OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 13:02

flori írta: De mire vársz? Nem fog semmi változni, a saját életedből pörgeted le a homokszemeket. Tanárnak lenni hitvallás, de nem ér annyit, hogy a saját életedet ne tudd élvezni. (Tudom, ha mindenki ezt vallaná, akkor nem lennének tanárok.) Most kell még változtatnod, mert mindenhez idő kell. Multinál is, amire elérsz egy elfogadható 400-500 ezer forintos fizetést, az hat év. Marketing/social pályáról ne is beszéljünk, csoporttársam 40 ezret keresett gyakornokként. :lol: Merre mennél?

Mondtam is barátnőmnek, hogy 2 évet adok ennek, akkor végzi el a 8.at
Bocs, de pont idáig olvastam. :lol: :lol:
Bocsánat, mármint az osztályom végzi el a 8.at addigra:D
Barátnőm programozó, viszonylag jól keres, bár még junior, de olyan nettója van amilyen bruttóm 10 év múlva lesz:D
Nem tudom amúgy mire várok, tényleg szeretek tanítani, tudást átadni, osztályomban problémákat megoldani, stb.

Nem tudom merre mennék, igazából lehet maradnék az oktatásban, elmennék egy centrumba dolgozni, van 2 helyen is ismerettség, projekteket koordinálni, stb...mondjuk nem fűlik hozzá a fogam, hogy irodában töltsem a napjaimat, de a fizetés nagy úr.
(szakképzési centrumokban komoly pénzek vannak, azokban el is tudnék helyezkedni úgy néz ki)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 3., szerda 12:51

Nagy vicc ez az egesz. 8-10 evig kell gyujtogetned arra, hogy egyaltalan felvehessel hitelt, amit aztan meg 20-30 evig fizetsz. :lol:

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2021. március 3., szerda 12:50

De mire vársz? Nem fog semmi változni, a saját életedből pörgeted le a homokszemeket. Tanárnak lenni hitvallás, de nem ér annyit, hogy a saját életedet ne tudd élvezni. (Tudom, ha mindenki ezt vallaná, akkor nem lennének tanárok.) Most kell még változtatnod, mert mindenhez idő kell. Multinál is, amire elérsz egy elfogadható 400-500 ezer forintos fizetést, az hat év. Marketing/social pályáról ne is beszéljünk, csoporttársam 40 ezret keresett gyakornokként. :lol: Merre mennél?

Mondtam is barátnőmnek, hogy 2 évet adok ennek, akkor végzi el a 8.at
Bocs, de pont idáig olvastam. :lol: :lol:
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 12:43

flori írta:
Nekem is volt szülői támogatásom, így a szerencsésebbek közé tartozom. Nem "gazdagok" a szüleim, de egy olyan pályára állítottak, ahol nem kell szenvednem minden nap. Sajnálatos, hogy enélkül nem lehet mit kezdeni az életben. Kitartást neked, remélem minden összejön! Tájékoztass majd minket!
Hát igen, csak a haveri körömben már 2-3 éve 3-4-500ezres fizetéseket raktak el, maguk sem tudták mire. :D

Szeretnék tanárként dolgozni továbbra is, de ez nem állapot. Egyre inkább érzem, főleg mióta telekvásárlásban gondolkozunk, meg nézegetjük az építési lehetőségeket...hát igen, 10 évig kellene dolgoznom és elraknom minden forintot, és akkor meglenne a fele a költségeknek.
röhej.

Mondtam is barátnőmnek, hogy 2 évet adok ennek, akkor végzi el a 8.at az osztályom, 9.től átveheti őket más (persze most is, de ezt a két évet még kibírom), és akkor keresek valami melót. Akármit, mert kb mindenhol több lenne a fizu.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2021. március 3., szerda 12:37

Sehogy:D
ezért lakom még itthon, mondjuk épp most veszünk telket, meg kezdünk építkezni. tudom szégyen, nem szégyen, hogy még itthon lakok, de ahol élek is egy albi 100nál kezdődik, vagy több.
akkor inkább fizetem majd hitelre, plusz szülői segítség.
Elképesztő amúgy mennyire szét van szakadva az ország. Én az egyetemi haverok/bulik és a meló miatt elég sokat mozgok gazdagabb körökben, ott olyan mintha buborékban élnének, még számomra is megdöbbentő, hogy mennyire nem érzékelnek az átlagos világból semmit a jóba született emberek. A húszas évek közepén szinte már mindenkinek megvolt a kötelező "divatgyerek", új ház, autók, maldív. Most arról nem beszélek, hogy félhavi fizetéseket esznek el a Tokioban, mert az alap. :lol: És akkor van a szomorú valóság, hogy egy átlagembernek vért kell izzadni bármiért.

Nekem is volt szülői támogatásom, így a szerencsésebbek közé tartozom. Nem "gazdagok" a szüleim, de egy olyan pályára állítottak, ahol nem kell szenvednem minden nap. Sajnálatos, hogy enélkül nem lehet mit kezdeni az életben. Kitartást neked, remélem minden összejön! Tájékoztass majd minket!
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 12:31

Csabi írta: hát...nem irigyellek. :mrgreen: de azzal nyugtatom magamat, hogy MO-n biztos nagy az olcsóság. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jaja, itt minden olcsó...:D
2013 óta annyit drágult minden, hogy ha lekövette volna a fizum, akkor most legalább 100ezer forinttal lennék beljebb havonta, alsóhangon.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. március 3., szerda 12:27

hát...nem irigyellek. :mrgreen: de azzal nyugtatom magamat, hogy MO-n biztos nagy az olcsóság. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 12:25

Na igen, 700 euró azért már jobb pénz, ha csak 300-al szorozzuk be, akkor is lényegében a magyar kezdő bruttót kapja ott meg valaki kezdőként.

Én sem panaszkodnék, ha megkapnám kézbe a mostani bruttómat, az már nem annyira rossz.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. március 3., szerda 12:23

ott, szlovákiában. az elmúlt években, tény, hogy fektettek a tanári fizetésekbe (bár csak ebbe, mert az oktatásügy minden más szegmenségt kerüli a pénz).

a nettó kezdő valahol 700 körül van most, ja. mondjuk nekem a több száz óra végigseggelt képzés, kurzusok elvégzése után, 9 éves gyakorlattal (meg a gyerek miatt :mrgreen: ) ettől már lényegesen több. idén nincs mondjuk of pótlékom.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 12:19

Csabi írta: hű, hát ahogy látom, azért nálunk jobb a helyzet tanári fizetés vonalon. nekem 9 évvel ezelőtt, mikor kezdtem, akkor volt az első fizetésem nettó cca. 170k. :mrgreen: azóta szerencsére már jobb a helyzet.
Hol tanítasz?
Szlovákoknál pl emeltek, valami 700euro nettó a kezdő tanári fizu, de nem biztos, hogy jó az infóm, de szerintem ott is több mint nálunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2021. március 3., szerda 12:23-kor.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. március 3., szerda 12:11

hű, hát ahogy látom, azért nálunk jobb a helyzet tanári fizetés vonalon. nekem 9 évvel ezelőtt, mikor kezdtem, akkor volt az első fizetésem nettó cca. 170k. :mrgreen: azóta szerencsére már jobb a helyzet.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 3., szerda 11:45

ziro4vr írta: Ha hármas, akkor meg nem levelet ír hanem megvárja a tanárt iskola után..vicc. :lol:

Közben meg már a 10 éves tiktokozik meg twitchezik, köpköd, anyázik..mindenzt női nadrágban, bő pulcsiban és hófehér cipőben. :lol:
15-20 éve egy intőért még jol el is vertek volna otthon. :lol: most meg a tanárt akarják elverni. :kivagyhe:

Nagyon nem vagyok öreg, 28 evesen mar ugy kell errol beszelni mintha 40-50 ev telt volna el.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 11:33

jah, hát kap a gyerek egy szaktanárit, mert zabál órán, meg köpködi a szotyi magot, aztán jön a szülői fenyegető levél, jogszabályokkal, paragrafusokkal, stb:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 3., szerda 11:22

Ha hármas, akkor meg nem levelet ír hanem megvárja a tanárt iskola után..vicc. :lol:

Közben meg már a 10 éves tiktokozik meg twitchezik, köpköd, anyázik..mindenzt női nadrágban, bő pulcsiban és hófehér cipőben. :lol:
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 3., szerda 11:10

nmate írta: sosem rossz a gyerek és persze mindenféle joga van mindenhez.
Ez a kedvencem, jóságos ég mi megy a gyerekék osztályában. Mocskosul el van korcsosulva a világ. Gyerek kap egy négyest, már megy az üzenet a tanárnak, mert miért nem ötös, és akkor a rosszabb jegyekről nem is beszéltem. :lol:

És ez is csak a jéghegy csúcsa.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 3., szerda 11:06

füst írta: Tanárként, tanítóként nem opció magánórát adni? Jó mondjuk egy föcitanár nemsokra megy vele, de bakker ha fontosabb tárgyat tanít valaki, pl. fizika, matek, angol, nyelvtan, azokból azért szerintem lehet pénzt gereblyézni.
Aki meg etika-föci-tesi szakos, azért na, számíthat arra hogy nem ő lesz a kakaóscsiga közepe, ott már a választásnál elszúrta, ehhez nem kell jósnak lenni.
de lehet, csinálom is.
de azért ne ez legyen már a kiút ebből, hogy magánórákat adjon valaki
teszem azt aki nevel 2-3 gyereket otthon, és tanár, az még 4 után üljön neki 8ig magánórázni, hogy legyen bevétele. (teszem hozzá, a nyelvszakosok ezt csinálják, ki is vannak égve mint a picsa)
tisztességes bérek kellenének. itt kezdődik.
egyébként van olyan kollégám, aki otthagyta a sulit, csak magánozik.
ez is opció nyilván.
de humán tárgyakra nincs nagy kereslet, érettségi felkészítésre jelentkeznek max így feb-márc magasságában.

És amit nmate írt, az is nagy igazság. Munkaidőnk 30%-át teszi ki konkrétan a tanítás, a többi a sok adminisztráció, dokumentáció, felügyelet, dolgozatjavítás, összeállítás, órákra felkészülés (mert pl én készülök, nem csak bemegyek, és lesz ami lesz). Ezekkel nincs baj egyébként, csak sokszor az a vád kommentszekciókban pl, hogy a tanár ne ugasson, napi 4-5 órát dolgoznak. Ez nagyon nem így van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2021. március 3., szerda 11:10-kor.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. március 3., szerda 10:58

ziro4vr írta: én inkább a banknak fizetek mint egy másik embernek, de azt is totál megértem, aki nem szeretné hitelbe verni magát, pláne mondjuk jelen helyzetben.
A 20-30%-os onero miatt ez sokszor nem opcio, marad a berles. A home office miatt amugy sem tudnek olyat venni egyedul, amiben dolgozni es elni is lehet, mert ilyet olcsobb berelni.

Az en baratnom biologus kutato szeretne lenni, de nincs olyan mesterszak, ami mellett lehetne dolgozni akar mellekallasban. Jelen allas szerint leghamarabb a doktori alatt lehet stabil fizetese, akkor is a csodas netto 140k. Persze most is jar laborozni, de fizetes nincs, oruljon a tapasztalatnak, mikozben a kutatok teljes mertekben a palyazatoktol fuggenek.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. március 3., szerda 10:57

füst írta: Tanárként, tanítóként nem opció magánórát adni? Jó mondjuk egy föcitanár nemsokra megy vele, de bakker ha fontosabb tárgyat tanít valaki, pl. fizika, matek, angol, nyelvtan, azokból azért szerintem lehet pénzt gereblyézni.
Aki meg etika-föci-tesi szakos, azért na, számíthat arra hogy nem ő lesz a kakaóscsiga közepe, ott már a választásnál elszúrta, ehhez nem kell jósnak lenni.
Egyetertek, szerintem is a maganorakban van a penz. Orankent 3-4-5 ezret siman el lehet kerni. Amugy erdekes, baratnomnel ez alsoban, hogy milyen tantargyakat fog tanitani total random volt. Es vegul megkapta a matekot es a technikat. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. március 3., szerda 10:56

Sajnos a tanítók / tanárok között is vannak olyanok, akik nem fogják fel mekkora a felelősségük - ezt tegyük hozzá.

Természetesen itt is tisztelet a kivételnek, édesanyámon keresztül látom, hogy nem mindenki ilyen. A napi tanítási adagon kívül legalább ugyanannyit foglalkozik otthon is a tananyaggal és kb. minden ellenőriznek, mindent dokumentálnia kell.

Ami gáz, hogy itt is nagyon hamar ki lehet égni, amennyi idióta kretén szülő van. Bármi áron megvédi a kis egy szem porontyát, mindig neki áll feljebb, sosem rossz a gyerek és persze mindenféle joga van mindenhez.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 3., szerda 10:54

Ez is tök jogos. Attól is függ persze ki milyen területen dolgozik, az enyém sem túl stabil amúgy sőt (marketing), de azt is meguntam hogy a tulajokkal ment a virtuális pöcskardozás a pénzről, szerelésekről, felújításról, mit-hogyan-mikorról..de nyilván nem eszetlenül vágtam illetve vágtunk bele asszonnyal.
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 135 regisztrált és 0 vendég