PC (játékok, Steam, konfiguráció)

Mindenféle számítógépes és konzolos játékokról lehet itt szó.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 30., kedd 11:54

Hat igen a mostani 30as generacio aki igazan ertekeli ezeket, meg talan a 20as eveik vegen jaro egyedek.
Hihetetlen 20 ev alatt hova fejlodott a szamitastechnika.

Imperium Galactica is mekkora volt tenyleg, igaz nekem az is fagyott mindig a szar VGA miatt, de haverok imadtak.

Nalunk meg az elso Red Alert volt merfoldko, aztan a Red Alert 2 is. Mortal Kombatbol nekunk a Trilogy volt meg,azt mi is uztuk rendesen. Age of 2 is inkabb haverek kedvence volt, nekem az kimaradt.

A Worms is hatalmas klasszikus, elso resszel emlekszem meg informatika oran toltuk altalanosban. Aztan jottek az ujabb reszek, azokkal is rengeteget toltuk. Vagy a regebbi Need For Speedek, regi Fifak.. es biztos van amit kifelejtettem, pedig meghatarozo volt.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 30., kedd 11:45

füst írta: A C64 érát nem tekintve, az age of empires volt az első játékom, de jobban érdekelt a focizás mint a gépezés, nem kötött le.
A Swine-nal változott meg minden. :D
Age of Empire ment nálam is, na meg Imperium Galactica, klasszikus. :D
Nem illik.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 30., kedd 11:20

A C64 érát nem tekintve, az age of empires volt az első játékom, de jobban érdekelt a focizás mint a gépezés, nem kötött le.
A Swine-nal változott meg minden. :D

Avatar
ElRamos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:25
Kedvenc játékosaid: Zidane, Raúl, RC, CR, Benzema, Zamorano
Kedvenc csapatod: RM

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: ElRamos » 2021. március 30., kedd 11:04

Nekünk egy Pentium I-es volt az első gépünk, azt hiszem 133 Mhz-es procival (!!), 8 MB rammal. Na ez aztán config volt, bármilyen hihetetlen, a Heroes II. éppen elment rajta!! A másik a Mortal Kombat 3 volt, az is elfutott még ezen, így megvolt minden, ami a boldogsághoz kellett akkoriban! :lol:

Az is megérne egy misét, hogy a Mortal Kombat 3 hogy került a gépre. Ha jól emlékszem, kb. 20-25 Mb volt a játék, nekünk meg csak floppy meghajtónk volt. Igen, úgy. Kb. 10-12 alkalommal futottam el a szomszéd sráchoz, hogy tömörítve, részletekben hozzuk át a játékot. Ha valamelyik rész hibás volt, akkor azt újra. De a végén volt öröm :lol: ÁÁ, régi szép idők...

Jelenleg egy HP Elitebook 8460p notit használok évek óta, netezésre, munkára, filmezésre tökéletes. 37 leszek idén, de hébe-hóba, mikor az asszony nem látja, tolok rajta egy kis Heroes III-at :lol:
Első szabály: amikor az úton feltartóztatsz egy kocsit, kendőt kötsz a pofád elé, hogy ne ismerjenek fel. Világos?

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 29., hétfő 23:03

nmate

Már kb.13-15 éve én is magamnak rakom össze a gépeket, meg másnak is csináltam már, rendszert is meg teljeset is stb...

Nagy fun tud lenni, már maga az utánajárás is, aztán mikor jön a posta... :taps:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. március 29., hétfő 22:57

https://youtu.be/84ds3alX5JY
Fifa 98 :mrgreen:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 29., hétfő 22:43

nmate írta:z amit irtam ezt epitettem, ez a legjobb emlek a 3 kozul.
Egyébként én is élveztem a mostani gépem összerakását. Utánaolvasni, teszteket olvasni, mi-mivel passzol, ár/érték arány, márka, hosszútávú használat stb.. élveztem. És minden hónapban vettem egy alkatrészt, és jó volt látni, hogy lassan kész. Végül fizikailag is én raktam össze, pedig kicsit fostam a proci berakásától, de valójában az egész pofon egyszerű volt, simán össze tudtam rakni 0 rutinnal.

Szal jah, jó dolog PC-t építeni, csak győzzed pénzzel.

Avatar
mexes
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: mexes » 2021. március 29., hétfő 22:38

486os, 1,4gb hdd, vmennyi edo ram...
Soha nem felejtem el, a Sims (1) Hot Date kiegészítő csak úgy fért fel ha telepítés közben törölted a hang fileokat :lol: :lol: aztán uninstall mert kellett a hely a fifa2000nek

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. március 29., hétfő 22:19

Sierra írta: Na es ki emlekszik meg az elso konfigjara? :D mi 2001ben kaptuk az elso PC-t tesommal, 850MHz-es Celeron proci, 128MB RAM, vmi 32MB-os Ati VGA, na az vmi rettenet volt, es mindezek melle jart 20GB HDD. :lol: Emlekszem ezt meg fejlesztgettem, kapott 256MB RAM-ot, aztan eloszor egy vidikarit, talan GeForce MX400 volt 64MB-tal, majd lecsereltem egy GeForce 4 Ti4200-re, na az nagy elorelepes volt, es mar 128-as! :D es utana 10 evig ezzel sinylodtunk mert bem volt penz masikra. Akkor ex-baratnomtol kaptam egy fokkal jobb gepet de hat az is egy szar volt. 2015-ben epitettem egy fasza konfigot, azota is ez van. i5-4570, 8GB RAM, GeForce GTX660 2GB, egy 128as SSD meg egy 1TB HDD, tokeletesen elvagyok vele a mai napig, persze keveset jatszom, de netezesre meg filmezesre tokeletes.

Viszont a csaladban az elso szamitogep nagyapame volt, vmikor 97-98 kornyeken. Na az volt igazan hardcore. :lol:
Vmi intel proci volt benne, 133 vagy 233 MHz-es, es 16MB RAM-mal :lol: na az kemeny volt. VGA meg vmi VooDoo volt talan, Duke Nukem 3D meg GTA1 elfutott rajta. :lol: A HDD meg asszem 1GB-os volt, es emlekszem amikor mi megkaptuk a 20GB-os gepet mennyire boldogok voltunk.
Az elso ketto egyben jott, ott pentium 1 volt a masoidk pentium 4. Utobbi a hires tnt32-vel.
Ez amit irtam ezt epitettem, ez a legjobb emlek a 3 kozul.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 29., hétfő 20:41

Doom...meg a Warcraft.

Ezeket rokonnál meg havernál, rongyosra... nekem nem volt hozzá gépem.

Na meg a Worms.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 29., hétfő 20:32

Remy írta:Létezik ember, aki azt a játékot kipörgette?
Én a múltkor néztem egy walkthrough videót róla, ami elvileg világrekord. :mrgreen: :mrgreen: kíváncsi voltam, hogy milyen a vége, mert mi tesómmal sose jutottunk el odáig. :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 29., hétfő 20:29

Sierra írta: Prince of Persia mekkora klasszik volt te jó ég, azt még szüleim is bírták az arab feeling miatt.
Létezik ember, aki azt a játékot kipörgette? :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. március 29., hétfő 20:24

Prince of Persia mekkora klasszik volt te jó ég, azt még szüleim is bírták az arab feeling miatt.
Én a régi játékokból még Duke Nukem 3D-t imádtam, természetesen Wolfenstein 3D, Doom, Test Drive 3, meg hát ugye első GTA, ezekkel toltuk a legtöbbet. Fun fact egyébként, hogy az első GTA-ban a 3 pályarész Liberty City, Vice City és San Andreas. :D Nemtom vágta ezt-e valaki, szerintem poén.
Marky írta: Windows 95-ot, konyvekbol tanultam meg a DOS hasznalatat es floppyn kaptam DOS jatekokat :mrgreen:
Amúgy a Win95 mekkora volt. :D Papám gépén először Win 3.1 volt, de nem sokáig, a Win95 viszont elég sokáig. A mi első gépünkön meg már Win98 volt, én szerettem azt is. Persze idővel váltottunk mi is XP-re.
reeed_ati írta: turbo gomb az odavert rajta, mint a kocsiban a klíma letekerése, kb. annyit ért..
Jajj tényleg a turbo gomb. :lol: Papa gépén is volt. :lol:
füst írta: Commodore 64, még kazettás volt, egy játék elindítása 30-40 perc volt. Még most is megvan, pár hónapja újra kipróbáélam, pöccre megy. :D
Nekünk is volt egy, de nem sokáig, kb alig használtuk.
ziro4vr írta:aztán az új vason ment a GTA Vice City
hát én emlékszem, hogy sík ideg voltam, amikor kiderült, hogy a gyári VGA-val ami benne volt, az a fos ATI, azzal állandóan lefagyott a Vice City, és után még 2 évig kb nem tudtam játszani vele ezért. Mikor meglett a GeForce, már jól futott, de addigra már 2 éve kint volt a játék. Persze így is imádtam, kedvenc játékom evör.
Remy írta: 2005: Pentium 3-as, 900 mhz, Windows Millenium. :mrgreen: A többit nem tudom.

Harry Potter 1 volt az első játék, amivel toltam rajta.

PC előtt meg a sárga kazettással toltuk meg a PS1-el. :sziv:
Millenium geci. :lol: :lol: az mekkora egy trágya volt állítólag. Meg a Win2000 is. :D Bár azt se értem minek volt két különböző. De azokat mindenki szidta.
Harry Potterre én is emlékszem, azt nagyon bírtam annak idején.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 29., hétfő 17:45

90' évek végén....fekete fehér moncsis, de már típus nincs meg.
Első játékok Prince of Persia ( 1989 )
Scorched Earth ( stratégiai, tüzérségi game 1991) szöget meg lövés erősséget lehetett állítani, de nekem hatalmas volt, és érdekes ! meg tankos :mrgreen:
Volt még valami ősrégi ótós is, fene tudja már mi....nem találtam.


Internet, na az még odébb volt :mrgreen: meg a színes monitor és a videó lejátszása is, emlékszem...mikor szomszéd hozott egy zenés cd ! -t , és ment a videóklip, sőt filmet is hozott ! volt ám öröm .
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 29., hétfő 17:34

2005: Pentium 3-as, 900 mhz, Windows Millenium. :mrgreen: A többit nem tudom.

Harry Potter 1 volt az első játék, amivel toltam rajta.

PC előtt meg a sárga kazettással toltuk meg a PS1-el. :sziv:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 29., hétfő 17:29

Fingom nincs, 2004 környéke, pentium D, tán 1 giga ram, geforce 6xxx valamennyi videókártya talán? Előtte csak fater gépén msn-eztem meg startlapjátékoztam, aztán az új vason ment a GTA Vice City meg a COD 2, utóbbi asszem 4 cd-n volt meg. :lol:
Nem illik.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. március 29., hétfő 17:07

füst írta: Commodore 64, még kazettás volt, egy játék elindítása 30-40 perc volt. Még most is megvan, pár hónapja újra kipróbáélam, pöccre megy. :D
Múlt héten volt költözés a családi házból, elő is került kettő ilyen szépség, minden tartozékkal. El is pakoltam, jól jön az még. :mrgreen: Nagy írólap méretű floppykkal meg kazival. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2722
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2021. március 29., hétfő 17:06

Sierra írta:

Viszont a csaladban az elso szamitogep nagyapame volt, vmikor 97-98 kornyeken. Na az volt igazan hardcore. :lol:
Vmi intel proci volt benne, 133 vagy 233 MHz-es, es 16MB RAM-mal :lol: na az kemeny volt. VGA meg vmi VooDoo volt talan, Duke Nukem 3D meg GTA1 elfutott rajta. :lol: A HDD meg asszem 1GB-os volt, es emlekszem amikor mi megkaptuk a 20GB-os gepet mennyire boldogok voltunk.
Nekem a jó kis pentium mmx volt az első, turbo gomb az odavert rajta, mint a kocsiban a klíma letekerése, kb. annyit ért.. :D
M.D.K. volt az első játékom rajta, kinek van meg?, imádtam akkoriban.

Marky
Hozzászólások: 1896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. március 29., hétfő 17:05

486-os "vallalati" konfig volt, persze a keso 90-es, kora 2000-es evekben internetrol es informatikarol lovesunk sem volt, szoval miutan sikeresen legyalultuk a Windows 95-ot, konyvekbol tanultam meg a DOS hasznalatat es floppyn kaptam DOS jatekokat :mrgreen: A Prince of Persia nagy kedvenc lett, igy a 2003-as Sands of Time is gyorsan berantott :)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 29., hétfő 16:54

Commodore 64, még kazettás volt, egy játék elindítása 30-40 perc volt. Még most is megvan, pár hónapja újra kipróbáélam, pöccre megy. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 5 regisztrált és 0 vendég