Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 4., csütörtök 19:39

mexes írta: Megérdemelt volt a továbbjutás...Sevilla ide vagy oda. Annyit rúgtak amennyit kellett és annyit kaptak amennyit szabad volt. Eléggé álszent dolog pont nekünk a "jó, de hogy nyertek" kártyát előhúzni, mikor Casemiro a MOM 5 meccse.

Emellett a mostani Barca szerkezet nagyon stabil, nem a Bayernek Cityk ellen, de a Sevilla pl látványosan semmit sem tudott kezdeni Koeman váltásával 3-5-2re, ahol életveszély Lenglet és egy Mingueza a két szélső a hátsó sorból. Elől meg 6 csatárral is Messi függők, meg 1el is. Jól ismerte fel...
Miért baj az, hogy Casemiro a legjobb meccsek óta, amikor korunk egyik legjobb középpályása.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1408
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2021. március 4., csütörtök 19:38

zoli0415 írta: Tényleg senkit nem érdekel a kupa csak, ha mi nyerjük, főleg mikor Bale körbeautózza a bohóc védőjét akkor arra tudjuk verni hónapokig. Nevetséges ezzel a "nevetséges kupa" szöveggel takarózni szerintem.
Engem se nagyon érdekel a kupa. Ha képbe lenne egy triplázás, akkor persze érdekelne. Szar dolog kiesni harmadosztályú csapatok ellen, de nálam a BL-nek és a bajnokságnak van presztízse.

Annyi zavar összesen, hogy ennyivel többet nyerhetnek mint mi. Más nem. Amúgy látom a végét a Messi korszaknak, ha nem találnak megoldást helyette, nagy visszaesés várható náluk és a kupára sem lesz sok esélyük. Így is alig tartják már a lépést az élfutballal, sőt leszakadóban vannak a topcsapatoktól, szóval nélküle nagy nehézségekbe fognak ütközni.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2021. március 4., csütörtök 17:46

zoli0415 írta: Tényleg senkit nem érdekel a kupa csak, ha mi nyerjük, főleg mikor Bale körbeautózza a bohóc védőjét akkor arra tudjuk verni hónapokig. Nevetséges ezzel a "nevetséges kupa" szöveggel takarózni szerintem.
Pedig leírtad a lényeget. Ha spanyol kupát nyerünk orülünk neki ha meg nem leszarjuk. Ugyanez a helyzet a szuperkupákkal klub vb-vel setb. Legalábbis engem csak a bajnokság vagy a bl nem megnyerése hat meg negatívan.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. március 4., csütörtök 13:58

Elvileg Pique térdsérülést szenvedett tegnap, kihagyja a PSG elleni meccset.

Tehát hétvégén duplázni fog :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
mexes
Hozzászólások: 786
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mexes » 2021. március 4., csütörtök 13:21

Megérdemelt volt a továbbjutás...Sevilla ide vagy oda. Annyit rúgtak amennyit kellett és annyit kaptak amennyit szabad volt. Eléggé álszent dolog pont nekünk a "jó, de hogy nyertek" kártyát előhúzni, mikor Casemiro a MOM 5 meccse.

Emellett a mostani Barca szerkezet nagyon stabil, nem a Bayernek Cityk ellen, de a Sevilla pl látványosan semmit sem tudott kezdeni Koeman váltásával 3-5-2re, ahol életveszély Lenglet és egy Mingueza a két szélső a hátsó sorból. Elől meg 6 csatárral is Messi függők, meg 1el is. Jól ismerte fel...

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Berti » 2021. március 4., csütörtök 11:58

h3x0r írta:
Berti írta: Emlékeztek mikor Marcelinot azért tették ki, mert nem engedte el a kupát? Az is sokat mondó.
Sokat mondo, hogy Lim egy igazi kreten, egyaltalan nem lepodnek meg, ha par even belul tonkre vagna a Valenciat, mar most is remek uton halad, es kizugnanak a masodosztalyba. :-( A lanya insta posztja mindent elmond roluk: “Here again. Some Valencia CF fans are scolding and cursing at my family and I. Don’t they get it? The club is ours and we can do anything we want with it and no one can say anything.”
A Valenciás dologgal nem azt akartam mondani, hogy Lim nem egy kretén. (amúgy először Jim-et olvastam, majdnem igazat is adtam. :D )
Ők nem tényezők sem a BL-ben, sem a bajnokságban, nekik szobrot vagy legalább egy új szerződést kellett volna adjanak Marcelinonak, nem pedig kicseszni.

Engem személy szerint nem érdekel a kupa, nem is érzem azt, hogy a mi játszóházunk lenne. Minden évben az van, hogy melyik kiscsapat tudja elkapni a Barcat és egy picit sem nyugtalanít.
Persze nem titok, hogy egy tripla a szívem vágya, ami miatt egy full keretes szezonban rá kell feküdni a kupára is, de amíg vagy egy BL vagy egy bajnokság beesik, addig nagy ívben teszek rá.
Sierra írta:
Berti írta:
Persze..folyamatos BL-eket és bajnokságot tudunk nyerni, de spanyol kupát nem vagyunk képesek, ezért magyarázzuk be. Ne hülyéskedj már.
Jajaja annyira folyamatosan nyerjuk a bajnoksagokat h 10 ev alatt sikerult 3-at. :D
Úgy értettem, hogy folyamatos BL-eket,..szünet..bajnokságot. :kalapos:
zoli0415 írta: Tényleg senkit nem érdekel a kupa csak, ha mi nyerjük, főleg mikor Bale körbeautózza a bohóc védőjét akkor arra tudjuk verni hónapokig. Nevetséges ezzel a "nevetséges kupa" szöveggel takarózni szerintem.
A lényeg azon van, hogy az akkori korszakos Barcat vertük. Ha egy Osasuna ellen nyertünk volna, a kutyát nem érdekelné.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. március 4., csütörtök 11:55

Egy ilyen szar szezonban mint ami nekünk és a barcának is van, néha egy egy meccsre kell odatenni. Barca megcsinálta

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. március 4., csütörtök 11:47

Tényleg senkit nem érdekel a kupa csak, ha mi nyerjük, főleg mikor Bale körbeautózza a bohóc védőjét akkor arra tudjuk verni hónapokig. Nevetséges ezzel a "nevetséges kupa" szöveggel takarózni szerintem.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. március 4., csütörtök 11:43

Csabi írta:
zoli0415 írta: Lehet ezt a Sevillat fikázni, hogy feltett kézzel mentek ki, eltaktikázták stb., és szemet hunyni az felett, hogy a statisztika szerint a Barcelona keményem odatette magát, akarták és meg is csinálták. Egy a lényeg...ők döntőt játszanak amit nagy valószínűséggel be is húznak, mi pedig óriásit égtünk egy harmadosztályú csapat ellen.
egy kumma 11est kellett volna berúgni és a barsza össze is foshatta volna magát. ez se ment nekik.
Igen....meg, ha öreganyám sárga lett volna akkor most csilingelve járnék a körúton.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. március 4., csütörtök 11:38

Berti írta:
h3x0r írta: Mert igy a legkonnyebb megmagyarazni meg sajat magunkat nyugtatni, hogy annyira nem is gaz, hogy megint kiestunk. Bezzeg mikor nyertunk, akkor a Cibelesen ment az unneples. Engem se erdekel annyira a kupa, siman bealdozom, ha kozben a bajnoksagert meg a BL-ert megyunk es kell az a nehany extra pihenonap. Csak epp ilyen szukos idokben meg ilyen kerettel..
Persze..folyamatos BL-eket és bajnokságot tudunk nyerni, de spanyol kupát nem vagyunk képesek, ezért magyarázzuk be. Ne hülyéskedj már.
Pont ahogy írtad, a nagyok folyamatosan beáldozzák, a bajnokságért vagy a BL-ért, míg a Barca és a kicsik vért hugyoznak érte.
Galacticos meg Sierra beelozott, nem akarom ugyanazt ujra leirni :kalapos:

Viszont fura, hogy azt irod, hogy nem szamit a kupa meg hogy senkit se erdekel, mikozben az utobbi 2 szezonunk elvileg pont arrol szol, hogy nincs eleg eros keretunk (tamado sorunk) Europahoz, meg a BL elodonto se lehet elvaras, ezert most ebben az atmeneti idoszakban, par evig, inkabb hazai porondon probalunk valamit alakitani.
Berti írta: Emlékeztek mikor Marcelinot azért tették ki, mert nem engedte el a kupát? Az is sokat mondó.
Sokat mondo, hogy Lim egy igazi kreten, egyaltalan nem lepodnek meg, ha par even belul tonkre vagna a Valenciat, mar most is remek uton halad, es kizugnanak a masodosztalyba. :-( A lanya insta posztja mindent elmond roluk: “Here again. Some Valencia CF fans are scolding and cursing at my family and I. Don’t they get it? The club is ours and we can do anything we want with it and no one can say anything.”

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. március 4., csütörtök 10:59

Egy-egy kupakiesés szerintem senkit nem verne földhöz, a baj, hogy mi notórius elcsesszük, míg a legnagyobb rivális azért sűrűn döntőig megy/megnyeri. Ez tényleg ciki, pláne 3.osztalyú csapat ellen elhullani, akiknek már a nevére nem emlékszem.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. március 4., csütörtök 10:58

zoli0415 írta: Lehet ezt a Sevillat fikázni, hogy feltett kézzel mentek ki, eltaktikázták stb., és szemet hunyni az felett, hogy a statisztika szerint a Barcelona keményem odatette magát, akarták és meg is csinálták. Egy a lényeg...ők döntőt játszanak amit nagy valószínűséggel be is húznak, mi pedig óriásit égtünk egy harmadosztályú csapat ellen.
egy kumma 11est kellett volna berúgni és a barsza össze is foshatta volna magát. ez se ment nekik.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 4., csütörtök 10:47

Berti írta:
Persze..folyamatos BL-eket és bajnokságot tudunk nyerni, de spanyol kupát nem vagyunk képesek, ezért magyarázzuk be. Ne hülyéskedj már.
Pont ahogy írtad, a nagyok folyamatosan beáldozzák, a bajnokságért vagy a BL-ért, míg a Barca és a kicsik vért hugyoznak érte.
Emlékeztek mikor Marcelinot azért tették ki, mert nem engedte el a kupát? Az is sokat mondó.

A legjobb persze az lenne, hogyha olyan mély keretünk lenne, hogy simán mind a háromért menjünk, de sajnos nincs és évek óta nem kockáztatunk inkább.
Jajaja annyira folyamatosan nyerjuk a bajnoksagokat h 10 ev alatt sikerult 3-at. :D kupabol meg 30 ev alatt 2-t, veretes teljesitmeny.

Lehet a barca vert hugyozik erte, latni is, 30-cal messze ok a legeredmenyesebbek. Es azert igy is sikerult 10 eveben belul 2x triplazniuk, szoval a verhugyozas melle meg belefert egy bajnoksag meg egy BL is. De mindegy is, en a kupagyozelemnek is mindig orulni fogok, a kiesesert meg mindig mergelodni, foleg ha olyan csapatok ejtenek ki mint iden. Halmozni kell a kupakat, otthon is, nem csak a BL-eket.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toti » 2021. március 4., csütörtök 10:35

Lenglet kezezésnél miért nem fújtak büntetőt? :shutup:
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2021. március 4., csütörtök 10:06

Berti írta: Persze..folyamatos BL-eket és bajnokságot tudunk nyerni, de spanyol kupát nem vagyunk képesek, ezért magyarázzuk be. Ne hülyéskedj már.
Igen, annyi bajnoksagot nyerunk mostanaba alig tudom szamolni mar.
Torquemada írta:Náluk van presztizse a kupának.
Ne viccelodjetek mar, itt is ugyanaz lenne ha forditottunk vna a sevilla ellen, es ha ellenuk/rajtuk keresztul nyerjuk a kupat allitom neha nagyobb az orom mint egy liga gyozelemnel.

Nem azert nem nyerjuk meg evek ota a kupat mert nem akarjuk, hanem mert nem eleg mely a keret es a "klasszisaink" foleg elol meg az alsohazi csapatok ellen is sokszor szarnak az egeszre. Aztan mindenki dontse el hogy ebbol mennyi az edzo sara.

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2021. március 4., csütörtök 10:01

Náluk van presztizse a kupának. Volt, hogy piké úgy üzent, hogy elnyerjük a királyoTOK kupáját. Úgy érzik, hogy a spanyol alkotmányos monarchiának ezzel is adnak egy pofont, és ettől jobban érzi magát a sok zsebszabadságharcos.
Az a szomorú, hogy elvileg királyi (Betis, Sociedad, Madrid, stb.) csapatoknak nem fontos a Király Kupa. Én szűkös időkben ennek is örültem volna, és a keretre sem lehet fogni akkor, amikor 3. ligás csapat ellen zúgunk ki. Ez nyilván nem reális erőviszony semmilyen körülmények között, inkább az, hogy nálunk (meg most az ATMÁnál) ennek semmiféle prioritása nem volt. A többnyire spanyol kötődés nélküli csapat és a francia-algír származású edző az ilyen nemzeti jellegű kirakatdolgokat pont leszarja. Nekik ezek is csak meccsek a sok közül. Nekem viszont szép emlék volt, spanyol szimpatizáns emberként, amikor I. János Károly úgy örült az utolsó megnyert kupánknak a díszpáholyban, mint majom a farkának.
Ők viszont, köszönik szépen, bemákolják. Viszont az ilyen továbbjutások tudnak olyan lelki pluszt adni egy csapatnak, amelyet aztán más sorozatban is kamatoztatni tudnak. És most nagyon ott vannak. Isten őrizz, hogy nevető harmadikként a bajnokságot is elhozzák, mert akkor messit is itt tudják tartani még vagy száz évig.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Berti » 2021. március 4., csütörtök 9:53

h3x0r írta:
Sierra írta: Meg most sem ertem miert van a spanyol kupa ennyire lefitymalva itt a forumon. :roll:
Mert igy a legkonnyebb megmagyarazni meg sajat magunkat nyugtatni, hogy annyira nem is gaz, hogy megint kiestunk. Bezzeg mikor nyertunk, akkor a Cibelesen ment az unneples. Engem se erdekel annyira a kupa, siman bealdozom, ha kozben a bajnoksagert meg a BL-ert megyunk es kell az a nehany extra pihenonap. Csak epp ilyen szukos idokben meg ilyen kerettel..
Persze..folyamatos BL-eket és bajnokságot tudunk nyerni, de spanyol kupát nem vagyunk képesek, ezért magyarázzuk be. Ne hülyéskedj már.
Pont ahogy írtad, a nagyok folyamatosan beáldozzák, a bajnokságért vagy a BL-ért, míg a Barca és a kicsik vért hugyoznak érte.
Emlékeztek mikor Marcelinot azért tették ki, mert nem engedte el a kupát? Az is sokat mondó.

A legjobb persze az lenne, hogyha olyan mély keretünk lenne, hogy simán mind a háromért menjünk, de sajnos nincs és évek óta nem kockáztatunk inkább.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2021. március 4., csütörtök 9:52

kodo írta: Ettol en is hanyok. Vilag balfaszai vagyunk fel evtizede a kupaban, de ja senkit se erdekel. Nem, a faszt nem.

Ugyanúgy trófea amit meg kell nyerni, es ebben az egyben csufos a merlegunk úgy 30 éve.
+1
Kicsit nagy a mellény és nem csak azokon akik így gondolják, hanem a játékosokon is, ami a legnagyobb baj.
10 éven belül két félamatőr csapat üt ki, meg ilyen Leganesek még oda-visszavágós párharcban. Jobb is nem beszélni róla, mert eléggé szégyenteljes.
Love football, hate antifa.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2021. március 4., csütörtök 9:36

Ezek után remélem senkiben nem merült fel az, hogy Lopeteguit nem kellett volna elkuldenunk. Óriási csalódás a faszi.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. március 4., csütörtök 9:35

Sierra írta: Meg most sem ertem miert van a spanyol kupa ennyire lefitymalva itt a forumon. :roll:
Mert igy a legkonnyebb megmagyarazni meg sajat magunkat nyugtatni, hogy annyira nem is gaz, hogy megint kiestunk. Bezzeg mikor nyertunk, akkor a Cibelesen ment az unneples. Engem se erdekel annyira a kupa, siman bealdozom, ha kozben a bajnoksagert meg a BL-ert megyunk es kell az a nehany extra pihenonap. Csak epp ilyen szukos idokben meg ilyen kerettel..


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 72 regisztrált és 0 vendég