerda 10:49

Legtobben azert eszik mert olcso. Aztan elkolt egy rakas penzt feleslegesen tapkiegre.

Max valami nagyon jo minosegu feherje (ergo nem scitec/biotech), es kreatin, minden mas csak bolero por meregdragan.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. szeptember 23., szerda 10:42

'shutterisland írta: mivan roli, kimozdulsz a gep elol ? :kalapos:
egyebkent toltsd le a sarga kapszulat, annal egyszerubben senki nem tudja osszefoglalni.
már rég kimozdultam, de most bekeményítünk :mrgreen:
na majd ránézek, köszi.
Kép

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. szeptember 23., szerda 10:30

mivan roli, kimozdulsz a gep elol ? :kalapos:

egyebkent toltsd le a sarga kapszulat, annal egyszerubben senki nem tudja osszefoglalni.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: KAG » 2020. szeptember 23., szerda 10:28

soadroli írta:
Faust írta: Az egyik legostobabb tevkepzet hogy ha edzel, csak csirkerizsen kell elni. :)
Tudom nem is komolyan írtam. De sok ismerősöm aki edzett állandóan ezt ette :D
Én nagyon hülye vagyok ehhez azért érdeklődtem.

Persze, hogy az.
De ez a legolcsóbb módja annak, hogy jó minőségű feherjet es ch-t vigyél be.

Anno amikor en is ilyen 200 240g feherjet meg 400 gramm chkat toltam be tomegelesnel, az alapja ez volt az étrendnek.
ZIDANE

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. szeptember 23., szerda 10:24

Faust írta: Az egyik legostobabb tevkepzet hogy ha edzel, csak csirkerizsen kell elni. :)
Tudom nem is komolyan írtam. De sok ismerősöm aki edzett állandóan ezt ette :D
Én nagyon hülye vagyok ehhez azért érdeklődtem.
Kép

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2020. szeptember 23., szerda 10:15

filatáska írta: Zsírégetéshez futás vagy biciklizés között van különbség hatékonyság szempontjából?
Intenzitástól, távtól függ. Ha keményen tolod a biciklit szerintem jobban fogyaszt, és talán hamarabb ellehet jutni vele olyan szintre ahol érzékelhető a változás. Fénykoromban (22 évesen futottam az első maratonomat) edzettem/kondiztam a futás mellett és nem lettem fogpiszkáló a több hónapos felkészülés után sem, pedig én hajlamos vagyok rá.( 180cm-70kg voltam hosszú évekig, és azért jártam kondizni hogy valami izmot felszedjek).

De én a helyedben azt kérdezném még magamtól hogy melyiket csinálod szívesebben, mert abba több energiát fogsz beleölni még a fáradt, kedvtelen napokon is.

Én 12 éves korom óta futok "komolyabb" távokat , imádom egyszerűen kikapcsol és pont ezaz ami miatt sokszor nem adtam fel és elmentem edzeni még akkor is ha nem volt kedvem. :)

Sok sikert!

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. szeptember 23., szerda 10:14

Az egyik legostobabb tevkepzet hogy ha edzel, csak csirkerizsen kell elni. :)

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Testépítés

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. szeptember 23., szerda 10:09

Faust írta: Egyel inkabb rendesen.
eszek én annyit mint a disznó, de majd próbálok kevesebb szemetet enni :D de mindennap nem tudok majd a jól bevált rizst és csirkemellet zabálni :mrgreen:
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 26 regisztrált és 0 vendég