Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. február 19., péntek 9:24

En kaptam egy M1 Airt a cegtol, 8GB RAM, 256GB SSD, 8 mag CPU, 7 mag GPU.
Kegyetlen gyors. De tenyleg. A munkagepem egy T480s, 8gen i7-tel, amig az mar idleben is melegszik, es egy Visual Studioval szenved, addig az M1 meg langyos sem lesz 10-15 bongeszoablak, XCode, Spotify es Visual Studio alatt. Az akksit is nagyon jol kezeli, ha nem hajtod meg, akkor ki
kell birnia 12 orat. A retina kijelzo meseszep, rendesen rossz erzes a FHD monitor ele ulni ezutan :mrgreen:
Szoftveres tamogatottsag egyre jobb, mar van HomeBrew, egyre tobb a nativ alkalmazas, ami ugye megjobb teljesitmenyt jelent. Peldaul a WoW kliens az elso hetekben nativ lett es kb. egy 1060 szintjen kepes futtatni, kozepes beallitasok mellett throttling nelkul. A passziv huteses Air. :)
Nagy hianyossag es fajo pont a virtualizacio hianya. A Dockeres sracok ezerrel ugykodnek az x86 kontenerek buildelhetosegen, es a Parallels is keszul tudtommal, de amig ez nem mukodik, nem tudnam nyugodt szivvel munkara ajanlani. Naprol napra valtozik a helyzet, jelennek meg cikkek durva workaroundokrol, szoval erdemes porgetni a Googlet.

Mivel a jovoben szinte biztosan eltunik az Inteles Mac, ezert szerintem most az M1-es Air es Pro a legjobb opcio ar/ertek aranyban, csak a virtualizacio nelkul most meg nem fed le minden munkaigenyt. Persze, ha van egy jo CI szerver/cloud VM, ahova fel tudod tolni a kodot es nem kell lokalisan futtatni, akkor a Docker sem akkora ervagas.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. február 19., péntek 9:23

Ismerek olyat, aki uj keszuleken nyomja, nagyon szereti. Hasonloan fejleszt rajta.

En a magam reszerol szkeptikus vagyok az elerheto RAM-mal szemben, illetve nagyobb meretben meg nem elerheto. Biztosan be fogok ruhazni egyre, ha tobb RAM is kerulhet a gepbe, szerintem az uj 16"-os verzio mar ilyen parameterrel fog jonni. En is fejlesztoskodom.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. február 19., péntek 7:50

Olvasok már pár napja / hete a témában, de mivel madridomon mindent mindenki jobban tud ( :mrgreen: ) azért megkérdezem, valamelyikőtök használ innen Macet M1-gyel? Érdekelne innen is a tapasztalat.

Érdeklődésem oka: meguntam már a cégesen az ügyeskedést, "maszekolást", kéne saját (munka: fullstack web). Nagyon tetszene egy Mac, de szerintem már az intel procis nem megérős. Régebben volt egy Airem, szerettem, de a kijelző egy hányás volt.

Másik opció ugye hagyományos laptop lenne (XPS pl.), de annyira nem nyűgöz le a kínálat, elég drágák, szóval kb. oda juttam, ha nem Mac, akkor valami low-profile PC-t pattintok ideiglenesen és várok valami nagyobb durranásra.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. február 17., szerda 23:26

Dupla D írta: Örülök. :)

Nekem is Airpods pro van mellette. En futásnál mindig félek, hogy kiesik a fülemből. Nekem ez az egyetlen hátránya ezeknek az agybadugósoknak. Télen sapkát ráhúzom, így ilyenkor nincs gond.

Olvastam memóriahabos bizbaszokról is a szilikon helyett. Ilyen valakinek van? Jobban bent tartja a fülben a fülhallgatót?
Én próbáltam, a Sennheiseremhez volt. Az elején kicsit fura volt.Zavart is. Aztán megtaláltam a megfelelő méretű cuccot és akkor jól ült. De egy idő után deformálódott a hanszivacs és baromira nem volt jó.

Pont nem rég olvastam itt egy cikket a habszivacsosokról. Itt magyon ajánlgatnak az airpodshoz egyet. Több tesztelő is baromira oda volt érte. Keress rá ha gondolod.

Aurik Elfriede -Luxury Memory Foam Eartips for Airpods
23 dollart olvastam arnak. Mondjuk az nem olcsó egy kis vacak habszivacsos cuccért legyen az bármilyen minőségi. :roll:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. február 17., szerda 22:39

Örülök. :)

Nekem is Airpods pro van mellette. En futásnál mindig félek, hogy kiesik a fülemből. Nekem ez az egyetlen hátránya ezeknek az agybadugósoknak. Télen sapkát ráhúzom, így ilyenkor nincs gond.

Olvastam memóriahabos bizbaszokról is a szilikon helyett. Ilyen valakinek van? Jobban bent tartja a fülben a fülhallgatót?
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. február 17., szerda 20:41

Dupla D írta:
Te használod az e-simet és esetleg van tapasztalatod a Spotify-al watch-on. Működik Neked?

A Telenornak gondja volt az e-sim szolgáltatásom aktiválásával,remélem nem ez zavar be.Ma lett először péntek óta aktiválva.
Itthon csak a Telekomnak van e-sime, Telenornak nincs. Annyit tudok csak, hogy Spotify appal nem lehet letölteni zenét a mobilra. Apple Music-kal lehet elvileg.

Amúgy én is elég régóta használom a Spotify-t, de mostanában gondolkodtam, hogy kipróbáljam az Apple Musicot. Ahogy láttam sokat fejlesztették, van lyrics is sok számnál és talán a zeneminőség is minimálisan jobb. Adok majd neki egy esélyt.
Kaptam itt egy hónap ingyen Apple One-t, amiben benne van az Apple Music family is. Nekünk Spotify family van most.

Igazából én a kocsiban lévő Apple CarPlay miatt próbálgatom. De nem barátkoztam leg. Annyi, hogy a Siri-vel el tudom indítani a Music-ot és a számokat is kikeresi. A kocsi Siri-je meg csak elindítja a Spotif app-et. Mondjuk kibírok plusz két kattintást manuálisan, szóval ez nekem nem lesz érv.

Az óra app mindkettő jó. Ma leteszteltem uazzal a számmal mindkettőt egymás után a hangminőség uolyan szerintem.

Az Apple tv-n a Music app-je szerintem jobb. Viszont a mobilos applikációban sokkal jobb a Spotify. Nekem ez a fehér unalmas háttér a kevés testreszabási lehetőség nem jön be. Jobbnak tartom a Spotify-t mobilon.Apple Watch appek szerintem hasonlóak, kicsivel értelmesebb a Music a watch-on.

Nekem ez a Somgshift applikáció segített. Kb félóra alatt átvittem az összes albumomat..oké volt 1-1,5óra is :kalapos: .De enélkül én nem tudom, hogy hogyan lehet “átköltözni”Tudi megőrülnék, ha eltűnne mindenem és manuálisan kellene újra kezdeni.


Amúgy köszi a jó leírást az SE-ről.Neked köszönhetően és a Telenor akciójának köszönhetően szántam rá magam. Teljesen más E-simmel.Baromi jó volt elmenni futni és csak az órával nem cipelni a mobilt és az airpods pro meg a az óra tökéletesen működtek. Tartottam tőle, hogy ledobja a netet, vagy a fülest, de hibátlan.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. február 17., szerda 18:23

Te használod az e-simet és esetleg van tapasztalatod a Spotify-al watch-on. Működik Neked?

A Telenornak gondja volt az e-sim szolgáltatásom aktiválásával,remélem nem ez zavar be.Ma lett először péntek óta aktiválva.
Itthon csak a Telekomnak van e-sime, Telenornak nincs. Annyit tudok csak, hogy Spotify appal nem lehet letölteni zenét a mobilra. Apple Music-kal lehet elvileg.

Amúgy én is elég régóta használom a Spotify-t, de mostanában gondolkodtam, hogy kipróbáljam az Apple Musicot. Ahogy láttam sokat fejlesztették, van lyrics is sok számnál és talán a zeneminőség is minimálisan jobb. Adok majd neki egy esélyt.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2021. február 16., kedd 22:06

Spotifyon kumma sok dolgom van lementve - évek termése - az alogritmus már nagyon tudja, hogy mit érdemes nekem beadnia. Plusz haverokkal családi csomagban mindössze 1000ft/hó, nekem tökéletes, és nagyon szeretem az app felületét is.

Valamint tudom stalkingolni az ismerősöket hogy milyen szemetet hallgatnak éppen. :shifty:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. február 16., kedd 22:01

Marky írta:
Sierra írta: Amugy akinek iPhone-ja van, az miert hasznal Spotify-t? Apple Music csont ugyanaz, es sztem konnyebben kezelheto a gyari lejatszoval. Egyszerubb, atlathazobb es megiscsak az alap alkalmazasok egyike.
A csaladi megosztas miatt nalunk a Spotify verhetetlen, minden platformra van nativ kliens (Win, Mac, iOS, Android, PlayStation, Google TV, Tizen) igy mindenki tudja hasznalni. Szeretem az Apple termekeket, de nem fogok addig valtani, amig nem lesz nyomos okom ra.
Nincs családi megosztás Apple Musicban? Én most próbálgatom és volt valami family cucc és hozzá tehettél embereket..

Most átvittem 1-2 albumomat a SongShift nevű appel..Hát szóval magyon komoly ez az app. Leolvassa a Spotify mappadat és kreál egy masolatot a Musicba ha van a szám/előafó ott.. :ozil: :ozil: :ozil: Nagyon jól működik

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. február 16., kedd 21:36

Sierra írta: Amugy akinek iPhone-ja van, az miert hasznal Spotify-t? Apple Music csont ugyanaz, es sztem konnyebben kezelheto a gyari lejatszoval. Egyszerubb, atlathazobb es megiscsak az alap alkalmazasok egyike.
A csaladi megosztas miatt nalunk a Spotify verhetetlen, minden platformra van nativ kliens (Win, Mac, iOS, Android, PlayStation, Google TV, Tizen) igy mindenki tudja hasznalni. Szeretem az Apple termekeket, de nem fogok addig valtani, amig nem lesz nyomos okom ra.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. február 16., kedd 21:14

sebydani írta:
Sierra írta: Amugy akinek iPhone-ja van, az miert hasznal Spotify-t? Apple Music csont ugyanaz, es sztem konnyebben kezelheto a gyari lejatszoval. Egyszerubb, atlathazobb es megiscsak az alap alkalmazasok egyike.
Szerintem nem :kalapos: Én sokkal jobban szeretem a spotyt. Semmivel sem mondanám egyszerűbbnek az Apple Musicot, pedig azt is kipróbáltam pár éve.
A Spotify ugye svéd, így én már baromi régóta kb a kezdek óta azt használom.Megyszoktam. Szeretem.

Többször gondoltam, hogy az Iphone miatt váltok a Music-ra de nem jött be. A kocsiban Apple CarPlay van és ahhoz lenne hangvezérlés is, most jött ugye az óra is, amit futáskor használhatnék ki rendesen..de valahogy nem jön be annyira a Music, mint a Spotify. :)

R24 úgyis leöregezett a múltkor, lehet van benne valami és csak a megszokásból mem váltok. :kalapos:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. február 16., kedd 20:51

Sierra írta: Amugy akinek iPhone-ja van, az miert hasznal Spotify-t? Apple Music csont ugyanaz, es sztem konnyebben kezelheto a gyari lejatszoval. Egyszerubb, atlathazobb es megiscsak az alap alkalmazasok egyike.
Szerintem nem :kalapos: Én sokkal jobban szeretem a spotyt. Semmivel sem mondanám egyszerűbbnek az Apple Musicot, pedig azt is kipróbáltam pár éve.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. február 16., kedd 20:26

Amugy akinek iPhone-ja van, az miert hasznal Spotify-t? Apple Music csont ugyanaz, es sztem konnyebben kezelheto a gyari lejatszoval. Egyszerubb, atlathazobb es megiscsak az alap alkalmazasok egyike.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. február 16., kedd 20:17

Csak jonne mar az uj WatchOS a faceid rasegitessel. :mrgreen:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. február 16., kedd 19:35

Dupla D írta: Bő egy hete van meg, szóval csak egy előzetes véleményt tudok adni róla. Még az ismerkedős fázisban vagyok.

Én mint mindenféle vásárlás előtt, ennél is hónapokig néztem youtube videókat mik az ajánlott okosórák, mire lehet használni, milyen fasza appok vannak rá. Ezek után se voltam biztos benne, hogy megér ennyi pénzt egy olyan eszköz, ami nélkül simán megvan az ember.

Mindenhol azt hallottam, hogyha valakinek iphone-ja van, és egy komoly okosórát akar, akkor az Apple Watchot érdemes venni, mert nagyon sok lehetőséggel bír, és a telefont remekül terjeszti ki.

S3-at az elején ki tudtam zárni, mert hiába volt jóval olcsóbb, engem baromira megvett a nagy, lekerekített szélesebb kijelző, amit az S4-gyel hoztak be. S6 40-nel drágább lett volna, ennyit felárat viszont nem ér az egy évvel újabb proci, az ekg meg a véroxigén-mérés. Egyedül az always-on displayt sajnáltam kicsit, de így utólag az se hiányzik. Az SE-ben az S5 procija van, ami két évvel újabb, mint az S3-é, ami szerintem számít. Ráadásul biztosan tovább is fog frissítéseket is kapni. Így könnyen kijött, hogyha veszek, akkor SE.

A méretet tekintve gondban voltam az elején. Istyle-ban felpróbáltam a 40-eset és a 44-eset. Nem vagyok a nagy órák híve, ezért a 40-es talán még jobban állt a karomon, mint a nagyobb viszont a hasznos kijelzője meglepően sokkal nagyobb a 44-esnek. Könnyebben lehet olvasni rajta mindent. Emellett elvileg kb. 10-20%-kal tovább bírja az aksija a 44-esnek. Ezért nálam egy a 10k felárat megérte. Egy lány karjára viszont a 44-es orbitális lenne, így ha valaki ajándékba vesz a párjának, a kisebbet vegye.

Szóval 1 hét után azt gondolom, hogy jó vétel volt. Nagyon kényelmes, hogy egyből meglátom, ha jön valami értesítésem. Az üzikre beszéddel egyből tudok is válaszolni. Magyart is meglepően jól megérti.
Eddig a mozgásra való motiválása is egész jól működik, tetszenek a digitális érmék, amiket lehet velük nyerni. :mrgreen: Rengeteg mozgásopció van, és elég sok third party app, amit le lehet szedni rá (pl. Nike appok vagy Strava).
A Spotify is egész jó rajta, lehet a különböző playlisteimen lépkedni
Third party appokkal akár Instát, böngészőt, twittert is lehetne rajta butácskán futtatni, de ezekre egyelőre nem volt túl nagy szükségem. Minden telóra jövő értesítés megjelenik szépen az órán, nincsen semmi betű vagy ikon, amit ne tudna kirajzolni.
Kedvenc appom a fordító, nagyon könnyen lehet vele a beszédet lefordíttatni magyarra vagy magyarról.
A kijelző kurva szép, egy fotóalbumot rá lehet tölteni. A számlapok tárháza lényegében végtelen, akárhogy variálhatóak. A rezgései baromi jók, a gyári appok különböző módokat használnak, így tudom, hogy épp mit akar tőlem az óra.

A mobilon lévő óraappal nagyon könnyen lehet beállítgatni rajta dolgokat.

Én elég sokat nyúltam a mobilomhoz korábban megnézni az értesítéseimet, és akkor sajnos más appok görgetésébe is elég sok időt sikerült beleraknom. Az ilyen pótcselekvések száma jelentősen csökkent, mert csak az órámon megnézem az értesítéseket, ha akarok és tudok, akkor beszéddel 2 mp alatt válaszolok rá vagy azt se. A telót pedig nem kell elővennem, csak ha valamihez nagyon kell. Ennek nem csak az az előnye, hogy nem kezdetem pörgetni feleslegesen az instát, hanem a telefon is tovább bírja, és mivel kevesebbet kell elővenni, kisebb az esélye, hogy leejtem. :mrgreen:

Általános használat mellett másfél napot bír (én mondjuk kikapcsoltam a folyamatos zajszintfigyelést és a kézmosás funkciót, mert elvileg ezek feleslegesen eszik az aksit, és túl sokat nem adnak hozzá az egészhez). Alvásfigyelés elvileg elég jó lett az a legújabb watchos-szel, de ezt még nem próbáltam. Megvárom amíg megjön rá a tok és majd utána. Addig használom éjszaka a mi bandemet, ami ugyanúgy tudja.

Az óra meg a telefon maximális összhangban van. Pl. ha jön értesítés, akkor csak a mobilon jelenik meg, a telefon nem villan fel feleslegesen (ha viszont épp a teló van a kezemben, akkor meg az óra nem villan fel üzi esetén).
Szóval az egész ökoszisztémába nagyon illik, viszont tényleg nem fogja megváltani a világot. Valóban csak egy extra, és nem nagyon van olyan dolog rajta, amit ne tudna egy mobil is. Viszont szerintem maga az óra általánosságban egy jó kiegészítő, és ha hagyományosat venne az ember, arra is tízezreket vagy százezreket költene. Ez viszont nemcsak jól néz ki, hanem hasznos is. Megkönnyíti az életet, és segít a fókusz megtartásában, ami számomra a legnagyobb haszna, ráadásul erősen buzdít arra, hogy egészségesebben éljek.
Haha addig írtad a az Apple Watch-ot, míg a Telenor az orrpm alá tolt egy piszok jó kedvezményt meglévő ügyfélnek,szóval én is vettem egy SE-t. Space Grey-t és vettem hozza egy eredeti kínai :kalapos: fém szíjat,feketét.Barom jól néz ki így full feketében minden.

Az SE nekem is bőven elég.Nem használnám ki én sem a 6-os dolgait.

Viszont egy dolgot nem értek.Nagy részt futáskor használnám, hogy ne kelljen mobil, csak a Watch és az Airpods.De a Spotify-om folyamatosan ledobja a kapcsolatot,pedig van e-simem és más egyéb működik.

Te használod az e-simet és esetleg van tapasztalatod a Spotify-al watch-on. Működik Neked?

A Telenornak gondja volt az e-sim szolgáltatásom aktiválásával,remélem nem ez zavar be.Ma lett először péntek óta aktiválva.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. február 12., péntek 6:50

Steve sem irhatta volna szebben :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. február 10., szerda 21:29

Bő egy hete van meg, szóval csak egy előzetes véleményt tudok adni róla. Még az ismerkedős fázisban vagyok.

Én mint mindenféle vásárlás előtt, ennél is hónapokig néztem youtube videókat mik az ajánlott okosórák, mire lehet használni, milyen fasza appok vannak rá. Ezek után se voltam biztos benne, hogy megér ennyi pénzt egy olyan eszköz, ami nélkül simán megvan az ember.

Mindenhol azt hallottam, hogyha valakinek iphone-ja van, és egy komoly okosórát akar, akkor az Apple Watchot érdemes venni, mert nagyon sok lehetőséggel bír, és a telefont remekül terjeszti ki.

S3-at az elején ki tudtam zárni, mert hiába volt jóval olcsóbb, engem baromira megvett a nagy, lekerekített szélesebb kijelző, amit az S4-gyel hoztak be. S6 40-nel drágább lett volna, ennyit felárat viszont nem ér az egy évvel újabb proci, az ekg meg a véroxigén-mérés. Egyedül az always-on displayt sajnáltam kicsit, de így utólag az se hiányzik. Az SE-ben az S5 procija van, ami két évvel újabb, mint az S3-é, ami szerintem számít. Ráadásul biztosan tovább is fog frissítéseket is kapni. Így könnyen kijött, hogyha veszek, akkor SE.

A méretet tekintve gondban voltam az elején. Istyle-ban felpróbáltam a 40-eset és a 44-eset. Nem vagyok a nagy órák híve, ezért a 40-es talán még jobban állt a karomon, mint a nagyobb viszont a hasznos kijelzője meglepően sokkal nagyobb a 44-esnek. Könnyebben lehet olvasni rajta mindent. Emellett elvileg kb. 10-20%-kal tovább bírja az aksija a 44-esnek. Ezért nálam egy a 10k felárat megérte. Egy lány karjára viszont a 44-es orbitális lenne, így ha valaki ajándékba vesz a párjának, a kisebbet vegye.

Szóval 1 hét után azt gondolom, hogy jó vétel volt. Nagyon kényelmes, hogy egyből meglátom, ha jön valami értesítésem. Az üzikre beszéddel egyből tudok is válaszolni. Magyart is meglepően jól megérti.
Eddig a mozgásra való motiválása is egész jól működik, tetszenek a digitális érmék, amiket lehet velük nyerni. :mrgreen: Rengeteg mozgásopció van, és elég sok third party app, amit le lehet szedni rá (pl. Nike appok vagy Strava).
A Spotify is egész jó rajta, lehet a különböző playlisteimen lépkedni
Third party appokkal akár Instát, böngészőt, twittert is lehetne rajta butácskán futtatni, de ezekre egyelőre nem volt túl nagy szükségem. Minden telóra jövő értesítés megjelenik szépen az órán, nincsen semmi betű vagy ikon, amit ne tudna kirajzolni.
Kedvenc appom a fordító, nagyon könnyen lehet vele a beszédet lefordíttatni magyarra vagy magyarról.
A kijelző kurva szép, egy fotóalbumot rá lehet tölteni. A számlapok tárháza lényegében végtelen, akárhogy variálhatóak. A rezgései baromi jók, a gyári appok különböző módokat használnak, így tudom, hogy épp mit akar tőlem az óra.

A mobilon lévő óraappal nagyon könnyen lehet beállítgatni rajta dolgokat.

Én elég sokat nyúltam a mobilomhoz korábban megnézni az értesítéseimet, és akkor sajnos más appok görgetésébe is elég sok időt sikerült beleraknom. Az ilyen pótcselekvések száma jelentősen csökkent, mert csak az órámon megnézem az értesítéseket, ha akarok és tudok, akkor beszéddel 2 mp alatt válaszolok rá vagy azt se. A telót pedig nem kell elővennem, csak ha valamihez nagyon kell. Ennek nem csak az az előnye, hogy nem kezdetem pörgetni feleslegesen az instát, hanem a telefon is tovább bírja, és mivel kevesebbet kell elővenni, kisebb az esélye, hogy leejtem. :mrgreen:

Általános használat mellett másfél napot bír (én mondjuk kikapcsoltam a folyamatos zajszintfigyelést és a kézmosás funkciót, mert elvileg ezek feleslegesen eszik az aksit, és túl sokat nem adnak hozzá az egészhez). Alvásfigyelés elvileg elég jó lett az a legújabb watchos-szel, de ezt még nem próbáltam. Megvárom amíg megjön rá a tok és majd utána. Addig használom éjszaka a mi bandemet, ami ugyanúgy tudja.

Az óra meg a telefon maximális összhangban van. Pl. ha jön értesítés, akkor csak a mobilon jelenik meg, a telefon nem villan fel feleslegesen (ha viszont épp a teló van a kezemben, akkor meg az óra nem villan fel üzi esetén).
Szóval az egész ökoszisztémába nagyon illik, viszont tényleg nem fogja megváltani a világot. Valóban csak egy extra, és nem nagyon van olyan dolog rajta, amit ne tudna egy mobil is. Viszont szerintem maga az óra általánosságban egy jó kiegészítő, és ha hagyományosat venne az ember, arra is tízezreket vagy százezreket költene. Ez viszont nemcsak jól néz ki, hanem hasznos is. Megkönnyíti az életet, és segít a fókusz megtartásában, ami számomra a legnagyobb haszna, ráadásul erősen buzdít arra, hogy egészségesebben éljek.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. február 10., szerda 19:44

Dupla D írta:
Sierra írta:

Igazából ez az elmúlt 3 évben megjelent iphone-okra is igaz. :D



melyiket vetted?
SE 44mm.
Majd írj kicsit később is, hogy mennyire használod ki, ha van egy kis időd.

Nekem van egy régi Watch 2-m, baromi szép Stainless Steel változat. Anno használtan vettem, újonnan túlzóan drágának tartottam. Azóta viszont eltelt az idő, belassult eléggé, hogy ott vagyok, hogy be kellene újítani, de nem akarok csak Stainless Steel-t mert azt szoktam meg, de az mocsok drága és értelmetlen annyiért. Meg eleve azt érzem nem használom ki elégge az Apple Watchokat, csak kb mint óra.Akkor meg már egy szebb óra jobb..nem tudom. :mrgreen:

SE 44 tökéletes választás.Szépek, gyorsak. Gondolkozok én is egy sima watch feketében, de ban egy Garmin Vivosmart 4-m, azt hordom csak. Vízálló, mér mindent. Garmin app nagyon jó, szinkronizál Apple Health-el. Szóval azzal elvagyok.

De szívesen olvasok tapasztalatot, hogy Te mivel használod majd ki a watch-od. Melyik szín?

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. február 10., szerda 19:37

Dupla D írta:SE 44mm.
Én is azon, vagy a 3-on gondolkodom. Nem tudom megéri e a felárat (40 ezer) az SE.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. február 10., szerda 19:36

Realista24 írta:
A 12 Pro könnyebb, mint a 11, szóval csak te vagy puding a kor előrehaladtával.
Az nem lehetséges. Mi nem öregszünk, csak az idő változik én ezt vallom. Aztán amikor már nem tudok egyedül kimenni a wc-re idősebb koromban, akkor kitalálok új szlogent. :kalapos:

Fura ez. Sokkal nehezebbnek tűnik legalábbis a kamera résznél. Lehet, hogy az 11pro-nak jobb volt a súlyelosztása :hmmm:

Vagy öregszem, de akkor Te is öregszel velem együtt L. :kalapos:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég