OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2021. február 26., péntek 12:01

Halfkey írta: De még mielõtt elmenne ebbe az irányba a téma, semmi bajom azzal ha XY nem oltatja be magát. Azzal van/lenne/volt bajom ha ugyanaz az XY felháborodik hogy aki beoltatja magát, miért tehet meg olyat, amit õ nem (kijárási tilalom, sportolás, határátlépés, rendezvények, stb).

Beoltatni magad egy döntés, mindkét irányba vállalni kell a következményeket.
Azonban a logikat meg is fordithatjuk. Rendezvenyre menni is egy dontes. Te is vallalhatod azt, hogy nem mesz sportolni/rendezvenyekre/kulfoldre stb es akkor nem mastol varod, hogy tesz a biztonsagodert/csaladod biztonsagaert hanem te magad teszel erte.

Illetve attol, hogy valaki kapott oltast meg tovabbra is megfertozodhet mivel egyik oltas sem 100%-os. Szoval hiaba lesz oltas kotelezettsege egy rendezvenynek vagy mozizasnak meg kerulhed melled olyan aki oltassal egyutt is benyelte a virust.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 11:47

El Sie7e írta:
ha hivatalos kell akkor az nnk honlapja sztem hivatalosnak tekinthető:
https://www.nnk.gov.hu/index.php/korona ... ok-szamara

itt ezt írják:
A Covid-19 vakcinával történő oltás a TAJ számmal rendelkező 16-18 év feletti állampolgárokat érinti érinti, akik az elmúlt 3 hónapban nem igazolódott a COVID-19 fertőzés (függetlenül attól, hogy volt-e tünetekkel járó megbetegdés). Tehát, aki a tavaszi hullámban átesett a fertőzésen oltható.

de persze mindig vannak kivételek :D
köszi.
tehát akkor 3 hónap.
az lejár mindjárt, akkor van esély megkapni tavasszal, nyár elején.
(nov 29-én ért véget a karanténom fertőzés miatt)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. február 26., péntek 11:34

csababarca írta:
davi10 írta: Hivatalos infóm nincs, de nekem a szüleim 60+osak, nekik azt mondta a háziorvos, hogy valószínűleg ki kell várniuk azt a 6 hónapot.
Igen, ilyeneket hallok, de az ellenkezőjét is.
Pl két kollégámat is beoltották már, akik covidosok voltak. (60 plusszosok)

De akkor valószínűleg nincsen jogszabály erre.
ha hivatalos kell akkor az nnk honlapja sztem hivatalosnak tekinthető:
https://www.nnk.gov.hu/index.php/korona ... ok-szamara

itt ezt írják:
A Covid-19 vakcinával történő oltás a TAJ számmal rendelkező 16-18 év feletti állampolgárokat érinti érinti, akik az elmúlt 3 hónapban nem igazolódott a COVID-19 fertőzés (függetlenül attól, hogy volt-e tünetekkel járó megbetegdés). Tehát, aki a tavaszi hullámban átesett a fertőzésen oltható.

de persze mindig vannak kivételek :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 10:25

davi10 írta: Hivatalos infóm nincs, de nekem a szüleim 60+osak, nekik azt mondta a háziorvos, hogy valószínűleg ki kell várniuk azt a 6 hónapot.
Igen, ilyeneket hallok, de az ellenkezőjét is.
Pl két kollégámat is beoltották már, akik covidosok voltak. (60 plusszosok)

De akkor valószínűleg nincsen jogszabály erre.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. február 26., péntek 9:46

Hivatalos infóm nincs, de nekem a szüleim 60+osak, nekik azt mondta a háziorvos, hogy valószínűleg ki kell várniuk azt a 6 hónapot.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 9:24

ikelemen5 írta:
Én úgy tudom, hogy beoltani beoltathatod magad, azért nem javasolták csak, hogy te védett vagy így is, úgy is, így ne vedd el az oltást azok elől, akik nem.
A madridom fórumnál hivatalosabbat nem találsz. :)
ezért is ide fordultam :mrgreen:

hát én regisztráltam azért decemberben, és reménykedem hogy be is oltanak.
mivel 31 vagyok, krónikus betegség nélkül, úgyis a sor végén lehetek.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. február 26., péntek 9:22

csababarca írta: Arról van hivatalos (tehát nem index, origo, pestisrácok, gportalos oldalas) infó, hogy aki már volt beteg, az majd csak ha lejárt a 6 hónap utána kap oltást, vagy oltható most is?
Mert azt mondta Vitya, hogy "mindenkit" beoltanak húsvétik, aki már regisztrált.

De ugye azt is mondta már, meg Cecília néni is, hogy az védettnek számít, aki az elmúlt 6 hónapban volt covidos.
Én úgy tudom, hogy beoltani beoltathatod magad, azért nem javasolták csak, hogy te védett vagy így is, úgy is, így ne vedd el az oltást azok elől, akik nem.
A madridom fórumnál hivatalosabbat nem találsz. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. február 26., péntek 9:18

Arról van hivatalos (tehát nem index, origo, pestisrácok, gportalos oldalas) infó, hogy aki már volt beteg, az majd csak ha lejárt a 6 hónap utána kap oltást, vagy oltható most is?
Mert azt mondta Vitya, hogy "mindenkit" beoltanak húsvétik, aki már regisztrált.

De ugye azt is mondta már, meg Cecília néni is, hogy az védettnek számít, aki az elmúlt 6 hónapban volt covidos.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 26., péntek 3:25

De még mielõtt elmenne ebbe az irányba a téma, semmi bajom azzal ha XY nem oltatja be magát. Azzal van/lenne/volt bajom ha ugyanaz az XY felháborodik hogy aki beoltatja magát, miért tehet meg olyat, amit õ nem (kijárási tilalom, sportolás, határátlépés, rendezvények, stb).

Beoltatni magad egy döntés, mindkét irányba vállalni kell a következményeket.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 26., péntek 3:17

Nzedge írta:
Halfkey írta:
Szerintem mindenki szíve joga egyébként eldönteni hogy beoltja e magát vagy nem, de a racionalitásnak meg kell jelennie a témában társadalmi szinten. Nem mindegy hogy ahhoz van jogod hogy magaddal azt csinálj amit akarsz, vagy ahhoz hogy másokat veszélyeztess.
Kit veszélyeztetek, ha az aki félt beoltatta magát?
Például a terhes feleségem aki amíg terhes és szoptat nem kaphat oltást. Vagy a ‘nagyobbik’ gyerekem aki 1 éves és szintén nem kaphat oltást. Ha már így rákérdeztél :)

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. február 25., csütörtök 23:24

Nzedge írta:
Halfkey írta:
Szerintem mindenki szíve joga egyébként eldönteni hogy beoltja e magát vagy nem, de a racionalitásnak meg kell jelennie a témában társadalmi szinten. Nem mindegy hogy ahhoz van jogod hogy magaddal azt csinálj amit akarsz, vagy ahhoz hogy másokat veszélyeztess.
Kit veszélyeztetek, ha az aki félt beoltatta magát?
sajnos a vírusba nem az alapján halsz bele hogy félsz tőle vagy sem.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2021. február 25., csütörtök 22:37

Halfkey írta:
Szerintem mindenki szíve joga egyébként eldönteni hogy beoltja e magát vagy nem, de a racionalitásnak meg kell jelennie a témában társadalmi szinten. Nem mindegy hogy ahhoz van jogod hogy magaddal azt csinálj amit akarsz, vagy ahhoz hogy másokat veszélyeztess.
Kit veszélyeztetek, ha az aki félt beoltatta magát?

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. február 25., csütörtök 20:10

Marky írta:
Dupla D írta: Ez a 8 utáni kijárási tilalom szerintem baromság, az hogy korlátozottan miért nem nyithatnak ki a vendéglátóhelyek megint kérdőjel, amikor az Ikeában egymást tapossák az emberek.
A legidiotabb dolog pedig az, hogy 7-kor be kell zarniuk az uzleteknek. Ezek tipikusan olyan intezkedesek, ami szavazatot hoz, de gyakorlati haszna erosen megkerdojelezheto.
Most, hogy enyhul az ido, az ejszakai kijarasi tilalom nem rossz dolog, maximum a 8 ora tul korai. A mostani szarabb helyzet is azert van, mert egyre tobb ember maszkal az utcan, a parkokban is egyre tobben setalgatnak, mig a sotet januari hidegekben nem volt senkinek sem kedve kimenni.
Én kinn voltam a januári februári sötétben meg fagyban is, pedig hegyen még lehet sötétebb meg hidegebb is volt, fene tudja. :'(

Pipita

Nem értem a dolgot. Majd kitalálják az okosak, ha kell oltási könyv meg oltás meg stb...akkor kell, van ez így.
Ha nincs, akkor meg ne akarjon oda menni az ember. Ez sztm nagyon egyszerű. :hmmm:
Lehet ellene ágaskodni, csak akkor nem jut 5 ről a 6 ra az ember.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. február 25., csütörtök 19:47

Tavaly karácsony után sikerült elutaznom Indiába. Ha jól emlékszem, arra a részre, ahova én mentem, pont nem volt oltási kötelezettség, de mégis kaptam (kértem!) hepatitisz meg hastífusz ellen, mert erősen ajánlották.

Az északi részre vannak kötelező oltások, mert ha oda mész, akkor bizonyos vírusok, amik ellen tudunk védekezni, leselkednek rád, de ha előre felkészülsz rá, akkor nem fogsz belehalni. Namármost, hogyha ezekre a vírusokra nem vagy hajlandó felkészült szervezettel érkezni, akkor nem fogsz soha megérkezni, lévén hogy nem fognak beengedni. Nem azért, mert diszkrimináció áldozata lettél, hanem azért, mert az utazásnak ez a feltétele.

Hogyha majd azért nem engednek utazni, mert miben hiszel, milyen színű vagy, kit szeretsz, stb, akkor diszkrimináltak. Hogyha azért nem engedtek utazni, mert nem vagy hajlandó alapvető elvárásokat betartani, akkor sajnálom de ne akarj utazni.

Szerintem nem szép dolog a diszkrimináció szó ilyesfajta inflálása, mert nagyonis létező és komoly problémákat tesz komolytalanná és nevetségessé.
mig a sotet januari hidegekben nem volt senkinek sem kedve kimenni.
Hát én rohadtul járnék ki éjszaka sportolni tök egyedül, csak ugye nem tehetem meg mer' lelő az ak47-essel a katona.
Bár már hálistennek nem legalább azokat nem látni.

Nem találtam ma Hoplagert :(

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. február 25., csütörtök 19:29

senkinek sem kedve kimenni
Rip kutyások. Télen, nyáron, fagyban, dagonyában. :mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. február 25., csütörtök 19:04

Dupla D írta: Ez a 8 utáni kijárási tilalom szerintem baromság, az hogy korlátozottan miért nem nyithatnak ki a vendéglátóhelyek megint kérdőjel, amikor az Ikeában egymást tapossák az emberek.
A legidiotabb dolog pedig az, hogy 7-kor be kell zarniuk az uzleteknek. Ezek tipikusan olyan intezkedesek, ami szavazatot hoz, de gyakorlati haszna erosen megkerdojelezheto.
Most, hogy enyhul az ido, az ejszakai kijarasi tilalom nem rossz dolog, maximum a 8 ora tul korai. A mostani szarabb helyzet is azert van, mert egyre tobb ember maszkal az utcan, a parkokban is egyre tobben setalgatnak, mig a sotet januari hidegekben nem volt senkinek sem kedve kimenni.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. február 25., csütörtök 18:49

Shektor írta: Egy cikk, azoknak, akik kíváncsiak a "másik" oldalra:
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/az ... c_oKkqGu2M

Ha mással nem is, de a végszóval mindenki egyet tud érteni szerintem.
Ha nagyon le akarjuk szűkíteni két táborra a dolgot, akkor az egyikben vannak azok, akiknek a szabadságuk részleges korlátozása nem ér annyit, mint a nagyszülők élete (akik úgyis előbb-utóbb meg fognak halni - mondja a libertariánus elveket valló barátom hónapok óta). A másikban pedig azok, akik hisznek abban, hogy kevesebb kontakttal kisebb a megfertőződés esélye, és féltik az idős rokonokat, vagy ha idősek, akkor saját magukat.

Ha nagyon be szeretném magamat skatulyázni, akkor a másodikba raknám magam. De ahogy a politikában, itt se szeretem magamat berakni egyik vagy másik csoportba. Az észszerű korlátozások mellett vagyok. Ez a 8 utáni kijárási tilalom szerintem baromság, az hogy korlátozottan miért nem nyithatnak ki a vendéglátóhelyek megint kérdőjel, amikor az Ikeában egymást tapossák az emberek.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Shektor
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017. július 18., kedd 14:55
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Shektor » 2021. február 25., csütörtök 16:36

Egy cikk, azoknak, akik kíváncsiak a "másik" oldalra:
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/az ... c_oKkqGu2M

Ha mással nem is, de a végszóval mindenki egyet tud érteni szerintem.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. február 25., csütörtök 0:58

kiserik írta:
Halfkey írta: Fejtsd ki kérlek bõvebben miért, mert mindkét esetben arról van szó hogy aki megtesz valamit, annak plusz lehetõségei vannak, aki nem teszi meg, annak meg nem.
Az útlevél segít az azonosításban. Mivel határok vannak ezért az országok vigyáznak rá. Ha útlevelet csináltatsz, akkor semmilyen negatív dolog nem ér. Az útlevél kötelező. Vannak, akik szerint jelenleg nem bizonyított a vakcinák hosszú távú hatása, így veszélyeztetve érzik magukat. A vakcina nem kötelező. Jelenleg még csak nem is érhető el mindenki számára, mint az útlevél.
Szerintem csak annyi a különbség hogy te mit veszel természetesnek. Van akinek negatívum az adataid, arcképed, ujjlenyomatod megszerzése, neked nem. Van akinem nem negatívum az oltástól való félelem, neked igen. Ezért tartom problémásnak ilyen esetekben a 'diszkriminációt' mint fogalmat. Ezek civilizációs velejárók, természetesen aki részt akar venni a társadalmi folyamatokban, az megkapja az előnyeit, aki nem az meg nem.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. február 24., szerda 22:58

Halfkey írta: Fejtsd ki kérlek bõvebben miért, mert mindkét esetben arról van szó hogy aki megtesz valamit, annak plusz lehetõségei vannak, aki nem teszi meg, annak meg nem.
Az útlevél segít az azonosításban. Mivel határok vannak ezért az országok vigyáznak rá. Ha útlevelet csináltatsz, akkor semmilyen negatív dolog nem ér. Az útlevél kötelező. Vannak, akik szerint jelenleg nem bizonyított a vakcinák hosszú távú hatása, így veszélyeztetve érzik magukat. A vakcina nem kötelező. Jelenleg még csak nem is érhető el mindenki számára, mint az útlevél.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 94 regisztrált és 0 vendég