OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. október 20., kedd 21:18

Milyen falazatu az a ház? Nekem nagyon gyanús, hogy az alapnál szívja fel a vizet.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 20., kedd 20:49

kiserik írta:
Victor írta: már háromszor levertük tégláig azt a rohadt sarkot, és mindig ugyanaz a végeredmény. injektáltak is bele belülről is, volt már szárítóvakolat+mészfesték is, de semmi.

szerintem kívülről, alul nincsen leszigetelve :hmmm:
Az a gáz, hogy még mindig nincs meg a víz forrása. Mert egyértelműen vizesedik a ház. Lerosszabb esetben az alapi vízzáró réteg lett elrontva és alulról szívja fel a vizet. A szárítóvakolat milyen volt? Zsákos készre kevert, vagy adalékos? A párátlanító jó dolog, hasonlóan párátlanít a klíma is, illetve a gyakori szellőztetés elengedhetetlen, persze csak ha kint nincs nagy pára. A modern agyon szigetelt házak rákfenéje, hogy nem tud távozni a pára. Ha más nincs akkor csak az aquapol lesz a megoldás.
De akkor miért csak az az egyetlen sarok nedvesedik, és miért nem érezni egy picit sem vizesnek?
Szárítóvakolat adalékos volt.

A konyhában amúgy, ahol ez a nagy párásodás van, elég régi ablakok vannak, egy régi bontott műanyag, meg egy fa. A háló ablaka is nedvesedik, de csak kicsit. Ott is egy régi fa van bent. 2016-ban épült a ház, de beraktak 8-10 éves ablakokat.
Amin folyamatosan gondolkozom, hogy beköltözéskor nem volt ez a párásodás jelen. Azóta lettek kívül-belül párkányok, és valamilyen gumiszigetelést (tömítést) is beraktak. Ezek közül az ablakok párásodását nem okozhatja valamelyik?

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 20., kedd 20:41

Victor írta: már háromszor levertük tégláig azt a rohadt sarkot, és mindig ugyanaz a végeredmény. injektáltak is bele belülről is, volt már szárítóvakolat+mészfesték is, de semmi.

szerintem kívülről, alul nincsen leszigetelve :hmmm:
Az a gáz, hogy még mindig nincs meg a víz forrása. Mert egyértelműen vizesedik a ház. Lerosszabb esetben az alapi vízzáró réteg lett elrontva és alulról szívja fel a vizet. A szárítóvakolat milyen volt? Zsákos készre kevert, vagy adalékos? A párátlanító jó dolog, hasonlóan párátlanít a klíma is, illetve a gyakori szellőztetés elengedhetetlen, persze csak ha kint nincs nagy pára. A modern agyon szigetelt házak rákfenéje, hogy nem tud távozni a pára. Ha más nincs akkor csak az aquapol lesz a megoldás.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 20., kedd 20:23

már háromszor levertük tégláig azt a rohadt sarkot, és mindig ugyanaz a végeredmény. injektáltak is bele belülről is, volt már szárítóvakolat+mészfesték is, de semmi.

szerintem kívülről, alul nincsen leszigetelve :hmmm:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. október 20., kedd 20:18

a ház kívűlről le van szigetelve? ablakok műanyag nyílászárók? olyat nem lehetne ahol penészedik stb h leveritek? újra levakolni és festeni?

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 20., kedd 20:11

Én is maradnék az épület témánál, de megint sajnos elkeseredettségemben írok ide.

Tavaly már beírtam emlékezhettek, hogy említettem egyszer, hogy télen (kb októbertől, mikor éjszaka már hidegebb van) extrém módon párásodik a lakás, kiváltképp a konyha; konkrétan az ablakok alatt tócsa lesz reggelre, és még a bejárati ajtó kulcsáról is csöpög a víz. Tüneti kezelésként azóta kb október-március között éjszakára beállítom a párátlanítót 60%-ra, ha felé megy a páratartalom, bekapcsol, így 90%-ban megfogom a párát, és megúszom a felesleges nedvességet. A gond az, hogy ez hosszútávon nem megoldás, és már rohadtul idegesít.
A másik (talán ehhez kapcsolódó), hogy van egyetlen egy falam (konkrétan egy sarok), ami állandóan ledobja magáról a festéket, és állandóan bebarnul a felülete, és penészesnek is néz ki, de ennek ellenére érintésre csontszáraz. Felvertük emiatt az egész zuhanytálcában a csempét (ugyanis a túloldalt a zuhany van, kézenfekvőnek tűnt), leszigetelték olyan anyaggal (folyékony fólia), amit medencék alá szoktak tenni, és most megint itt-ott puklisodik, barnás folt van rajta, és már legalább hárman látták, és senki sem tud segíteni :-(

Már azon gondolkozom, megválok az egész háztól, mert tényleg folyamatosan csak szívok vele, de nem tudom, hogy így hogyan adhatnám el, mennyivel csökkenne az értéke. 2016-ban épült házról van szó egyébként :'(

Van valakinek bármi ötlete? Tényleg bármi, ami segíthet?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. október 20., kedd 19:37

MVPP írta: Ha társasjáték, akkor csak a römi :kalapos:
Az melyik, a Dwayne Johnson fogadott fia? :D

MVPP
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2015. augusztus 23., vasárnap 14:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MVPP » 2020. október 20., kedd 19:35

Ha társasjáték, akkor csak a römi :kalapos:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. október 20., kedd 19:15

Úgy néz ki találtunk értelmes telket, normális áron, közmű viszont az utcán van, be kell kötni a telekre.
Ennek kb (víz, csatorna, áram, gáz) milyen költségei vannak?
Gondolom település függő, de mondjuk tól-ig viszonylatban?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. október 20., kedd 12:08

ikelemen5 írta: Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Ha csap paran vagyunk, akkor Catan, Century: Fűszerút vagy Ticket to ride Europe
Ha tobben, akkor 7 Wonders (7 Csoda), Vigyázz 6!, Tick tack Bumm
Karacsony es szilveszter kozott a Pandemic-et jatszottuk, tarsasjatekkent jobb volt. :x

Regebben a Munchkin is nagy kedvenc volt.
Caraway írta:Amugy mostansag online toljuk neha az Among us-t, de regebben mi ezt jatszottuk eloben is, “Alszik a varos” cimen.
Hogy en azt mennyire utaltam :lol:
géza írta: Uh a jo bang, egyetem alatt folyamatosan jatszottuk haverokkal, osszes kiegeszito megvolt, volt amit olaszul vettunk meg, csak hogy meglegyen. :mrgreen: Baromi jo kis jatek, barmennyit tudnek vele jatszani.
Volt egy ev, amikor heti 3x tuti jatszottuk. Mindig kozben ment a zene, (a kill bill zeneje alap volt) söröztünk, te jo eg, hanyszor raborult :'(

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. október 20., kedd 11:52

ikelemen5 írta: Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Bang, fedőnevek, jungle speed, dixit. Ezekkel játszunk általában, mindet tudom ajánlani barátokkal, családdal.
Uh a jo bang, egyetem alatt folyamatosan jatszottuk haverokkal, osszes kiegeszito megvolt, volt amit olaszul vettunk meg, csak hogy meglegyen. :mrgreen: Baromi jo kis jatek, barmennyit tudnek vele jatszani.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1671
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. október 20., kedd 10:58

ikelemen5 írta: Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Bang, fedőnevek, jungle speed, dixit. Ezekkel játszunk általában, mindet tudom ajánlani barátokkal, családdal.
Neha-neha mi is ossze szoktunk ulni, a fedonevekkel es a dixittel mi is szoktunk jatszani. Emellett ami meg szokott lenni az a sequence, es a szemelyes kedvencem a love letters.

Amugy mostansag online toljuk neha az Among us-t, de regebben mi ezt jatszottuk eloben is, “Alszik a varos” cimen.

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. október 20., kedd 10:13

ikelemen5 írta: Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Bang, fedőnevek, jungle speed, dixit. Ezekkel játszunk általában, mindet tudom ajánlani barátokkal, családdal.
Igen, mi összeszoktunk ülni a barcraftban és van mikor mi hozzuk a társast, van amikor pedig onnan választunk valamit.

A dixit számomra személyes kedvencem mert ha jó a társaság akkor nagyon érdekes tud lenni. Egy adott kártyalapról nagyon jó gondolatok szoktak születni.

Ami elég népszerű még nálunk az a secret hitler, robbanó cicák és az unikornisok - a rémes ménes.

Az unkornisosnál a kiegészítők is jók: https://www.unicornsdatabase.com/images ... ttplug.jpg :D

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. október 20., kedd 10:01

Ti szoktatok társasjátékozni? Ha igen, van kedvencetek?
Bang, fedőnevek, jungle speed, dixit. Ezekkel játszunk általában, mindet tudom ajánlani barátokkal, családdal.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. október 19., hétfő 21:14

chosenone46 írta: a pizzához még ajánlom a Manu+ és a Moto Pizza nevű helyeket, egy kaptafa a két hely, de ha tradicionális nápolyi pizzára vágysz akkor nem szabad őket kihagyni.

En eddig barmikor rendeltunk a Manutol vagy akar Igentol, mindig megszivtuk. Kivetel nelkul kihult a pizza, mire kiert, ami napolyi reven nagyon nem kellemes. Egyebkent sem, de igy plane.

Viszont teny, ha kozelebb laksz hozzajuk, meg idoben kiernek. A Catch Burgert sajnalom, ezzel ki is huzom a kepzeletbeli listamrol.

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2020. október 19., hétfő 21:12

Petr írta:
Steve írta: Hello, Budapestre honnan érdemes jó kaját házhoz rendelni? Bármi tipp jól jönne!

Milyen kajara gondolsz? Wolton es a Netpinceren sok mindent lehet rendelni.

Ha pizza, akkor a Donna Mamma eleg jo, de a La Cipolla sem okozott meg csalodast. A Ponte is eleg jo.

Hamburgerbol bar folyamatosan romlik a minosege, de a Zing jo valasztas, ahogy a Bamba Marha is hasonlo kategoriabol. Mar a Black Cab is szallit hazhoz es en az Attaboyt is szeretem. Az Epic is tok kiraly, nalunk most eppen a Catch burger megy nagyon.

Olaszos felhozatalbol szerintem a Vapiano nem rossz dontes, de az Okay Italiarol is jokat hallok. A La Cipolla itt is szoba johet.

Vietnami konyharol a Dang Muoi Pho Bistro tok jo valasztas, de mi mostanaban a Hanoi Xua etteremre eskuszunk.

Mexikoi frontron en egyertelmuen a Gringos Amigost preferalom, de sokan szeretik az Arriba Taquería ettermet is.

Kebabhoz, gyroshoz a Hari Kebab es a Blue Agori jo valasztasok.

Nem tudom mikre gondoltal meg, most hirtelen ennyi ugrott be. Basszus, tul sok helyet ismerek. :lol:
a catchtől mi is rendeltünk nemrég, kb másnap jött ez a hír. annyira nem voltunk boldogok a hír hallatán, mert viszonylag jó volt a hambi. szerintem a bambának romlott picit a minősége, vagyis a bazilikánál lévő biztos, de lehet csak túltoltuk mostanában. :mrgreen: az új kedvenc a Vaslap, igaz ők egész szűk kört fednek csak le a szállítással, de egy próbát megér mindenképpen.

a pizzához még ajánlom a Manu+ és a Moto Pizza nevű helyeket, egy kaptafa a két hely, de ha tradicionális nápolyi pizzára vágysz akkor nem szabad őket kihagyni.
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. október 19., hétfő 20:53

Petr írta:
Steve írta: Hello, Budapestre honnan érdemes jó kaját házhoz rendelni? Bármi tipp jól jönne!

Milyen kajara gondolsz? Wolton es a Netpinceren sok mindent lehet rendelni.

Ha pizza, akkor a Donna Mamma eleg jo, de a La Cipolla sem okozott meg csalodast. A Ponte is eleg jo.

Hamburgerbol bar folyamatosan romlik a minosege, de a Zing jo valasztas, ahogy a Bamba Marha is hasonlo kategoriabol. Mar a Black Cab is szallit hazhoz es en az Attaboyt is szeretem. Az Epic is tok kiraly, nalunk most eppen a Catch burger megy nagyon.

Olaszos felhozatalbol szerintem a Vapiano nem rossz dontes, de az Okay Italiarol is jokat hallok. A La Cipolla itt is szoba johet.

Vietnami konyharol a Dang Muoi Pho Bistro tok jo valasztas, de mi mostanaban a Hanoi Xua etteremre eskuszunk.

Mexikoi frontron en egyertelmuen a Gringos Amigost preferalom, de sokan szeretik az Arriba Taquería ettermet is.

Kebabhoz, gyroshoz a Hari Kebab es a Blue Agori jo valasztasok.

Nem tudom mikre gondoltal meg, most hirtelen ennyi ugrott be. Basszus, tul sok helyet ismerek. :lol:
Haha zseniális vagy köszi!

Nagyjából le is fedted az egész kívánságlistámat.

Én korábban a TheoPapa-ról rendeltem pizzát is és tésztát is, imádtam a spagettijüket. Viszont most hívtam, bepötyögtem a kerületet, de csak kicsöng, semmi válasz. Úgy nehéz. :D

Nagyon köszi a tippeket,mentem is a hozzászólásodat. :agree:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. október 19., hétfő 20:12

Steve írta: Hello, Budapestre honnan érdemes jó kaját házhoz rendelni? Bármi tipp jól jönne!

Milyen kajara gondolsz? Wolton es a Netpinceren sok mindent lehet rendelni.

Ha pizza, akkor a Donna Mamma eleg jo, de a La Cipolla sem okozott meg csalodast. A Ponte is eleg jo.

Hamburgerbol bar folyamatosan romlik a minosege, de a Zing jo valasztas, ahogy a Bamba Marha is hasonlo kategoriabol. Mar a Black Cab is szallit hazhoz es en az Attaboyt is szeretem. Az Epic is tok kiraly, nalunk most eppen a Catch burger megy nagyon.

Olaszos felhozatalbol szerintem a Vapiano nem rossz dontes, de az Okay Italiarol is jokat hallok. A La Cipolla itt is szoba johet.

Vietnami konyharol a Dang Muoi Pho Bistro tok jo valasztas, de mi mostanaban a Hanoi Xua etteremre eskuszunk.

Mexikoi frontron en egyertelmuen a Gringos Amigost preferalom, de sokan szeretik az Arriba Taquería ettermet is.

Kebabhoz, gyroshoz a Hari Kebab es a Blue Agori jo valasztasok.

Nem tudom mikre gondoltal meg, most hirtelen ennyi ugrott be. Basszus, tul sok helyet ismerek. :lol:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. október 19., hétfő 20:03

Hello, Budapestre honnan érdemes jó kaját házhoz rendelni? Bármi tipp jól jönne!

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. október 19., hétfő 18:03

sopron - kligenbachnal ha azt mondod kismartonrol jottel, akkor a kutyat nem erdekli valojaban hol jartal (tapasztalat). egyebkent a munka miatti hataratlepest nem szankcionaltak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 127 regisztrált és 0 vendég