Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. december 26., szombat 14:53

https://youtu.be/n70PtKIhitA

Bocs, mar nem tudtam szerkeszteni.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. december 26., szombat 14:35

Varjal vele szerintem par honapot, nem sietsz sehova. :)

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kera » 2020. december 26., szombat 14:33

Faust írta: Hat az elso is brutaljol nez ki, csak azota annyiszor lattad az ott kibontakozott/hasznalt tudast, hogy mar-mar szokvanyosnak tunik. Pedig hihetetlen jol nez ki, tele innovacioval. De a masodik az teljesen hihetetlen, kb konstans merevedesem volt a moziban. Rohadj meg, Roger. :sziv:

A mozis eleg szar allitolag, meg maga Ford is direkt elbaszta a narraciot hogy ne ugy jelenjen meg, de nem erdekelte a studiot. :lol: Ketertelmubb es zavarbaejtobb a final cut, de valahogy jobban egyben van.
Najó, a 2049 után akkor adok mégegy esélyt, de most akkor a final cut-nak. :shifty:
Még szép, hogy nem találtam szinkronnal, director's cut-nak kerestem és nem final cut-nak :lol:

Viszont, ha már 80-as évek eleje, a Terminator 1-el nem nagyon tudok betelni :sziv: :kalapos:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. december 26., szombat 14:18

Hat az elso is brutaljol nez ki, csak azota annyiszor lattad az ott kibontakozott/hasznalt tudast, hogy mar-mar szokvanyosnak tunik. Pedig hihetetlen jol nez ki, tele innovacioval. De a masodik az teljesen hihetetlen, kb konstans merevedesem volt a moziban. Rohadj meg, Roger. :sziv:

A mozis eleg szar allitolag, meg maga Ford is direkt elbaszta a narraciot hogy ne ugy jelenjen meg, de nem erdekelte a studiot. :lol: Ketertelmubb es zavarbaejtobb a final cut, de valahogy jobban egyben van.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kera » 2020. december 26., szombat 14:13

Faust írta: Teljesen mas vilag a ket film egyebkent filmnyelvileg, van ra esely hogy tetszeni fog, bar ne varj porgos akciofilmet, mint amit a trailer sejtet.

Es tv-n nezd, az utobbi 100 ev egyik leggyonyorubben fenykepezett filmje. :mrgreen:


Erdemes amugy majd masodjara is nekiugrani az elsonek, anno nekem sem adta magat, masodjara evek multan sokkal jobban tetszett. Pl a 2001-tol is sikitofraszt kaptam amikor eloszor lattam, vartam vele par evet, a suli miatt megneztem megegyszer mert nem hagyott nyugodni, azota top10, imadom. Fura dolgok ezek. A mozist nezted vagy a rendezoit egyebkent?
Igen, igen, a trailerben is a fényképezés fogott meg, mondom ezt meg kell nézni már csak azért is, mintha a Natgeo Marsi kolónia részét nézném. :ozil:

Na az elsőről a legkevésbé mondható el ez számomra :D Anno mintha olvastam volna, hogy nem csak egyszerűen felvették, hanem 82-ben valami formabontó módon két kamerás módszerrel vették fel, hogy még dark-abb legyen, vagy mi is volt pontosan... :hmmm:

A mozis verziót néztem meg, mert mintha csak az lenne a virágboltban szinkronnal.
Nagy a különbség a két verzió között?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. december 26., szombat 13:06

Teljesen mas vilag a ket film egyebkent filmnyelvileg, van ra esely hogy tetszeni fog, bar ne varj porgos akciofilmet, mint amit a trailer sejtet.

Es tv-n nezd, az utobbi 100 ev egyik leggyonyorubben fenykepezett filmje. :mrgreen:


Erdemes amugy majd masodjara is nekiugrani az elsonek, anno nekem sem adta magat, masodjara evek multan sokkal jobban tetszett. Pl a 2001-tol is sikitofraszt kaptam amikor eloszor lattam, vartam vele par evet, a suli miatt megneztem megegyszer mert nem hagyott nyugodni, azota top10, imadom. Fura dolgok ezek. A mozist nezted vagy a rendezoit egyebkent?

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kera » 2020. december 26., szombat 12:58

Köszi srácok! Asszem megnézem a 2049-et és ha igazán bejön megpróbálom megnézni mégegyszer az elsőt, hátha tényleg nekem is megváltozik a véleményem.
Annak meg igazán örülök, hogy van rajtam kívül is olyan ember akinek nem igazán jött be, nem érzem magam annyira számkivetettként. :kalapos:

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. december 26., szombat 11:38

Remy írta: Elsőre nekem sem igazán jött be a Blade Runner, de második nekifutásra már eléggé elkapott, sőt... nagyon is megkedveltem. A folytatás meg igazából önállóan is bőven megállja a helyét szerintem. Meg az már elsőre is iszonyat módon bejött.
Kb. ugyanez volt a sztori nekem is.
Elsőre nem ájultam el az eredetitől, de amikor kijött a 2049, akkor újráztam és másodszorra baromira jó volt.
A 2049 meg engem is elkapott elsőre. Van haverom, aki úgy nézte meg moziban, hogy nem látta az eredetit és úgy is tetszett neki, tesómnak meg az első nem tetszett, de ez igen.

Szerintem mindenképp érdemes esélyt adni neki, de az első rész tempója és a közel 3 órás játékidő alapján tudd, hogy mire készülsz.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. december 26., szombat 10:18

pheco írta:
nmate írta: Végigszenvedtem. Nagyon-nagyon buta film, nem kéne ezt a Marvel utánzós vonalat erőltetni, nem áll jó a DC-nek.
Ezt ugy mondod, hogy az elso resz tetszett vagy mar az se? :D
Nem volt jo, de kimondottan rossz sem.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13161
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. december 26., szombat 10:10

Az a baj, hogy nekem az elso tetszett de itt mar az elozetesek alatt is azt ereztem, hogy ezt eltoltak. Na majd megnezem, de higy oszinte legyek nehezen is veszem ra magam :lol:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2020. december 26., szombat 9:08

nmate írta: Végigszenvedtem. Nagyon-nagyon buta film, nem kéne ezt a Marvel utánzós vonalat erőltetni, nem áll jó a DC-nek.
Ezt ugy mondod, hogy az elso resz tetszett vagy mar az se? :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. december 26., szombat 7:45

Remy írta:
nmate írta:

1 órát beleraktam, de bánom. Kb. Thor 2 szintű szar.
Majd holnap nézem. Érdekes, pedig többnyire jókat írtak eddig róla. :hmmm:

Soul is elérhető, azt meg elég komolyan dicsérik. Pixar megint odarakta.
Végigszenvedtem. Nagyon-nagyon buta film, nem kéne ezt a Marvel utánzós vonalat erőltetni, nem áll jó a DC-nek. Minden reményem Patinson Batmanében van, talán ott nem ezt a stílust fogják kergetni.

Avatar
Kyller
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 7:55
Kedvenc játékosaid: Raúl, Guti, Higuain, Ramos, Alvaro Recoba
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kyller » 2020. december 26., szombat 7:27

Kera írta:
Ha nem is lehet erre válaszolni igazából az nem baj, mert lehet a nagy kíváncsiságom miatt úgyis megnézem. Az a lényeg, hogy legyen még valaki ezen a bolygón akinek nem tetszett. :lol:
Ha ez vígasztal, én sem szeretem. Egyszer sem tudtam végig nézni, pedig a kedvenceim a sci-fik. Az új résznek is adtam esélyt, de nem tudtam befogadni. Egyszerűen a story nem jön be. Kb olyan az egész számomra, mint pl. A dűne. Nagy klasszikus, de nagyon nem tudtam magamévá tenni. És valóban nehéz megfogalmazni miért...

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. december 25., péntek 23:01

nmate írta:
Remy írta: Wonder Woman 1984 a tékákban. :shifty: Jöhetne már a HBO Max... még elő is fizetnék.
1 órát beleraktam, de bánom. Kb. Thor 2 szintű szar.
Majd holnap nézem. Érdekes, pedig többnyire jókat írtak eddig róla. :hmmm:

Soul is elérhető, azt meg elég komolyan dicsérik. Pixar megint odarakta.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. december 25., péntek 22:59

Remy írta: Wonder Woman 1984 a tékákban. :shifty: Jöhetne már a HBO Max... még elő is fizetnék.
1 órát beleraktam, de bánom. Kb. Thor 2 szintű szar.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. december 25., péntek 22:14

Elsőre nekem sem igazán jött be a Blade Runner, de második nekifutásra már eléggé elkapott, sőt... nagyon is megkedveltem. A folytatás meg igazából önállóan is bőven megállja a helyét szerintem. Meg az már elsőre is iszonyat módon bejött.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kera » 2020. december 25., péntek 22:10

sonic írta: Egyszerubb lenne megvaloaszolni a masodik kerdest ha tudnank hogy pontosan mi/mik nem tetszettek a blade runner-ben. :)
Sajnos erre nem igazán tudok válaszolni. Ha valami tetszik, könnyebben megfogalmazom, hogy mik azok a pontok amiért bejöttek, de itt nem tudom tételesen felsorolni, az összhatás ami belül érintett meg. Nem vagyok egy nagy filmes guru, így nem értek hozzá, de azért megpróbálok egy-két dolgot kiemelni. Abban tutibiztos vagyok, hogy a dramaturgia, a dialógusok, a karakterek és a rendezés az ami nem varázsolt el. :/ Az a baj, tényleg nem tudok erről többet mondani, nem vagyok a szavak embere. Mintha azt kérdeznék tőlem, "hát de te hogyhogy nem szereted a puncs fagyit?" és forgatom a szemem, hogy hát csak mert :kalapos: :lol:

Ha nem is lehet erre válaszolni igazából az nem baj, mert lehet a nagy kíváncsiságom miatt úgyis megnézem. Az a lényeg, hogy legyen még valaki ezen a bolygón akinek nem tetszett. :lol:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. december 25., péntek 21:59

Egyszerubb lenne megvaloaszolni a masodik kerdest ha tudnank hogy pontosan mi/mik nem tetszettek a blade runner-ben. :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kera » 2020. december 25., péntek 21:49

Két kérdést szeretnék feltenni, egyik kapcsolódik a másikhoz.

Először is, van e itt olyan ember rajtam kívül, vagy csak én vagyok helikopter, akinek az 1982-es Szárnyas Fejvadász a TOP 10 vagy akármennyi legrosszabb filmélménye közé tartozik? Az egy dolog, hogy egy film tetszik, nem tetszik, vagy épp semleges, de számomra a legförtelmesebb benyomást ez a film okozta. Nem tudom igazán megmagyarázni, de igazából magyarázkodni sem akarok, mert ízlések és pofonok, és most nekem a pofon jutott. :lol:
25 évesen láttam most először, bírom a sci-fit, a horrort, Ford-ot, a mondanivalót a filmekben, hogy elgondolkodtat, stb. Szóval semmi előjele nem volt, hogy nem fog tetszeni, de nem hogy nem tetszett, egyenesen rosszul voltam az egésztől és vagyok is amikor csak rá gondolok. Láttam már sok rossz filmet (nem jelenti azt, hogy ez az, mert valószínű ez egy jó film, ha 10/10 ember ezt gondolja), vagy éppen extrém nyomasztót, szóval nem az a helyzet, hogy gyenge a gyomrom, egyszerűen ez van, bocs minden Blade Runner fantól. :kalapos:
Szóval ki van még így, vagy legalább hasonlóan? Légyszi legyen valaki... :lol:

A másik kérdés meg egyszerű. Érdemes e megnéznem a Szárnyas Fejvadász 2049-et, ha az első része finoman fogalmazva nem nyerte el a tetszésemet? :lol:
Bírom az ilyesfajta filmeket, de egyszerűen nem szeretném átélni mégegyszer azt az élményt. :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. december 25., péntek 19:54

Wonder Woman 1984 a tékákban. :shifty: Jöhetne már a HBO Max... még elő is fizetnék.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég