OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 5., péntek 22:03

valaki, aki az eu-s vakcina beszerzésekkel jobban képben van igazán felhomályosíthatna:
most mi is van ezzel a +1,5 millió Moderna-val?!
ha berendelnénk meg is érkezne pár héten belül? mert Karácsony amit nyilatkozott, hogy ha a kormánynak nem kell akkor adják oda BP-nek és majd ő beoltatja vele a pestieket, erre utal. legalábbis ha csak sokára, több hónapra jön meg akkor a szarnak egy pofon ez a +1,5M Moderna, lekötésekből oltani nem lehet csak abból ami meg is érkezik.
már így is le van kötve belőle 1,8M és még mindig csak 80e-t kaptunk meg ebből (kevesebb mint 5%!). összesen meg több mint 30 millió van lekötve 7 féle vakcinából, abból bőven át lehet oltani annyi embert ami a nyájimmunitáshoz kell *2 (~30M / 4)
gondolom ez az újabb 1,5 M Moderna sem hipp hopp teremne itt a kertek alatt.
de akkor miért kardoskodnak ennyire amellett, hogy le legyen még másfil millió kötve?! :hmmm: :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. március 5., péntek 20:32

Pad'em írta: 5 centis célszerszámmal veszik elvileg a mintát :mrgreen: Az arrafelé úgy sztandard mondjuk.
Csak Afrika ne vezessen be ilyesmit :lol:

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. március 5., péntek 20:12

Szerintem csak így akarják kedvét szegni a Kínába vágyóknak. Be kéne vezetni mindenhol, nem repkedne annyi influenszer gangsta Cancunba vagánykodni :lol:

Valamelyik reggeli rádiómüsorba szó volt róla, akkor nem hittem, hogy komoly, de egyre több helyen olvasni. 5 centis célszerszámmal veszik elvileg a mintát :mrgreen: Az arrafelé úgy sztandard mondjuk.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 5., péntek 20:06

Realista24 írta:Ez true?
elvileg igen. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 5., péntek 20:05

Kína kötelezővé teszi az anális covidtesztet minden külföldről érkező számára, hiába tiltakozott korábban Japán és az Amerikai Egyesült Államok is a megalázó eljárás ellen. Kína kitart az álláspontja mellett, hogy az ánuszból vett minta sokkal pontosabb és tovább kimutatható, mint az orrból vagy a garatból vett.

Ez true? :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 5., péntek 19:42

zoli0415 írta: Munkahelyemen mindenkin aki igazoltan covid fertőzött volt elvégezték az antigén tesztet, könyökhajlatból vett vérmintából. Voltak köztünk négyen akik azóta megkapták az oltást, közülük háromnak semmi ellenanyagot nem mutatott ki a teszt. Én nem kaptam oltást és nekem sikeres volt a teszt. Akkor most mi van?
ajánlom Szlávik János mai nyilatkozatát az egyenes beszédből, annak is az utolsó percét.
nem feltétlen lehet minden anti test termelődést kimutatni, pláne nem az egyéb immunválaszt. hasznos volt a beszélgetés, tényleg mindenkinek tudom ajánlani.
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
géza
Hozzászólások: 1121
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. március 5., péntek 18:46

Andrew Dawn írta:
Marky írta: Engem nem erdekel, hogy melyik oldal melyik vakcinat tamogatja, az annal inkabb, hogy marcius 5-en a Kossuth radioban a fovezernek lovese sincs arrol, hogy kellene megszervezni az oltasi programot es csodalkozva meseli, hogy nem a bejelentett cimukon elnek az emberek. Ennyire vannak kepben a vilaggal a politikusok.
A legnagyobb gond az, hogy inkompetens fejlesztők dolgoznak ott, és ősrégi tákolmányokban programoznak és tárolják az adatokat. Majd nagyon csodálkoznak, ha valami szenzitív adat szivárog, esetleg lehal a rendszer. Nem haladnak a korral, pedig lenne rá pénz.
Aztan ha valaki flehivja a figyelmet a biztonsagi hianyossagokra, akkor beperlik, hogy megis miafaszert kezdte el reverse engineerelni az oldalt. :lol:

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2021. március 5., péntek 17:13

Marky írta: Engem nem erdekel, hogy melyik oldal melyik vakcinat tamogatja, az annal inkabb, hogy marcius 5-en a Kossuth radioban a fovezernek lovese sincs arrol, hogy kellene megszervezni az oltasi programot es csodalkozva meseli, hogy nem a bejelentett cimukon elnek az emberek. Ennyire vannak kepben a vilaggal a politikusok.
A legnagyobb gond az, hogy inkompetens fejlesztők dolgoznak ott, és ősrégi tákolmányokban programoznak és tárolják az adatokat. Majd nagyon csodálkoznak, ha valami szenzitív adat szivárog, esetleg lehal a rendszer. Nem haladnak a korral, pedig lenne rá pénz.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 5., péntek 17:09

El Sie7e írta: lehet olvasgatni a magyar közlönyt.
kaját továbbra is lehet elvitelre az étteremből hozni, virágüzletek 8-án még nyitva lehetnek, elég sok szolgáltatás kivétel a zárlat alól, mindenki happy lehet :mrgreen:
Win, loose. :lol:
Nem illik.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. március 5., péntek 16:37

El Sie7e írta: lehet olvasgatni a magyar közlönyt.
kaját továbbra is lehet elvitelre az étteremből hozni, virágüzletek 8-án még nyitva lehetnek, elég sok szolgáltatás kivétel a zárlat alól, mindenki happy lehet :mrgreen:
Ez tavaly és azóta is kb ugyanígy van. Akkor is bezárt minden bolt - kivéve ugye az élelmiszer, gyógyszertár, dohánybolt (minek is ez??), és pár kivétel. Most is ugyanez. Aztán az emberek megőrültek újra, megindult a pánikvásárlás. Gondolom nálatok lévő városokban is, mert itt is fullon van minden Aldi, Lidl, tesco, Spar parkolója, s maga a bolt is. Nem hallották, hogy ezek továbbra is nyitva lesznek? :lol: :lol:
Marky írta: Engem nem erdekel, hogy melyik oldal melyik vakcinat tamogatja, az annal inkabb, hogy marcius 5-en a Kossuth radioban a fovezernek lovese sincs arrol, hogy kellene megszervezni az oltasi programot es csodalkozva meseli, hogy nem a bejelentett cimukon elnek az emberek. Ennyire vannak kepben a vilaggal a politikusok.
Nálunk az étteremben pl van egy idős néni, aki Gyöngyösről költözött ide. Itt van a lakcíme már. Viszont háziorvost még nem váltott, nem gondolta tavaly, hogy szükséges lesz. Úgyhogy ha akar oltást jelenleg úgy néz ki, hogy fel kell mennie Gyöngyösre 2x is. Hacsak nem tudja elintézni valahogy.
Másfelől meg amennyien GARÁZSOKBAN és egyéb miniatűr helyeken élnek az ország nyugati részében (pl GYMS, vas megyék), el is hiszem, hogy kész káosz az egész... Vízműsök kb-ra megtudják mondani, hogy mennyi is a város lakossága, mert rohadtul nem annyi , ami hivatalosan be van jelentve ide.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 5., péntek 16:26

lehet olvasgatni a magyar közlönyt.
kaját továbbra is lehet elvitelre az étteremből hozni, virágüzletek 8-án még nyitva lehetnek, elég sok szolgáltatás kivétel a zárlat alól, mindenki happy lehet :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

kiserik
Hozzászólások: 5752
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 5., péntek 15:56

Jó kis összeesküvés elmélet, hogy most tolják a kínait, meg az oroszt, a nyugatiakat meg majd oltják fizetősbe :lol:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. március 5., péntek 15:48

kierkegaard írta: Azért az, hogy az orosz és kinai vakcina szar lenne..csak a baloldali média kitalációja.
Nem is az a bajuk vele, hogy szar lenne, csak mondjuk nem ártana elolvasni, amikor kritikát fogalmaznak meg.
Engedélyeztetéssel volt bajuk, az ellen szólaltak fel főképp.

Ezért is vicces oltásellenességgel vádolni a komplett ellenzéket, és ellenzéki szavazókat, mert ez nem igaz.
Én is ellenzéki vagyok, legalábbis gyűlölöm a fideszt, de simán beoltatom magam majd ha rám kerül a sor, akár a szputnyikkal akár a kínaival.
Mint ahogy az ellenzékiek nagy része is. De szkeptikus az ember ezekkel szemben, szerintem a történelem eléggé igazolja, hogy az oroszoknak azt se hidd el amit kérdeznek, kínának is van vaj a fején.
De én személy szerint a többivel is szkeptikus vagyok, mert ugye tavaly ilyenkor az volt a mantra a szakértőktől, hogy soká lesz vakcina, ami biztonságos stb, úgyhogy azért bennem van a kérdőjel.

Viszont a mondandóm lényege, hogy nem szaroznak le vakcinát az ellenzéki oldalról, "csak" szkeptikusak ezzel kapcsolatban.
A kormány meg csak ráerősít azzal, hogy a Szputnyikon szállítmányokról nagy hanggal beszámol, amikor meg egyik reggel jött ugyanannyi Pfizer is, arról mélyen hallgattak.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. március 5., péntek 14:48

Azért az, hogy az orosz és kinai vakcina szar lenne..csak a baloldali média kitalációja. Azért mert a komcsi kina meg orosz egy csúnya ország, még nem jelenti azt, hogy a nyugati tökéletes lenne. A pfizer vakcinát pl olyan szinten kell lehűteni, hogy a hűtőtárokat is le kell hűteni. Máskülönben folyamatosan veszit a hatékonyságából. Na most van olyan ország, ahol egy random teherutóban hozták a vakcinákat de még itthon se normálisan hűtve hozták. A moderna vakcinája ilyen szempontból elfogadottabb mert nem kell annyira lehűteni.

A sinopharm BBIBP-CorV pl egy nagyon is hatékony vakcina, amelyről a clinical trialok meggyőzőék és a szakma véleménye sem elutasító. Ráadásul pl Kína brutálisan sok pénzt ömleszt a kutatásokba. Ahogy egyre több iparba ássák bele magukat és nagyhatalom akar lenni (tej, bor).

kiserik
Hozzászólások: 5752
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 5., péntek 14:46

El Sie7e írta:
kiserik írta:
Én aztán nem akarok egyik oldalra sem állni, de van erre bizonyíték? Mármint a kamera előtt beadnak valamit-én kívül?
milyen bizonyítékot tudnál elképzelni ami ezt igazolja? :D
igazából bármit lehetne hamisítani, így aki nem akarja elhinni, mindenre csak legyint :D
de a kedvenc indokom az Gyurcsánytól a nagymama tejfölösdobozos csirkepaprikása :mrgreen: komoly megalapozott érv amellett, hogy az biztos nem az volt. :shutup:
Hát ez az. Vagy elhiszed nekik, vagy nem. Sajnos sem az oroszoktól sem a magyaroktól nem áll messze az igazság elferdítése, és az anyagi haszonszerzés is az alapvető igényeik egyike. Mindkét országgal gazdasági kapcsolatban is vagyunk és a lélegeztető gépek esetén bizonyítottuk, hogy partnerek vagyunk a furcsa dolgokban. A szükséges max 6000 db helyett 16000 db ráadásul kb 5-szörös áron.
Marky írta: Engem nem erdekel, hogy melyik oldal melyik vakcinat tamogatja, az annal inkabb, hogy marcius 5-en a Kossuth radioban a fovezernek lovese sincs arrol, hogy kellene megszervezni az oltasi programot es csodalkozva meseli, hogy nem a bejelentett cimukon elnek az emberek. Ennyire vannak kepben a vilaggal a politikusok.
Itt a szakmai vezetesnek kellett volna intezkednie mar februar elejen, hogy mire tenyleg lesz vakcina, addigra be tudjak adni. Most csak a Kubatov-lista frissitesere kellett regisztralni? Egyaltalan miert kell regisztralni egy olyan oltasra, ami valoszinuleg kotelezo lesz?
Mert jelenleg kísérleti szerek.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. március 5., péntek 14:40

El Sie7e írta:

milyen bizonyítékot tudnál elképzelni ami ezt igazolja? :D
igazából bármit lehetne hamisítani, így aki nem akarja elhinni, mindenre csak legyint :D
de a kedvenc indokom az Gyurcsánytól a nagymama tejfölösdobozos csirkepaprikása :mrgreen: komoly megalapozott érv amellett, hogy az biztos nem az volt. :shutup:
Ha lenne rá bizonyítéka akkor azt rég nyilvánosságra hozta volna. Így viszont csak rágalmazás ami ráadásul emberéletekbe kerülhet, elég szomorú dolog. Ilyen esetekben tuti pert indítanék ellene.

Persze a saját szavazói ezt nem így látják, mert akkor elfordulnának töle. Amíg Gyurcsány akitív nem lesz erös baloldal. Jó lenne nyugdíjazni
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 5., péntek 14:29

kiserik írta:
Professore írta: Nem vagyok szakértő de ha az orosz fejesek beoltatták magukat a szputynikkal a magyarok meg a kínai cuccal akkor gondolom annyira nem problémás egyik sem :D
Én aztán nem akarok egyik oldalra sem állni, de van erre bizonyíték? Mármint a kamera előtt beadnak valamit-én kívül?
milyen bizonyítékot tudnál elképzelni ami ezt igazolja? :D
igazából bármit lehetne hamisítani, így aki nem akarja elhinni, mindenre csak legyint :D
de a kedvenc indokom az Gyurcsánytól a nagymama tejfölösdobozos csirkepaprikása :mrgreen: komoly megalapozott érv amellett, hogy az biztos nem az volt. :shutup:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. március 5., péntek 14:25

Munkahelyemen mindenkin aki igazoltan covid fertőzött volt elvégezték az antigén tesztet, könyökhajlatból vett vérmintából. Voltak köztünk négyen akik azóta megkapták az oltást, közülük háromnak semmi ellenanyagot nem mutatott ki a teszt. Én nem kaptam oltást és nekem sikeres volt a teszt. Akkor most mi van?

kiserik
Hozzászólások: 5752
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 5., péntek 14:22

Professore írta: Nem vagyok szakértő de ha az orosz fejesek beoltatták magukat a szputynikkal a magyarok meg a kínai cuccal akkor gondolom annyira nem problémás egyik sem :D
Én aztán nem akarok egyik oldalra sem állni, de van erre bizonyíték? Mármint a kamera előtt beadnak valamit-én kívül?

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. március 5., péntek 14:20

sebydani írta:
ziro4vr írta: Régebben legalább vicces eurobarcások regisztráltak pár nem idevaló kommentért, most politikai aktivisták. :lol:
Majd mikor megnyerik a kupát jönnek, nyugi :lol:
Reggeleshez kellene egy komoly tesztet illeszteni RM történelémből na meg egy közepes IQ felmérőt sem ártana :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 63 regisztrált és 0 vendég