OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. február 25., csütörtök 19:29

senkinek sem kedve kimenni
Rip kutyások. Télen, nyáron, fagyban, dagonyában. :mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. február 25., csütörtök 19:04

Dupla D írta: Ez a 8 utáni kijárási tilalom szerintem baromság, az hogy korlátozottan miért nem nyithatnak ki a vendéglátóhelyek megint kérdőjel, amikor az Ikeában egymást tapossák az emberek.
A legidiotabb dolog pedig az, hogy 7-kor be kell zarniuk az uzleteknek. Ezek tipikusan olyan intezkedesek, ami szavazatot hoz, de gyakorlati haszna erosen megkerdojelezheto.
Most, hogy enyhul az ido, az ejszakai kijarasi tilalom nem rossz dolog, maximum a 8 ora tul korai. A mostani szarabb helyzet is azert van, mert egyre tobb ember maszkal az utcan, a parkokban is egyre tobben setalgatnak, mig a sotet januari hidegekben nem volt senkinek sem kedve kimenni.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. február 25., csütörtök 18:49

Shektor írta: Egy cikk, azoknak, akik kíváncsiak a "másik" oldalra:
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/az ... c_oKkqGu2M

Ha mással nem is, de a végszóval mindenki egyet tud érteni szerintem.
Ha nagyon le akarjuk szűkíteni két táborra a dolgot, akkor az egyikben vannak azok, akiknek a szabadságuk részleges korlátozása nem ér annyit, mint a nagyszülők élete (akik úgyis előbb-utóbb meg fognak halni - mondja a libertariánus elveket valló barátom hónapok óta). A másikban pedig azok, akik hisznek abban, hogy kevesebb kontakttal kisebb a megfertőződés esélye, és féltik az idős rokonokat, vagy ha idősek, akkor saját magukat.

Ha nagyon be szeretném magamat skatulyázni, akkor a másodikba raknám magam. De ahogy a politikában, itt se szeretem magamat berakni egyik vagy másik csoportba. Az észszerű korlátozások mellett vagyok. Ez a 8 utáni kijárási tilalom szerintem baromság, az hogy korlátozottan miért nem nyithatnak ki a vendéglátóhelyek megint kérdőjel, amikor az Ikeában egymást tapossák az emberek.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Shektor
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017. július 18., kedd 14:55
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Shektor » 2021. február 25., csütörtök 16:36

Egy cikk, azoknak, akik kíváncsiak a "másik" oldalra:
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/az ... c_oKkqGu2M

Ha mással nem is, de a végszóval mindenki egyet tud érteni szerintem.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 25., csütörtök 0:58

kiserik írta:
Halfkey írta: Fejtsd ki kérlek bõvebben miért, mert mindkét esetben arról van szó hogy aki megtesz valamit, annak plusz lehetõségei vannak, aki nem teszi meg, annak meg nem.
Az útlevél segít az azonosításban. Mivel határok vannak ezért az országok vigyáznak rá. Ha útlevelet csináltatsz, akkor semmilyen negatív dolog nem ér. Az útlevél kötelező. Vannak, akik szerint jelenleg nem bizonyított a vakcinák hosszú távú hatása, így veszélyeztetve érzik magukat. A vakcina nem kötelező. Jelenleg még csak nem is érhető el mindenki számára, mint az útlevél.
Szerintem csak annyi a különbség hogy te mit veszel természetesnek. Van akinek negatívum az adataid, arcképed, ujjlenyomatod megszerzése, neked nem. Van akinem nem negatívum az oltástól való félelem, neked igen. Ezért tartom problémásnak ilyen esetekben a 'diszkriminációt' mint fogalmat. Ezek civilizációs velejárók, természetesen aki részt akar venni a társadalmi folyamatokban, az megkapja az előnyeit, aki nem az meg nem.

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. február 24., szerda 22:58

Halfkey írta: Fejtsd ki kérlek bõvebben miért, mert mindkét esetben arról van szó hogy aki megtesz valamit, annak plusz lehetõségei vannak, aki nem teszi meg, annak meg nem.
Az útlevél segít az azonosításban. Mivel határok vannak ezért az országok vigyáznak rá. Ha útlevelet csináltatsz, akkor semmilyen negatív dolog nem ér. Az útlevél kötelező. Vannak, akik szerint jelenleg nem bizonyított a vakcinák hosszú távú hatása, így veszélyeztetve érzik magukat. A vakcina nem kötelező. Jelenleg még csak nem is érhető el mindenki számára, mint az útlevél.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 24., szerda 22:32

Világos, nem kell mindenben egyet érteni, nem várom hogy meggyõzzelek csak jobb ha tisztábban látszik a vélemény. Így annyit azért még hozzátennék hogy szerintem nem az érintett emberek mennyisége az ami alapján meg kéne ítélni hogy mi a diszkrimináció és mi nem, és hogy az én hasonlataim az Észak-Koreásnál és a nácisnál azért még így is közelebb állnak a valósághoz :)

Szerintem mindenki szíve joga egyébként eldönteni hogy beoltja e magát vagy nem, de a racionalitásnak meg kell jelennie a témában társadalmi szinten. Nem mindegy hogy ahhoz van jogod hogy magaddal azt csinálj amit akarsz, vagy ahhoz hogy másokat veszélyeztess.

Shektor
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017. július 18., kedd 14:55
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Shektor » 2021. február 24., szerda 22:21

Halfkey írta:
Shektor írta:

A nemzetközi utazás egyik feltétele az útlevél. Semmi köze nincs az oltatlanok diszkriminációjához. De ennyi erővel, akkor bármilyen elnyomó rendszert is ellehet fogadni, hiszen Észak-Koreában is csak meg kell felelni bizonyos feltételeknek. Ott is eldöntheted, hogy megakarsz-e felelni, aztán megnézheted ha rosszat választasz.

Egy elvileg demokratikus, fejlett európai országban, hadd döntsem már el - nagykorú cselekvőképes állampolgárként- hogy beakarom-e magam oltatni, vagy sem. Minden kényszer nélkül.
Igen, a nemzetközi utazás egyik feltétele hogy hajlandó vagy csinálni magadnak útlevelet. Ha nem engeded azokat utazni akinek nincs, akkor te most a saját logikáddal élve diszkriminálod azokat akik nem akarnak csináltatni.
Ilyen alapon akkor semmi sem diszkrimináció. Hiszen mindig, minden rendszerben ( a diktatúrákban is) megteszel valamit, és kapsz valamit érte. Elenyésző azoknak a száma, akik azért nem utaznak mert nem hajlandóak útlevelet csinálni. Viszont a társadalom egy jelentős része nem szeretné magát beoltatni. Egy ekkora társadalmi csoportnak a hátrányos megkülönböztetése ellentétben áll minden nyugati normával, ráadásul fennáll az a veszély is, hogy előbb- utóbb nem csak oltott-oltatlan elv alapján fognak megkülönböztetni csoportokat, hanem az élet más területeire is kiterjed majd (ez szigorúan a saját véleményem). Ismerjük ugye a megfőtt béka esetét. Viszont én itt lezárom, mert jól láthatóan nem értünk egyet ebben a kérdésben, és csak elbeszélünk egymás mellett.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 24., szerda 22:11

Fejtsd ki kérlek bõvebben miért, mert mindkét esetben arról van szó hogy aki megtesz valamit, annak plusz lehetõségei vannak, aki nem teszi meg, annak meg nem.

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. február 24., szerda 22:07

Halfkey írta:
Shektor írta:

A nemzetközi utazás egyik feltétele az útlevél. Semmi köze nincs az oltatlanok diszkriminációjához. De ennyi erővel, akkor bármilyen elnyomó rendszert is ellehet fogadni, hiszen Észak-Koreában is csak meg kell felelni bizonyos feltételeknek. Ott is eldöntheted, hogy megakarsz-e felelni, aztán megnézheted ha rosszat választasz.

Egy elvileg demokratikus, fejlett európai országban, hadd döntsem már el - nagykorú cselekvőképes állampolgárként- hogy beakarom-e magam oltatni, vagy sem. Minden kényszer nélkül.
Igen, a nemzetközi utazás egyik feltétele hogy hajlandó vagy csinálni magadnak útlevelet. Ha nem engeded azokat utazni akinek nincs, akkor te most a saját logikáddal élve diszkriminálod azokat akik nem akarnak csináltatni.
Ez full hülyeség.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 24., szerda 22:04

Shektor írta:
Halfkey írta:

Ez az egész ‘nem oltottak diszkriminálása’ egy vicc gondolatmenet, ugyanezen az elven a rohadt nemzetközi utazási intézményrendszer diszkriminálja azt akinek nincs kedve útlevelet csináltatni, vagy a munkaadók azt akinek nincs adószáma. Bizonyos dolgokhoz bizonyos feltételeknek meg kell felelni, amíg bárki bármikor (ingyen!) úgy dönthet hogy meg akar felelni és ez meg is valósul, addig komolytalan diszkriminációt emlegetni.
A nemzetközi utazás egyik feltétele az útlevél. Semmi köze nincs az oltatlanok diszkriminációjához. De ennyi erővel, akkor bármilyen elnyomó rendszert is ellehet fogadni, hiszen Észak-Koreában is csak meg kell felelni bizonyos feltételeknek. Ott is eldöntheted, hogy megakarsz-e felelni, aztán megnézheted ha rosszat választasz.

Egy elvileg demokratikus, fejlett európai országban, hadd döntsem már el - nagykorú cselekvőképes állampolgárként- hogy beakarom-e magam oltatni, vagy sem. Minden kényszer nélkül.
Igen, a nemzetközi utazás egyik feltétele hogy hajlandó vagy csinálni magadnak útlevelet. Ha nem engeded azokat utazni akinek nincs, akkor te most a saját logikáddal élve diszkriminálod azokat akik nem akarnak csináltatni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. február 24., szerda 22:02

Shektor írta:
Halfkey írta:

Ez az egész ‘nem oltottak diszkriminálása’ egy vicc gondolatmenet, ugyanezen az elven a rohadt nemzetközi utazási intézményrendszer diszkriminálja azt akinek nincs kedve útlevelet csináltatni, vagy a munkaadók azt akinek nincs adószáma. Bizonyos dolgokhoz bizonyos feltételeknek meg kell felelni, amíg bárki bármikor (ingyen!) úgy dönthet hogy meg akar felelni és ez meg is valósul, addig komolytalan diszkriminációt emlegetni.
A nemzetközi utazás egyik feltétele az útlevél. Semmi köze nincs az oltatlanok diszkriminációjához. De ennyi erővel, akkor bármilyen elnyomó rendszert is ellehet fogadni, hiszen Észak-Koreában is csak meg kell felelni bizonyos feltételeknek. Ott is eldöntheted, hogy megakarsz-e felelni, aztán megnézheted ha rosszat választasz.

Egy elvileg demokratikus, fejlett európai országban, hadd döntsem már el - nagykorú cselekvőképes állampolgárként- hogy beakarom-e magam oltatni, vagy sem. Minden kényszer nélkül.
Vannak kötelező oltások, kezdve a születéstől. Van ez így.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Shektor
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017. július 18., kedd 14:55
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Shektor » 2021. február 24., szerda 22:01

Halfkey írta:
Shektor írta:

Ez egy szomorú és elítélendő eset, de ebből a példából nem következik az, hogy diszkriminálni kellene a nem oltottakat. Aki beteg, az maradjon otthon. Ha be van oltva, ha nem.
Ez az egész ‘nem oltottak diszkriminálása’ egy vicc gondolatmenet, ugyanezen az elven a rohadt nemzetközi utazási intézményrendszer diszkriminálja azt akinek nincs kedve útlevelet csináltatni, vagy a munkaadók azt akinek nincs adószáma. Bizonyos dolgokhoz bizonyos feltételeknek meg kell felelni, amíg bárki bármikor (ingyen!) úgy dönthet hogy meg akar felelni és ez meg is valósul, addig komolytalan diszkriminációt emlegetni.
A nemzetközi utazás egyik feltétele az útlevél. Semmi köze nincs az oltatlanok diszkriminációjához. De ennyi erővel, akkor bármilyen elnyomó rendszert is ellehet fogadni, hiszen Észak-Koreában is csak meg kell felelni bizonyos feltételeknek. Ott is eldöntheted, hogy megakarsz-e felelni, aztán megnézheted ha rosszat választasz.

Egy elvileg demokratikus, fejlett európai országban, hadd döntsem már el - nagykorú cselekvőképes állampolgárként- hogy beakarom-e magam oltatni, vagy sem. Minden kényszer nélkül.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. február 24., szerda 21:16

A szilajmeggy sokkal jobb mint a soproni meggy, a soproni málna meg a búza hányás, a dreherek full jók (hidegkomlós, bak, ipa, szilajmeggy <3 ) :mrgreen:

köszönöm az értékelést, nem vettétek el a kedvemet tőle :(

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. február 24., szerda 20:42

Gondolom mocsoknak a szilaj meggy is bejön, beteg állat. :mrgreen:

Na felciccent, a hidegkomlós és az ipa közé tenném, kellemes nyári ivósör.
Nem illik.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. február 24., szerda 20:39

mocsok írta: Szerintem elég popec.
Mondjuk nekem a borsodie is csúszik. :shutup:
Mert te egy mocsok vagy, akinek az is jó. Pun intended :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. február 24., szerda 20:39

sebydani írta: Bocsi fiúk, hogy elrontom a vakcinabulit, de áthozom ide a meccs topikból:
ziro4vr írta: Én a mom sparban vettem, de hűtőben nem volt, csak lehül. A borsodival hagyj, ritka szar. :mrgreen:
Abszolút, csak benchmark céljából vettem. :lol:
Nika91127 írta: ....
Pipita írta: ....
Szerintem korrekt teljesen, könnyen iható, tipikus ivósör, lazán elpakolsz belőle magadban egy fél rekesszel. A Borsodiétól szintekkel jobb. Remélem Lados Peti figyel majd rá, hogy a többi főzés is legalább ilyen legyen. Kellemes illata van, nem túl komlós az íze de azért érződik, hogy több jutott belőle, mint egy klasszik lagerbe. Kicsit kevésnek érzem elsőre a szénsavat benne, de mindjárt pattan majd a többi aztán kiderül, hogy azokba mennyi jutott :mrgreen: Így, hogy jön a tavasz-nyár, csúszni fog mint az éttermek nyitása a harmadik hullám miatt.
Én már 1 hete járom a boltokat... Ma egy kicsi Sparba mentem be. Ott se volt. De cserébe volt MS Roadhouse, eléggé ár alatt, abból vettem.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2021. február 24., szerda 20:38

Szerintem elég popec.
Mondjuk nekem a borsodie is csúszik. :shutup:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. február 24., szerda 20:33

Bocsi fiúk, hogy elrontom a vakcinabulit, de áthozom ide a meccs topikból:
ziro4vr írta: Én a mom sparban vettem, de hűtőben nem volt, csak lehül. A borsodival hagyj, ritka szar. :mrgreen:
Abszolút, csak benchmark céljából vettem. :lol:
Nika91127 írta: ....
Pipita írta: ....
Szerintem korrekt teljesen, könnyen iható, tipikus ivósör, lazán elpakolsz belőle magadban egy fél rekesszel. A Borsodiétól szintekkel jobb. Remélem Lados Peti figyel majd rá, hogy a többi főzés is legalább ilyen legyen. Kellemes illata van, nem túl komlós az íze de azért érződik, hogy több jutott belőle, mint egy klasszik lagerbe. Kicsit kevésnek érzem elsőre a szénsavat benne, de mindjárt pattan majd a többi aztán kiderül, hogy azokba mennyi jutott :mrgreen: Így, hogy jön a tavasz-nyár, csúszni fog mint az éttermek nyitása a harmadik hullám miatt.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. február 24., szerda 20:04

nmate írta:
kodo írta:

Tudnál írni te, vagy valaki hogy mi a különbség a 3 fele oltas kozott? Esetleg cikket linkelni, vagy valami. Full laikus vagyok, eddig nem is astam bele magam, de most erdekel.
Linkeltek már többet, de érdemes átnyálazni a https://www.facebook.com/virologiapecs oldalát.
Köszi, meg a többieknek is.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 34 regisztrált és 0 vendég