Egyéb sportok

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. március 18., csütörtök 11:00

Nálunk feleségem kezdte el január elején. Soha nem futott, nem is szeretett, asztmás is, szóval állóképessége sincs az egekben. Az első alkalommal kb 200 méterig se jutott. Múlthéten már a három km-t tolta. Sajnos közben kiderült hogy anyukája hasnyálmirigyrákos és így nem tudott olyan tempóban futni, ahogy ezekre a hónapokra tervezte...
De én már a 3km-nél is marha büszke voltam rá, meglesz az 5 is, ha egy kis késéssel is :) Aztán majd megyünk feljebb. :)

Én másfél éve abbahagytam a focit, azóta nem csináltam semmit, meg már előtte se edzettem egy évig rendesen, mindig valami sérülésem volt. "Szárazon" futni sose szerettem, de januárban neki estem én is, valahol az 1-2 km közötti távolság esett "jól" akkor. Hétfőn 43'25 alatt futottam a 10km-t, valamint futottam egy 2'30 körüli km-t is a múlthét végén. Majdnem bele is haltam a kettőbe így együtt.
Maratonokat hegyekben meg erdőkben csakúgy futó főnököm szerint, 1-2 éves edzéssel "röhögve" tudnék 1:20 körüli félmaratonokat futni. Mondtam, hogy köszi, annyira még nem mozgat a dolog, inkább gyúrom a 10km-t 40 alá, aztán ha nem újul ki a gerincsérvem, meg megy taccsra a bokám újra, akkor úgyis visszatérek a focihoz.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 18., csütörtök 8:59

Realista24 írta:
Tjacks írta:

Az 1:41 amatőr szinten jó idő bro :agree: :) Egész életemben utáltam nyújtani/ melegíteni, ma már másképp állnék hozzá. Mondjuk én elég hamar kiégtem, 2015ben, 26 évesen az első ultratávom (50+ km) után nem találtam motivációt.

Gondolom majd 40-50 évesen újrakezdem ha a gyerekek már felnőttek és szarnak majd a fejemre :lol:

Körbe szeretném futni a balcsit :sziv:
Anyum volt így,. Világ életében sportot, majd abbahagyta, és 40 évesen elkezdett futni.

Manaosag egy év alatt többet fut sztem mint amit sokan kocsival mennek :lol: korosztalyaban amatőrök között fix első három.

Igény én vele tudok felvagni :kalapos: a térdemben olyan kopás van, hogy 3 km és végem két hétre.
Ez nem egyedi, mármint sokan "később" ( mihez képest ) gondolják meg magukat,( bár van aki addigi életében, nem is űzte a sportokat, sőt ) és kezdenek bele pl a futásba, majd érnek el önmagukhoz vagy globális szinten nézve, szenzációs eredményeket / teljesítményeket . Ezek fantasztikusan jó dolgok, Te is büszke lehetsz rá .
Édesanyám is sportol, ő is pár éve kezdett el aktívabban, pedig már van mögötte egynéhány...de hetente van sok km futás meg csajos tréning stb...Ezek jó dolgok nagyon.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 17., szerda 20:37

Tjacks írta:
nmate írta:

Amúgy ja, tapasztalat, nekem bő 1 éve volt első félmaratonom, erősítések nélkül 3-4 hónap alatt felszívtam magamat egy 1:41-es időre (nekem ez nagy szó :D ), egy héttel rá kezdődött az első nagyobb sérülés, azóta szépen sorban jött több is.

Most épp hamstring, az is szépen húzódik. De már rászoktam az erősítésre, hónapok kérdése és sínen leszek :lol:
Az 1:41 amatőr szinten jó idő bro :agree: :) Egész életemben utáltam nyújtani/ melegíteni, ma már másképp állnék hozzá. Mondjuk én elég hamar kiégtem, 2015ben, 26 évesen az első ultratávom (50+ km) után nem találtam motivációt.

Gondolom majd 40-50 évesen újrakezdem ha a gyerekek már felnőttek és szarnak majd a fejemre :lol:

Körbe szeretném futni a balcsit :sziv:
Anyum volt így,. Világ életében sportot, majd abbahagyta, és 40 évesen elkezdett futni.

Manaosag egy év alatt többet fut sztem mint amit sokan kocsival mennek :lol: korosztalyaban amatőrök között fix első három.

Igény én vele tudok felvagni :kalapos: a térdemben olyan kopás van, hogy 3 km és végem két hétre.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 17., szerda 19:56

Megvan a "művészete" a bemelegítésnek is, fázisai stb...meg a regenerációnak is. A nyújtásnak is van több típusa, nem is mindig javallott stb...

De akármire is adja az ember a fejét, általánosan elmondható hogy a központi résznek, törzs körüli izmoknak, mély izmoknak stb igen fontos szerepe van.

Csinálni kell, megalkuvást nem tűrően, de azért ésszel, az eredmény pedig nem marad el, bármilyen szintről legyen is szó. Lehet az ember papíron bármi, a profizmus és a hozzáállás nem innen fakad.

Tjacks
40-50 évesen is parádés korban leszel, ismerek embereket, számos sportágból, nem is csak határon belülről...50-80 éves kor között, aktívak, ott vannak és jól érzik magukat, bár ez meg az már bennük van. :salute:

nmate
Szép, a sérülések már kevésbé... :smile:
Jövőre már jobb idő lesz !
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. március 17., szerda 18:46

nmate írta:
Mickey írta: Jól írják az erősítést is, a törzs és a stabilitás jelentős szerepet játszik az egészben, azok a központi mély izmok fontosak és sokan hanyagolják. Nagyon jó funkcionális, stabilizációs edzések is vannak. Utána némi regenerálódás is jól jön, hengerezés, gerinctorna és nyújtás.
Az elején pedig építs ki egy jó alapot, ne szaggasd meg magad, kisebb terhelésen mozogj, legyen mire építkezni stb..
Amúgy ja, tapasztalat, nekem bő 1 éve volt első félmaratonom, erősítések nélkül 3-4 hónap alatt felszívtam magamat egy 1:41-es időre (nekem ez nagy szó :D ), egy héttel rá kezdődött az első nagyobb sérülés, azóta szépen sorban jött több is.

Most épp hamstring, az is szépen húzódik. De már rászoktam az erősítésre, hónapok kérdése és sínen leszek :lol:
Az 1:41 amatőr szinten jó idő bro :agree: :) Egész életemben utáltam nyújtani/ melegíteni, ma már másképp állnék hozzá. Mondjuk én elég hamar kiégtem, 2015ben, 26 évesen az első ultratávom (50+ km) után nem találtam motivációt.

Gondolom majd 40-50 évesen újrakezdem ha a gyerekek már felnőttek és szarnak majd a fejemre :lol:

Körbe szeretném futni a balcsit :sziv:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. március 17., szerda 15:48

Mickey írta: Jól írják az erősítést is, a törzs és a stabilitás jelentős szerepet játszik az egészben, azok a központi mély izmok fontosak és sokan hanyagolják. Nagyon jó funkcionális, stabilizációs edzések is vannak. Utána némi regenerálódás is jól jön, hengerezés, gerinctorna és nyújtás.
Az elején pedig építs ki egy jó alapot, ne szaggasd meg magad, kisebb terhelésen mozogj, legyen mire építkezni stb..
Amúgy ja, tapasztalat, nekem bő 1 éve volt első félmaratonom, erősítések nélkül 3-4 hónap alatt felszívtam magamat egy 1:41-es időre (nekem ez nagy szó :D ), egy héttel rá kezdődött az első nagyobb sérülés, azóta szépen sorban jött több is.

Most épp hamstring, az is szépen húzódik. De már rászoktam az erősítésre, hónapok kérdése és sínen leszek :lol:

Norbi90
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2021. március 16., kedd 12:46

Fury vs Joshua. :box: B-)
whaaaaaaaaatttttttttt-????????? :ozil: :ozil: :ozil: :ozil: :ozil: mikor ?? :roll: :roll: :roll:

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2021. március 16., kedd 12:29

Fury vs Joshua. :box: B-)
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 14., vasárnap 22:17

sebydani írta: Brees bejelentette, hogy befejezi.
Épp most akartam beírni. Hatalmas karrier van mögötte, de talán 1 gyűrű benne maradt az elmúlt évek alapján.

2018-ban egy Saints - Pats SB kellett volna. Az sok szempontból is csúcsmeccs lett volna.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. március 14., vasárnap 22:15

Brees bejelentette, hogy befejezi.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2021. március 14., vasárnap 12:14

Mickey írta:
De ha minden jól alakult, nem volt komolyabb a sérülés és már el is felejtetted, mióta a hsz-t írtad.
Sok sikert és kitartást, az jól jön mindig .
Köszi!!, majd kipróbálom a krémeket, amiket írtál..
Még messze nem tökéletes, de olyan nagy baj sem lehet, mert a súlyzós edzések mennek vele simán és már annyira azért nem érzem, mint amikor írtam a hsz.-t..
Nyilván ökör vagyok, mert sokkal gyorsabban gyógyulna(lehet már el is felejtettem volna), ha nem edzek vele, de most annyira rákattantam, hogy nem tudtam leállni, szerencsére egyelőre megúsztam a rásérülést..
Szőnyegre meg akkor megyek csak vissza, ha már teljesen elmúlik a fájdalom. :)

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 14., vasárnap 5:40

reeed_ati írta: Én ökör, vén fejjel brazil jitsura adtam a fejem, szépen jött is egy kellemes kis vállficam.. :D
Annyira talán nem komoly, viszont szeretném, hogy két hét alatt mindenképp helyrejöjjön..
Valaki nem tud erre valami csodaszert, ami felgyorsítja a gyógyulásomat? :)
Én is Jitsuzom, csak én komplexben, nem csak kifejezetten Ne Wazaban ( földharcban ), és a harcművészet(meg sport Jitsu) mellett küzdősport is van.
Tavaly nekem is akadt csuklósérülésem, hüvelykujj és nagylábujj gondom is, de vállam is volt már rehabos, egyebek....hosszú hetek és hónapok teltek el, mire fájdalom mentesen tudtam újra edzeni vele, fokozottan terhelni, ne siettesd.
Csodaszert nem ismerek, de a rándulás és ficam megállapításához kellene szakorvosi vélemény, vizsgálat valamilyen eljárással, máskülönben nem tudni milyen mértékben sérült az ízület és az egész "berendezés" körülötte.
Látatlanba ami nem árt, ha tényleg komolyabb a sérülés , hogy felkötöd-stabilizálod,pihenteted és kenegeted ( gyulladáscsökkentő, a Magyar balzsamot is szeretem extra hűsítéssel, de Forever msm gelt is használok, meg mikor mit regenerálódásra-nyugtatásra , fekete nadálytő és Lioton is szerepel nálam, meg Meru hűsítőregeneráló is stb ) persze kipróbálhatsz mást is, ha csak placebo is, de úgy érzed hogy akár csak mentálisan is segít rajtad, már megérte. Később pedig próbáld felerősíteni az ízületet, a mély részeket direkt stabilizáló edzéssel, ilyen olyan tornával eszközökkel stb stb ( a rehab része megint egy külön történet ) .

De ha minden jól alakult, nem volt komolyabb a sérülés és már el is felejtetted, mióta a hsz-t írtad.
Sok sikert és kitartást, az jól jön mindig .
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 12., péntek 17:43

És akkor az öreg Brady úgy dönt, hogy hosszabbít még egy évet. :lol: elképesztő.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. március 7., vasárnap 12:04

Ma 15:30-tol Fucsovics ATP 500-as dontot jatszik Rublev ellen! :salute:

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2021. március 5., péntek 20:28

Én ökör, vén fejjel brazil jitsura adtam a fejem, szépen jött is egy kellemes kis vállficam.. :D
Annyira talán nem komoly, viszont szeretném, hogy két hét alatt mindenképp helyrejöjjön..
Valaki nem tud erre valami csodaszert, ami felgyorsítja a gyógyulásomat? :)

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 2., kedd 7:59

Még mindig van bennem "némi" fáradtság, fejben is...( a leírtakon kívül egyebet is "mozogtam", azon a héten is), nem mindig bírom a legeslegviccesebben, de igyekeztem.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 2., kedd 5:12

Miki lazits :kalapos: komoly sport teljesítményt raksz le.
Elilvastam, már attól is izomlazam lett és folyik rólam a víz :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 1., hétfő 23:01

Kercsó írta: no offence. :) Te írtad, hogy 24km-t futottál mindkét nap. így az említett pace irreális. de így már értem.

amúgy meg gratu. :kalapos:
Igen, meg mellette még írtam szint adatokat is, ami egy másik fontos tényező ha az ember hegyeken/terepen fut. pláne ha ultrákat. szoktam azt is csinálni, meg más dolgokat is.
A max tempó adatot meg érdekességnek írtam, lejtmenetre. ez is lényeges(számomra), mert tudok belőle viszonyítani, pláne ha az egésznek a végén vagyok rá képes fizikailag.
A másik edzésemnek pedig az erős szakaszait írtam részletesebben, fel-le-sík határozta meg, hogy ezeken az erős részeken, milyen tempóvalpace ( perc:másodperc / km ) futottam és mennyi ideig, kb. írtam ezeket az adatokat is.

Nem, nem döntötem meg a világcsúcsot, ezren, de 50 en sem. nem is igen fogok, bár a húsomból adnék át a csúcstartóknak, lehet ők sem fickándoznának. :mrgreen:
De mondjuk mikor elmegyek 110km re meg több ezres szintemelkedésre,( szándékozom többre is, ultra terep futás kapcsán ) nem is igen érdekel a csúcs.

Alább pedig edzéseket írtam le, amik komoly erőfeszítést igényeltek, és akkor finom voltam, nem volt egyik sem akkora poén, mint amennyire itt annak vesszük, de annyi bajom legyen az életben.

Egyébként meg köszönöm. :salute:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3839
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. március 1., hétfő 22:50

no offence. :) Te írtad, hogy 24km-t futottál mindkét nap. így az említett pace irreális. de így már értem.

amúgy meg gratu. :kalapos:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 1., hétfő 22:35

Kercsó írta:
Realista24 írta:

Lejtőn lefelé gurult, vagy 100 méterre vonatkozott az idő :mrgreen:

gondolom az aktuális pace volt annyi. De azt egy km-n keresztül nem tartja az ember. de lényegtelen amúgy is. összbe nézik a tempót.

hiába futsz 3-as kilómétereket a táv negyedén, ha a többin meg 8-as a tempó.
Nem is írtam egy szóval sem, sehol, hogy km ig tartottam.
Pace adatokat írtam/tempó. speed meg a sebesség. egyik perc/km másik km/h.
a max tempómat írtam ki, Laci levágta, más nem. de poénra vettük, annyi baj legyen.
A másik edzésen is írtam magyarán, milyen tempókat mentem, mennyi ideig, milyen terepen ( ez befolyásolta a pace adatot meg az időhosszt is )

Az, hogy mi a lényegtelen és mi a lényeges, azt az edzés milyensége határozza meg.
Az, hogy az általam leírtakból ki mit ért, és mit nem...ez van.
De ha úgy érthetőbb, akkor a " / km " adatot, vegyétek le, és csak a perc:másodperc -re figyeljetek. Az hogy pontosan hány méterig / másodpercig tartottam ki...annak most nem számolnék utána. max akit érdekel, annak átküldöm a garminból a képet azt elemezgetheti. :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 22 regisztrált és 0 vendég