OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2021. február 26., péntek 21:37

az elmúlt 8 év miatt voltak ezek a bizniszek is. :fpalm:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 21:11

reeed_ati írta: Én nem vagyok se kormánypárti, se ellenzéki, igazából hányingerem van mindegyiktől..
Különösebb meglepetést sem okoz ez a videó , viszont azért brutális, hogy milyen számokról van szó.. :|
az a maláj beszerzés majd kínai random számlákra történő fizetés (rizstermesztők) elég érdekes:D
de olyan alacsonyan van az ingerküszöb, hogy kit érdekel?! :D

szlovén szitu is érdekes, ott van következménye az alkalmatlanságnak, és visszaélésnek.

elképesztő.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2021. február 26., péntek 19:29

Én nem vagyok se kormánypárti, se ellenzéki, igazából hányingerem van mindegyiktől..
Különösebb meglepetést sem okoz ez a videó , viszont azért brutális, hogy milyen számokról van szó.. :|

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. február 26., péntek 14:15

füst írta: Jelenleg el se tudom képzelni hogy megint olyan tömött buszra szálljak amin senki nem hord maszkot és némelyik taknyol meg krákog.
Mégse halt ki az emberiség.

Pedig igen, durva h mik voltak a tömegközlekedési eszközokon
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. február 26., péntek 13:35

Amúgy durva visszagondolni, hogy mennyire nem volt higiénikus a közösségi élet a vírus előtt. Konkrétan annyira hozzászoktam a maszkhoz, hogy a komfort része lett amikor kilépek az ajtón. Jelenleg el se tudom képzelni hogy megint olyan tömött buszra szálljak amin senki nem hord maszkot és némelyik taknyol meg krákog.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. február 26., péntek 13:19

Azonban a logikat meg is fordithatjuk. Rendezvenyre menni is egy dontes. Te is vallalhatod azt, hogy nem mesz sportolni/rendezvenyekre/kulfoldre stb es akkor nem mastol varod, hogy tesz a biztonsagodert/csaladod biztonsagaert hanem te magad teszel erte.

Illetve attol, hogy valaki kapott oltast meg tovabbra is megfertozodhet mivel egyik oltas sem 100%-os. Szoval hiaba lesz oltas kotelezettsege egy rendezvenynek vagy mozizasnak meg kerulhed melled olyan aki oltassal egyutt is benyelte a virust.
Azért azt ehhez tegyük hozzá, hogy ha lesz olyan időszak, amikor a beoltottak kapnak plusz lehetőséget bemenni ide vagy oda, annak nem az az alternatívája, hogy mindenki kap, hanem hogy senki sem. Tehát aki nincs beoltva, az így e úgyse menne koncertre, mert ha nem nyitják meg ezt a lehetőséget a beoltottaknak, akkor senkinek sem fogják.
Én nagyon támogatom ezt a dolgot, mert a gazdaságnak szüksége lenne rá, akit már beoltottak, az menjen költeni a pénzt...

100%-os megoldás meg semmire nincs, sajnos erre se. Kockázat/nyereség van folyamatosan mérlegelve. Ha csak a kockázat lenne, nem ilyen laza korlátozások lennének...
Aki nem akarja magát beoltatni, mert jobban tart az oltástól mint a vírustól az nem csak maga felől dönt, hanem potenciális fertőző is marad, így a döntésével a környezetét is károsítja, ha elfogadjuk hogy az oltás sem jelent 100%os védettséget.

Szerintem egyértelmű hogy melyik csoport érdekeit célszerű szemelőtt tartani, ha a közösségi életről van szó.
És a fertőzéstől függetlenül is van itt még probléma. Hiába mondja azt valaki, hogy őt nem érdekli, vállalja a kockázatot, azt nem csak ő vállalja, hanem a társadalom is. Azzal (a mások megfertőzése mellett), hogy aki nem oltat, és komolyabban megbetegszik, azt ugyanúgy el kell látnia, ugyanúgy "foglalhatja" a helyet az intenzíven, ami pénzben is nagy kiadás. Ha meg ne adj isten meg is hal, az a sok pénz, amit az állam és a társadalom belefektetett az emberbe, az is elvész.
Tipikus példa erre a biztonsági öv. Az is kötelező, és nem azért, hogy a többieket megvédjék, mert esetleg karambolnál kimész az ablakon és rázuhansz másra, hanem hogy a te kis életedet óvják. Egyrészt mert nagyon szeret téged az állam, másrészt sokba kerül az egy év gyógytorna, meg ha meg is halsz, kárba vész az a sok oktatásra meg rendőri védelemre fenntartott összeg.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. február 26., péntek 13:16

füst írta: Aki a vírustól tart inkább, és beoltatja magát az aktívan tesz azért hogy óvja magát és a környezetét, azzal hogy ne legyen se fertőzött, se fertőző.

Aki nem akarja magát beoltatni, mert jobban tart az oltástól mint a vírustól az nem csak maga felől dönt, hanem potenciális fertőző is marad, így a döntésével a környezetét is károsítja, ha elfogadjuk hogy az oltás sem jelent 100%os védettséget.

Szerintem egyértelmű hogy melyik csoport érdekeit célszerű szem előtt tartani, ha a közösségi életről van szó.

Nyilvan en sem ertek hozza, de a virus mutalodik es minden alkalommal kerdeses, hogy a vakcinak meg elegendoek-e a mutacio ellen is.

Amennyiben egy jelentos kisebbseg nem oltatja be magat es mindenkihez hasonlo kozossegi eletet elnek, mi garantalja, hogy egymas kozott atadva a virust nem durvul el a helyzet? Innentol pedig a nem beoltottsag kerdese mar nem csak a nem beoltottra van hatassal.

Ha a jarvany teljesen visszaszorult nem gondolom, hogy barkit korlatozni kene, de addig a fokozatossag hive vagyok. Az oltottaknak visszaadva a korabbi lehetosegeiket pedig egy korrekt lepesnek tunik egeszsegugyi, jarvanyugyi es gazdasagi szempontbol is.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. február 26., péntek 12:55

Azonban a logikat meg is fordithatjuk. Rendezvenyre menni is egy dontes. Te is vallalhatod azt, hogy nem mesz sportolni/rendezvenyekre/kulfoldre stb es akkor nem mastol varod, hogy tesz a biztonsagodert/csaladod biztonsagaert hanem te magad teszel erte.
És te nem érzed ezt egy kicsit kifordítottnak?
Aki a vírustól tart inkább, és beoltatja magát az aktívan tesz azért hogy óvja magát és a környezetét, azzal hogy ne legyen se fertőzött, se fertőző.

Aki nem akarja magát beoltatni, mert jobban tart az oltástól mint a vírustól az nem csak maga felől dönt, hanem potenciális fertőző is marad, így a döntésével a környezetét is károsítja, ha elfogadjuk hogy az oltás sem jelent 100%os védettséget.

Szerintem egyértelmű hogy melyik csoport érdekeit célszerű szem előtt tartani, ha a közösségi életről van szó.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. február 26., péntek 12:53

pitkon írta: Illetve attol, hogy valaki kapott oltast meg tovabbra is megfertozodhet mivel egyik oltas sem 100%-os. Szoval hiaba lesz oltas kotelezettsege egy rendezvenynek vagy mozizasnak meg kerulhed melled olyan aki oltassal egyutt is benyelte a virust.
Ez igaz, de jóval kisebb esély van arra, hogy továbbadja egy olyan rendezvényen, ahol mindenki más is be van oltva.

Kicsit visszatérve egyelőre én sem tervezem beoltatni magam. 20-on éves vagyok, nincs alapbetegségem, túl is estem rajta (viszonylag enyhe lefolyású volt).
Majd fél év múlva, amikor rám kerülne a sor és tényleg mindenhez kellene, akkor talán átgondolom.
Nem zárkózom el tőle, csak az én esetemben jelenleg feleslegesnek érzem, főleg úgy, hogy a 6-7 hónapos immunitásban még benne vagyok.
Bevallom, hogy nem értek hozzá, de még én sem vagyok 100%-ig meggyőzve, hogy nem lehet ezeknek bármiféle hosszútávú negatív hatása.

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2021. február 26., péntek 12:01

Halfkey írta: De még mielõtt elmenne ebbe az irányba a téma, semmi bajom azzal ha XY nem oltatja be magát. Azzal van/lenne/volt bajom ha ugyanaz az XY felháborodik hogy aki beoltatja magát, miért tehet meg olyat, amit õ nem (kijárási tilalom, sportolás, határátlépés, rendezvények, stb).

Beoltatni magad egy döntés, mindkét irányba vállalni kell a következményeket.
Azonban a logikat meg is fordithatjuk. Rendezvenyre menni is egy dontes. Te is vallalhatod azt, hogy nem mesz sportolni/rendezvenyekre/kulfoldre stb es akkor nem mastol varod, hogy tesz a biztonsagodert/csaladod biztonsagaert hanem te magad teszel erte.

Illetve attol, hogy valaki kapott oltast meg tovabbra is megfertozodhet mivel egyik oltas sem 100%-os. Szoval hiaba lesz oltas kotelezettsege egy rendezvenynek vagy mozizasnak meg kerulhed melled olyan aki oltassal egyutt is benyelte a virust.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 11:47

El Sie7e írta:
ha hivatalos kell akkor az nnk honlapja sztem hivatalosnak tekinthető:
https://www.nnk.gov.hu/index.php/korona ... ok-szamara

itt ezt írják:
A Covid-19 vakcinával történő oltás a TAJ számmal rendelkező 16-18 év feletti állampolgárokat érinti érinti, akik az elmúlt 3 hónapban nem igazolódott a COVID-19 fertőzés (függetlenül attól, hogy volt-e tünetekkel járó megbetegdés). Tehát, aki a tavaszi hullámban átesett a fertőzésen oltható.

de persze mindig vannak kivételek :D
köszi.
tehát akkor 3 hónap.
az lejár mindjárt, akkor van esély megkapni tavasszal, nyár elején.
(nov 29-én ért véget a karanténom fertőzés miatt)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. február 26., péntek 11:34

csababarca írta:
davi10 írta: Hivatalos infóm nincs, de nekem a szüleim 60+osak, nekik azt mondta a háziorvos, hogy valószínűleg ki kell várniuk azt a 6 hónapot.
Igen, ilyeneket hallok, de az ellenkezőjét is.
Pl két kollégámat is beoltották már, akik covidosok voltak. (60 plusszosok)

De akkor valószínűleg nincsen jogszabály erre.
ha hivatalos kell akkor az nnk honlapja sztem hivatalosnak tekinthető:
https://www.nnk.gov.hu/index.php/korona ... ok-szamara

itt ezt írják:
A Covid-19 vakcinával történő oltás a TAJ számmal rendelkező 16-18 év feletti állampolgárokat érinti érinti, akik az elmúlt 3 hónapban nem igazolódott a COVID-19 fertőzés (függetlenül attól, hogy volt-e tünetekkel járó megbetegdés). Tehát, aki a tavaszi hullámban átesett a fertőzésen oltható.

de persze mindig vannak kivételek :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 10:25

davi10 írta: Hivatalos infóm nincs, de nekem a szüleim 60+osak, nekik azt mondta a háziorvos, hogy valószínűleg ki kell várniuk azt a 6 hónapot.
Igen, ilyeneket hallok, de az ellenkezőjét is.
Pl két kollégámat is beoltották már, akik covidosok voltak. (60 plusszosok)

De akkor valószínűleg nincsen jogszabály erre.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. február 26., péntek 9:46

Hivatalos infóm nincs, de nekem a szüleim 60+osak, nekik azt mondta a háziorvos, hogy valószínűleg ki kell várniuk azt a 6 hónapot.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 9:24

ikelemen5 írta:
Én úgy tudom, hogy beoltani beoltathatod magad, azért nem javasolták csak, hogy te védett vagy így is, úgy is, így ne vedd el az oltást azok elől, akik nem.
A madridom fórumnál hivatalosabbat nem találsz. :)
ezért is ide fordultam :mrgreen:

hát én regisztráltam azért decemberben, és reménykedem hogy be is oltanak.
mivel 31 vagyok, krónikus betegség nélkül, úgyis a sor végén lehetek.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. február 26., péntek 9:22

csababarca írta: Arról van hivatalos (tehát nem index, origo, pestisrácok, gportalos oldalas) infó, hogy aki már volt beteg, az majd csak ha lejárt a 6 hónap utána kap oltást, vagy oltható most is?
Mert azt mondta Vitya, hogy "mindenkit" beoltanak húsvétik, aki már regisztrált.

De ugye azt is mondta már, meg Cecília néni is, hogy az védettnek számít, aki az elmúlt 6 hónapban volt covidos.
Én úgy tudom, hogy beoltani beoltathatod magad, azért nem javasolták csak, hogy te védett vagy így is, úgy is, így ne vedd el az oltást azok elől, akik nem.
A madridom fórumnál hivatalosabbat nem találsz. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 9:18

Arról van hivatalos (tehát nem index, origo, pestisrácok, gportalos oldalas) infó, hogy aki már volt beteg, az majd csak ha lejárt a 6 hónap utána kap oltást, vagy oltható most is?
Mert azt mondta Vitya, hogy "mindenkit" beoltanak húsvétik, aki már regisztrált.

De ugye azt is mondta már, meg Cecília néni is, hogy az védettnek számít, aki az elmúlt 6 hónapban volt covidos.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 26., péntek 3:25

De még mielõtt elmenne ebbe az irányba a téma, semmi bajom azzal ha XY nem oltatja be magát. Azzal van/lenne/volt bajom ha ugyanaz az XY felháborodik hogy aki beoltatja magát, miért tehet meg olyat, amit õ nem (kijárási tilalom, sportolás, határátlépés, rendezvények, stb).

Beoltatni magad egy döntés, mindkét irányba vállalni kell a következményeket.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 26., péntek 3:17

Nzedge írta:
Halfkey írta:
Szerintem mindenki szíve joga egyébként eldönteni hogy beoltja e magát vagy nem, de a racionalitásnak meg kell jelennie a témában társadalmi szinten. Nem mindegy hogy ahhoz van jogod hogy magaddal azt csinálj amit akarsz, vagy ahhoz hogy másokat veszélyeztess.
Kit veszélyeztetek, ha az aki félt beoltatta magát?
Például a terhes feleségem aki amíg terhes és szoptat nem kaphat oltást. Vagy a ‘nagyobbik’ gyerekem aki 1 éves és szintén nem kaphat oltást. Ha már így rákérdeztél :)

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. február 25., csütörtök 23:24

Nzedge írta:
Halfkey írta:
Szerintem mindenki szíve joga egyébként eldönteni hogy beoltja e magát vagy nem, de a racionalitásnak meg kell jelennie a témában társadalmi szinten. Nem mindegy hogy ahhoz van jogod hogy magaddal azt csinálj amit akarsz, vagy ahhoz hogy másokat veszélyeztess.
Kit veszélyeztetek, ha az aki félt beoltatta magát?
sajnos a vírusba nem az alapján halsz bele hogy félsz tőle vagy sem.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég