Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. november 18., szerda 17:56

laptop zsenik, help! van egy asus márkájú laptopom. Mivel üzletkötőként munkaeszköz, ezért egy nap sokszor van fel-le nyitva. be van kapcsolva az alvóállapot vagy mi rajta, ha kinyitom azonnal készen áll a munkára. viszont. pár napja elkezdte, hogy 100ból kb 5ször ha felnyitom nincs kép, hang viszont van, és a töltés jelző kb 5 másodpercenként felvillan. a ki-be kapcsolgatással van, hogy elsőre megoldódik, de van, hogy huszadjára se. mi a jó isten lehet vele? valami okos ötlet?

M@dridista@
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019. július 21., vasárnap 12:33

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: M@dridista@ » 2020. november 15., vasárnap 1:30

Sziasztok

Egy kis segítségre volna szükségem

A hét elején egy igen magas áru samsung telefont tervezek venni.

Na már most tegyük fel, hogy nincs számla csak egy adásvételi papírt írunk az mennyiben véd engem?

Illetve, hogy a telefon dobozán (bontatlan doboz) látható imei számmal akár szolgáltatónál akár a samsungnál tudom ellenőrizni a telefon eredetét? Tehát, hogy esetleg szürkeimportos e vagy , hogy szolgáltatótól kihozott e?

Hálás lennék minél több infoért a témában.

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hala real » 2020. november 14., szombat 21:45

Csabi írta:
hala real írta: Sracok, ahogy bekapcsolom a laptopot, kiirja, hogy preparing automatic repair, de nem tortenik semmi, csak tolt...hagytam kb fel orat, aztan kinyomtam. Ujra megprobaltam, de mar megint 5 perce ugyanaz, nem tortenik semmi.

Valami tipp esetleg?
nagyon sok mindentől lehet (hdd, driver hiba, windows frissítés is okozhatja néha). hagyd úgy pár órán át, ha semmi akkor tapasztalataim szerint megpróbálhatod javítani (pl. safe mode-os bootolással), de az esetek többségében a fix sokkal több időt vesz igénybe, mint egy friss OS install.
Nemreg nyomtam ki, mert meg mindig semmi nem tortent, most meg mar be se kapcsol :roll:

Holnap megprobalom, hatha jot tesz a pihenes :lol:
Ha nem, akkor szerviz lesz belole, mondjuk arra varhatok a retek lockdown miatt :-@
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. november 14., szombat 21:25

lordgabi írta:
ViktoR4 írta: Szevasztook.
Tegnap este bedoglott a tvm sajnos, vagy is igazából működik csak olyan képe van mintha fullra levettem volna a fényerőt s minden hozza tartozó beállítást.
Először azt hittem adás hiba de mégsem az volt próbáltam vissza állítani a fényerőt de ott is minden rendben.
Esetleg valakinek valami ötlet?

Ha más nem akkor újat kell venni ki is néztem két darabot.
Az egyik egy samsung másik pedig ez az LG
Ti melyiket ajánlanátok?
Remélem választ ad valamelyik tv szakértő.
Engem is érdekelne egy jó vélemény ezzel a kettővel kapcsolatban is.
Mit érdemes megnézni előtte és megfizetni. :ike:
Mindketto egy belepo szintu 4K TV, kozel egyforma fenyerovel (nit), tehat a HDR tartalmak nem lesznek olyan elettel telik, mint OLED-en.
Az LG tv rendszere sokkal stabilabb, jobban tamogatott, mint a Samsunge, szoval en inkabb az LG-t ajanlanam.
Hogy mit erdemes nezni? Legyen minel nagyobb a nit ertek, Dolby Vision, 10bit, HDR10+.

En tavaly vettem egy Philipset 140-ert, hasonlo parameterekkel, meg 1-2 evig megtartom, aztan megprobalok egy LG OLED-et beszerezni. Addigra talan olcsobb lesz az 55-65 col :)

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. november 14., szombat 20:41

hala real írta: Sracok, ahogy bekapcsolom a laptopot, kiirja, hogy preparing automatic repair, de nem tortenik semmi, csak tolt...hagytam kb fel orat, aztan kinyomtam. Ujra megprobaltam, de mar megint 5 perce ugyanaz, nem tortenik semmi.

Valami tipp esetleg?
nagyon sok mindentől lehet (hdd, driver hiba, windows frissítés is okozhatja néha). hagyd úgy pár órán át, ha semmi akkor tapasztalataim szerint megpróbálhatod javítani (pl. safe mode-os bootolással), de az esetek többségében a fix sokkal több időt vesz igénybe, mint egy friss OS install.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. november 14., szombat 17:19

ViktoR4 írta: Szevasztook.
Tegnap este bedoglott a tvm sajnos, vagy is igazából működik csak olyan képe van mintha fullra levettem volna a fényerőt s minden hozza tartozó beállítást.
Először azt hittem adás hiba de mégsem az volt próbáltam vissza állítani a fényerőt de ott is minden rendben.
Esetleg valakinek valami ötlet?

Ha más nem akkor újat kell venni ki is néztem két darabot.
Az egyik egy samsung másik pedig ez az LG
Ti melyiket ajánlanátok?
Remélem választ ad valamelyik tv szakértő.
Engem is érdekelne egy jó vélemény ezzel a kettővel kapcsolatban is.
Mit érdemes megnézni előtte és megfizetni. :ike:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hala real » 2020. november 14., szombat 17:17

Sracok, ahogy bekapcsolom a laptopot, kiirja, hogy preparing automatic repair, de nem tortenik semmi, csak tolt...hagytam kb fel orat, aztan kinyomtam. Ujra megprobaltam, de mar megint 5 perce ugyanaz, nem tortenik semmi.

Valami tipp esetleg?
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
ViktoR4
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2017. május 22., hétfő 14:22
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ViktoR4 » 2020. november 14., szombat 10:32

Szevasztook.
Tegnap este bedoglott a tvm sajnos, vagy is igazából működik csak olyan képe van mintha fullra levettem volna a fényerőt s minden hozza tartozó beállítást.
Először azt hittem adás hiba de mégsem az volt próbáltam vissza állítani a fényerőt de ott is minden rendben.
Esetleg valakinek valami ötlet?

Ha más nem akkor újat kell venni ki is néztem két darabot.
Az egyik egy samsung másik pedig ez az LG
Ti melyiket ajánlanátok?

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2020. november 13., péntek 21:50

Vettem egy JBL Flip 5 bt hangszórót, és tegnap is meg ma is azt vettem észre, hogy hosszabb használat után melegszik a cucc. Ez normális lehet? Vagy vmi tré van vele? Elvileg 20wattos a teljesítménye, 4800 mAh-s akksi van benne.

maestrito46
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2017. május 24., szerda 13:00

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: maestrito46 » 2020. november 12., csütörtök 19:54

Itt nálunk nem volt gondom velük. Erdélyi vagyok amúgy.

De igazából úgy is onnan veszem, ahol a legolcsóbb :kalapos:

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. november 12., csütörtök 19:35

maestrito46 írta: Sziasztok,

nálunk holnapi nap folyamán black friday akció lesz, egy új tv-t szeretnék vásárolni. Igazából eddig a samsungokat nézegettem.
https://www.emag.hu/televiziok/brand/Sa ... ar_6417_42

itt szemezgettem, viszont nem nagyon értem egy-két modell között mi a különbség. Valaki hozzáértő tud segíteni?

nekem netflixre, meccset nézni, illetve karácsony körül szeretnék egy ps5-öt beújítani. (ha kapok :kalapos:) szerintetek mi lenne az ideális erre a célra?
a max, amit rászánnék az 150 ezer lenne. Igazából, mindegy a márka.

Köszönöm a segítséget, előre is :cheers:
Hát... én tapasztalatból mondom, emag-ról ne rendelj semmit. :vivo: :cens: Undoritó sz*r emberek.

maestrito46
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2017. május 24., szerda 13:00

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: maestrito46 » 2020. november 12., csütörtök 19:30

Sziasztok,

nálunk holnapi nap folyamán black friday akció lesz, egy új tv-t szeretnék vásárolni. Igazából eddig a samsungokat nézegettem.
https://www.emag.hu/televiziok/brand/Sa ... ar_6417_42

itt szemezgettem, viszont nem nagyon értem egy-két modell között mi a különbség. Valaki hozzáértő tud segíteni?

nekem netflixre, meccset nézni, illetve karácsony körül szeretnék egy ps5-öt beújítani. (ha kapok :kalapos:) szerintetek mi lenne az ideális erre a célra?
a max, amit rászánnék az 150 ezer lenne. Igazából, mindegy a márka.

Köszönöm a segítséget, előre is :cheers:

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. október 30., péntek 18:22

mocsok írta: Megkerdezhetem hány százalékos az akku állapota?
Vezeteknelkul szoktad tolteni?
97%-ot ír a telefon.. vezetékesen töltöm.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: mocsok » 2020. október 30., péntek 18:03

Megkerdezhetem hány százalékos az akku állapota?
Vezeteknelkul szoktad tolteni?

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. október 30., péntek 17:54

mocsok írta: Xr van nekem is.
Nekem meg se fordult a fejemben hogy lecsereljem a 12re.

Miért szeretnéd?
hát nekem olyan problémám van vele, hogy ha egész nap telefonálok vele (értsd 6-7 órát majdnem egyfolytában) bizony-bizony képes lemerülni 85%ról 20% alá... lehet ez csak nálam jellemző, de engem zavar. ja és se mobilnet, se wifi se bluetooth nincs bekapcsolva emelett. egyébként tökéletesen működik, imádom.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. október 30., péntek 9:45

Dupla D írta: Én egy első generációs SE-t nyüstölök a '16-os kiadás óta, aminek 16gb-os háttértára van. Korábban azt mondtam, hogy addig nem fogom lecserélni, amíg nem lesz valami baja, de ez csak nem akar bekövetkezni, pedig még tok sincs rajta amióta megvettem. :mrgreen:
Akksit kéne cserélni benne ls egyébként teljesen jó lenne. Viszont a 16gb-nak erősen kijön már a hátránya. Én elég sok appot használok/használnék, de még 50gb-os iClouddal is a használt appjaim felét nem tudom állandóan a mobilon tárolni. Szerencsére a netem korlátlan így ki tudom bekkelni, de ez már nem állapot.

Szóval most én is erősen gondolkodom az upgrade-en és mivel régóta vágytam egy kis mobilra, ezért a Mini lehet a tökéletes választás. Az említett alacsony akkukapacitás még bekavarhat. Majd a teszteken kiderül.
Nekem cégesnek most adtak nyáron egy új generációs SE-t. Szerintem patika kis telefon bár nagyon sokat nincs azért nyúzva.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. október 30., péntek 8:22

Én egy első generációs SE-t nyüstölök a '16-os kiadás óta, aminek 16gb-os háttértára van. Korábban azt mondtam, hogy addig nem fogom lecserélni, amíg nem lesz valami baja, de ez csak nem akar bekövetkezni, pedig még tok sincs rajta amióta megvettem. :mrgreen:
Akksit kéne cserélni benne ls egyébként teljesen jó lenne. Viszont a 16gb-nak erősen kijön már a hátránya. Én elég sok appot használok/használnék, de még 50gb-os iClouddal is a használt appjaim felét nem tudom állandóan a mobilon tárolni. Szerencsére a netem korlátlan így ki tudom bekkelni, de ez már nem állapot.

Szóval most én is erősen gondolkodom az upgrade-en és mivel régóta vágytam egy kis mobilra, ezért a Mini lehet a tökéletes választás. Az említett alacsony akkukapacitás még bekavarhat. Majd a teszteken kiderül.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2020. október 29., csütörtök 23:16

A 11 Pro meg Pro Maxhoz képest szarabb, sima 11-et, XR-t meg az új SE-t simán lepipálja.

a "nagy" üzemidő teszt

Persze az 5G tényleg ronthat rajta, de őszintén, ki az aki azt fogja hasnzálni itthon? Pesten még oké, de mezei felhasználásban nem hiszem h túl sok különbség lenne a 4G és az 5G között. Én tuti 4G-vel használnám, tökéletesen elégedett vagyok vele. Ez az 5G olyan hangzatos dolog, de gyakorlati értelme nem sok van szerintem egy átlag usernek.

Minihez +1, mostani XS-em utódja elképzelhető, hogy az lesz. Bár a 11 Pro egy nagyon jól sikerült széria, főleg az üzemidő miatt.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: mocsok » 2020. október 29., csütörtök 22:54

Igen az uzemidonek kicsit odabasz az 5g.
Meg akkor is ha nem folyamatosan azt használja.

Nekem is jobban tetszik az újnak a dizájnja, de meg így se gondolnám hogy megerne egyelőre lecserélni.

A mini sokkal érdekesebbnek tűnik nekem is.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. október 29., csütörtök 22:50

Meg az legalabb nrm ugy nrg ki, mint egy kinai iphone clone

Uzemdio amugy szarabb mindegyiknel az elso tesztek szerint
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 50 regisztrált és 0 vendég