Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. január 18., hétfő 19:44

blackbear - everything means nothing


Nagyon dzsúdló érzésem volt végig. :kalapos: De a koncepció nagyon érdekes, feelgood, itt ott már tropical alapok, aztán a szöveg meg full ellentéte.

Maga az album nekem túl pop, és kicsit egysíkú, de háttérzenének tökéletesen megfelelt. A legnagyobb problémám, hogy 3x meghallgattam, és nem volt olyan szám, amire azt mondtam, hogy igen, ez megy a saját playlistbe. Cserébe egyik szám se volt olyan, amit átugrottam, mintha rádiót hallgattam volna.

Nálam 5,5/10.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. január 18., hétfő 19:05

blackbear - everything means nothing

Na lepörgött nálam is, a végén háromszor is. :kalapos:

Kicsit ódzkodtam tőle az elején, de aztán leesett, hogy névről én vágom, hogy ki ő, egy-két száma megvolt még korábbról. Nekem nagyon pozitív meglepetés az egész album, korábban egyik számot sem hallottam és tök mást vártam. Az egész albumnak kicsit "feelgood" jellege volt számomra pedig a szöveg nem mindenhol olyan vidám azért. Vannak kifejezetten jó sorai egyébként de őszintén maga a zene, a hangulat sokkal jobban érdekelt mint maga a mondanivaló. Nagyon jó a flowja a srácnak, kis könnyed szórakoztatás volt, elvitt magával mindegyik hallgatás alatt.

A legjobb az első szám volt, de lefelé egyik sem lógott ki igazán, volt pár aminél megvolt ez a tucat jelleg ahogy babaking is írta, de összességében nem rontott az albumon sokat, olyan kifejezetten nagy negatívumot nem is tudnék mondani. :hmmm: Rotációba bekerült egy-két szám :)

Tök jó ajánlás volt, köszi Marci :agree: Nálam ez most 10/7.5, lehet majd a kör végén felkerekítem a többi album ismeretében.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2021. január 18., hétfő 18:19

Azt hittem eleinte,hogy megöltem vele a csoportot :lol: De csak mindenki próbálja magát behozni az ünnepek után :D
davi10 írta:"bitchez on my iphone
ez és ehhez hasonló félig meddig direkt is van :D erre utaltam is. Tud mélyebb szöveget is írni.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. január 18., hétfő 9:39

Nekem épp most pörög másodjára, este hozom! :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. január 18., hétfő 9:36

blackbear - everything means nothing

Ebben kellemesen csalódtam, föleg a leírás tükrében. Amikor az elsö szám elindult (hot girl bummer) akkor úgy éreztem, hogy ez nem fog bejönni, és féltem, hogy az egész prosztó lesz, aztán utólag talán ez lett az egyik kedvencem. Az albumnak is jót tesz, hogy keményen indul.

Az album nagy része elég kellemes pop hatás, ha a rádióban jönne nem kapcsolnám ki. Tetszett, hogy könnyü hallgatni.

Még két számot emelnék ki a "half alive" - ban van valami amitöl jó lesz az egész számnak a flowja, illetve az album zárása a "smile again". Ez nagyon bejött, abszolút kedvenc lett az albumról, szerintem nagyon kerek, és itt a szöveg is megfogott.

Lefelé semmi nem lógott ki, kicsit tucatérzésem volt, de abszolút hallgatható a maradék is.

Végig olyan 6-os körül mozgott, de a tény, hogy lepörgött háromszor és "smile again" felhúzza szóval egy erös 7/10
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. január 16., szombat 19:58

blackbear - everything means nothing

Én is szerintem alkesz-albummal fogok jönni (mondjuk az rock lesz, ha az lesz), úgyhogy már azért is kíváncsian ugrottam bele. Nem igazán hallgatok ilyen stílusú zenét, talán ezért is talált be nálam.
Egyáltalán nem hallottam még a csávóról, ez az anyaga teljesen jó, aránylag változatos és nem annyira nyálas pop.
A számok többsége bejött, aminél nem, ott inkább a refrén megoldásokkal volt bajom hogy 2x ugyanazt a 4 sort letolja, csak másodszorra a negyediknél emel egyet, ez nekem nagyon nem tetszett, és 2 számnál is eljátszotta (queen of broken hearts, clown, itt alapból gyengébbeknek éreztem a refrént, nemhogy megduplázva :D ). Ezen kívül ami kifejezetten nem tetszett az az "i felt that".
A többi szám viszont bejött, ami kicsit rosszabbul indul, azt is sikerül "visszahozni" (sobbing in cabo, ennek a kicsit talán dnb-s alapja külön tetszett).
Ami még szerintem kiemelkedik az albumról az az első 2 szám.

Szövegileg is nekem rendben volt pop albumhoz képest, talán 1 szám volt ahol előjött a "bitchez on my iphone".

Köszönöm az ajánlást, szerintem le fogom csekkolni a többi cuccát is.

7/10

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. január 14., csütörtök 19:56

Jan Blomqvist - Disconnected

egész különleges ez a stílus amit ő képvisel. a zenéi nagyon az ő hangja köré épülnek, ami nekem személy szerint annyira nem jött be. semmi extra. viszont a minimál techno-deep house ötvezetre épülő zenéje itt-ott azért meghozza az ember kedvét egy telt házas bulira :mrgreen: bár nem kenyerem annyira ez a stílus, de a maga nemében sztem ő különleges. a végére viszont kezdtek kicsit egybemosódni a számok, bár lehet csak a sok sör hatása :mrgreen: valószínűleg egy bulin is így lenne, a közepe felé beleunnék is inkább otthagynám. legalábbis a legközelebbi pultig :lol:

ez így összességében 4,5/10 köszi az ajánlást! :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. január 13., szerda 19:20

Blackbear - Everything means nothing
Leírásod nyomán őszintén féltem az albumtól :mrgreen: Viszont kétszer meghallgattam, és nem volt rossz azt kell mondanom.

Nem hallottam az előadóról egyáltalán. Az első szám, a Hot girl bummer jött be, de a többi sem volt kifejezetten rossz. Őszintén szólva játék közben hallgattam, nem figyeltem nagyon a szövegre, a mondanivalóra, a mire gondolt a költő stb.

Nem volt rossz, tényleg.

6.5/10
"And my heart will leave you never."

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. január 12., kedd 19:02

Francia albumot meghallgattam már, hozom majd az utána levővel együtt az értékelését.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2021. január 11., hétfő 23:32

Szerintem még egyszer se döntöttem ilyen nehezen.

Nem akartam az előző és (elvileg) a követekezőhöz hasonlót se stílusban. Szerettem volna olyat amiben benne van a szar átlag is,de nem baj. Végül egy olyan előadó mellett döntöttem akit kb 4 éve hallgatok.Ő nem más,mint blackbear. Több ismertebb slágeren és nagy előadónak is dolgozott szövegíróként,de maga is zenél régóta. Korábban komoly alkohol problémái voltak,amiből kialakult egy hasnyálmirigy-gyulladás amivel azóta is küzd tudtommal valamilyen szinten. Van szám az albumon ami érinti ezt,mivel elege van néha az életből emiatt.(kicsit eltúlozva) A hozott album pop talán elsősorban,de rap elemekkel.Emo rap elemekkel is. Néhol depresszívebb,néhol vidám,néhol meg vidáman adja elő a kicsit depresszívebb témát. Több szám is a GenZvel összekapcsolható,a mai fiatalok világára mutat. Ezért is lett amúgy több szám elég népszerű róla,talán jobban,mint az előző munkái,1-2 szám kivételével. Többet nem írok, kíváncsi vagyok a véleményetekre,és hogy hányan ismerik egyáltalán :D Az album címe: everything means nothing

blackbear - everything means nothing:
spotify
youtube(remélem jó a link)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2021. január 11., hétfő 22:07

Előbb hozom a 2 értékelést:

Calogero - Les feux d'artificie
Először jól indult,,de 4-5 szám után egyre inkább volt sok. A francia nyelvet kifejezetten nem szeretem,ez igaza zenében is 2-3 kivétellel. A stílus is 1-2 helyen még oké volt,de nekem néhol túl "nyálas"(?) volt,vagy nem tudom hogy fogalmazzam. Franciás... :lol: A végére belefáradtam. Nekifutottam még1x a hétvégén,de nem jutottam előbbre. Eleinte jobb értékelést vártam,de végül 6/10 mellett döntöttem. Sok tetsző dolog van,csak nekem maga a nyelv(és az azzal járó kiesjtése stb) megöli :D Az alapzene tetszett. De örülök,hogy valami más,bátrabb ajánlás. 1.,10.,11. szám tetszett a legjobban,ha nem gond nem írom ki a nevüket :D

Jan Blomqvist - Disconnected

Vártam,évről évre egyre jobban folyok bele ebbe és az ehhez hasonló stílusba,bár leginkább még mindig tanulni szeretek rá vizsgaidőszakban. Vagy elalvás előtt hallgatni. A Liveot még nem hallgattam meg,de megfogom,nem akartam,hogy befolyásoljon. Mondjuk nehéz lenne,mert nagyon tetszett. A 2.,3.,5.12. volt talán a top,de nehéz igazából,mert egyben is jó. "Felírom" az élőben meghallgatandók közé őt. A vége 8/10
Caraway írta:vezetes
Na én ott nem tudom elképzelni :D Cuccok nélkül is más dimenzióba/állapotba visz,gyorsan nekimennék valaminek. Vagy 30cal gurulnék :lol:


Mindjárt írom az ajánlást :D
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2021. január 11., hétfő 19:01

davi10 írta: Lesz ma már ajánlás? :D
Lesz,mindennel jovok lehetoleg 10ig :D Ertekelesekkel es ajanlassal is. Addig hallgassatok meg jo zenet,hogy legyen mit elrontanom.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. január 11., hétfő 16:32

Lesz ma már ajánlás? :D

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. január 11., hétfő 8:53

Jan Blomqvist - Disconnected

Csak a studioalbumot hallgattam meg, igy korrektebbnek erzem az osszehasonlitast a tobbi ajanlassal. Eloben minden nagyobbat szol, legalabbis aki erti is, mit csinal.

Sosem voltam igazan benne ebben az elektrovilagban, bar vannak ismeroseim, akik fullba toljak. Altaluk hallottam mar rengeteg muzsikat, de nagyon nehezen kulonboztetem meg oket. Valoszinuleg az en hibam.

Egyebkent nehany meg is fogott, van peldaul nehany Worakls szam, amit barmikor el tudok hallgatni. A tobbit is, csak inkabb hatterzenenek vagy after alatt. Sajnos nekem ez is ebbe a kategoriaba esik.

Az viszont elvitathatalan, hogy felvetel minosegi es erzodik az is, milyen hatasokat probal kivaltani a celkozonsegen. Belolem nem jon ki, de jol szorakoztam. Egy buliban biztos nagyot ut.

6,5/10

Aki pedig az emlitett bulikat tolna fullba, ne tegye. Tenyleg ne. Ennel jobb tanacsot hidd el, nem kaphatsz.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. január 10., vasárnap 17:07

Jan Blomqvist - Disconnected

7/10


először a studió albumot hallgattam végig. aztán mikor ajánlást akartam írni láttam, hogy a live verzió faszántosabb lett, így végig toltam azt is. köszi Süti :)
a stílus maga mértékkel, de pörög nálam Spotifyon, viszont mindig az van, hogy 30 perc után elfáradok és monoton lesz az egész. néha észre se veszem, ha épp a következő track pörög. mea culpa.
a live session viszont dobott egyet a végső ponton. tényleg túl steril lenne a sima.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!én meg tudom érteni azokat, akik egy 5-6 órás techno bulit csak tablettával tudnak végig tolni :lol:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. január 8., péntek 10:30

Jan Blomqvist - Disconnected


8,5/10


Imádom a palit, mint írtam élőben egyszerűen szenzációs, tényleg mindenkinek tudom ajánlani. Az album is nagyon jó, legnagyobb kedvenc a Bridge Over Novocaine. :salute:

A Live verziót már rongyosra hallgattam, a studio 1-2x futott le, és ismét megerősített abban, hogy miért. Ez a cucc sokkal sokkal jobban működik élőben, atmoszférával, amiből azért a müncheni felvétel valamit vissza tud adni. (Plusz vannak ott olyan gyöngyszemek, mint pl. a Something Says :sziv: )
Studio nekem kicsit steril, arra olyan 7/10-et adnék, viszont a Live simán 9/10, így lett végül 8,5/10. :cheers:
És mindenkinek tudom erősen javasolni, főleg azoknak akik szeretik a live felvételeket, hogy annak is adjon egy esélyt, nagyon jó anyag, én személy szerint direktben azt ajánlottam volna. :salute:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. január 7., csütörtök 18:33

sebydani írta:Mindjárt dobok egy PÜ-t aztán küldök még párat ami tetszhet!

Inkabb dobjad a zenes topikba! :)

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. január 7., csütörtök 18:28

Örülök srácok, hogy bejön az album, nem gondoltam, hogy ennyire jó pontokat kap majd :)
Caraway írta: Jan Blomqvist - Disconnected
Viszont meg nem vagyok megerve teljesen erre a techno, deephouse vonalra buli szempontjabol, igy en altalaban az edm-re csapatom. Felreertes ne essek, szeretek ott is lenni egy 20-30 percet, csak utana nekem nem eleg intenziv, de ez kesobb a korommal biztos valtozni fog.:mrgreen:
Én azt hiszem egyetem elején csömöltem meg a klasszik bigroom EDM-től, akkor mozdultam el a house és techno irányába, de a környezetemben is azt veszem észre, hogy "korral" tisztul le jobban az elektronikus zenében az ízlése az embereknek és úgy mozdulnak el ebbe az irányba.

Kalkbrenneren én is voltam 2x a Parkban, életem bulijai között van :salute: Mindjárt dobok egy PÜ-t aztán küldök még párat ami tetszhet! :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. január 7., csütörtök 13:42

Calogero - Les Feux d'Artifice

Na ez minőségi cucc volt. Meglepően tetszett. A francia nyelvet nem szerettem meg jobban, de zeneileg nagyon tetszett, főleg hogy itt tényleg élőzene volt :salute: Szinte mindegyik számban volt valami ami megfogott.
Jó kis feelgood muzsika volt, lehet előveszem még, köszönöm az ajánlást.
8/10
Kép

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. január 7., csütörtök 13:05

Jan Blomqvist - Disconnected

Jujjj ez de jo volt. :salute:

Nagyon szeretem az elektronikus zenet, minden evben nyari program volt a Sound, amig be nem jott a franya korona. Viszont meg nem vagyok megerve teljesen erre a techno, deephouse vonalra buli szempontjabol, igy en altalaban az edm-re csapatom. Felreertes ne essek, szeretek ott is lenni egy 20-30 percet, csak utana nekem nem eleg intenziv, de ez kesobb a korommal biztos valtozni fog. Pedig a techno bulikban milyen nok vannak, istenem.. :'( :mrgreen:

Ez az album is tipikusan olyan volt, amit rohadt jo hallgatni tanulas, munka es vezetes kozben. Egymas utan ketszer is meghallgattam, majd a kocsiban is ezt nyomtam, elegge elkapott a feelingje. :mrgreen: A kedvencem talan a The space in between cimu szam lett.

Amugy peldaul Kalkbrennert nagyon szeretem, o rengetegszer porog nalam, es ket eve sikerult egy koncertjere is elmennem, az nagyon adta. :agree: Viszont ha ujraindul az elet, biztos meglatogatom Blomqvist baratunkat is, mert nagyon megtetszett a munkassaga. Pedig mar hallottam rola, de meg sose hallgattam bele a szamaiba.

Esetleg Dani, ha tudnal meg ajanlhatnal nekem Blomqvisthez es Kalkbennerhez hasonlo eloadokat/albumokat, amik kicsit chillesebbek, de a hatterban nagyon jol muzsikalnak. ZHU-t es HVOB-ot hallgattam meg parszor, amik ehhez hasonlithatnak. Megkoszonnem, johet akar pm-ben is. :)

Koszonom az ajanlast, nagyon tetszett az egesz album, egyelore a pontszamom 8,5/10, de ez akar meg fentebb is mehet egy fellel. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég