OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. október 23., péntek 20:08

Igen, és az a Tesla 4 motort evett meg az 1.2M km alatt. Ergo átlagosan 300.000 km-enként motorcserés.

https://www.teslarati.com/tesla-model-s ... milestone/

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 23., péntek 19:22

Kerlon írta: Újabb Tesla szerelési, tervezési? probléma.

És ugye a tömeggyártott autók tartossági hibái még csak most kezdődnek majd... A múltkori vitát folytatva én tartom továbbra is, hogy sok helyen a brand építés többet ér, mint a termék, illetve azon se lepődnék meg, ha bizonyos politikai dolog is beleszólna ezekbe.
Ez már régi és talán már javították is. Gyakorlatilag egy 7 éves autógyárról beszélünk. Azért ez nagyon kevés. Gyakorlatilag nincs a világon olyan Tesla, aminek ne lenne garanciális a motor-akksi kettőse. Természetes, hogy vannak, de inkább voltak hibák. Fontosabb, hogy figyelik a visszajelzéseket és gyorsan próbálnak reagálni, ha van valami gond, emellett fejlődnek. A kínai gyárban (Európába már onnan jönnek a 3asok) már kevesebb a minőségi probléma és a berlini megnyitása után ez várhatóan még jobb lesz. Egyébként nemrég tette meg a 1,2 millió km-ét egy német Tesla. A poén, hogy a 2. garnitúra féket fogyasztja most ezzel is csökkentve a káros fékpor kibocsátást.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. október 23., péntek 18:47

Újabb Tesla szerelési, tervezési? probléma.

És ugye a tömeggyártott autók tartossági hibái még csak most kezdődnek majd... A múltkori vitát folytatva én tartom továbbra is, hogy sok helyen a brand építés többet ér, mint a termék, illetve azon se lepődnék meg, ha bizonyos politikai dolog is beleszólna ezekbe.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. október 23., péntek 17:03

DinhoL írta: Most remélem csak trollkodsz de pontosítok: bármilyen kicsi és nagy kocsi jó de az adatok összegzése miatt jobb ha csak márkanév van. :mrgreen: Amúgy a kicsi kocsi suzukisok közt italnyeremény sorsolódik ki :D
Persze, trollkodas volt, de mar ki is toltottem legalabb. :P
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5151
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2020. október 23., péntek 17:02

Kercsó írta: Tudtok BP-n olyan helyet, ahol adják a holnapi meccset és be lehet kutyával menni (gondolom a teraszok már zárva vannak) :hmmm:
Score,Dob utcánál èrdemes megkèrdezni, nem vagyok benne biztos.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3912
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. október 23., péntek 16:40

Tudtok BP-n olyan helyet, ahol adják a holnapi meccset és be lehet kutyával menni (gondolom a teraszok már zárva vannak) :hmmm:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. október 21., szerda 21:47

lordgabi írta: Én is segítettem.
Térj át a jobbik oldalra.

(Nem a mai alapján) :'(
Nana nanana! hálás vagyok de azé van egy határ..nem ittam még ahhoz elég etanolt :mrgreen:
Som i Serem!
6oat

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. október 21., szerda 21:41

Én is segítettem.
Térj át a jobbik oldalra.

(Nem a mai alapján) :'(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. október 21., szerda 21:38

jeej fél óra alatt 20an kitöltöttétek, ez rohadt jó :kalapos: még1x köszi srácok!
Som i Serem!
6oat

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. október 21., szerda 21:21

Norbi90 írta:kitöltve :)
Köszi!
Som i Serem!
6oat

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. október 21., szerda 21:19

Most remélem csak trollkodsz de pontosítok: bármilyen kicsi és nagy kocsi jó de az adatok összegzése miatt jobb ha csak márkanév van. :mrgreen: Amúgy a kicsi kocsi suzukisok közt italnyeremény sorsolódik ki :D
Som i Serem!
6oat

Norbi90
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2020. október 21., szerda 21:17

kitöltve :)

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. október 21., szerda 21:17

DinhoL írta:
DinhoL írta: Megragadva az alkalmat, hogy nagy a népsűrűség a fórumon, egy kis pár perces kérdőív kitöltésre invitálnám az itteni madridista autós társadalmat. :D Ha nem való ide akkor nyugodtan töröljétek de szerintem egész érdekes téma, bioüzemanyagok és az E10.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... hVedi0ls0E

Köszi mindenkinek aki kitölti! :salute:
Ja igen és az autómárkához elég csak annyi, hogy Opel vagy Suzuki, nem kell a pontos típus.

És ha nem Opel vagy Suzuki amit hajtok? :mrgreen:
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. október 21., szerda 21:14

DinhoL írta: Megragadva az alkalmat, hogy nagy a népsűrűség a fórumon, egy kis pár perces kérdőív kitöltésre invitálnám az itteni madridista autós társadalmat. :D Ha nem való ide akkor nyugodtan töröljétek de szerintem egész érdekes téma, bioüzemanyagok és az E10.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... hVedi0ls0E

Köszi mindenkinek aki kitölti! :salute:
Ja igen és az autómárkához elég csak annyi, hogy Opel vagy Suzuki, nem kell a pontos típus.
Som i Serem!
6oat

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2020. október 21., szerda 20:36

Megragadva az alkalmat, hogy nagy a népsűrűség a fórumon, egy kis pár perces kérdőív kitöltésre invitálnám az itteni madridista autós társadalmat. :D Ha nem való ide akkor nyugodtan töröljétek de szerintem egész érdekes téma, bioüzemanyagok és az E10.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... hVedi0ls0E

Köszi mindenkinek aki kitölti! :salute:
Som i Serem!
6oat

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 21., szerda 14:07

Victor írta: A helyzet azóta annyit változott (köszönöm kiserik az idézést! :agree: ), hogy a kémény felőli fal már jó (lekopogom), mióta megcsináltuk a zuhanyzót. Azóta újra gletteltem, festettem és semmi nincsen vele, már bő 6-7 hónapja.
Nyáron a szellőztetés miatt nem érződik a hatása, alapból sokkal többet nyitogatjuk az ajtókat a jó időben és a külső páratartalom is sokkal alacsonyabb. Télen sajna nagyon magas a külső páratartalom, így az nem nagyon használ.

Victor: milyen páramérőt akarsz venni és a zuhanyzó ajtaját éjszakára nyitva vagy zárva tartjátok?
Ha nyáron nagyon meleg van, és mindent zárva tartok, akkor sincs párásodás a házban. Egyedül a nappali sarka, ami mindig így néz ki, már 2 éve, a többi dolog csak októbertől jön elő márciusig bezárólag.

Nem tudom, milyen páramérőt vegyek? :mrgreen: A zuhanyzó ajtaját becsukom mindig éjszakára, de általában nappal is csukva van. Ott is van minimális pára, de csak az ablakon, és majdnem fűtetlen (csak törölközőszárítós radiátor van ott), szóval ott jobban megérteném.
Csak azért kérdeztem, mert a fal nedvességtartalmát úgy sem tudod megmérni, a levegőé meg nem annyira irányt adó, illetve a páramentesítővel kb meg tudod saccolni. Ha már venni akarsz, én biztos olyat vennék, amit később is tudok használni. Nekem Lidls ""időjárás állomás"" van, 4-5 ezer Ft és mutatja külső-belső hőmérsékletet, külső-belső párát, órát meg a tököm tudja mit még.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. október 21., szerda 12:15

A helyzet azóta annyit változott (köszönöm kiserik az idézést! :agree: ), hogy a kémény felőli fal már jó (lekopogom), mióta megcsináltuk a zuhanyzót. Azóta újra gletteltem, festettem és semmi nincsen vele, már bő 6-7 hónapja.
Nyáron a szellőztetés miatt nem érződik a hatása, alapból sokkal többet nyitogatjuk az ajtókat a jó időben és a külső páratartalom is sokkal alacsonyabb. Télen sajna nagyon magas a külső páratartalom, így az nem nagyon használ.

Victor: milyen páramérőt akarsz venni és a zuhanyzó ajtaját éjszakára nyitva vagy zárva tartjátok?
Ha nyáron nagyon meleg van, és mindent zárva tartok, akkor sincs párásodás a házban. Egyedül a nappali sarka, ami mindig így néz ki, már 2 éve, a többi dolog csak októbertől jön elő márciusig bezárólag.

Nem tudom, milyen páramérőt vegyek? :mrgreen: A zuhanyzó ajtaját becsukom mindig éjszakára, de általában nappal is csukva van. Ott is van minimális pára, de csak az ablakon, és majdnem fűtetlen (csak törölközőszárítós radiátor van ott), szóval ott jobban megérteném.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. október 21., szerda 12:06

Ez alapján egyértelműbb, hogy tényleg lentről jön a probléma és valami vizet felszív a fal. De mivel ez akkor válaszfal (földszinten kb. 20 centitől szoktak kerámiafalnak már külön sávalapozást csinálni, de ezt méretezik, hogy bírja-e a födém), nem gondolnám, hogy a földből szívja fel.

Az a kémény felőli fal konkrétan a kémény falát takarja? Mert annak szerintem kéne lennie alapozásának.

Elég furcsa a dolog. Nem kizárt az sem, hogy a vízzáró kavicsréteget baszták el az építés során, viszont az, hogy csak itt jelentkezik a probléma, az nem erre enged következtetni elsősorban.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. október 21., szerda 11:20

Victor írta: Köszönöm válaszaitokat. Párátlanítót pont a napokban vettem, pár nap és ideér, de nem várok tőle sokat, inkább az asztmámra és allergiámra lehet kicsit gyógyír (bár gondolom ezeken sem segít a salétromos, penészes fal).
Kikkel beszéltél az üggyel kapcsolatban? Van pár direkt csak penészes fallal foglalkozó cégek. Tölük kérj segítséget mert a probléma iszonyatosan sokrétű.
vízszerelő, építész és külön ilyen nedvességgel foglalkozó manus is látta.

Itt van pár friss fotó:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |6

illetve így nézett ki a nagyobb felület, mikor le volt ütve (félévig száradt...)
kép

hiába tűnik nedvesnek amúgy a régi képen (vakolat nélkülin), érintésre csontszáraz volt, és páratartalommérő se mutatott rossz értéket... ráadásul a vakolat se volt vizes érintésre :roll:

arra is gondoltam esetleg, hogy a kémény felül is le van zárva, fürdőfelől is le van zárva, nappali felől is le van zárva, hogy nincsen ott hova távoznia a levegőnek, és a pára kicsapódik emiatt, de akkor fél centivel arrébb már miért nem látszódik? illetve mi a helyzet a fürdő felőli fallal? a kettőnek lehetséges, hogy köze van egymáshoz? :hmmm:

gondolkoztam hőkamerás vizsgálat kérésén is, de nem olcsó dolog.
Ha már ennyire pörgünk, beidéztem Victor korábbi hozzászólását, amin pár képet feltöltött, hátha valakinek ez segít.

Én továbbra is amellett vagyok, hogy a padló szintről szívja fel a vizet (vagy lefolyó, vagy talaj vizet). Túl alacsonyan jelentkezik a probléma ahhoz, hogy csak belső pára (helytelen/túl-szigetelés) legyen. Nyáron a szellőztetés miatt nem érződik a hatása, alapból sokkal többet nyitogatjuk az ajtókat a jó időben és a külső páratartalom is sokkal alacsonyabb. Télen sajna nagyon magas a külső páratartalom, így az nem nagyon használ.

Victor: milyen páramérőt akarsz venni és a zuhanyzó ajtaját éjszakára nyitva vagy zárva tartjátok?

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. október 21., szerda 11:02

Azt vágom, csak azt írta, hogy az osszefolyo meg a környéke már át lett vizsgálva.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 137 regisztrált és 0 vendég