OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. március 2., kedd 10:48

Amugy miert csak a halalozas meg a lelegeztetogep "szamit"? Van olyan 30-as ismerosom, aki meg osszel volt covidos, 4-5 napot volt korhazban, lelegeztetogep se kellett neki. Masfel eve meg felmaratont futott, most 1 emelet lepcsozes utan annyire liheg, hogy percekig megall pihenni.

A masik 50-es korosztaly, ugyancsak november elejen kapta el, szinte alig voltak tunetei, irodaban dolgozik, 8-bol maximum 2 orannyi munkaja van, megis annyira elfarad, hogy 3-4 orat alszik, ahogy hazaert, majd vacsora, tv, stb. utana megint 8 ora alvas.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 2., kedd 10:30

Tavaly én is kibírtam nevetés nélkül amikor átment rajtam. A közeli hozzátartozóim, főleg az idősek eddig javarészt megúszták (ami rajtunk múlik, azt meg is tesszük érte), nem bánnám ha így maradna.
Egyébként kíváncsi lennék, hogy miként változtak az egyéb egészségügyi halálozások számai ebben az időben a sokéves átlaghoz viszonyítva
Az abszolút halálozási számból is lehet látni hogy nem móka ez a covid.
Idei évről még negyedéves adat sem elérhető nyilvánvaló okokból, de 19-ben 129 603 fő hunyt el Mo-n, 2020-ban pedig 139 549.
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xsta ... nh001.html
És ezt a különbséget az utolsó negyedévben sikerült összehozni, a 2. hullám során.
Azért ez elég jelentős növekedés, én értem hogy főleg idősek és betegek voltak, de akkor is tragédia ez, sokuknak évekkel lett rövidebb az életük, és akik távoztak, azoknak legnagyobb része is méltatlan körülmények között, egyedül a kórházban, a látogatási tilalom miatt.
Jó lenne idén valahogy megúszni egy hasonlóan rossz évet, de azt hiszem túl korán kezdett el megint emelkedni a fertőzöttek száma.

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. március 2., kedd 10:19

kiserik írta:
nmate írta:

Még mindig nem az a baj, hogy mekkora számban szedi az embereket ez a betegség. De természetesen ez az oldala is fontos, megerősítem, hogy 20-30 évesek is mennek lélegeztetőgépre, vagy épp csak tünetmentesen kapnak egy strokeot. :roll:
Azért az remélem tiszta, hogy ez (fiatalok strokot kapnak) a Covid előtt is egy létező dolog volt. A stroke nem csak az öregek betegsége. Persze most jól fel lehet rá fűzni, de azért na.
Egyébként ha minden igaz (itt várom a doktor úr véleményét) a Covid esetén nem is lélegeztető gépet kellene használni, hanem kíméletesen légzést segítő gépeket. Ez a dugjunk le egy csövet az amúgy is gyulladással téli tüdőbe eljárás nem túl kíméletes és nem is túlságosan működik.
Nem mindenkibe “dugnak csövet”. A tünetszegények nasalisan kapnak oxigént. Akinek olyan mértékű légzőfelület csökkenése van, nekik kell az intubáció és a gépi lélegeztetés.

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 2., kedd 10:15

nmate írta:
kiserik írta: Itt egy szakmai ábra, hogy miért kell maszkot viselni a Covid ellen: https://images.app.goo.gl/iYQEkjjdfSi36Nqd8

Egyébként van benne valami, amit dzsi ír. Magyarországon jelenleg kb 15000 Covid áldozat van. Többnyire idős, alap betegséggel rendelkező emberek, és valószínűleg nem kevés, akinek a halálát nem a Covid okozta, de megtalálható volt a szervezetükben. Ez nem kis szám, az ok, de ha azt nézzük, ez a lakosság csupán 0,15%-a, több, mint 1 év alatt. Ez első ránézésre nem tűnik olyan soknak. Egyébként kíváncsi lennék, hogy miként változtak az egyéb egészségügyi halálozások számai ebben az időben a sokéves átlaghoz viszonyítva.
Még mindig nem az a baj, hogy mekkora számban szedi az embereket ez a betegség. De természetesen ez az oldala is fontos, megerősítem, hogy 20-30 évesek is mennek lélegeztetőgépre, vagy épp csak tünetmentesen kapnak egy strokeot. :roll:
Azért az remélem tiszta, hogy ez (fiatalok strokot kapnak) a Covid előtt is egy létező dolog volt. A stroke nem csak az öregek betegsége. Persze most jól fel lehet rá fűzni, de azért na.
Egyébként ha minden igaz (itt várom a doktor úr véleményét) a Covid esetén nem is lélegeztető gépet kellene használni, hanem kíméletesen légzést segítő gépeket. Ez a dugjunk le egy csövet az amúgy is gyulladással téli tüdőbe eljárás nem túl kíméletes és nem is túlságosan működik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. március 2., kedd 10:04

kiserik írta: Itt egy szakmai ábra, hogy miért kell maszkot viselni a Covid ellen: https://images.app.goo.gl/iYQEkjjdfSi36Nqd8

Egyébként van benne valami, amit dzsi ír. Magyarországon jelenleg kb 15000 Covid áldozat van. Többnyire idős, alap betegséggel rendelkező emberek, és valószínűleg nem kevés, akinek a halálát nem a Covid okozta, de megtalálható volt a szervezetükben. Ez nem kis szám, az ok, de ha azt nézzük, ez a lakosság csupán 0,15%-a, több, mint 1 év alatt. Ez első ránézésre nem tűnik olyan soknak. Egyébként kíváncsi lennék, hogy miként változtak az egyéb egészségügyi halálozások számai ebben az időben a sokéves átlaghoz viszonyítva.
Még mindig nem az a baj, hogy mekkora számban szedi az embereket ez a betegség. De természetesen ez az oldala is fontos, megerősítem, hogy 20-30 évesek is mennek lélegeztetőgépre, vagy épp csak tünetmentesen kapnak egy strokeot. :roll:

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 2., kedd 10:00

Itt egy szakmai ábra, hogy miért kell maszkot viselni a Covid ellen: https://images.app.goo.gl/iYQEkjjdfSi36Nqd8

Egyébként van benne valami, amit dzsi ír. Magyarországon jelenleg kb 15000 Covid áldozat van. Többnyire idős, alap betegséggel rendelkező emberek, és valószínűleg nem kevés, akinek a halálát nem a Covid okozta, de megtalálható volt a szervezetükben. Ez nem kis szám, az ok, de ha azt nézzük, ez a lakosság csupán 0,15%-a, több, mint 1 év alatt. Ez első ránézésre nem tűnik olyan soknak. Egyébként kíváncsi lennék, hogy miként változtak az egyéb egészségügyi halálozások számai ebben az időben a sokéves átlaghoz viszonyítva.

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. március 2., kedd 9:39

Nika91127 írta:
Szimplán az, hogy nem jut elég oxigén a fejlődő szervezetnek és társai... Mint egy laposföld hívő. Ők vannak ezen a szinten.
Viselje aki akarja, de valótlan, megalapozatlan faszágot senki se állítson.
Egy pulzoximétert tegyen az ujjára, aki akar. Nézze meg mennyit szaturál (vér oxigén telítettség)maszk nélkül. Ezt követően 1 órán át monitorozza magát maszkban. Aztán lepődjön meg :)
Azért a társadalom jelentős %-a nem tud helyesen lélegezni (hasból). Ezekre legjobb példa a szorongó, depressziós, pánikbeteg emberek. Mivel alapjáraton sem tud helyesen lélegezni, így a maszk viselése még jobban megnehezíti a helyes légzést..és elég könnyen alakulhat ki hiperventilláció. Szerintem nem érdemes végletekben gondolkodni.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2021. március 2., kedd 9:31

füst írta: kedves egészségére annak aki fél napon keresztül szereti hordani, de a személyes tapasztalat nem jelenti hogy általánosan érvényes mindenkire.
Írtam/írtunk olyat, hogy bárki szereti hordani? Egy szó... szolidaritás. Én sem szeretem, de ha már segít, akkor hordjuk már tisztességgel, nem végig picsogva, hogy milyen szar benne. Intelligensebb vagy ennél, biztos vagyok benne, hogy értetted mi a lényeg. Akkor minek kell kifordítani? :)
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. március 2., kedd 9:27

füst írta: Több órán keresztül én sem bírnám elviselni a maszkot. Utazáshoz örömmel felveszem, vagy ha többedmagammal vagyok zárt térben. De 1-2 óránál tovább én is nehezen viselem. Bepállik meg minden.
Azt hiszem azt azért el lehet mondani, hogy nem egységesen ugyanúgy bírja mindenki. Lehet hogy neked meg se kottyan ha rajtad van 8 órán keresztül, de más nem bírja elviselni.
Van aki pl. nagy hőségben, vagy nagy zajban, stbstb. tud zavartalanul dolgozni, de nem egységesen mindenki. A maszk is ilyen, kedves egészségére annak aki fél napon keresztül szereti hordani, de a személyes tapasztalat nem jelenti hogy általánosan érvényes mindenkire. Méltatlannak tartom a másiknak a szemére vetni, hogy ő épp miért nem képes elviselni. Kérem, én se tudom, nem az erősségem. Viszont én meg tudok dolgozni olyan körülmények között, amibe viszont lehet hogy a kedves doktor úr lába beleremegne. Pl. kint egy magas épület tetejének szélén, ahova villámvédelmet kell tervezni és megvalósítani. Nem nagy cucc, de főleg ha szeles az idő, elég kevesen mondják körbejárás során hogy fú de kellemes itt, maradjunk még. Ja kérem, nem vagyunk egyformák.
Mindenki ott dolgozik, ahol a képesítése engedi. Nem kell személyeskedni a szakma miatt.
Szimplán az, hogy nem jut elég oxigén a fejlődő szervezetnek és társai... Mint egy laposföld hívő. Ők vannak ezen a szinten.
Viselje aki akarja, de valótlan, megalapozatlan faszágot senki se állítson.
Egy pulzoximétert tegyen az ujjára, aki akar. Nézze meg mennyit szaturál (vér oxigén telítettség)maszk nélkül. Ezt követően 1 órán át monitorozza magát maszkban. Aztán lepődjön meg :)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 2., kedd 9:25

Szerintem fürdőskurvulás a maszk miatt panaszkodni meg kényeskedni. Ennyi a véleményem.

Ahogy valaki írta lejjebb, legszívesebben hordanám az egész buli után is egy blaha aluljáróban, vagy egy interspárban ahol a mögöttemálló a tarkómra liheg.
Nem illik.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. március 2., kedd 9:22

A maszk illetve a tavolsagtartas hatasanak legkezenfekvobb bizonyiteka, hogy az influenzaszezon gyakorlatilag erdemi szamu megbetegedes nelkul lecsengett. Ha ezen mulik, en ezutan is hordani fogom a zsufolt helyeken. A kulcs, hogy normalis maszkot kell hordani, szabalyosan es nem fogsz se megfulladni, se a szemuveged nem lesz paras.
Babinho írta: Szerda-Pénteken lezárnak szerintem. Ezt még a héten meghúzzák.
Nem egy iskolaban a tanarok konyorognek az igazgatonak, hogy zarjanak be, mert annyira rohamosan terjed ez a szar.

En kihuztam eddig fertozes nelkul, de most mar eleg ijeszto, hogy 20-30-asok is gepre kerulnek. Hiaba van itt a jo ido, muszaj lesz megint bevackolni magunkat.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 2., kedd 9:19

Több órán keresztül én sem bírnám elviselni a maszkot. Utazáshoz örömmel felveszem, vagy ha többedmagammal vagyok zárt térben. De 1-2 óránál tovább én is nehezen viselem. Bepállik meg minden.
Azt hiszem azt azért el lehet mondani, hogy nem egységesen ugyanúgy bírja mindenki. Lehet hogy neked meg se kottyan ha rajtad van 8 órán keresztül, de más nem bírja elviselni.
Van aki pl. nagy hőségben, vagy nagy zajban, stbstb. tud zavartalanul dolgozni, de nem egységesen mindenki. A maszk is ilyen, kedves egészségére annak aki fél napon keresztül szereti hordani, de a személyes tapasztalat nem jelenti hogy általánosan érvényes mindenkire. Méltatlannak tartom a másiknak a szemére vetni, hogy ő épp miért nem képes elviselni. Kérem, én se tudom, nem az erősségem. Viszont én meg tudok dolgozni olyan körülmények között, amibe viszont lehet hogy a kedves doktor úr lába beleremegne. Pl. kint egy magas épület tetejének szélén, ahova villámvédelmet kell tervezni és megvalósítani. Nem nagy cucc, de főleg ha szeles az idő, elég kevesen mondják körbejárás során hogy fú de kellemes itt, maradjunk még. Ja kérem, nem vagyunk egyformák.

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. március 2., kedd 9:08

A maszkokkal kapcsolatban pubmeden olvastam publikációkat, nem is egyet és véd. A publikációk az orvosi egyszer használatos maszkokról IS szóltak. Szóval a hatékonysága ténylegesen használható.

itthon tizezres létszámban hallnak meg évente a rossz levegő miatt.
A baktériumok spórái és vegetatív sejtjei, a gombák konídiumai, a pollenek, valamint a porszemcsékre ráülő számtalan mikroorganizmus együttesen alakitják ki a levegő mikrobiológiai állapotát. Mivel ez a levegő jut be az emberi tüdőbe, nem lényegtelen, hogy milyen arányban és számban találhatók benne káros, esetleg károkozó ágensek. Az emlitett baktériumspórák, aspergillus és penicillium konidiumok általános szennyezői a levegőnek, na meg persze a beszéd, köhögés, tüsszentés révén az apró nyálcseppek sokféle korokozót juttatnak a levegőbe. Ezért kell gyakran szellőztetni és imádkozni esőért.
Na most a trükkös kérdés..Az egyszer használatos maszkokat hányszor használjuk és a szövet maszkokat milyen gyakorisággal mossuk?

Az, hogy a maszk jó vagy sem..sok tényezős.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. március 2., kedd 8:53

Anthony írta: Mondjuk amióta maszkot hordunk meghűlve sem voltam. Én biztos fogom hordani pl. a buszon a covid utáni életben is...

Én inkább azt nem értem, hogy mindenhol riogatnak, hogy jön (elkezdődött?) a 3-ik hullám, és milyen durva lesz, és majd lezárásokra lesz szükség.
Akkor miért nem zárnak be most 2 hétre, miért várják meg ameddig beüt a krach?
Szerda-Pénteken lezárnak szerintem. Ezt még a héten meghúzzák.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8050
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2021. március 2., kedd 8:51

Mondjuk amióta maszkot hordunk meghűlve sem voltam. Én biztos fogom hordani pl. a buszon a covid utáni életben is...

Én inkább azt nem értem, hogy mindenhol riogatnak, hogy jön (elkezdődött?) a 3-ik hullám, és milyen durva lesz, és majd lezárásokra lesz szükség.
Akkor miért nem zárnak be most 2 hétre, miért várják meg ameddig beüt a krach?

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2021. március 2., kedd 8:46

Nika91127 írta: Btw, ez a “fizikai munka során viselj maszkot” duma... műtőben, ólomköpenyben (20 kg plusz) operálj 4-5 órákat. Higgye el mindenki, az is megterhelő
Ennyi! Festő ként, csiszolásnál napi 8 órákat vagyok zárt térben maszkban, védőszemüvegben, rengeteg porban. Mégsem fulladok meg.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Professore
Hozzászólások: 1980
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. március 2., kedd 8:40

Látom már megint kezdtek elszabadulni az indulatok. Tény hogy nem komfortos a maszk viselés de azt állítani hogy semmi haszna nincs az egyszerűen blődség már mocs. Nem az a lényeg hogy 100% védelmet ad-e mert nyilván nem de az nem azt jelenti hogy egyáltalán nincs haszna/értelme. Kismillió teszt van a neten erről a kérdésről (persze mind kamu a biznisz miatt) meg az is mérő véletlen hogy az WHO meg a legtöbb állam ezt ajánlja előírja.

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. március 2., kedd 8:28

Dupla D írta: Egyszerű fizika. Próbálj meg elfújni egy gyertyát maszkban vagy anélkül.

Én asztmás vagyok, nincs különösebb problémám a maszkkal.
Ennyi...
Ez csak hiszti.
Btw, ez a “fizikai munka során viselj maszkot” duma... műtőben, ólomköpenyben (20 kg plusz) operálj 4-5 órákat. Higgye el mindenki, az is megterhelő :)

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. március 2., kedd 8:26

Egyszerű fizika. Próbálj meg elfújni egy gyertyát maszkban vagy anélkül.

Én asztmás vagyok, nincs különösebb problémám a maszkkal.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2021. március 2., kedd 8:04

dzsi91 írta: Ti tényleg elhiszitek,hogy ezek a rongymaszkok meg egyszer használatos szarok érnek valamit amit az átlagember hord?
Lehet igen, lehet nem. 100%-osan nyílván nem véd, de ha csak egy ember életét megmentem vele, már megéri használnom. Nem mártírkodom, ennek kéne lenni az alapnak. Mert azért mert egy hülye nővér hülyeségeket magyaráz neked, még nem feltétlen igaz.
dzsi91 írta: Apám február elsején halt meg, szívbeteg volt.Negatív covid tesztel került korházba, az orvossal amikor beszéltem szó nemvolt covidról az iratait mégis ugy hozhattam el,hogy aláírtam a covid 19 halott iratait átvettem. Persze amikor kérdeztem a nővért,hogy miafasz hát ezzel nefoglalkozzak ezt így szokták.
Őszinte részvétem! De az nem jutott az eszedbe, hogy lehet a kórházban kapta el? Az meg "rásegít" a szívbetegségre is. Asszony kollegájának a férje is balesetezett, befeküdt és kórházon belül kapta el.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 32 regisztrált és 0 vendég