OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

p.csabi1
Hozzászólások: 2226
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. március 6., szombat 19:52

Nem erre gondoltam, hanem az össz vakcina bizniszre. :mrgreen:
Azért hittem már betámadtál. :-*
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 6., szombat 14:15

Sierra írta:
shoota írta: Megjelent a rendelet a lezárásokról. Majdnem minden nyitva marad néhány bolt kivételével (+ iskola, óvoda). Ennek megint értelme nem sok :lol: mivel lesz nagyobb lezárás ez, mint eddig?
Hát azért nem. Most pl egy pláza 80%-a zárva lesz, nagyon nem mindegy. Mondjuk tényleg elég sok minden nyitva marad, de ha ezeket megnézzük, mind elég fontos, és a napi rutinokhoz köthető boltok.
De nem érted? Ennek így semmi értelme sincs akkor is, minden szar :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 6., szombat 14:05

shoota írta: Megjelent a rendelet a lezárásokról. Majdnem minden nyitva marad néhány bolt kivételével (+ iskola, óvoda). Ennek megint értelme nem sok :lol: mivel lesz nagyobb lezárás ez, mint eddig?
Hát azért nem. Most pl egy pláza 80%-a zárva lesz, nagyon nem mindegy. Mondjuk tényleg elég sok minden nyitva marad, de ha ezeket megnézzük, mind elég fontos, és a napi rutinokhoz köthető boltok.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. március 6., szombat 13:47

Engedelmetekkel könnyebb vizekre eveznék. Gyümölcscentrifuga vs gyümölcsprés témában érdekelne valós felhasználói vélemény. Gazdaságosság, tisztítás, kinyert lé minősége stb. Otthoni felhasználásban lenne és keményebb zöldségeknél is használnám mint pl. cékla, sárgarépa, zeller és persze mindenféle gyümölcs. Köszönöm!

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: shoota » 2021. március 6., szombat 7:54

Megjelent a rendelet a lezárásokról. Majdnem minden nyitva marad néhány bolt kivételével (+ iskola, óvoda). Ennek megint értelme nem sok :lol: mivel lesz nagyobb lezárás ez, mint eddig?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 6., szombat 7:17

p.csabi1 írta:
Realista24 írta: Mindig meglep a madridom népe, hogy milyen jól értesült :kalapos:

Itt van csak rákerestem és ezt találtam.
https://www.google.com/amp/s/nlc.hu/ege ... hiany/amp/
Nem erre gondoltam, hanem az össz vakcina bizniszre. :mrgreen:
Miből hány darab, miért, kinek, hogyan....nekem meséltek elég meredek sztorikat. De abban talán legalább mindenki egyetért, hogy csak a pénz számít, a vakcina neve mindegy.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

p.csabi1
Hozzászólások: 2226
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. március 6., szombat 7:13

Realista24 írta: Mindig meglep a madridom népe, hogy milyen jól értesült :kalapos:

Itt van csak rákerestem és ezt találtam.
https://www.google.com/amp/s/nlc.hu/ege ... hiany/amp/
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 6., szombat 5:52

Mindig meglep a madridom népe, hogy milyen jól értesült :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

p.csabi1
Hozzászólások: 2226
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. március 6., szombat 5:27

El Sie7e írta: valaki, aki az eu-s vakcina beszerzésekkel jobban képben van igazán felhomályosíthatna:
most mi is van ezzel a +1,5 millió Moderna-val?!
ha berendelnénk meg is érkezne pár héten belül? mert Karácsony amit nyilatkozott, hogy ha a kormánynak nem kell akkor adják oda BP-nek és majd ő beoltatja vele a pestieket, erre utal. legalábbis ha csak sokára, több hónapra jön meg akkor a szarnak egy pofon ez a +1,5M Moderna, lekötésekből oltani nem lehet csak abból ami meg is érkezik.
már így is le van kötve belőle 1,8M és még mindig csak 80e-t kaptunk meg ebből (kevesebb mint 5%!). összesen meg több mint 30 millió van lekötve 7 féle vakcinából, abból bőven át lehet oltani annyi embert ami a nyájimmunitáshoz kell *2 (~30M / 4)
gondolom ez az újabb 1,5 M Moderna sem hipp hopp teremne itt a kertek alatt.
de akkor miért kardoskodnak ennyire amellett, hogy le legyen még másfil millió kötve?! :hmmm: :hmmm:
Én most azt olvastam hogy 18000 helyett csak 10800 darab jött még február elején.Gondolom abból sincs elég.Így meg amit Karácsony mond nettó baromság,mert akkor felesleges lehívni ha majd lehet csak év végére tudják teljesíteni.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. március 5., péntek 22:33

El Sie7e írta: ha nem oltatják magukat az emberek kínaival, attól még kell más vakcina, amivel meg befogják.
Egyelore egy mukodo oltasi terv kene, mert december ota csak a fingfureszelo bizottsagokig jutottak. Ha lenne onkormanyzatisag, akkor szepen ra lehetne ezt bizni az onkormanyzatokra es nem kellene a kis falvakbol 100km-eket utaztatni az embereket a megyeszekhelyre.
A kinaival be fogjak oltatni magukat az emberek, mert mar egyre tobb orszag berendelt belole es emellett ha oltananak vele folyamatosan, akkor lenne kozeli bizonyitek arrol, hogy nem halt meg bele senki. Itt inkabb a Godeny-fele megmondoemberek kovetoit kellene letorni, mert naluk az esz ervek nem fognak mukodni.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 5., péntek 22:29

Dupla D írta: Szerintem itt annyi a történet, hogy Orbánék már lekötötték az 5 millió ultradrága kínait, emiatt pedig nem akarják a Modernát is kifizetni, mert az az 5 millió se fog elmenni.
a kb. másfél millió Moderna vakcina ára 15 Mrd Ft környéke, egy fradi stadion ára :mrgreen: a 2021. évi költségvetésnek elenyésző százaléka. ha nem oltatják magukat az emberek kínaival, attól még kell más vakcina, amivel meg befogják.

bár én nem hiszem h 60-65%-nál sokkal többen beoltatják magukat :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. március 5., péntek 22:26

Szerintem itt annyi a történet, hogy Orbánék már lekötötték az 5 millió ultradrága kínait, emiatt pedig nem akarják a Modernát is kifizetni, mert az az 5 millió se fog elmenni.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 5., péntek 22:03

valaki, aki az eu-s vakcina beszerzésekkel jobban képben van igazán felhomályosíthatna:
most mi is van ezzel a +1,5 millió Moderna-val?!
ha berendelnénk meg is érkezne pár héten belül? mert Karácsony amit nyilatkozott, hogy ha a kormánynak nem kell akkor adják oda BP-nek és majd ő beoltatja vele a pestieket, erre utal. legalábbis ha csak sokára, több hónapra jön meg akkor a szarnak egy pofon ez a +1,5M Moderna, lekötésekből oltani nem lehet csak abból ami meg is érkezik.
már így is le van kötve belőle 1,8M és még mindig csak 80e-t kaptunk meg ebből (kevesebb mint 5%!). összesen meg több mint 30 millió van lekötve 7 féle vakcinából, abból bőven át lehet oltani annyi embert ami a nyájimmunitáshoz kell *2 (~30M / 4)
gondolom ez az újabb 1,5 M Moderna sem hipp hopp teremne itt a kertek alatt.
de akkor miért kardoskodnak ennyire amellett, hogy le legyen még másfil millió kötve?! :hmmm: :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. március 5., péntek 20:32

Pad'em írta: 5 centis célszerszámmal veszik elvileg a mintát :mrgreen: Az arrafelé úgy sztandard mondjuk.
Csak Afrika ne vezessen be ilyesmit :lol:

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7291
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. március 5., péntek 20:12

Szerintem csak így akarják kedvét szegni a Kínába vágyóknak. Be kéne vezetni mindenhol, nem repkedne annyi influenszer gangsta Cancunba vagánykodni :lol:

Valamelyik reggeli rádiómüsorba szó volt róla, akkor nem hittem, hogy komoly, de egyre több helyen olvasni. 5 centis célszerszámmal veszik elvileg a mintát :mrgreen: Az arrafelé úgy sztandard mondjuk.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 5., péntek 20:06

Realista24 írta:Ez true?
elvileg igen. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 5., péntek 20:05

Kína kötelezővé teszi az anális covidtesztet minden külföldről érkező számára, hiába tiltakozott korábban Japán és az Amerikai Egyesült Államok is a megalázó eljárás ellen. Kína kitart az álláspontja mellett, hogy az ánuszból vett minta sokkal pontosabb és tovább kimutatható, mint az orrból vagy a garatból vett.

Ez true? :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 5., péntek 19:42

zoli0415 írta: Munkahelyemen mindenkin aki igazoltan covid fertőzött volt elvégezték az antigén tesztet, könyökhajlatból vett vérmintából. Voltak köztünk négyen akik azóta megkapták az oltást, közülük háromnak semmi ellenanyagot nem mutatott ki a teszt. Én nem kaptam oltást és nekem sikeres volt a teszt. Akkor most mi van?
ajánlom Szlávik János mai nyilatkozatát az egyenes beszédből, annak is az utolsó percét.
nem feltétlen lehet minden anti test termelődést kimutatni, pláne nem az egyéb immunválaszt. hasznos volt a beszélgetés, tényleg mindenkinek tudom ajánlani.
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. március 5., péntek 18:46

Andrew Dawn írta:
Marky írta: Engem nem erdekel, hogy melyik oldal melyik vakcinat tamogatja, az annal inkabb, hogy marcius 5-en a Kossuth radioban a fovezernek lovese sincs arrol, hogy kellene megszervezni az oltasi programot es csodalkozva meseli, hogy nem a bejelentett cimukon elnek az emberek. Ennyire vannak kepben a vilaggal a politikusok.
A legnagyobb gond az, hogy inkompetens fejlesztők dolgoznak ott, és ősrégi tákolmányokban programoznak és tárolják az adatokat. Majd nagyon csodálkoznak, ha valami szenzitív adat szivárog, esetleg lehal a rendszer. Nem haladnak a korral, pedig lenne rá pénz.
Aztan ha valaki flehivja a figyelmet a biztonsagi hianyossagokra, akkor beperlik, hogy megis miafaszert kezdte el reverse engineerelni az oldalt. :lol:

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2021. március 5., péntek 17:13

Marky írta: Engem nem erdekel, hogy melyik oldal melyik vakcinat tamogatja, az annal inkabb, hogy marcius 5-en a Kossuth radioban a fovezernek lovese sincs arrol, hogy kellene megszervezni az oltasi programot es csodalkozva meseli, hogy nem a bejelentett cimukon elnek az emberek. Ennyire vannak kepben a vilaggal a politikusok.
A legnagyobb gond az, hogy inkompetens fejlesztők dolgoznak ott, és ősrégi tákolmányokban programoznak és tárolják az adatokat. Majd nagyon csodálkoznak, ha valami szenzitív adat szivárog, esetleg lehal a rendszer. Nem haladnak a korral, pedig lenne rá pénz.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég