Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. december 6., vasárnap 21:31

többen is írjátok hogy a "hörgés" a legnagyobb gondotok, amit teljesen megértek, főleg akinek nagyon idegen a stílus. nálam meg szinte már elvárás hogy legyen egy zenében :mrgreen: nyilván szeretem a tiszta éneket is, de jobb az ha van benne ilyen is-olyan is. van ami már nekem is sok, de ez még messze van attól.
azért remélem lesz kövi kör, mert van ott még ahonnan ez jött :mrgreen:
Kép

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. december 6., vasárnap 21:12

Make them Suffer - How to survive a funeral

Talalo egyuttesnev. :mrgreen:

Ez nem is volt annyira szornyu, mint amire szamitottam. :D

Igazabol ha nem lett volna minden szamba horges, eskuszom tetszett is volna. Minek kell az oda. :-(
Nekem tetszettek a csaj vokaljai, feldobtak a szamokat, emellett pedig az osszerakott alapok is minosegiek voltak. Amugy a rockhoz semmi kozom, soha nem hallgattam, valoszinuleg nem is fogom. A legendas, mindenki altal ismert szamokat en is szeretem, de ennyiben ki is merul a tudasom.

A maga nemeben biztos minosegi cucc, a 35 perces ido teljesen korrekt, es ha inkabb a horges helyett volna az eneken lett volna a fokusz, akkor meg tetszett is volna.

Igy ezek miatt ez csak egy 4,5/10, de koszonom szepen az ajanlast! :)

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. december 6., vasárnap 20:34

ferni írta: Ma még hozom, max holnap reggel, még egyszer áthallgatom addig.
+Marci77, gunner, fiore és Caraway értékelését várjuk még :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. december 6., vasárnap 19:54

Ma még hozom, max holnap reggel, még egyszer áthallgatom addig.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. december 6., vasárnap 19:12

Make Them Suffer - How To Survive A Funeral


Azt hiszem erre mondják, hogy erős kontent, pedig van hogy befigyel nálam egy kis HC. :mrgreen:

A legnagyobb probléma nálam is a vokál vonallal volt, instruba szerintem általánosságban sokkal fogyaszthatóbb lenne a dolog. Tudom, hogy ennek a technikának is biztos megvan a nehézsége, nem elég hozzá a láncdohány meg a napi 6 tömény, de ami nehéz, az (nekem) még nem feltétlenül szép. Azért kár ez, mert a zenei alap viszont minőségi, és szép lehetne.
Abban viszont egyetértek, hogy a zeneklubba tényleg ideális bökés, olyanokba futok bele, amit magamtól valószínűleg nem hallgatnék meg. :kalapos:

A zenei alapért jár a

3/10

Ha kiadják instruba, akkor dobok rá még egy pontot. :kalapos:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. december 6., vasárnap 11:19

Make Them Suffer - How To Survive A Funeral

Na lepörgettem másodjára is az albumot. A zenei alap önmagában teljesen jó, csak aztán megjön Mr. Énekes és elkezd hörögni, amit nem igazán tudok hova tenni. Nyilván ez csak azért van mert életemben nem hallgattam ilyen zenét de nem könnyítette meg a dolgomat. :kalapos: Általánosságban azok a számok azért egyáltalán nem voltak vészesek amik kicsit dallamosabbak voltak meg énekelt a csaj is. Valószínűleg emiatt tetszett a legjobban az Erase Me. Volt pár pillanat, ahol kicsit Linkin Parkra emlékeztető jegyei voltak a daloknak de aztán ismét jött egy hörgés és ordítás és ez gyorsan el is múlt. Egyáltalán nem értek a stílushoz de ettől még minőségi cuccnak tűnik a dolog, csak nagyon nem én vagyok a közönsége.

Ettől függetlenül én örülök, hogy ezt hoztad mert tényleg soha az életben nem hallgattam volna hasonlót sem és pont erre van a Zeneklub. Őszintén megmondom, hogy mielőtt elkezdtem hallgatni úgy gondoltam, hogy azzal is bajba leszek hogy, végighallgassam az albumot nemhogy pontot is adjak rá, de azért abszolút nem lett rossz élmény. :) Csak ismételni tudom magam, a alap tetszene viszont a stílus maga az ordításokkal megspékelve nem került hozzám közelebb továbbra sem.

Számokban kifejezve: 10/4

Azért köszi Roli, és azt is, hogy elintézted a tegnapi vereséget. Respect :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. december 5., szombat 23:15

sebydani írta: Baszki, muszáj leszek pontszámot adni így :smile: :mrgreen:
lebeszéltem a fiúkkal, nekem ennyit megér :mrgreen:
Kép

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. december 5., szombat 22:58

soadroli írta:
sebydani írta: Roli, ha holnap kikaptok egy ponttal magasabb lesz majd a végső szám :mrgreen:
és ha ti cumiztok sevillában? :mrgreen:
Baszki, muszáj leszek pontszámot adni így :smile: :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. december 4., péntek 18:20

El Sie7e írta:remélem hasonló stílussal nem találkozunk ebben a körben :D
Narrátor: De mégis találkoztak hasonló stílussal...
:D
sebydani írta:Roli, ha holnap kikaptok egy ponttal magasabb lesz majd a végső szám :mrgreen:
Ne menj bele Roli, ez átverés!!!
Fogadd el méltósággal az utolsó helyet, ne köss alkut az ördöggel! :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. december 4., péntek 18:10

sebydani írta: Roli, ha holnap kikaptok egy ponttal magasabb lesz majd a végső szám :mrgreen:
és ha ti cumiztok sevillában? :mrgreen:
Kép

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. december 4., péntek 18:06

Srácok én már meghallgattam egyszer az albumot, csak még egyszer leakarom tolni, Gege is két esélyt kapott bár itt előny, hogy rövidebb az album :mrgreen: Hozom holnap vagy legkésőbb vasárnap.

Roli, ha holnap kikaptok egy ponttal magasabb lesz majd a végső szám :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. december 3., csütörtök 18:28

Make Them Suffer - How To Survive A Funeral

az első szám még egész kellemesen indult, aztán az első perc után kimutatta a foga fehérjét...a második szám pedig már az első másodperctől az arcodba nyomja.
hát ez egyáltalán nem az én világom, nem is tudnám megszeretni az ilyet ha kényszerítenének se.
ez a hörgéses mókuskodás sztem nem zene, dehát ízlések és pofonok, a világ sokszínű, ezért szép.
becsületből végig szenvedtem ezt a 10 számot, remélem hasonló stílussal nem találkozunk ebben a körben :D

talán a 8-9. szám elviselhetőbb kategória volt :) a vége felé lehiggadtak a srácok :D

ez náltam jóindulattal is csak 3/10. :( (de csak mert az Erase Me-ben volt egy jó csaj :D)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. december 3., csütörtök 14:43

davi10 írta: Nekem harmadik-negyedik hallgatásra se nagyon illett oda :mrgreen:
Annál többre gondoltam. :mrgreen: Amúgy tényleg langyi refrén a szám többi részéhez képest, de nálam nemigazán ront azt összképen.
Kép

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. december 3., csütörtök 14:40

soadroli írta:
davi10 írta: Nincs minden dalban a (vendég?) énekes csaj, de több számba éreztem egyáltalán nem odaillőnek az énektémáit, pl. a Drown With Me-ben.
Elsőnek szokatlan lehet, sokadik hallgatásra már kevésbé. Amúgy pont ezzel a számmal ismertem meg őket. Az a breakdown a végén...epic :D
Nekem harmadik-negyedik hallgatásra se nagyon illett oda :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. december 3., csütörtök 14:34

davi10 írta: Nincs minden dalban a (vendég?) énekes csaj, de több számba éreztem egyáltalán nem odaillőnek az énektémáit, pl. a Drown With Me-ben.
Elsőnek szokatlan lehet, sokadik hallgatásra már kevésbé. Amúgy pont ezzel a számmal ismertem meg őket. Az a breakdown a végén...epic :D
Kép

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. december 3., csütörtök 11:24

Make Them Suffer - How To Survive A Funeral

Hiába szeretem a fémzenét, kicsit már hadilábon állok a 2010-es évek beli tucatmetalcore-csapatokkal. Az énekes megtanul 1 féle (általában mid ) scream-et, alatta megy a duplázó meg a palm mute-os 0-0-0-0 riff és kész. Meg néha betolnak mellé egy szintit.
Szerencsére ez az album ezen valamennyire túlmutat (meg ahogy nézem a színtér is kezdi kicsit kinőni, legalább a 0-00--00 riffeket), de még mindig nem egy" százból is felismerni őket" stílus. Ami nem baj, csak nekem már kicsit unalmas, de ettől függetlenül nagyon jó ajánlás, nem mozog mindenki ilyen körökben, erre is van a zeneklub :D
Az album legjobb dala nálam az Erase Me, az a kicsit death metal-os blast beat meg úgy az egész dob abban a számban egy jóféle tökönrúgás. Itt még az énektéma is kifejezetten jó volt. Viszont ezt én nem tudom elmondani minden számra. Nincs minden dalban a (vendég?) énekes csaj, de több számba éreztem egyáltalán nem odaillőnek az énektémáit, pl. a Drown With Me-ben.

Legjobbak: Erase Me, Bones, Soul Decay. The Attendant. Nem buziság néha egy kis dallamot is belevinni.

6/10

Akinek felkeltette az érdeklődését, ajánlom a Beartooth nevű zenekart, dallamosabb és könnyebben befogadhatóbb változata a hardcore/metalcore-nak, bár a legújabb albumuk már nekik is túl puhára sikerült :D

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3912
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. december 2., szerda 23:25

Make Them Suffer - How To Survive A Funeral

5,5/10


ha választani kell egy stílus vonalat, amivel egy edzést megpörgetek, akkor mindenképp a punk/alternatív rock terén tenném le a voksom. kár, hogy ez nem az :mrgreen: és kár, hogy nem lehet normálisan edzeni, mert ebben volt kakaó bőven.
nekem ez már kicsit hardcore, de nálam is van az a pillanat, amikor a heavy metal indítja be a gépezetet.

az Erease me-t már hallottam. így másodikra, figyelve a szövegre is, teljesen jó.
kedvenc nem lesz a Make them suffer, és én maradok a The Offspring, FFDP, Foo Fighters vonalnál, de az biztos, kaphattunk volna ennél "combosabb" deathcore albumot is. :mrgreen:
volt pár dal, ahol szerintem túltolta az énekes a hörgést és a darálást. egy finomhangolás ráférne :lol:

összességében egyszer, ha kötelező, meg lehet hallgatni. jobb volt, mint Gege :D

én is kíváncsi vagyok, mi volt a másik 2 album :) dobd be ide, ha csak nem a következő körre tartogatod.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. november 30., hétfő 21:58

Marci77 írta: Köszi,csak azért kérdeztem,mert ennél egy fokkal lightosabbhoz szoktam, mint "max",azért kérdeztem. Lehet nem értékelik az ehhez hasonlókat hallgatók mind,de pl Asking Alexandria.(Rajtuk gondolkodtam is ajánlani) Nem teljesen ez,meg náluk is a legdurvábbakat kerülöm,de pl abban is még van screaming és hasonlók :D (főleg a korábbi albumokban,kevésbé az utóbbi 2-3 évben)
Ezért kérdeztem,mert máig nem teljesen tiszta nekem,bár ők is változtatgatják,mostmár befogadhatóbbak.
Parkway drive talán a maxom kb
Eléggé közel áll amúgy a 2 "alstílus" egymáshoz. Mármint a death meg a metalcore.
Talán annyi lényegesebb különbség van, hogy a deathcore-ra nagyon nem jellemző a tiszta ének, és ott gyakoribbak a death metal-osabb, illetve a nagyon mély scraemek. Meg a rohadt lassú breakdown-ok.
A metalcore egy befogadhatóbb stílus, ott tudnak nagyon fogós énektémákkal is operálni.

Az Asking Alexandria-val kapcsolatban pedig a From Death to Destiny (ami szerintem az egyetlen elejétől végéig jó albumuk) nekem is megfordult a fejemben.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 30., hétfő 21:56

En jatekon kivul hallgattam egy szam Gege-t (kelet) es pont eleg is volt. Nem nekem valo, en ennel dallamosabb rap-et kedvelek. Ez a metalcore eleg reteg stilus, meghallgattam egy szamot ettol a bandatol, de nem vettek meg hogy hallgassak meg belole. Azt hozzateszem hogy nem vagyok a mufaj ellen, peldaul Architects-et kedvelem szoktam neha hallgatni es koncerten is voltam ami atomjo volt. Az egyetlen ellenerzesem ennel a mufajnal ez a sok szinti, nem ertem miert kell bele, lehet csak nekem de gagyi hatast kelt.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2020. november 30., hétfő 21:05

soadroli írta:
Marci77 írta: Közben elkezdtem ezt,egészen tetszik. Szeretem a hasonló zenét is,de 1-2 fokkal lightosabbat. Ez minek számít,deathcore/metal? 10 szám még pont elég lehet belőle :D
metalcore, deathcore, heavy metal, szimfonikus metal keveréknek mondanám :D
Köszi,csak azért kérdeztem,mert ennél egy fokkal lightosabbhoz szoktam, mint "max",azért kérdeztem. Lehet nem értékelik az ehhez hasonlókat hallgatók mind,de pl Asking Alexandria.(Rajtuk gondolkodtam is ajánlani) Nem teljesen ez,meg náluk is a legdurvábbakat kerülöm,de pl abban is még van screaming és hasonlók :D (főleg a korábbi albumokban,kevésbé az utóbbi 2-3 évben)
Ezért kérdeztem,mert máig nem teljesen tiszta nekem,bár ők is változtatgatják,mostmár befogadhatóbbak.
Parkway drive talán a maxom kb
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 131 regisztrált és 0 vendég