OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. március 2., kedd 16:37

Ok tegyuk fel hogy abban az idosavban nincs kulonbseg, bar ezt erosen ketlem mert sehogy nem jon ki a matek de mondjuk igy van. En aki csucsidon kivul jartam bevasarolni jelenthetem hogy jelentosen tobb emberrel erintkezek / vagyok egy legterbe most hogy het elott kell mennem a boltba mint elotte amikor 8 esetleg 9 utan mentem el. Szoval a kerdes tovabbra is fennall. Milyen elony szarmazik belole? Mert neked meg aki eddig is het elott jart legjobb esetben is ugyanolyan ha feltetelezzuk hogy a tobbi ember azota nem jar boltba.
Az lenne a cél, hogy ne járj boltba minden nap. Vegyél meg több mindent előre. Ha így lenne, nem okozna problémát, hogy kevesebb ideig vannak nyitva a boltok. A több home office miatt többen vannak, akik napközben intézik a bevásárlást, nem az esti időszakra marad.
Talán 1 órával ezt a dolgot eltolnám én is, de attól még van érthető célja.
Pedig nem olyan nehéz értelmet találni ezekben.
Vendéglátás: nem lehet megoldani a maszk használatot vagy a biztonságos távolság tartást. Ha csak pár embert lehetne a nyitott helységekben fogadni, akkor meg szimplán csődbe menne mindegyik vendéglátós, mert a bevétel nagyon pici lenne, de a ktg nagy.
Ezt meg nem is értem, hogy tényleg olyan nehéz megérteni a különbséget vendéglátó hely és a boltok között?
Kijárási tilalom: egyik legjobb érv, hogy az éj sötét. Ha engednék az "éjszakázást" még ha mondjuk csak 10-ig is, akkor elég sok bulizó társaságot kellene kergetni minden este a hatóságoknak.
Egy cél van, csökkenteni a kontaktok számát. Valaki lent írta, hogy mi értelme van, éjjel úgyis mindenki otthon van...Ha így lenne, akkor mi a baj ezzel? De egyébként nem, nincs így, pláne a fiatalok között...
És érteném a felháborodást ha normális maszkokat hordana az emberiség olyanokat ami valóban nem enged át semmilyen baktériumot. De ezek a tömeg maszkok tényleg csak arra jók,hogy ne köpjünk egymás szájába ami azért a világ nagy részén eddig sem volt téma.
Kellően nagy %-át nem engedi kell egy fos maszk sem. Ennyi a cél. És nem köpködni kell, hanem elég lélegezni vagy beszélni.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 2., kedd 16:36

Pad'em írta:
kiserik írta:
Pedig nem olyan nehéz értelmet találni ezekben.
Vendéglátás: nem lehet megoldani a maszk használatot vagy a biztonságos távolság tartást. Ha csak pár embert lehetne a nyitott helységekben fogadni, akkor meg szimplán csődbe menne mindegyik vendéglátós, mert a bevétel nagyon pici lenne, de a ktg nagy.
Kijárási tilalom: egyik legjobb érv, hogy az éj sötét. Ha engednék az "éjszakázást" még ha mondjuk csak 10-ig is, akkor elég sok bulizó társaságot kellene kergetni minden este a hatóságoknak.
Hogy pontosan mik vannak a háttérben azt nem tudom, de én ilyenekre gondolok, mert így van értelme.

Ui: az meg hogy 5-6 felé sokan vannak, az mindig is így volt. Mennék haza a munkából és beugranak bevásárolni.
És a plázák szűk üzleteiben meg lehet oldani a távolságtartást? Én azt látom, hogy rohadt sokan vannak pl ruhaboltokban. Egy bazi nagy Media Marktban ok, nagy terek, de kis szűk boltokba betódul egy rakat ember azt nem látom annyira okésnak. Persze én is megyek hébe-hóba, csak az elvet nem értem, ha ezek nyitva lehetnek, éttermek miért nem. Pedig nem vagyok vendéglátós.

