Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. január 19., kedd 11:08

sonic írta:
Varane tavaly vagy tavalyelott mar megpenditette hogy lehet jo lenne a valtas, semmi hira szerzodeshosszabbitasrol es jovo nyaronlejar neki.
Benzema and Varane both will be offered new contracts soon - the closest to renewal at the moment is Luka Modric. Ramos and Lucas' cases are very troublesome for the club. [@AS_SergioSantos]
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. január 19., kedd 11:07

Na most már mindenhol azt írják, hogy mi vagyunk a favoritok, de még nincs semmi egyezség. Liverpool is akarja, és meg akarják várni a barcelonai választást, mert Laporta nagy haverja Zahavinak :lol:
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. január 19., kedd 11:04

Amugy az a necces hogy amellett hogy Ramos-al megy a huzavona, es Militao-t Zidane ugy kezeli mint egy leprast konnyen elofordulhat hogy Varane nyaron tavozni fog. Es akkor lesz egy nagyszeru Alaba - Nacho vedoparosunk amit inkabb nem kommentalnek.

Varane tavaly vagy tavalyelott mar megpenditette hogy lehet jo lenne a valtas, semmi hira szerzodeshosszabbitasrol es jovo nyaronlejar neki. Szerintem o tuti lelepne innen ha lenne ajanlat egy topklubtol, es ha nyaron nem hosszabbit akkor szerintem ellesz adva hogy jovore ne ingyen menjen el a vilag egyik legertekesebb kozephatvedje.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. január 19., kedd 10:50

Papíron jó igazolás, jó korban, sok poszton bevethető, ezek közül a bhv meg a kkp mélységben (a bhv minőségben is) hiányposzt.

Aztán ha megnézzük közelebbről..kemény fizetés, gyökér ügynök, inkább leszállóágban már.. necces.

KP-n ha nem büdös neki a munka akkor Casemiro alternatívája lehet, más posztra/szervezésre nem alkalmas. Középhátvédnek szerintem Varane mellé nem jó fit, oda én vízionálok pár Pepe-Cannavaro best of jelenetet. Igazából balhátvédnek lenne a legjobb, bár szerintem a munkakedve és a sebessége is kopott, de nem sír nála a labda mint a franciánál.

Igazából jól is elsülhet, rosszul is..alapvetően fontos, hogy a keretben legyenek univerzális játékosok.
Nem illik.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. január 19., kedd 10:48

Sorrentino írta:
Csabi írta:
Alaba egy remek taktikai elem lesz.
Ha Ramos mindenképpen megy, akkor Upamecano (ha már francia), vagy Pau Torres (ha már spanyol) nem lett volna jobb opció?

Igazából azt nem értem, hogy miért van csak az a két opció, hogy mi adjuk a nagyon fiataloknak az első zsíros szerződést vagy az épp kiöregedőknek az utolsót? Nincs a kettő között más?
Upamecano 50 millió, plusz fizu 4-5 évre, Pau Torres alsó hangon 50 millió + fizu 4-5 évre. Pénzügyileg biztos jobban megérné Alaba. Én inkább azt nem értem, miért nem Militaót használjuk hamár megvettük 50 millióért :lol:

Bár a Sky forrásai alapján meg azt hinném, hogy továbbra is csak Ramost próbáljuk rávenni, hogy hosszabbítson.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2021. január 19., kedd 10:45

Na azt irjak az angolok, hogy Alaba Ramostol fuggetlenul erkezik, nincs koze hozza, 4 eves szerzodest kotunk vele, nyaron erkezik. A PSG es a Liverpool volt kozel hozza, minket valasztott. Ingyen erkezik legalabb. :kalapos:
:goat:

Avatar
Sorrentino
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 18:47

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Sorrentino » 2021. január 19., kedd 10:41

Csabi írta:
Alaba egy remek taktikai elem lesz.
Irigylem az optimizmusotokat.
Viszont az Alaba-Varane páros nem tűnik meggyőzőnek nekem.

Ha Ramos mindenképpen megy, akkor Upamecano (ha már francia), vagy Pau Torres (ha már spanyol) nem lett volna jobb opció?

Igazából azt nem értem, hogy miért van csak az a két opció, hogy mi adjuk a nagyon fiataloknak az első zsíros szerződést vagy az épp kiöregedőknek az utolsót? Nincs a kettő között más?

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. január 19., kedd 10:30

Sky sources: There is NO decision about the future of David Alaba yet. Real Madrid made a big offer, but there is nothing agreed. Talks with the biggest clubs in Europe (Real, Barcelona, PSG, City, United ) ongoing. The final decision will be taken in spring. Alaba’s Agent Pini Zahavi wants to wait for the presidential election in Barcelona. If Laporta wins (friend of Zahavi), he wants to start serious talks with them. As it stands: no final decision until April/May

Sky sources: The medical check was paid and organised by Alaba's agent Pini Zahavi who did it for private insurance questions. There was no doctor from Real Madrid present.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2021. január 19., kedd 10:27

Sok oka lehet Alaba erkezesenek.

- Mendy nem eleg jo, Marcelo tavozni fog
- Ramos nem hosszabbit, elmegy mashova (ez a legrosszabb ami tortenhet), illetve egyszeruen csak nyomast gyakorol ra a klub
- Nacho tavozik, de lehet Militao is jelezte, hogy menni akar
- univerzalis jatekos, szinte barhol megallja a helyet, barki tavozik, at tudja venni a helyet
:goat:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10053
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. január 19., kedd 10:18

Sorrentino írta: Emellett hova is vettük? CB? Akkor Ramos megy, mert ilyen fizuval nem padra jött.
LB? Akkor Mendy megy a padra? Marcelo el vagy lelátó?
Ramos lába jelenleg inkább van kint, mint bent.
A másik két kérdésre meg egyértelműen igen a válasz.

A helyzet nagyon összetett. Ha zz marad az edző, akkor van 4 CB-nk, abból 1-et akkor használ ha a másik háromnak el van törve a lába, az egyik meg nem akar hosszabbítani (megjegyzem, Ramos fizetése a csökkentés után is több, mint amennyit Alabának írnak). Ez azt jelenti, hogy van 2 CB-nk. Elég nagy böszmeség egy rakás HA-ra bízni a jövő évünket.

Alaba egy remek taktikai elem lesz.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: füst » 2021. január 19., kedd 10:14

Fiatalabb nem lesz, jobb nem lesz már.
Lehet, hogy önmagához mérten nem. De ha jobb lesz mint Mendy szélen, vagy mint Militao középen (mert így Ramos maradása már közel sem égető), akkor nekünk már előrelépés.
Ramos fizetése nem kisebb mint az övé, Marcelo fizetése meg egyenesen pénzégetés. Egyiket mindenképp, de talán mindkettőt megspóroljuk. És eközben fiatalodik a védelem.

Avatar
Sorrentino
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 18:47

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Sorrentino » 2021. január 19., kedd 10:04

Vettünk megint egy épp a karrierje csúcsan lévő játékost horror fizuval, akit évekkel ezelőtt kellett volna leigazolni. Fiatalabb nem lesz, jobb nem lesz már. Abban reménykedünk csak, hogy hozza ezt a szintet és nem sérül meg. Hmmm, vhonnan ismerős ez a történet. Csak a hambi hiányzik a sztoriból...

Emellett hova is vettük? CB? Akkor Ramos megy, mert ilyen fizuval nem padra jött.
LB? Akkor Mendy megy a padra? Marcelo el vagy lelátó? Akar ő LB-t játszani még? Vagy futni már annyira nem?
CM lesz Casemiro helyett néha? Akkor Camavinga felejtős?

Az egyedüli pozitívum, hogy ingyen jön, nem kell érte fizetni azonnal. Hosszútávon már más kérdés.

Rizikós igazolás. Ha nem válik be akkor ő is a nyakunkon marad, mert neki ez az utolsó zsíros szerződése, amihez ragaszkodni fog.

Nem tetszik ez az igazolási politika.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. január 19., kedd 9:56

madridronie írta: Szerintem sem rossz igazolás a jelenlegi helyzetben,
Nézőpont kérdése. Alapvetően egy kiváló játékosról beszélünk, tök király lenne, ha megtudnánk átigazolási díj nélkül szerezni.

DE... ott a másik oldal. Covid, nem tudunk igazolni, a fizukat csökkenteni kellett, a teljesítő alapember Ramosnak nem adunk pénzt, cserébe idehozunk egy - ebben a csapatban - újoncot viszonylag magas fizetéssel. (akinél nem lehet tudni, hogy nem lesz esetleg a jövőben baj vele, nem úgy teljesít stb Persze ez minden újonnan érkezőnél fennáll, csak hát amennyi koloncunk van JELENLEG).

Egyik cselekedetünkkel mondunk ellent a másiknak. 2018 óta minden elszaródik, amihez hozzáérünk. CR-rel kezdtük... azóta lejtmenet és rohadtul nem lassítunk...

Védőt hozunk magas fizuval, mikor ott volt INGYEN Regu és Hakimi. Védőt veszünk drágán, akit nem játszatunk... csatárt veszünk drágán, akit nem játszatunk, meg amúgyse nagyon indokolta semmi, hogy megvegyük. Fiatalokat szerzünk, olcsón vagy extrém drágán, akiket vagy túlhasználunk, vagy szar helyre küldünk. Teljesítő játékosokat nem játszatunk. Olyan posztra akarunk erősíteni, ami messze nem hiányposzt. Eladni se tudunk...

És akkor lehet mondani, hogy szerencsétlenek lettünk, hogy a 300 milla elköltött pénzből jóformán Mendy az egyetlen épkézláb emberünk. DE.

1 - Hazardot így is úgyis hoztuk volna szerintem. Ő az egyetlen olyan, ahol full szerencsétlenség az egész.
2 - Jovicnak itt sem kellett volna lennie. (Itt volt Mariano. Ha meg enm jó, miért egy 1 szezonos embert veszünk, akit még csak a média sem kapott úgy fel, mint például Haalandot. Ráadásul kurva drágán)
3 - Mendynek sem... (még, ha vele nincs is igazából probléma, voltak oda játékosaink)
4 - Militao védhető lenne, de legalább próbáltuk volna ki, így full elégetett pénz az egész.
5 - Reiner... eszem megáll.

És akkor sírunk, hogy elmegy mellettünk a világ, nem tudunk igazolni, csúnya covid. Persze... rosszkor is jött, meg minden, de rohadtul megvoltak a lehetőségeink, hogy SOKKAL többet kihozzunk a tavaly nyáron lévő keretből. Agyhalál, ami a klubnál megy CR eladása és Bale szerződéshosszabbítása óta. A Cserisev eset kinagyítva lényegében.

Ott van az a Blanco gyerek is, miért nem próbáljuk ki? Elvileg tehetséges. INGYEN van. ITT van. De még csak ki sem próbáljuk.

Kicsit össze-vissza lett, de ez már kikívánkozott. Nem tetszik, ami zajlik.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Professore
Hozzászólások: 1972
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. január 19., kedd 9:40

Csabi írta:
Realista24 írta:

Nettó 12 az bruttó 24 x 4 +20 = legyen 116.
honnan van ez a 20m aláírási?

a másik meg jovic deal - 60 + 5x10...ugyanott vagy. egyik egy noname senki, a másik ahogy írták előttem a jelenleg talán legjobb formában lévő csapat alapjátékosa.
Ez ok de... Vettünk egy fiatal védőt aki nem is kap esélyt + lenne olcsóbb verzió is hátra ha már igazolni akarunk. A támadójátékuk meg a leggyengébb amióta cirka 21-22 éve szurkolok a csapatnak. Az kellene legyen az első prioritás nem Alaba. Ez van már csak reménykedjünk hogy bejön. Ezek után ha nyáron Perez nem akaszt le legalább egy top támadót akkor tényleg rájuk kell gyújtani az irodát.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. január 19., kedd 9:36

Marcinak jövőre jár le a fizuja? ( így olvastam ) Kíváncsi leszek, marad-e még egy évet, haknizni. Alaba jövetelével kb. esélytelen hogy odaférjen.
Odriozola és Militao is K.O. sztm. LV stabil jobbos védő :mrgreen: Militao meg sose volt tétel ZZ nél, még inkább nem lesz.
Nacho meg gondolom marad ilyen tartalékos beugrónak.....

De mi lesz Ramossal... :hmmm:

Alaba régebben nagy kedvencem volt, manapság már kevésbé az. Sztm sok ez a 4 éves kontraktus, ekkora fizetéssel. Ráadásul hátul vagyunk is... Ez nem feltétlen pozitív lépés, nálam, de nem Alaba személye miatt. A csapat körüli helyzet miatt. Ahogy összességében állunk.

Ez a védelem is érdekes lesz, pedig még azt mondtam korábban, ez a leginkább stabil pontunk....De most pár játékos helyzete változhat, és nem tudom, jó irányba mozdulunk-e. :hmmm:

Carvajal,Ramos,Varane,Mendy.....Nacho,Alaba,LV?/Odri?

Jó korban van egyébként Alaba....védőnél nem kor, manapság máshol sem, csak a sebesség ami kérdéses lehet. Mindenesetre nem fiatalítunk, az már biztos, inkább a tehetség is távozik majd.

Fene tudja. :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2031
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: madridronie » 2021. január 19., kedd 9:35

Szerintem sem rossz igazolás a jelenlegi helyzetben, kellett már neki is a környezetváltozás! Ez ugyanakkor "sajnálatos" jelzés a Kapitány irányába is, akit nagyon remélem, hogy ettől függetlenül sikerül megtartani (de vélhetően erre van jelenleg a kisebb esély), mert akkor lenne igazán perfect Alaba érkezése! Az osztrák érkezésével Marcelo és Militao/Sergio Ramos távozása jó eséllyel borítékolható, Nacho szerintem marad.
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10053
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. január 19., kedd 9:32

Realista24 írta:
illgner írta:

Ez hogy jön ki? A bruttó bére lesz kb. 80 millió, legyen az aláírási pénz egy 20-as, és a többi?
Nettó 12 az bruttó 24 x 4 +20 = legyen 116.
honnan van ez a 20m aláírási?

a másik meg jovic deal - 60 + 5x10...ugyanott vagy. egyik egy noname senki, a másik ahogy írták előttem a jelenleg talán legjobb formában lévő csapat alapjátékosa.
3 évnél nem adtam volna neki többet ilyen fizuval. Bayernes haverom szerint eléggé leeresztett. Középhátvédként nem elég jó, és középpályán akar játszani. Itt a középpályára csak rotációban férne be.
bayernos véleményére nem adnék olyan szempontból, hogy marha arrogáns mindegyik...ők kroost is minden szar csere, középjátékosnak lehordtak anno...

alaba meg 28. nehogy már ez olyan sok legyen egy középhátvédnél. csak összehasonlításképp. ramos 35 :roll:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: füst » 2021. január 19., kedd 9:19

rashidm írta:

Miért nem esünk a két szék közé?
Mivel te nem tartod elég jónak Alabát, ezért erre a kérdésedre nem tudod elfogadni a válaszomat, azaz hiába is tetted fel a kérdést.
Én elég jónak tartom Alabát, szívem szerint bal szélen játszatnám, mert Mendy sutaságát feledtetné, és hát igen, Marcelo az Marcelo.
Viszont KH-ként is örülök neki, a Ramos mizéria nem alakul kedvezően, és a Varane-Nacho-hogyishivják nem 100-as. Ramos-Alaba csere pedig racionális, 6 évvel fiatalabb védőt kapunk, kb. ugyanannyi fizuért. Persze a rizikó benne van, mint minden igazolásban, de majd kettőnk helyett is drukkolok hogy beváljon. :D

rashidm
Hozzászólások: 4548
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: rashidm » 2021. január 19., kedd 9:08

füst írta: Én szimplán csak örülök hogy bővül a csapat. :D
2 szék közé már biztos nem esünk, tehát nem járunk úgy hogy se Alaba, se Ramos. Ergo a legrosszabb forgatókönyvet elkerültük, viszont így ha jól sejtem valószínűbbé vált Ramos távozása, két sztárgázsis kh-hoz szerintem nem fog ragaszkodni a klub.
Miért nem esünk a két szék közé? Alaba nem jó középhátvédnek, balbekknek már kevés sztem, középpályán meg meglennénk papíron, ha lennének játszatva az emberek. Azt lehet tudni, hogy Zidane kérésére érkezett? :lol: Mert ha nem, akkor igazából mindegy. :lol: :salute:

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. január 19., kedd 8:38

Tökön rúgtuk magunkat, nem jó.
Marcelo így távozik ez biztos, de lehet Ramos is...
Támadó viszont továbbra sincs.
Ja de lesz Jovic és Bale a lelátón.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég