OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 10:49

Gondolom csak akkor látszódna a számlán, ha konkrét csővel lenne a gond, az az összefolyónál van, az nem.

Veszek majd egy páramérőt holnap, megmérem este, kíváncsi vagyok. Márciustól októberig semmi baj nincsen a párásodással, de a nappaliban a sarok mindig ilyen. Arra tudok tényleg gondolni, hogy innen áramlik be a pára a házba, és miután télen kint hideg van, a meleg meg a hideg találkozik, és a túl sok pára ezeken a régi ablakokon csapódik le.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. október 21., szerda 10:44

Ha vízvezeték probléma lenne, az nem látszódna a vizszamlan? :hmmm:

Nem vagyok szakerto, de ha még a bejárati ajtoban lévő kulcson is csorog a víz, akkor nem komolyabb bajnak kellene lennie?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 10:42

Az összefolyó és a környéke most lett féléve feltérképezve, kicserélve a cső (a csempe bontásánál beleütöttem :mrgreen: ). Vízvezetékszerelő már három is látta, gyakorlatilag ötletük nem volt.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. október 21., szerda 9:41

Akkor én nem épületfizikai problémára gondolnék, hanem inkább valami csőpróblémára. Ha biztos nem megy a falban semmi cső, akkor alulról jöhet a gond. Akár az összefolyónál is lehet gond, vagy annak a csövével.

Lehet első körben kideríteném, hogy hol futnak a csövek, és kihívnék egy vízvezeték-szerelőt, hogy okozhatja-e ezt valami csőrepedés. Esetleg valahogy nem jut el rendesen az összefolyótól a víz a szennyvízig (pl. nincs meg a kellő lejtés a csőben). De ezt mindenképp valami szakinak kell megnéznie. Sajnos így kép alapján én se tudnék többet mondani, és ehhez én se értek, csak következtetni próbálok.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 9:31

Akkor szerintem válaszfal lesz inkább.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. október 21., szerda 9:28

Ha teherhordó, akkor kb. 25-30 centis. Ha 8-12, akkor válaszfal.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 9:27

Belső fal, ezt nem mondtam. Kívül a ház oldalán nem látszódik semmi.

Nagyon buta vagyok ehhez a kérdéshez, hogyan dönthetem el, hogy válaszfal, vagy teherhordó? :kalapos:
Ha küldök képet, rá tudsz nézni, és eldönteni, hogy valószínűleg melyik a kettő közül?

A fal túloldalán a zuhany van, de nem ott van a csap. A sarokban viszont ott van az összefolyó, de a zuhanytálcát teljesen szétverettük, a csempék alá tettünk vízszigetelést, és azzal nem volt baj elvileg. Mondjuk nekem az is gyanús, hogy a zuhanyban is kb 1 hónap alatt koromfekete lesz a sziló, és főleg az érintett sarokban.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. október 21., szerda 9:21

Ha belső fal, akkor sztornó minden. Válaszfal vagy teherhordó?

Ha sima 12 centis válaszfal, akkor annak valószínűleg külön alapozása sincs, a födém többnyire elbírja a terhét. Ha a másik oldalon zuhanyzó van, akkor az lehet az oka. Alul nem csinálták meg rendesen a vízszigetelést, vagy a csövek - ha abban a falban futnak - akkor az is lehet, hogy elrepedt valamelyik.

Áltsuli felújításnál most azt csinálták a kivitelezők, hogy áthelyeztek egy csapot az egyik terem egyik faláról a másikra, amit "elfelejtettek" bekötni a szennyvízbe. A falba folyt ki a víz. Nem tudom, hogy gondolták, hogy ez nem derül ki.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 9:08

Körülbelül 70 cm magasságig látszódik a barnás folt a falon, és nagyjából egy méteres szakaszt érint (a sarokban látszódik csak barnásnak, a többi helyen csak kisebb puklik, szürkés foltok jelzik, hogy valami nem oké). Biztos nincs köze ennek a zuhanyhoz? Nekem akkor is fura, hogy csak a zuhany felőli fal ilyen (meg az a melletti a sarok találkozásánál).

Érintésre tényleg csontszáraz, hidegnek sem érzem túlságosan a falat, viszont szinte pince szaga van.

kiserik
Hozzászólások: 5829
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 21., szerda 9:06

Sajnos én azért mondok vizesedést, mert ha jól emlékszem ez nem főfal/oldalfal (szigetelt), hanem egy belső fal.

Jut eszembe: a zuhanyzó ajtót (ugye az van a fal másik oldalán) estére nyitva hagyjátok?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kiserik 2020. október 21., szerda 9:08-kor.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. október 21., szerda 8:56

A hungarocell kevésbé jó páraáteresztőképességgel bír, mint a kőzetgyapot.

De mindenképpen meg kellene nézetni valami olyan céggel, aki ezekben otthon van. Nem csak a vízszigeteléssel foglalkoznak, hanem hőszigeteléssel is. Vagy külön kikérni két cég véleményét és vizsgálatát. Félő, hogy ha csak egy utólagos vízszigeteléssel foglalkozó ember nézi meg a házat, az rámondja, hogy biztos alulról vizesedik a fal, megcsinálja a vízszigetelést jó drágán, és nem változik semmi.

A falsarok alja inkább, ami vizesedik, vagy az egész? Ha inkább az alja, akkor valószínűbb a vízszigetelési probléma, ha az egész, akkor meg amit írtam.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 8:42

Köszönöm a választ. 10 cm Hungarocell van a téglán, a padláson pedig kőzetgyapot szigetelés van. Amikor beköltöztem (december) nem volt ilyen gondom az ablakokkal, és a nappaliban a sarok is csak jóval később kezdett vizesnek tűnni. A beköltözés óta ezeket csináltam/csináltattam:
- a régi linóleum padlóra rátettem a laminált padlót a nappaliban
- lefestettük a falakat a nappaliban
- felkerültek a redőnyök, párkányok a nappaliban található új, műanyag ablakokra (ezekkel most sincs gond)
- felkerültek a konyha ablakra roletták, kívül-belül párkányok, és gumiszigetelést is tettek bele, az ablakon található lukakat pedig betömködtem (a műanyagnál fehér szilóval, a fát pedig rendesen felújítottam folyékony fával (fakitt)
- fűtés gyakorlatilag semmi sem volt, most norvég panelekkel fűtök, a nappaliban és konyhában 21 fok körül van, a konyhában 18-19 (főzésnél nyilván több is)

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. október 21., szerda 8:30

Ezt így látatlanban nehéz megmondani. Vizesedhet attól is, hogy "nem tud lélegezni" a ház. Magyarul a páradiffúzió nem megy végbe. Ez új házaknál előfordul, ha agyon van szigetelve, viszont a kevés hőszigetelés se jó.

Milyen hőszigetelés van a téglán?

Itt egy kép arról, hogy tanítják nekünk ezt az egyetemen. Hőszig nélküli falnál előfordulhat, hogy metszi egymás a hőmérséklet vonala és a páradiffúziós görbe. Ahol metszi egymás, ott le fog csapódni a pára, így vizesedhet a fal, ami vezethet ezekhez az okokhoz, amít írtál. Persze ez csak elvi ábra leegyszerűsítve.

De nem csak ez lehet az ok. Lehet alulról szívja a vizet.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 8:19

A sarkokban azért vizesedhet jobban a fal, mert hidegebb mint a fal többi része. Ez egy természetes dolog. Ott, ha jól is van szigetelve kívülről, akkor is lehet egy minimális természetes hőhíd. Ugyanez az ablakok körül.
Csak egyetlen egy sarok tűnik nedvesnek, és dobja le a festéket magáról. Akkor mindenképpen meg kellene vizsgáltatnom hőkamerával a házat? Jó esetben akkor csak hőhíddal van dolgom, és megoldaná a konyhában két ablakcsere, a nappaliban pedig ha kívülről szigetelném az érintett szakaszt? :hmmm:

És ha kiderül, hogy nincs meg az alap kátrányos szigetelés, akkor lenne bármilyen jogom Így majd 3 évvel az ingatlan vásárlást követően?

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. október 21., szerda 8:17

Victor írta: Még két kérdés: ez a szigetelés nem lett volna kötelező egy pár éve épült háznál? Illetve hőhíd nem lehet ludas?
Dehogynem a válasz mindkettőre. Pontosabban nem ez a szigetelés lett volna kötelező, amit írsz. Csak simán megoldani, hogy ne szívjon fel vizet a fal.

A sarkokban azért vizesedhet jobban a fal, mert hidegebb, mint a fal többi része. Ez egy természetes dolog. Ha jól is van szigetelve kívülről, akkor is lehet egy minimális természetes hőhíd a sarkokban. Ugyanez az ablakok körül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dupla D 2020. október 21., szerda 8:19-kor.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 0:18

Ezt, mikor már kész a ház, nagyon nem látod, csak ha alapig visszabontod a vakolatot. A fal nem lesz nedves tapintású, de sajnos az, és párolog is befelé a lakásba.
Rosszul írtam, a ház elvileg 2015 végén-2016 elején épült, én 2018-ban költöztem be. Bő 2 év alatt nem derült volna már ez ki? Annyi idő alatt bőven felszívott volna annyi vizet, nem?
Az lesz, amit kiserik ír. Két haverom is hasonlóan járt, csak nekik vályog volt az alap fölött. Saját maguk csinaltak meg, átvágták a falat az alap fölött, behúztak egy szurkos papírt, majd vissza minden.
Ez mégis hogyan, és milyen költségekkel jár? Elég lenne az érintett szakaszon megcsinálni?

Még két kérdés: ez a szigetelés nem lett volna kötelező egy pár éve épült háznál? Illetve hőhíd nem lehet ludas?

Veszek hétvégéig egy páratartalom mérőt, már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyi lehet. Mindenesetre allergiás vagyok nagyon sok mindenre, de annyit, mint itthon, sehol nem tüsszentek és köhögök/krahácsolok.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. október 20., kedd 22:47

Az lesz, amit kiserik ír. Két haverom is hasonlóan járt, csak nekik vályog volt az alap fölött. Saját maguk csinaltak meg, átvágták a falat az alap fölött, behúztak egy szurkos papírt, majd vissza minden.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

kiserik
Hozzászólások: 5829
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 20., kedd 22:22

Victor írta:
kiserik írta:
Az a gáz, hogy még mindig nincs meg a víz forrása. Mert egyértelműen vizesedik a ház. Lerosszabb esetben az alapi vízzáró réteg lett elrontva és alulról szívja fel a vizet. A szárítóvakolat milyen volt? Zsákos készre kevert, vagy adalékos? A párátlanító jó dolog, hasonlóan párátlanít a klíma is, illetve a gyakori szellőztetés elengedhetetlen, persze csak ha kint nincs nagy pára. A modern agyon szigetelt házak rákfenéje, hogy nem tud távozni a pára. Ha más nincs akkor csak az aquapol lesz a megoldás.
De akkor miért csak az az egyetlen sarok nedvesedik, és miért nem érezni egy picit sem vizesnek?
Szárítóvakolat adalékos volt.

A konyhában amúgy, ahol ez a nagy párásodás van, elég régi ablakok vannak, egy régi bontott műanyag, meg egy fa. A háló ablaka is nedvesedik, de csak kicsit. Ott is egy régi fa van bent. 2016-ban épült a ház, de beraktak 8-10 éves ablakokat.
Amin folyamatosan gondolkozom, hogy beköltözéskor nem volt ez a párásodás jelen. Azóta lettek kívül-belül párkányok, és valamilyen gumiszigetelést (tömítést) is beraktak. Ezek közül az ablakok párásodását nem okozhatja valamelyik?
Valószínűleg ott sikerült a legrosszabbul az alap vízszigetelése. Ugye ez úgy néz ki, hogy alap, víz záró réteg és úgy rá a fal. Ha hiányzik a szigetelő réteg (elég csak 1-2 méteren, de akár komplett hiányozhat is), akkor a száraz tégla, mint egy szivacs, úgy szívja fel a talaj/alap nedvességét. Ezt, mikor már kész a ház, nagyon nem látod, csak ha alapig visszabontod a vakolatot. A fal nem lesz nedves tapintású, de sajnos az, és párolog is befelé a lakásba. Ezen a nagyon jól szigetelt (pl az a gumiszigetelés) nyílászáró csak ront, mert nem tud távozni a pára sehogy sem (persze a meleg sem megy ki, ezért szigeteljük a házat, nyílászárót). Ha tényleg ez a probléma, akkor 2 módja van az orvoslásnak: vagy el kell vágni a falat és behúzni alá egy vízzáró fóliát (ismerek olyan asztalost, aki otthon saját maga csinálta meg, saját eszkábált szerszámmal), vagy kifizetni egy csomó pénzt az Aquapol-nak és bízni benne, hogy a fal polaritásának megváltoztatása nem kamu.
Szárítóvakolat: gondoltam, azért kérdeztem. Az adalékos gyakorlatilag semmit sem ér. Csak az előre kevert zsákos anyag használható, legalábbis az Aquapolosok nekünk ezt mondták (és van is benne valami). Ha gondolod előkereshetem az általuk ajánlott vakolatok listáját, hátha megvan még.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 20., kedd 21:41

___Samy___ írta: Milyen falazatu az a ház? Nekem nagyon gyanús, hogy az alapnál szívja fel a vizet.
Tégla.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. október 20., kedd 21:18

Milyen falazatu az a ház? Nekem nagyon gyanús, hogy az alapnál szívja fel a vizet.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég