Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. november 30., hétfő 19:55

Marci77 írta: Bocs a csúszásért,tegnap NFL közben akartam,de elfelejtettem. Most megírtam, rohadt sokat erre elveszett,mert mire leírtam kijelentkezett. Pedig elég régóta fórumozok,hogy ezt tudjam ,máskor ki is másolom küldés előtt,ha sokat írok :lol: :'( :vivo: Újra össze kell szednem,ha megy.
soadroli írta:Make Them Suffer - How To Survive A Funeral
Közben elkezdtem ezt,egészen tetszik. Szeretem a hasonló zenét is,de 1-2 fokkal lightosabbat. Ez minek számít,deathcore/metal? 10 szám még pont elég lehet belőle :D
1. Ilyet nekem is szokott telón, ha belépsz és tolsz 2 "vissza"-t a böngészőben, akkor nekem meg szokta jegyezni a szöveget.
2. Inkább metalcore-nak tűnik ez, de abból a keményebb fajta.

Nekem is lement már egyszer, nagyobb kedvvel fogom újrázni, mint Gegét :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 30., hétfő 19:53

Marci77 írta:
soadroli írta:Make Them Suffer - How To Survive A Funeral
Közben elkezdtem ezt,egészen tetszik. Szeretem a hasonló zenét is,de 1-2 fokkal lightosabbat. Ez minek számít,deathcore/metal? 10 szám még pont elég lehet belőle :D
metalcore, deathcore, heavy metal, szimfonikus metal keveréknek mondanám :D
Kép

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2020. november 30., hétfő 19:45

Gege-Dokumentum

Gegé zenéit ismerem már pár éve,szólóit,RImbiózisos munkáit is kb.
Szerintem az albumai közül ez a leggyengébb,ezt majd beszámítom a pontozásánál is,tudom,hogy tud jobbat,ezért kevesebbet adok kicsit

Először magáról az albumról összességében beszélnék. Kicsit rövidebben mint ahogy leírtam az első tervezett hsz-emben,de mégegyszer nem tudom leírni úgy :D A 20 szám sok. Nagyon. 8-9 számot simén kihagyhatott volna,és nem lenne rosszabb az album,észre se vennénk,leszámítva,hogy rövidebb. Full átlagosak,nem lépi át az ingerküszöböt,bár szövegileg korrektek.
Egyetértek azzal,amit írt más is,hogy néha már túlcsavarta ő vagy a featelők a szöveget.Felesleges. Erőltetett. Érzem az AKPH behatást keményen nála és a legtöbb közreműködőn is. Ami nem baj,de iylen hosszú albumon,ekkora mennyiségben fárasztó tud lenni. Ami még zavart,hogy nem volt bátor. Kb semennyire. Alapokban,szövegfelépítésben, beemelhetnék nagyon sok magyar rappert/alapot,nem lenne feltűnő túlzottan,csak más lenne a neve. A 2 másik albumánál szerencsére változtatott,kell is. Nem csak neki,a hazai szcénának is. 2008-15 hallgattam többet magyar hiphopot,nagyon ug arcokat is,de belefáradtam,sokszor már túlerőltett volt és monoton. Mármár túl jó/változatos a nyelvünk a raphez,egyszerűen sok :lol: Örülnék több vállalkozásnak,akkor is ha esetleg besül,modernebb,vagy más stílusú alapokkal pl. Nem csak Gegénél (sőt,ő ezt meglépte kb),hanem más ugbb/idősebb arcoknál is. Főleg,ha az a helyzet,mint Gegénél akinek nincs kiemelkedő hangja/flowja szerintem.(Szöveg jó,bár újat nekem nem mutat) Könnyen beleszürkülhet. (Sokaknak durva példa lehet,ha nem szeretik,de Essemm pl mondhat bármit,ismételgethetne 1 szót,a hangja/flowja annyira jó,hogy akkor is meghallgatnám,ha amúgy szar is esetleg :D ) (régen nem bírtam,de megszerettem emiatt.)
Pár helyen amúgy Mikee is beugrott(már nem konkrét szövegre természetesen). Csak az jutott eszembe akkor,hogy olyan mint egy rossz Mikee, fekete fehérben.

Az Intro már jó LENNE,ha nem vinné végig,vagy rövid lenne,mert így sok volt már a végére az alap.
Kedvenc számaim róla: Ez más(nem bonyolult,de jól esik,főleg ezen a hosszú albumon),Szállóige,Kelet (de remélem már nem ír senki több ilyen stílusút, mert rohadt sok hasonlót hallottam az évek során,elég volt :D),Álszent,de nem Gege,hanem a featek miatt,imádom Phatet featként,feldob kb mindent)
Amik nem tetszettek: Állati (egyetértek davival,a verzék jók,de a refrén gyenge,nem csak itt),Rinya (szeretem a DSPt,de ez nem jó)
Pár kivétellel még, a többi olyan semmilyen.. Se nem rossz különösebben,se nem túl jó.

5/10. Közepes
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2020. november 30., hétfő 19:13

Bocs a csúszásért,tegnap NFL közben akartam,de elfelejtettem. Most megírtam, rohadt sokat erre elveszett,mert mire leírtam kijelentkezett. Pedig elég régóta fórumozok,hogy ezt tudjam ,máskor ki is másolom küldés előtt,ha sokat írok :lol: :'( :vivo: Újra össze kell szednem,ha megy.
soadroli írta:Make Them Suffer - How To Survive A Funeral
Közben elkezdtem ezt,egészen tetszik. Szeretem a hasonló zenét is,de 1-2 fokkal lightosabbat. Ez minek számít,deathcore/metal? 10 szám még pont elég lehet belőle :D
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. november 30., hétfő 13:22

Gyors áthallgattam egyszer az albumot, a nevük találó amúgy..... :mrgreen:

De nem rossz amúgy, érződik rajta, hogy nem egy rossz muzsika műfajtól függetlenül is.
Még egyszer, max kétszer meghallgatom, azt hozom az értékelést.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. november 30., hétfő 12:53

soadroli írta: 3 albumot néztem ki, és ez volt az, ami szerintem a legbefogadhatóbb. Ennél azért vannak sokkal durvább muzsikák.
Mi volt a másik 2? Akár pü-ben is küldheted, ha félrerakod egy esetleges következő körre.
Mi azért valamennyire megtaláljuk a közös hangot zenei téren, kíváncsi leszek az albumra.

Nekem is 3 album volt, amire gondoltam, az egyiket viszont ejtem, mert az együttestől már volt egy album a korábbi körben. Elég jól is szerepelt mondjuk, szerintem azzal elvinném a nyertes ajánónak járó díjat :D
A másik 2 között majd annak függvényében döntök, hogy mennyire lesz rock-os a felhozatal.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 30., hétfő 12:17

3 albumot néztem ki, és ez volt az, ami szerintem a legbefogadhatóbb. Ennél azért vannak sokkal durvább muzsikák.
A mártírok az kicsit trollkodás is volt, meg már régen is volt :mrgreen:
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 30., hétfő 12:12

soadroli írta:
Faust írta:Idiota. :lol:
dik, most miért? :'(
Mert ha ilyenfajta szelsoseges mufajt ajanl az ember, lehet torekednie kellene hogy ne olyat dobjon be, ami egy laikusnak valoszinuleg hallgathatatlan, es csak erositi a sztereotipiat. Kb mintha bedobnal egy 20 trekkes magyar rapalbu...oh wait. :mrgreen: Ha azt szeretnem hogy az emberek megbaratkozzanak kicsit az elektronikus zenevel, nem hc-t meg goat fogod bedobni.

Na mindegy en nem jelentkeztem es nem is tisztem beleszolni, csak ez olyan mintha a filmklubba valaki dafke bedobna egy Salo/Martirok jellegu filmet csak hogy szenvedjenek az emberek. :lol:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 30., hétfő 12:08

Faust írta:Idiota. :lol:
dik, most miért? :'(
amúgy ismeritek Faust, Remy?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2020. november 30., hétfő 12:12-kor.
Kép

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2020. november 30., hétfő 12:03

Gege - Dokumentum - 5,5/10


Ha egy szóval kéne jellemezni az albumot, akkor csak annyit írnék: tömény.

Ez főként a lemez hosszából és magából a műfajból adódik. Ebből a szempontból az UG rap az, ami a legkevésbé fogyasztható számomra, mert itt szerintem nehéz egy teljes albumon át változatos hangzásvilágú dalokkal fenntartani a hallgató figyelmét. Egy olyan embernek, aki nincs nagyon képben ebben az irányzatban, annak első hallgatásra egy egész album könnyedén egysíkúvá válhat. Ez történt velem is, bár biztos vannak üdítő kivételek a szcénában (nincs mély ismeretem), azt tudom, hogy számomra Gege biztos nem az. A zenei behatároltság miatt (max. a beat ami színesíthet) kitűnni csak az üzenettel, a ritmikával és magával a szöveg megformálásával lehet. A mondanivaló rész több számnál is rendben volt, valamint én kifejezetten szeretem az ötletes szójátékokat és rímeket, ebben sem volt hiány a lemez során.
Gege hangja személy szerint nekem alapból elüt kicsit a raptől, de legalább egyedi. :D

Legjobban a szállóige című szám tetszett.
.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 30., hétfő 11:39

Idiota. :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. november 30., hétfő 11:18

Na, ez is érdekes lesz. Amúgy kívülállóként tök jó olvasni, hogy kinek mi a véleménye a különböző stílusokról.

Roli, ezt azért odaraktad. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 30., hétfő 11:00

Na akkor hozom a kis ajánlásom, mindenki nagy örömére. :D
Próbáltam olyat választani ami kemény és néha dallamos is, hogy könnyebben befogadhatóbb legyen. Lehet hogy aki nem rajong a műfaj iránt, annak szenvedés lesz, de 10 rövid számot azért remélem kibírtok majd.
Pár hónapja találtam a bandára, ez az új albumuk szerintem nagyon jó lett.

Make Them Suffer - How To Survive A Funeral

Személyes kedvenceim az intro, Bones, Drown With Me, Erase Me, Soul Decay, The Attendant.
Dalszövegek vannak a leírásban ha valakit érdekel, mert nem mindig lesz érthető :mrgreen:

Jó szórakozást! :rock:
Kép

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. november 29., vasárnap 23:12

Gege - Dokumentum

Szeretem a magyar rapet, Geget pedig ismertem a Dé:Nash feat miatt, plusz parszor lattam, hogy Krubi megosztott nehany szamat. De ezen az egy szaman kivul nem ismertem a munkassagat.

Szerintem nem volt rossz album. Viszont mar nem igazan ebben az underground vilagban mozgok, elegge elvitt a new wave trap.

A fo problema szerintem az, hogy egybe ez bizony nagyon tomeny a rengeteg szoveggel, es ezzel az ug stilussal. Amugy vannak jo szovegei, jol is nyomja, de a zenek alapjai nem igazan fogtak meg, pedig nalam az nagyon fontos.

Amik jobban tetszettek: Ismertetojegy, Kelet, Dokumentum, Szabad kez, Blabla, Vegletek.

Osszessegeben koszi az ajanlast, nalam ez egy 6/10. :)

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. november 29., vasárnap 21:57

Így utólag belegondolva a 20 track talán mindenképp túlzás volt - ezért utólag elnézést-. :kalapos:

A cél az lett volna személy szerint, hogy a magyar hiphoppal kapcsolatos sztereotípiákból leépítsünk párat, erre első körben - nem számítottam rá, hogy velem nyitunk. :D - ez az album jutott eszembe. Azért ahogy olvasom, ezt talán sikerült is elérni, ott is, ahol ez a műfaj abszolút periférián van. :agree: (Ezért nem is hoztam a pheco által javasolt trap vonalat tőle, ott azért már a műfaj sajátosságai miatt elég sok az ellenérzés alapból szerintem, pedig azon is vannak jó darabok - és rosszak is, ahogy a Dokumentumokon is.)

Mint album egyébként nálam is valahol a 6,5-7 környékén van a 10-es skálán, én is érzem benne a tölteléket, (pedig én előszeretettel hallgatom a műfajt, és a hazaiakat is) de talán 1-1 tracket mindenki talált rajta magának. :cheers:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 29., vasárnap 21:10

Akkor hétfőnként lesznek az ajánlások?
Kép

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. november 29., vasárnap 20:47

Gege - Dokumentum


Bírtam.

Bár a rapzenéhez nem értek annyira, de a slam mindig bejön. Egy-két szám kivételével tetszett, figyeltem rendesen a szöveget, a rímeket, a mondanivalóját az egésznek. Talán a Dilemma és a Kultúrtróger volt a kedvencem az albumból. Az elején szkeptikusan indultam, látva a rossz értékeléseket, de aztán egyre jobban tetszett.

7/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. november 29., vasárnap 10:06

[*]
sebydani írta:
Caraway írta:
Petr írta:
Marci77 írta:
gunner írta:
fiore írta:
Srácok, közben kind reminder, mielőtt Roli hozza majd az övét legyünk meg Süti kolléga ajánlásával. Sokan összegyűltünk szerencsére így sok év után, ne kezdjük az első kört késésekkel majd. :cheers:
En tudok rola, hogy ma van hatarido, keso delutan/estere hozom is az ertekelesem, amint hazaertem. :agree:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 29., vasárnap 1:40

Gege - Dokumentum

Epp most ertem a vegere. Bar ez a stilus tavol all tolem, nem banom, hogy ezzel nyitottunk. Ebben a mufajban eleg vekony reteget ismerek es rajuk sem mondanam, hogy kifejezetten szivesen hallgatnam oket. Remeltem, hogy valaki bedob egy eloadot, akit kelloen megfog, de ugy tunik, nem Gege lesz az. Legalabbis nem a Dokumentum album alapjan.

Alapvetoen kiadni egy 20 tracket tartalmazo lemezt bator vallalkozas. Nehez fenntartani a hangzast, a minoseget es a hallgato figyelmet is. A hangzassal sikerult konzekvensnek lenni, de nalam csak par szam volt, amiben ereztem, hogy koncentralni szeretnek. Ebben nagy szerepet jatszott, hogy az album stilusa nagyon hajaz a slam poetryre, amitol vilagga tudok futni. Eroltetett rimek, nem oda illio szavak. Megvan a flow es a vonal, amire fel tud epulni a mondanivalo, de nekem ez egyreszt idegen ebben a formaban, masreszt az eloadas jellegebol kovetkezoen terjengosse is tudnak valni a gondolatok, hamar ki tudok zokkenni.

Nagy szokinccset sikerult villogtatni es nem tudom azt mondani, hogy nem volt tartalom a dalokban. Sikerul elethelyzeteket vagy lelki allapotokat bemutatni igenyes modon. A Rinyan kivul nem tudom azt mondani, hogy kifejezetten alpari lenne, sikerult megtalalni a kellemes egyensulyt es az uzenetre koncentralni durvasag nelkul hasznalva az eloado intellektusat.

A Kelet volt talan a kedvencem az albumban. Nem tartom kifejezetten eros szamnak, ellenben remek helyzetleirasnak es valaminek, amire az ember egyutterzoen es sajnos beletorodoen bologat.

Nem lenne korrekt lehuzni az ajanlast azert, mert nekem a mufaja idegen, de a slam poetry es a husz dalt tartalmazo album nalam nem tud plusz pont lenni. 4,5/10.

Nekem egyebkent ezen a vonalon azok tudnak nagyot utni, akik egyedi hangszinnel rendelkeznek, esetleg nem terjengosen, megis remek flow-val tudnak eloadni a vulgaritast minimalizalva, hasznalva a nyelv adta lehetosegeket. Emellett szeretem, ha a hatterzene stilusa kulonleges. Legyen az jazz, esetleg valami elektro. Mindegy, csak ne a fejbologatas legyen az egyetlen, amit eloidez nalam, amig meg nem unom. A Dokumentum eseteben nalam ez par kreativ megoldastol eltekintve eleg unalmasra sikerult, plane ilyen sok dallal.

Az ajanlast pedig koszi, tuti soha az eletben nem futok bele Gegebe, ha most nem jon szembe.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. november 28., szombat 23:53

Caraway írta:
Petr írta:
Marci77 írta:
gunner írta:
fiore írta:
Srácok, közben kind reminder, mielőtt Roli hozza majd az övét legyünk meg Süti kolléga ajánlásával. Sokan összegyűltünk szerencsére így sok év után, ne kezdjük az első kört késésekkel majd. :cheers:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 91 regisztrált és 0 vendég