Ha 10-kor lenne takarodó, nekem sokkal kényelmesebb lenne, én azt tapasztalom, hogy rohadt sokszor kapkodósak az estéim a hetes zárás miatt.
Meg. A ruhaboltban és az MMben nem kell levenni a maszkot. Az étteremben meg a kocsmában pedig muszáj mert hát az az egy értelme, hogy a szádba tömjél valamit. Gondoltam nem kell magyarázni, hogy vagy maszk, vagy külterületen távolságtartás. A vendéglátásban egyik sem megoldható ténylegesen.
Ha 10kor lenne takarodó, akkor nyugodtan le lehetne csücsükélni egy parkban 8-10 fiatalnak és jól bebaszcsizni, ezzel pofánrúgva a tilalmakat. Így is nehéz velük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kiserik 2021. március 2., kedd 16:37-kor.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 2., kedd 16:34

Lehet hogy én látom rosszul, de szerintem azért inkább az a jellemző, hogy az ember munkából hazafele menet ejti meg a bevásárlást, nem jellemző hogy hazamegy szusszanni egy kicsit és 7 után indul meg. Biztos vannak ilyen emberek, de én nem hiszem hogy tömegesen.

Aki azért vásárolt be 7 után, mert úgy ment haza a munkából, az értelemszerűen most se tud hamarabb menni, amúgy meg szerintem 7 után már lecsengő forgalom van a boltokban, ilyen nasivásárlás, meg kutyasétáltatással egybekötött vásárlás, ilyesmi. Akinek az elemi bevásárlása jutott erre az időszakra, az feltételezem kénytelen volt másnap reggelre átállni, és elhiszem hogy nekik para, de szerintem azért kis hányad járt így.
Én Aldi, CBA, Spar hármasba járok rendszeresen, attól függően hogy mikor mi kell. Egyikben sem láttam olyan állapotokat amik különösek lettek volna. BP. XII. és XIV. kerületekben.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. március 2., kedd 16:28

füst írta: tényleg érezhetően nagyobb a forgalom a boltokban mint a lezárás előtt?
Igen es vannak olyan aruhazak, ahol nem a Lidl es az Aldi tempojaval dolgoznak, na ott siman a bejarattol all a sor. Mar reg maximalizalni kellett volna a zart terben tartozkodok szamat es eltorolni a 7 oras zarast.
Pad'em írta: Gondolom valamit meg kellett hagyni a nőknek, legalább vásárolni tudjanak, különben nem bírnánk elviselni azt a hisztit a hónapok óta tartó karanténban :lol:
Mire nem jo a zajszuros fejhallgato :mrgreen:

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. március 2., kedd 16:27

kiserik írta:
Pad'em írta:

Ezt amúgy valami felvilágosult elmagyarázhatná tényleg, hogy mi értelme van. Egy étterem, ahol aztán meg lehetne oldani a távolságtartást zárva van, de a New Yorkerbe Zarába mehet a pogó az akciós ruhákért tömve emberekkel, összefogdosva mindent. Gondolom valamit meg kellett hagyni a nőknek, legalább vásárolni tudjanak, különben nem bírnánk elviselni azt a hisztit a hónapok óta tartó karanténban :lol:

Plusz 7-kor bezár minden, elérve, hogy sokkal több ember tömörüljön 5 és 7 óra közt a szupermarketekbe, ami amúgy is csúcsidő, de így aztán pláne. Semmi értelme az esti kijárási tilalomnak, zárna inkább be 21-kor a bolt, mint alapesetben. Pont nem a védekezést segíti.
Pedig nem olyan nehéz értelmet találni ezekben.
Vendéglátás: nem lehet megoldani a maszk használatot vagy a biztonságos távolság tartást. Ha csak pár embert lehetne a nyitott helységekben fogadni, akkor meg szimplán csődbe menne mindegyik vendéglátós, mert a bevétel nagyon pici lenne, de a ktg nagy.
Kijárási tilalom: egyik legjobb érv, hogy az éj sötét. Ha engednék az "éjszakázást" még ha mondjuk csak 10-ig is, akkor elég sok bulizó társaságot kellene kergetni minden este a hatóságoknak.
Hogy pontosan mik vannak a háttérben azt nem tudom, de én ilyenekre gondolok, mert így van értelme.

Ui: az meg hogy 5-6 felé sokan vannak, az mindig is így volt. Mennék haza a munkából és beugranak bevásárolni.
És a plázák szűk üzleteiben meg lehet oldani a távolságtartást? Én azt látom, hogy rohadt sokan vannak pl ruhaboltokban. Egy bazi nagy Media Marktban ok, nagy terek, de kis szűk boltokba betódul egy rakat ember azt nem látom annyira okésnak. Persze én is megyek hébe-hóba, csak az elvet nem értem, ha ezek nyitva lehetnek, éttermek miért nem. Pedig nem vagyok vendéglátós.

Ha 10-kor lenne takarodó, nekem sokkal kényelmesebb lenne, én azt tapasztalom, hogy rohadt sokszor kapkodósak az estéim a hetes zárás miatt.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. március 2., kedd 16:23

füst írta: ŐŐ... tényleg érezhetően nagyobb a forgalom a boltokban mint a lezárás előtt?
Én nem tapasztaltam akkora változást, akkor is és most is ugyanakkora tömeggel találkozok, én is 5-6 között vásárolok be azaz munka után. És feltételezem az emberek nagy része ugyanígy tesz... de ez már a lezárás előtt is így volt.
A szokásos boltba menetelnél 2-3 ember szokott előttem lenni a kasszánál, és ez évek óta így van....
Ok tegyuk fel hogy abban az idosavban nincs kulonbseg, bar ezt erosen ketlem mert sehogy nem jon ki a matek de mondjuk igy van. En aki csucsidon kivul jartam bevasarolni jelenthetem hogy jelentosen tobb emberrel erintkezek / vagyok egy legterbe most hogy het elott kell mennem a boltba mint elotte amikor 8 esetleg 9 utan mentem el. Szoval a kerdes tovabbra is fennall. Milyen elony szarmazik belole? Mert neked meg aki eddig is het elott jart legjobb esetben is ugyanolyan ha feltetelezzuk hogy a tobbi ember azota nem jar boltba.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 2., kedd 16:21

De nem mindegy hogy még 7-8kor is elmehetsz, vagy rá vagy kényszerítve hogy megvedd az 1 tálca löwenbraudat 6.23-kor. És persze több mindent is vesz, mert minden nap lehet az utolsó.
Nem illik.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 2., kedd 16:19

Pad'em írta:
dzsi91 írta: Kurvára nincs értelme annak,hogy zárva vannak az éttermek a plázák pedig tömve,vagy hogy 8 után van kijárási tilalom amikor éjszaka az emberek nagyrésze amúgy is otthon van.
Ezt amúgy valami felvilágosult elmagyarázhatná tényleg, hogy mi értelme van. Egy étterem, ahol aztán meg lehetne oldani a távolságtartást zárva van, de a New Yorkerbe Zarába mehet a pogó az akciós ruhákért tömve emberekkel, összefogdosva mindent. Gondolom valamit meg kellett hagyni a nőknek, legalább vásárolni tudjanak, különben nem bírnánk elviselni azt a hisztit a hónapok óta tartó karanténban :lol:

Plusz 7-kor bezár minden, elérve, hogy sokkal több ember tömörüljön 5 és 7 óra közt a szupermarketekbe, ami amúgy is csúcsidő, de így aztán pláne. Semmi értelme az esti kijárási tilalomnak, zárna inkább be 21-kor a bolt, mint alapesetben. Pont nem a védekezést segíti.
Pedig nem olyan nehéz értelmet találni ezekben.
Vendéglátás: nem lehet megoldani a maszk használatot vagy a biztonságos távolság tartást. Ha csak pár embert lehetne a nyitott helységekben fogadni, akkor meg szimplán csődbe menne mindegyik vendéglátós, mert a bevétel nagyon pici lenne, de a ktg nagy.
Kijárási tilalom: egyik legjobb érv, hogy az éj sötét. Ha engednék az "éjszakázást" még ha mondjuk csak 10-ig is, akkor elég sok bulizó társaságot kellene kergetni minden este a hatóságoknak.
Hogy pontosan mik vannak a háttérben azt nem tudom, de én ilyenekre gondolok, mert így van értelme.

Ui: az meg hogy 5-6 felé sokan vannak, az mindig is így volt. Mennék haza a munkából és beugranak bevásárolni.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 2., kedd 16:17

5-6 fele szerintem egyértelműen többen vannak. Én szerencsés vagyok mert rugalmas a munkaidő, pláne home office, megoldom délben mikor csak pár mammer van meg unatkozó egyetemista.
Nem illik.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 2., kedd 16:15

ŐŐ... tényleg érezhetően nagyobb a forgalom a boltokban mint a lezárás előtt?
Én nem tapasztaltam akkora változást, akkor is és most is ugyanakkora tömeggel találkozok, én is 5-6 között vásárolok be azaz munka után. És feltételezem az emberek nagy része ugyanígy tesz... de ez már a lezárás előtt is így volt.
A szokásos boltba menetelnél 2-3 ember szokott előttem lenni a kasszánál, és ez évek óta így van....

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. március 2., kedd 16:03

dzsi91 írta: Kurvára nincs értelme annak,hogy zárva vannak az éttermek a plázák pedig tömve,vagy hogy 8 után van kijárási tilalom amikor éjszaka az emberek nagyrésze amúgy is otthon van.
Ezt amúgy valami felvilágosult elmagyarázhatná tényleg, hogy mi értelme van. Egy étterem, ahol aztán meg lehetne oldani a távolságtartást zárva van, de a New Yorkerbe Zarába mehet a pogó az akciós ruhákért tömve emberekkel, összefogdosva mindent. Gondolom valamit meg kellett hagyni a nőknek, legalább vásárolni tudjanak, különben nem bírnánk elviselni azt a hisztit a hónapok óta tartó karanténban :lol:

Plusz 7-kor bezár minden, elérve, hogy sokkal több ember tömörüljön 5 és 7 óra közt a szupermarketekbe, ami amúgy is csúcsidő, de így aztán pláne. Semmi értelme az esti kijárási tilalomnak, zárna inkább be 21-kor a bolt, mint alapesetben. Pont nem a védekezést segíti.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. március 2., kedd 15:53

Anthony írta: Persze gondolom a legtöbben rá voltak kényszerülve, hogy aláírják.
Igen, nagyjabol a 95-96%-a. :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2021. március 2., kedd 15:50

Marky írta: A tegnap ota tarto orvos-krizis ezt mennyiben fogja befolyasolni?
Most olvasom, hogy 95-96%-ban aláírták az új szerződést. Lehet (ez is) kicsit túl van lihegve a médiában?
Persze gondolom a legtöbben rá voltak kényszerülve, hogy aláírják.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2021. március 2., kedd 15:40

Laposföldhívő az... :lol: nem azt mondtam,hogy nehordjátok én is hordom mert kötelező. De geci amikor valaki valami emberiség megmentőjeként tekint magára mert a homeofficebol leszalad abban a fos egyszerhasználatos szarjában a pennybe kekszet venni aztán gyilkosként tekint arra aki nem hordja az kb a blmhez hasonló színvonal.

És érteném a felháborodást ha normális maszkokat hordana az emberiség olyanokat ami valóban nem enged át semmilyen baktériumot. De ezek a tömeg maszkok tényleg csak arra jók,hogy ne köpjünk egymás szájába ami azért a világ nagy részén eddig sem volt téma.

Meg persze én is kurvakemény vagyok,nem hat rám munkaközben a maszkviselés de látom a betegesebbnek kinéző vagy idősebb esetleg elhízott embereket,hogy viselik az egész napos maszkozást munka közben.

Millió böjtje lesz ennek a vírusnak a jövőben és egyáltalán nem azért mert veszélyeztette az emberiséget hanem ahogy “kezelve” volt az emberiség által.

Ugyanaz a képmutatás megy mint a menekült témával ment a szendvicskészítés meg a refuges welkám. Persze nem azoknál akik majd együtt kell éljenek ezekkel ők voltak a laposföld hívők meg az uninteligensek. Aztán menjél el nyugodt szívvel karácsonyi vásárra a családdal egy európai nagyvárosban 2021ben... vagy csak nézzél szét az európai nagyvárosokban.


Az is zseniális,hogy bárki aki valamit mond ezellen az egész szarság ellen amit művelnek az emberiséggel már vírus tagadó meg gödény hívő meg a faszom tudja. Egy hatalmas faszság az összes korlátozás ami inkább csak hatalmi játszmának tűnik ,hogy meddig lehet elmenni a mai emberrel. Kurvára nincs értelme annak,hogy zárva vannak az éttermek a plázák pedig tömve,vagy hogy 8 után van kijárási tilalom amikor éjszaka az emberek nagyrésze amúgy is otthon van.


Vírus van de csak a körítés változott az elmúlt évek járványaihoz képest...viszont a képmutatás továbbra is állandó.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. március 2., kedd 15:24

650 ezer beoltottat ígért 8-10 nap alatt Orbán, a fele sem jött össze
Ez sokkal szomorubb, mint hogy most par hetre megint bezarjak az iskolakat es nem lehet plazazni. Ilyen oltasi teljesitmennyel meg akar honapokig ulhetunk a lakasban. Kivancsi vagyok, hogy a most kovetkezo 5-7 napban mennyire tudjak megkozeliteni a tervezett napi 65 ezret.
A tegnap ota tarto orvos-krizis ezt mennyiben fogja befolyasolni?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 2., kedd 13:38

435689 fertőzött (+2764)
6071 kórházban (+392)
581 lélegeztetőgépen (+44)
96299 aktív eset (+1388)
324202 gyógyult (+1246)
15188 elhunyt (+130)
721677 (252847) kapott oltást (+36430, +1156)
3693390 mintavétel (+12818)
35023 hatósági házi karanténban (+307)
A kórház nem néz ki jól. Ez több lesz, mint nov-dec. Tuti zárni fognak... :(

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. március 2., kedd 12:53

CS0ki írta:
Azért ezekből a számokból is látszik, hogy védhető azok álláspontja, miszerint enyhén túl van ez reagálva.
Én meg azt nem értem, hogy minek játszik a madrid 4 védővel, hiszen az előző öt meccsen 1 gólt kaptunk. Tök felesleges a védelemmel foglalkozni, hiszen úgyse kapunk gólt. Biztos nincs semmi összefüggés a védelem és a kapott gólok között, ahogy aközött sem, hogy a lezárások mellett ennyien halnak meg. Minden korlátozás és lezárás nélkül is pont ennyien halnának meg, talán még kevesebben is, hiszen nem lenne az a sok maszktól megfulladó ember. Nyilván semmi ok-okozati összefüggés nincs.
+1, hajlamosak az emberek megfeledkezni arról, hogy ezek a számok a korlátozásokkal együtt jönnek ki, anélkül jobb, ha nem tudjuk meg mi lenne a helyzet...

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. március 2., kedd 12:52

Igen, nehezebb betartatni illetve nem is akarjak betartatni. Az, hogy jovedeki adot emelnek/adokat vetnek ki azzal lenne egyenerteku, hogy peldaul beengednek egy koncertre de magasabb aron kell jegyet venned. Ezeket a termekeket be is tilthatnak ugyanugy, ahogy most azon elmelkedunk, hogy egy bizonyos csoportot ne engedjunk be rendezvenyekre.
A dohányzás szerintem be is lesz tiltva előbb utóbb...Csak sajnos még nagyon benne van a kultúrában, de talán kezd kimenni már.
De ezek a cuccok, jellemzően nagy mennyiségben károsak, a covidnál ezt hogy oldod meg? Egy szelet csoki nem káros, napi egy már az. Hogy szabályozod?

Jogos, van kresz es vannak torvenyek. A mondandommal arra gondoltam, hogy hiaba a kresz siman elcsaphatnak a zebran mert epp nem lattak (lenyegtelen, hogy onhibajukbol mert nem tartottak be a kreszt vagy onhibajukon kivul) Ergo minden egyes autovezeto potencialis veszely rad nezve mivel nem tudod "kivel allsz szemben", lehetsz gyalogos, ulhetsz kerekparon vagy vezetheted a masik autot.
És hány embert csapnak el naponta? Szerencsére nem olyan sokat....Ha naponta 10esével kerülnének intenzívre az emberek, akkor ne aggódj, abba is belenyúlnának, teljesen jogosan. De a közlekedés szabadsága nagyobb érték, mint a balesetekben elhúnytak száma. Ahogy ez a covidnál is mérlegelve van, azért nincsenek még keményebb lezárások.
Megprobalom atfogalmazni. Itt arra gondolok, hogy ha a covid jelentos veszellyel bir a populacio egeszere nezve( lelegezteto gepre juttat) akkor kis szamu embernel kell, hogy tunetmentes legyen a lefolyas. Azaz nincs ertelme minden magat egeszsegesnek erzo embert fertozo covidoskent kezelni es szankcionalni.
Vagy ha bizonyitottan sok tunetmentes eset van akkor az arra a kovetkeztetesre ad okot,( legalabb is szamomra es persze ezzel lehetek egyedul) hogy megsem annyira veszelyes egy virus mivel a populacio jelentos resze eszre sem veszi, hogy atesik rajta.
Vissza a tetejére
Szerintem nagyjából lehet tudni, hogy milyen veszéllyel bír a covid.Az, hogy ki szerint ez mekkora veszély...Biztos van olyan is, aki szerint, ha kihalna az emberiség fele, az is belefér. Általánosságban a jelenlegi veszélyességi szintet az országok, vezetők elég komolynak értékelik, ezért is van úgy kezelve.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. március 2., kedd 12:23

Azért ezekből a számokból is látszik, hogy védhető azok álláspontja, miszerint enyhén túl van ez reagálva.
Én meg azt nem értem, hogy minek játszik a madrid 4 védővel, hiszen az előző öt meccsen 1 gólt kaptunk. Tök felesleges a védelemmel foglalkozni, hiszen úgyse kapunk gólt. Biztos nincs semmi összefüggés a védelem és a kapott gólok között, ahogy aközött sem, hogy a lezárások mellett ennyien halnak meg. Minden korlátozás és lezárás nélkül is pont ennyien halnának meg, talán még kevesebben is, hiszen nem lenne az a sok maszktól megfulladó ember. Nyilván semmi ok-okozati összefüggés nincs.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 2., kedd 11:14

Érdekesség, hogy a 90es években bőven 140.000 fő feletti számok is voltak.
Nem érdekesség, akkoriban nagyobb volt az összlakosságszám, ~500.000-rel.
Szemmel látható a különbség amit a Covid okozott 1 év alatt. Emellett jelezném, hogy idén márciusra lett 15.000 amit a covid számláára írnak, tavaly december végén nem tudom hol jártunk, de közelebb a 10.000-hez, így ha van is átfedés, mert biztosan van, közel sem akkora.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég