OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 10:00

Kezdő tanárnak is 210 a bruttója:D és nem mind hülye.
Nekem azért 210 a nettón mert ped1be vagyok, meg osztályfőnöki pótlékom van.
Amúgy anèlkül 180 lenne a nettóm.
Nevetséges, sajna ez változni se fog.
Anyum 40 év munkaviszonnyal tanárként 300nettós fizetést kap, szintén az ofő pótlék miatt.

És akárhányszor bértárgyalás van, a kormány válasza az életpályamodell :lol:
Zseniális, óriási életpálya, hogy 30-35 év után szerencsével elérheti a fizud a 300 nettót.

2 évet adok ennek, ha nem változik pozitív irányba elhagyom a pályát, mivel erre kényszerít a rendszer. 210ezer forintból nem lehet életet kezdeni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 3., szerda 9:40

Yazid írta:
Remy írta:

Csak ez nem így megy. Még mindig az egyik legbiztosabb pénzforras a rendőrség. Nagyon sokan nem azért mennek rendőrnek, mert azok akarnak lenni. Egyszerűen ez a legbiztosabb pénz fiatalon. Persze lehet mondani, hogy tanultál volna... Na mert az is úgy megy, hogy ha kitamulsz bármit, ami nem rendőrség, akkor hawaii élet.

Nagyon sokan épp ezért pár évig húzzák csak, aztan valtanak, mikor van egy kis alap.
ezek a mezei rendőrök keresnek 140-60ezer forintot, már bocsánat de aki nagyon hülye az megy rendőrnek csak. és itt nem a fehérsapkásokról beszélek akik végigjárják az iskolát, de jól is keresnek
Egyszerre hulyezted le a rendoroket, apolokat, tanarokat, tuzoltokat... Gratula. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2021. március 3., szerda 9:39

füst írta:
Hogy ez sok vagy keves azt mindenki maskepp iteli majd meg azonban szerintem nem lehet kiugronak titulalni.
Több mint 20 évet mentél vissza, de nem kiugró?
Ha ujra elolvasod akkor latod, hogy ott mar a 2014/2015 es 2016/2017 es evekhez viszonyitva nezem. Ami nem 20 eve volt.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3402
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2021. március 3., szerda 9:27

Remy írta:
Marky írta: Akinek van egy cseppnyi gerince az szerintem ma mar nem lep be a testuletbe.
Csak ez nem így megy. Még mindig az egyik legbiztosabb pénzforras a rendőrség. Nagyon sokan nem azért mennek rendőrnek, mert azok akarnak lenni. Egyszerűen ez a legbiztosabb pénz fiatalon. Persze lehet mondani, hogy tanultál volna... Na mert az is úgy megy, hogy ha kitamulsz bármit, ami nem rendőrség, akkor hawaii élet.

Nagyon sokan épp ezért pár évig húzzák csak, aztan valtanak, mikor van egy kis alap.
ezek a mezei rendőrök keresnek 140-60ezer forintot, már bocsánat de aki nagyon hülye az megy rendőrnek csak. és itt nem a fehérsapkásokról beszélek akik végigjárják az iskolát, de jól is keresnek

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 3., szerda 9:16

Marky írta: Akinek van egy cseppnyi gerince az szerintem ma mar nem lep be a testuletbe.
Csak ez nem így megy. Még mindig az egyik legbiztosabb pénzforras a rendőrség. Nagyon sokan nem azért mennek rendőrnek, mert azok akarnak lenni. Egyszerűen ez a legbiztosabb pénz fiatalon. Persze lehet mondani, hogy tanultál volna... Na mert az is úgy megy, hogy ha kitamulsz bármit, ami nem rendőrség, akkor hawaii élet.

Nagyon sokan épp ezért pár évig húzzák csak, aztan valtanak, mikor van egy kis alap.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 3., szerda 9:16

Hogy ez sok vagy keves azt mindenki maskepp iteli majd meg azonban szerintem nem lehet kiugronak titulalni.
Több mint 20 évet mentél vissza, de nem kiugró?

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. március 3., szerda 9:07

Volt mar dolgom nagyon rendes rendorrel is a szulovarosomban, nyilvan a ciganyteleprol nem tudta egyben visszaszerezni az ellopott telefont, de mindent megtett, szinte napi kontaktban voltunk.
Budapesten vegyesek a tapasztalataim. Volt ra pelda, hogy egy jobbkezes utcanal nem vartam fel percet, amig a rendorautoval egyesben atgurulnak elottem, villogo, felreallas es azonnal korbeallt 4 rendor. Mit kepzelek en, nem tisztelem sem a KRESZt, sem a rendorseget blablabla. Persze beismertem a hibamat es a csekket is kifizettem, de nem tartom azota sem korrektnek az ilyen megfelemlitest. Akikkel szemben viselkedhetnenek igy, azokat pedig meg se probaljak igazoltatni.
füst írta: Na jó, de kit sajnálunk a legjobban? Orvosokat, tanárokat vagy rendőröket?
En leginkabb a tanarokat, mert nevetseges penzert kell nevelniuk es oktatni a jovo generacioit, a kozvetett felelosseguk hatalmas. Aztan az orvosokat, akik az orvosbarok arnyekaban megszakadnak a munkatol, kenopenzeket nem fogadnak el, ezert a beveteluk is lepkefing.
A rendoroket nem tudom sajnalni, mert az egesz vezerkar egy rohadt maffia. Szoros osszefonodasok voltak es vannak a szervezett bunozessel, elsikalnak mindent, ami nem kap eleg nyilvanossagot. Akinek van egy cseppnyi gerince az szerintem ma mar nem lep be a testuletbe.

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2021. március 3., szerda 8:59

füst írta:
Érdekesség, hogy a 90es években bőven 140.000 fő feletti számok is voltak.
Nem érdekesség, akkoriban nagyobb volt az összlakosságszám, ~500.000-rel.
Szemmel látható a különbség amit a Covid okozott 1 év alatt. Emellett jelezném, hogy idén márciusra lett 15.000 amit a covid számláára írnak, tavaly december végén nem tudom hol jártunk, de közelebb a 10.000-hez, így ha van is átfedés, mert biztosan van, közel sem akkora.
Szazalekosan azonban kb ugyanott voltak azok az evek(1990-96, 99) is mint a 2020-as.
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xsta ... l?down=630

14/1000 fo koruli halalozas. 92 es 93 at is lepi mig 94 egyszinten van a 2020-as evi 14,2/1000 fovel. Ha szigoruan 2019-hez(13,3/1000) hasonlitjuk akkor ez egy 0,9-es elteres 1000 lakosra vetitve. Szoval a 2020-as kerekitve 1 fo-vel tobb mint 2019-ben.

Ha csak a szamokbol akarunk kiindulni akkor az elozo 10 evet figyelembe veve a legnagyobb kulonbsegek az egymast koveto evek halalozasat tekintve a 2014/2015 es 2016/2017 voltak. Mindket esetben 0.6/1000 fovel ugrott meg a halalozasok szama. Ez egy 0.3-es kulonbseget eredmenyez 1000 fonel a 2019/2020-as evekhez merten. Hogy ez sok vagy keves azt mindenki maskepp iteli majd meg azonban szerintem nem lehet kiugronak titulalni.

Ezzel nem azt mondom, hogy ne legyunk elovigyazatosak vagy tartsunk be alapveto ajanlasokat/szabalyokat de en is ugy erzem, hogy nehanyan tulzoan reagalnak a covidra.

Tudom, ezek a szamok szigoru karantenos idokben jottek ki de azt senki sem tudja, hogy a lezarasok, karanten stb mennyiben befolyasolta a halalozasokat akar jo akar rossz iranyba.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 3., szerda 8:58

Na jó, de kit sajnálunk a legjobban? Orvosokat, tanárokat vagy rendőröket? :D
Én a rendőrökre szavazok, a pénz az lófütty, a közeg pusztító, és az emberek utálnak. Ha puha vagy a felettesed anyáz, ha kemény, akkor a civilek.
Az állomány felhígult, minden tekintélyét elvesztette, és már 0. szolgálati napon az egész intézmény előítéletével meg van bélyegezve minden fiatal rendőr titán.
Nem csodálom ha ilyen körülmények között kevesen tudnak egyenesnek maradni, és a java eldől mint a rohadt nád.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. március 3., szerda 8:48

Nekem a rendőrökkel, a rendőrséggel az a bajom, hogy nincs ismerősöm, aki ha meglát egy rendőrt az utcán, az az érzés fut benne végig, hogy "de jó, hogy itt van egy rendőr, nagyobb biztoságban érzem magam ezáltal."
Nyílván sok sok év "munkája" van ebben, és a szerencsétlen rendőr még lehet, hogy a jobbak közé tartozik, de szerintem nem véletlen, hogy ez kialakult.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 3., szerda 8:20

csababarca írta:
Remy írta: Kifizették, legalább abban nem volt sose gond.
jó nekik:D
nálunk csak gyűlik de semmi nem történik vele:D
Ezért (is) túlóráznak. :) Ingyen pénz a semmire.

Telefonlopáshoz hasonló. Telefont talál kollégám, bevitte, hogy leadja. Kb elzavarták, mert nem akartak papírmunkát vele. Kvázi mondták, hogy tartsa meg :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 8:15

Remy írta: Kifizették, legalább abban nem volt sose gond.
jó nekik:D
nálunk csak gyűlik de semmi nem történik vele:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 3., szerda 8:05

Kifizették, legalább abban nem volt sose gond.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 8:02

rendőröknek, orvosoknak, ápolóknak a túlóra ki van egyébként fizetve? vagy ki volt?

rendőrökkel tapasztalataim vegyesek, nekem is volt teló lopás ügyem, ott volt a biztonsági kamera felvétel, beazonosították az elkövetőt, de nem tettek semmit, mert hogy "azóta nem használja a telefont, így nem tudjuk tetten érni"....ráadásul egy zsír új iphone volt, tehát nem is egy olcsó vacak...persze a gyereket kihallgatták, aki egyszer azt mondta, hogy nem ő volt, utána hogy ő volt, de aztán elhagyta, majd jött az ő volt, és még nála van otthon szöveg, a végső verzió meg, hogy már rég eladta.
rendőrök a füle botjukat nem mozdították.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 3., szerda 7:56

Remy írta: Mármint úgy értem, hogy aki nem volt benne a rendszerben, az nem értheti teljesen.

Amúgy nem akarom védeni a rendőrséget, megvan a véleményem róla tapasztalat alapján. Csak nagyon sok esetben a kis ember, aki ti láttok az utcán, a rendszer áldozata/végterméke. Megkötött kézzel, vagy felsőbb nyomással.

De amúgy is.... Amikor pszichológiai vizsgálaton bukott embert hívnak vissza, amikor a "nagyok" unalmukban szopatjak az állományt, akkor mégis mit var sajnos a kívülálló. Milyen legyen a magyar rendőrség. :kivagyhe:
Ezért írtam, ahol egy Pintér volt a fej, nem kell csodákat várni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 3., szerda 7:53

Mármint úgy értem, hogy aki nem volt benne a rendszerben, az nem értheti teljesen.

Amúgy nem akarom védeni a rendőrséget, megvan a véleményem róla tapasztalat alapján. Csak nagyon sok esetben a kis ember, aki ti láttok az utcán, a rendszer áldozata/végterméke. Megkötött kézzel, vagy felsőbb nyomással.

De amúgy is.... Amikor pszichológiai vizsgálaton bukott embert hívnak vissza, amikor a "nagyok" unalmukban szopatjak az állományt, akkor mégis mit var sajnos a kívülálló. Milyen legyen a magyar rendőrség. :kivagyhe:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 3., szerda 7:46

Remy írta: Sok az ok okozat a rendszerben, egy olyan rendszerben, ami velejéig romlott.

Aki nincs benne, az el sem tudja képzelni, hogy milyen. Es itt nem elég az, hogy hallottam ezt azt.

Aki normális, az vagy leszerel, vagy leszerelt már, vagy betörte a rendszer, vagy elenyésző számban található meg. Nem könnyű, maradjunk annyiban.

Túloratol jol eljutottunk ide.
Ezt írom. Nem hallottam, tapasztaltam. Egy dolguk lenne, azt sem csinálják. És csak megerősíted, amit írtam.

Ezért nem érdekel, hogy mennyit túlóráznak, szemben egy orvossal vagy tűzoltóval.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 3., szerda 7:39

Sok az ok okozat a rendszerben, egy olyan rendszerben, ami velejéig romlott.

Aki nincs benne, az el sem tudja képzelni, hogy milyen. Es itt nem elég az, hogy hallottam ezt azt.

Aki normális, az vagy leszerel, vagy leszerelt már, vagy betörte a rendszer, vagy elenyésző számban található meg. Nem könnyű, maradjunk annyiban.

Túloratol jol eljutottunk ide.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 3., szerda 7:28

kierkegaard írta: Nekem egyetlen egy tapasztalatom volt rendőrökkel. kb 6 évvel ezelőtt mikor raktári diákmunkából mentem hazafele és a keletinél voltam akkor két rendőr leállított és elkezdett motozni meg átnézni a cuccaimat mert azt gyanították, hogy drog van nálam. Ennek az volt az oka, hogy rájuk néztem, majd mentem tök normálisan tovább és ez gyanút fogott nekik.

Mondjuk ezzel nincs semmi baj, megértem. Amit nem, hogy miért nem a keletiben lévő arabokat basztatják akik árulták/árulják a cuccot és a bent lévő váltóhoz se engedik oda az embereket mert náluk is lehet váltani "hasonló" árfolyamon. Ez örök rejtély maradt nekem, főleg azért is mert a keletiben is van irodája a rendőrségnek.
Mert zsebbénzt kapnak védelemért cserébe.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 3., szerda 7:28

R. Carlos írta:
Realista24 írta: Nyilván rendőr vagy vagy van a családban, ha ennyire szívedre veszed.

En leírtam mi a bajom velük, te nem írsz semmit. Komoly vita :smile:
Nyilván nem akartam belemenni egy olyan vitába, ahol 3-4 ember beszél ellenem és a vélemények között acab, tuskózás, féregezés, faszkalapozás és hülyézés van. Emellett még a rendőr szó hallatán a mutyizás és szopatás szó jut eszébe valakinek.

Természetesen egy 30-40.000 fős testületről beszélünk és van mindenféle ember itt, nálunk a rendőrségen is, ebben van igazság. De ez az általánosítás szerintem végképp nem helyén való. Én magamat abszolút nem érzem ilyennek pl. és az emberek visszajelzéséből sem ez jön le nekem, hogy ilyen lennék.

A másik meg az, hogy gondolom van olyan ember, akinek van negatív tapasztalata a rendőrökkel és sérelmez valamit, de a legtöbb ember csak divatból áll be a sorba és mondja a magáét. Itt se olvastam konkrét tapasztalatról, csak arról, hogy nekem van pár ismerősöm, aki bunkó... majd egyből jött az acabozás stb.

Részemről nem is akartam vitába bocsátkozni ilyen körülmények között. Meg szerintem felesleges is, mert többségben vagytok és meggyőzni úgy sem lehet senkit sem. :) Többet ehhez nem is kívánok hozzáfűzni, ebbe is úgy érzem, hogy kár volt belemenni.

Mindenhol van kivétel, ez egyértelmű. Hogy te az vagy-e? Én nem tudhatom. Ahogy írtam, ahány ügyem volt, ahány rendőrt ismerek, ahány rendőrrel keresztezték egymást útjaink, bármilyen formában, nem tudok pozitívumról beszélni.

És ezzel nem csak én vagyok így, hanem széles ismerősi körben senki.

A saját ügye a legfontosabb mindnek, aztán jön a család és ismerősök. Nem egyszer vesztem velük össze, mert rá se szartak az én ügyemre, pedig komoly volt. Legalábbis én azt hittem, hogy komoly. De nem foglalkoztak vele, majd eljutottam egy egész magas beosztású emberig, akivel elég komoly vitám alakult ki, aminek a végén megkérdeztem, hogy ez az ügy őt érintené, akkor is ezeket mondaná-e? Aztán nyilván nem válaszolt :lol:

Nyomozás? Fehérváron nagyon mentek a kocsilopások (ahogy gondolom máshol is). Tesómék verdáját lenyúlták. Mit mondtak már a legelején? Egy hónap múlva küldjük a lezárót, úgysem lesz meg, kedvelt típus, valószínű már darabokban van.

Zaklatási ügy? Válasz, nem tudunk mit csinálni.

Aztán ott vannak a kis csicskák, akik az úton szopatják az embereket, mert kiadták nekik, hogy pénzt kell beszedni az államnak. Ezzel nagy gond nem is lenne. De kit szopatnak? Az átlagembert, meg a szakadt román, olasz, német rendszámú vándorló munkásokat.

A nagymenőt is megállítják, hogy felvegyék a havi apanázst, meg hogy nyalják a seggüket.

Vannak autópálya szakaszok, ahol egy-egy műszakot adnak vesznek egymás között a rendőrök, mert olyan szintű mellékes jön össze a kamionosoktól.

Fehérvár, maffiaper, Abu ügy. Hagyjuk is.

De hát mit várunk egy olyan országban, ahol Pintér Sándor volt a fej?

Nem írok többet, mert azok már nem publikusak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 94 regisztrált és 0 vendég