OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. március 16., kedd 6:36

Realista24 írta:
Nika91127 írta: Hali Madridom Népe!

A mindenre is válaszoló fórumra lenne szükségem.
Pénteken GTK-ra törték a Mondeom, én jól vagyok. Viszont új kocsi után kell néznem. A keret korlátolt, jópár tesztet olvasgattam, utánanéztem. 2 típusról kérnék véleményt.
Mk3as, faceliftes Focus, 1.5 tdci 120 pacis.
Skoda Octavia, 2016-os, 1.6 crtdi, 110 paci, 5 sebességes manuális.
Használ valaki ilyeneket? Tapasztalatok? A Focusnak egy hibàja lenne számomra - a Mondi után kicsi lenne a csomagtartója.
Mindegyik autó kb. 3,7 millió, ez lenne most a plafon (mehetne több is, de nem akarom minden pénzem kocsira elb*szni). Turbóbenzinesből nem kérek, a TSI-k kokszosodnak és elromolnak, a Ford Ecoboost se világbajnok használtan...
Mindkét autó magyar, szervizkönyves, km garival. A Focusban 77ezer, az Octiban 110ezer van.

A válaszokat előre is köszi!

Nika
Hát én ott kezdenem, hogy hol veszed őket helyileg? Ha Győr vagy Fehérvár, meg se vedd. Elhiszed a km-t?

A foka klasszikus 78ezer körüli km :kalapos: illetve egy 5 éves dízel Octiba sztem három év alatt raktak ennyit.
Győrben, Autó Pulai. Anno apumék a Superbet ott vették, kevés km-es, szalonautó volt anno. 80 ezer km-t tettek bele 2,5 év alatt, semmi baja. Tőlük már több ismerős is vett kocsit, mindegyik patent volt.
Tudom, hogy ez a 2 típus volt főleg flottás autó. A Focus 5 ajtós, Titanium, magánszemélyé volt, nagyobbra váltás miatt került eladásra.
Az Octi szintén magánszemélyé lehet, cégeseket nem nagyon adna világos belsővel, meg az átlag flottakocsinál jobban felszerelt.

A C-terv egy 2.0 CRTDI, DSG6-os Octi Pécsen, abban 150ezer km van, de az se annyira felejtős részemről... :)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... g-16816052

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... a-16827499

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... v-16823029

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2021. március 16., kedd 6:22

Nincs tapasztalatom vele, de én is egy ilyen Octaviat néztem ki. Az egyik legmegbízhatóbb kocsi, mindenhol magas pontszámai vannak. És igen, a csomagtartó is hatalmas. Szerintem nagyon tuti vétel.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 16., kedd 6:18

Nika91127 írta: Hali Madridom Népe!

A mindenre is válaszoló fórumra lenne szükségem.
Pénteken GTK-ra törték a Mondeom, én jól vagyok. Viszont új kocsi után kell néznem. A keret korlátolt, jópár tesztet olvasgattam, utánanéztem. 2 típusról kérnék véleményt.
Mk3as, faceliftes Focus, 1.5 tdci 120 pacis.
Skoda Octavia, 2016-os, 1.6 crtdi, 110 paci, 5 sebességes manuális.
Használ valaki ilyeneket? Tapasztalatok? A Focusnak egy hibàja lenne számomra - a Mondi után kicsi lenne a csomagtartója.
Mindegyik autó kb. 3,7 millió, ez lenne most a plafon (mehetne több is, de nem akarom minden pénzem kocsira elb*szni). Turbóbenzinesből nem kérek, a TSI-k kokszosodnak és elromolnak, a Ford Ecoboost se világbajnok használtan...
Mindkét autó magyar, szervizkönyves, km garival. A Focusban 77ezer, az Octiban 110ezer van.

A válaszokat előre is köszi!

Nika
Hát én ott kezdenem, hogy hol veszed őket helyileg? Ha Győr vagy Fehérvár, meg se vedd. Elhiszed a km-t?

A foka klasszikus 78ezer körüli km :kalapos: illetve egy 5 éves dízel Octiba sztem három év alatt raktak ennyit.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. március 16., kedd 6:15

Hali Madridom Népe!

A mindenre is válaszoló fórumra lenne szükségem.
Pénteken GTK-ra törték a Mondeom, én jól vagyok. Viszont új kocsi után kell néznem. A keret korlátolt, jópár tesztet olvasgattam, utánanéztem. 2 típusról kérnék véleményt.
Mk3as, faceliftes Focus, 1.5 tdci 120 pacis.
Skoda Octavia, 2016-os, 1.6 crtdi, 110 paci, 5 sebességes manuális.
Használ valaki ilyeneket? Tapasztalatok? A Focusnak egy hibàja lenne számomra - a Mondi után kicsi lenne a csomagtartója.
Mindegyik autó kb. 3,7 millió, ez lenne most a plafon (mehetne több is, de nem akarom minden pénzem kocsira elb*szni). Turbóbenzinesből nem kérek, a TSI-k kokszosodnak és elromolnak, a Ford Ecoboost se világbajnok használtan...
Mindkét autó magyar, szervizkönyves, km garival. A Focusban 77ezer, az Octiban 110ezer van.

A válaszokat előre is köszi!

Nika

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. március 15., hétfő 23:21

Norbi90 írta: valaki konyít az mbvk pont hu ingatlan árverésekhez? volna pár kérdésem hozzá :) :)
Én csapatom, jó móka, segítek szívesen, már ha tudok, eléggé bonyolult rendszer mondjuk. :lol:
chosenone46 írta:
Sierra írta:

Sztem Decathlon oldalán nézz körül. Annyiért biztos találsz vmi fasza Quechua bakancsot.
én is a decathlont tudom ajánlani, 20 környékén már teljes igényt kielégítő cipőkre le lehet ott is csapni.
Én a Sportsdirectről rendeltem anno leárazva 10k alatt, arra amire nekem kell, bőven fasza, amúgy nem értek hozzá. :mrgreen:

Norbi90
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2021. március 15., hétfő 23:07

valaki konyít az mbvk pont hu ingatlan árverésekhez? volna pár kérdésem hozzá :) :)

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2021. március 15., hétfő 22:43

Sierra írta:
Dupla D írta: Túracipő/túrabakancsban ki mit ajánl? Itthoni túrázáshoz. Nem extra használatra. 20 körül szánnék rá.
Sztem Decathlon oldalán nézz körül. Annyiért biztos találsz vmi fasza Quechua bakancsot.
én is a decathlont tudom ajánlani, 20 környékén már teljes igényt kielégítő cipőkre le lehet ott is csapni.

viszont ha már szóba került a túrázás, ismertek olyan eldugottabb, kevésbé preferált túraútvonalakat amiket ajánlanátok pesttől kb max 1 órányi távolságra? a pilis fullon van állandóan, börzsönyben is jóval többen vannak mostanában, így egyre nehezebb már nyugis helyet találni, ahol csak mi vagyunk és a gondolataink...
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2021. március 15., hétfő 22:30

ikelemen5 írta: Terasz burkolásra mit ajánlana a fórum? :)
Valami fa vagy fa hatásút néztem, de mint minden más, ez is elképesztően drága. :|
Burkold le hosszu vekony fa mintas burkolattal, pl 15x60-as lapokkal. Ha nem a leggagyibbat valasztod, nagyon jol tud kinezni. Fagyallo kulteri burkolat legyen, legalabb S1-es ragasztoval kell burkolni, es ha nem fedett a terasz akkor erdemes pl knauf (alias cemix) aquastoppal a betonfeluletet atkenni burkolas elott. Nem olcso, de aki hosszutavban gondolkodik, annak ajanlom :)
:goat:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 15., hétfő 21:31

Dupla D írta: Túracipő/túrabakancsban ki mit ajánl? Itthoni túrázáshoz. Nem extra használatra. 20 körül szánnék rá.
Sztem Decathlon oldalán nézz körül. Annyiért biztos találsz vmi fasza Quechua bakancsot.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. március 15., hétfő 21:30

Túracipő/túrabakancsban ki mit ajánl? Itthoni túrázáshoz. Nem extra használatra. 20 körül szánnék rá.

Ma megmásztuk a Prédikálószéket a meredekebbik útvonalon, és az én utcai, barázda nélküli talpú cipőm miatt egyszer-kétszer átgondoltam az életemet, amikor elkezdett csúszni alattam minden. :mrgreen:
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pátkán » 2021. március 15., hétfő 19:24

Sziasztok! Ncore meghivot valaki tudna kuldeni? Ha van akkor irjon privatban :)
joabulicsak

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 15., hétfő 17:43

ikelemen5 írta: Terasz burkolásra mit ajánlana a fórum? :)
Valami fa vagy fa hatásút néztem, de mint minden más, ez is elképesztően drága. :|
Ugyanitt tartok :) Fa macerás, sok ápolás, stb. Fa hatású, mondjuk WPC rendszer 15-18ezer. Nálam marad valami fasza klasszikus burkolat.

De szívesen várom az egyéb véleményeket én is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. március 15., hétfő 16:38

Terasz burkolásra mit ajánlana a fórum? :)
Valami fa vagy fa hatásút néztem, de mint minden más, ez is elképesztően drága. :|
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Shektor
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017. július 18., kedd 14:55
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Shektor » 2021. március 15., hétfő 15:05

Faust írta:
Shektor írta:

Ne engedd el. Ahogy jön majd a jó idő, úgy fog kimenni a járvány. Májusra már érezhetően csökkeni fognak az esetszámok.
A covid megint korrekt lesz, és pihenőidőre megy a turistaszezon alatt, mint tavaly? :mrgreen:
Pihenőre megy, de nem azért mert korrekt, hanem mert télen van a szezonja, amikor az emberek D-vitamin szintje a legalacsonyabb.
https://index.hu/techtud/2020/10/13/aka ... alalozast/

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 15., hétfő 14:58

Faust írta:
Shektor írta:

Ne engedd el. Ahogy jön majd a jó idő, úgy fog kimenni a járvány. Májusra már érezhetően csökkeni fognak az esetszámok.
A covid megint korrekt lesz, és pihenőidőre megy a turistaszezon alatt, mint tavaly? :mrgreen:
De legalább az őszre megint együtt lehet a család, odahaza, hómofiszban.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. március 15., hétfő 14:33

Shektor írta:
Mickey írta:

Dehogy lesz itt..... :(

Ráadásul oltóanyag ellen is lesz "ágaskodás", egyre több a rossz hír az egyik típussal kapcsolatban.

Elengedem a tavaszt, de lehet a nyarat is.
Ne engedd el. Ahogy jön majd a jó idő, úgy fog kimenni a járvány. Májusra már érezhetően csökkeni fognak az esetszámok.
A covid megint korrekt lesz, és pihenőidőre megy a turistaszezon alatt, mint tavaly? :mrgreen:

Shektor
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017. július 18., kedd 14:55
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Shektor » 2021. március 15., hétfő 13:55

Mickey írta:
Realista24 írta: Akkor ennyit a 23-ai nyitásról.
Dehogy lesz itt..... :(

Ráadásul oltóanyag ellen is lesz "ágaskodás", egyre több a rossz hír az egyik típussal kapcsolatban.

Elengedem a tavaszt, de lehet a nyarat is.
Ne engedd el. Ahogy jön majd a jó idő, úgy fog kimenni a járvány. Májusra már érezhetően csökkeni fognak az esetszámok.

p.csabi1
Hozzászólások: 2226
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. március 15., hétfő 12:01

El Sie7e írta:
p.csabi1 írta:

Nekem is ezt írja akkor valószínűleg valami technikai baj van.
Köszönöm szépen! :salute:
még nem töltötte fel a nav gondolom
azt írták h március 15-től, ami lehet este 11 óra is :mrgreen: nincsenek még elkésve :) bár egy ünnetnapra tenni az ígért feltöltést...grat :lol:
Ja,úgy ahogy mondod vagy majd éjfél előtt 1 percel töltik fel. :mrgreen:
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 15., hétfő 11:53

Realista24 írta: Akkor ennyit a 23-ai nyitásról.
Dehogy lesz itt..... :(

Ráadásul oltóanyag ellen is lesz "ágaskodás", egyre több a rossz hír az egyik típussal kapcsolatban.

Elengedem a tavaszt, de lehet a nyarat is.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. március 15., hétfő 11:52

p.csabi1 írta:
El Sie7e írta:

Önnek most nincs jóváhagyandó adóbevallása.


nekem ezt írja
Nekem is ezt írja akkor valószínűleg valami technikai baj van.
Köszönöm szépen! :salute:
még nem töltötte fel a nav gondolom
azt írták h március 15-től, ami lehet este 11 óra is :mrgreen: nincsenek még elkésve :) bár egy ünnetnapra tenni az ígért feltöltést...grat :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 137 regisztrált és 0 vendég