Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. április 12., hétfő 12:27

Occccccó Projektort keresek, valamint projektor gurut.

Valaki esetleg használ vagy tud ajánlani? Neten láttam már egy csomót 20 ezer alatt is, én valamiért abban a hitben voltam hogy ezek 100-nál kezdődnek.
(Persze aztán nem értek hozzá és lehet hogy ezek a tizenezresek annyit is érnek.)

Amire kéne:

Jön az EB, aztán a teraszon adott az árnyék, a hely, hogy üljünk egy 8-10en is akár, meg a fal ahova vetíteni lehetne. TV alapból netes (telenor), szóval csak belépek majd az appba a laptopról/telóról aztán had szóljon, csak jó lenne kivetíteni ugye.

Meg ugyanígy nyáron majd megnézni 1-1 filmet vagy sorozatot asszonnyal netflixről/hboról a teraszon.

(A 177 centis TV-t nincs kedvem ki-be cipelgetni a házból. :D )

Nem kell nekem 4k felbontás meg ilyenek, de azért ha egy HD-t vagy FullHD-t tud az azért nem lenne rossz. Bár pár sör után, már úgysem a minőség lesz a lényeg. :D De ha van 4k-is is vállalható áron, akkor persze az is érdekel. :)

Köszi!!! :)

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. április 7., szerda 7:57

Plusz ahol több szint van, könnyebb felvinni.
Ilyen van. Gyorsan tölt, jól szív, könnyű.
A vizes részt csak párszor használtam, pedig az is tetszett.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. április 7., szerda 7:26

Halfkey írta: Mi az értelme az állónak a simához képest?
Kezelhetőbb, gyorsabb, napi takarításhoz egy álom a sepregetés helyett... Illetve én egyedül élek, ezért a nagy takarításhoz sem kell erősebb.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2021. április 7., szerda 6:47

Tapasztalatot osztanék meg ezzel kapcsolatban. Alapvetően én azért vettem állót, mert kisebb helyet foglal, ez értelemszerűen kisebb ingatlanokban nagyon jó megoldás és örülök is neki, hogy ilyen mellett döntöttem.
Igaz drágább kategória mint a lent megjelöltek, de nekem egy "FC6404/01 18V PowerPro Aqua" készülékem van.(nagy kedvezmény miatt választottam) Egyszerre porszívózik és felmos, bár a két funkciót egyszerre nem használom, mert ha nagyobb por van a parkettán akkor ha nem vagyok kellően körültekintő simán belemoshatom a koszt porszívózás nélkül.
Egy kb ~75 nettó négyzetméteres házban simán felporszívózok lemerülés nélkül és az eddigi belépő kategóriás, 30ezres zsinoros porszívóknál sokkal jobban teljesít és imádom, hogy nem kell a kábelekkel bíbelődni, jelentősen lecsökkenti a porszívózással töltött időt. Szőnyeget és hideg burkolatot a "turbó" fokozattal problémamentesen megoldom.
Havonta legalább egyszer nem árt kitisztítani a tartályt és az abban található szűrőszivacsit, mert a por miatt csökken a szívóképessége.

A lent belinkelt készülökék között szerintem a frissebb megjelenés és az ezzel járó "korszerűsítés" lehet a különbség. Véleményem szerint ez annyiban nyilvánulhat meg, hogy hangyányit nagyobb az aksi/halkabb/jobb anyaghasználat.

Hátha van itt valaki, aki hasonló szaküzletben dolgozik és tud segíteni.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 7., szerda 1:57

Mi az értelme az állónak a simához képest?

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2021. április 6., kedd 11:03

Nika91127 írta: Sziasztok!

Állóporszívóban ki milyen típust ajánlana? Nézegettem, de okosat nem tudok mondani egyikről sem. Ilyen max 45-50ezres kategóriát nézegettem. Szívesen venném a tanácsot :) Jelenleg Gorenje-nk van, 4. éve van meg, de az akksija már döglődik.

https://edigital.hu/allo-porszivo/elect ... erm=515830

https://edigital.hu/allo-porszivo/elect ... erm=516699

Ezeket néztem, sok különbséget nem látok, valaki kisegítene? Esetleg ebben az árban mi a tuti tipp?

Köszi előre is!

Nika
Szia,

nekünk pont a második van, 75STM.

Nagyon könnyű kezelni, fordulni vele és nagyon jól is szív. A 90 négyzetméteres házat pedig a 30-40 perces üzemidejével körbe is lehet porszívózni simán. Van rajta ilyen kefe tisztító is, ha esetleg sok hosszú hajszálat összeszed, akkor azt le tudja takarítani magának. Az azért eszi az aksit, de maximum fél perc alatt letisztítja magát, de én azt általában a takarítás végén szoktam rajta használni, aztán megy is a töltőre vissza.

Viszonylag stabilan meg is áll a lában, ha esetleg valahol ott kell hagynod takarítás közben.

Én nem bántam meg, hogy végül ezt vettük, lett volna drágábban kicsit hosszabb üzemidővel, vagy erősebb teljesítménnyel, vagy épp olcsóbban a kefe tisztítós cucc nélkül, de feleségem hosszú haja elég sok helyen éli az életét, szóval ez mindenképpen kellett és meglepő módon jól is működik.

Összességében szerintem nagyon jó kis cucc, én ajánlom :)

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. április 6., kedd 10:35

Sziasztok!

Állóporszívóban ki milyen típust ajánlana? Nézegettem, de okosat nem tudok mondani egyikről sem. Ilyen max 45-50ezres kategóriát nézegettem. Szívesen venném a tanácsot :) Jelenleg Gorenje-nk van, 4. éve van meg, de az akksija már döglődik.

https://edigital.hu/allo-porszivo/elect ... erm=515830

https://edigital.hu/allo-porszivo/elect ... erm=516699

Ezeket néztem, sok különbséget nem látok, valaki kisegítene? Esetleg ebben az árban mi a tuti tipp?

Köszi előre is!

Nika

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. április 6., kedd 10:15

Garancia csak rajtuk keresztül fog működni, amúgy rendben vannak.
ZIDANE

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. április 6., kedd 10:01

___Samy___ írta: Sracok, rendelt mar valaki a timestore.hu-rol orat? Kineztem lagzria egyet, csak a boltot en eddig nem ismertem, szoval fogalmam sincs mennyire megbizhato.
a szlovák oldalról (ami elvileg a magyart is működteti) már igen. nem volt gond. mondjuk én olyan órát rendeltem, ami nem volt raktáron és várni kellett rá pár hetet.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2021. április 4., vasárnap 9:13

Sracok, rendelt mar valaki a timestore.hu-rol orat? Kineztem lagzria egyet, csak a boltot en eddig nem ismertem, szoval fogalmam sincs mennyire megbizhato.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. március 27., szombat 11:10

Sajnos meg mindig jelen. Talan a 8-as szeria ota vannak ilyenek. De csak nehany telefon, szervizben sem tudjak mi a fasz, de garisakat kivizsgalas utan cserelik.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. március 27., szombat 10:21

nmate írta:
kodo írta: Valaki hasznal telekom esimet? Iphoneba lenne. Olvastam neten korábbi problémákról hogy nem lehetett elerni egyik vagy masik számot. Tapasztalat valakinek elsokezbol?
En hasznalok, amire gondolsz az iphone problema nem esim. Nekem is jelentkezik neha, hogy nem ernek el, a normal simen sem. Sajnos tok random.
Meg tavaly nyári vélemény volt amit irtam, akkor ezek szerint az őszi uj iosben sem lett kijavitva?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. március 27., szombat 7:32

kodo írta: Valaki hasznal telekom esimet? Iphoneba lenne. Olvastam neten korábbi problémákról hogy nem lehetett elerni egyik vagy masik számot. Tapasztalat valakinek elsokezbol?
En hasznalok, amire gondolsz az iphone problema nem esim. Nekem is jelentkezik neha, hogy nem ernek el, a normal simen sem. Sajnos tok random.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. március 26., péntek 21:46

Valaki hasznal telekom esimet? Iphoneba lenne. Olvastam neten korábbi problémákról hogy nem lehetett elerni egyik vagy masik számot. Tapasztalat valakinek elsokezbol?

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. március 25., csütörtök 17:25

Adott egy régebbi okostelefon, amiben "teljes" SIM kártya való még. Azt használtuk egy darabig, de menet közben megmurdelt (nem csörög, ha hívnak, de minden más okés). Végül megvettem azt a bizonyos Iphone 4-est, ebbe ugye már kisebb SIM való. T-mobilnál megoldották nekünk a cserét. Viszont az előző telefonban át lett írányítva a hívás, ha nem vesszük fel, s elfelejtettük kikapcsolni. Így most a jelenlegi telóban (Iphone) is átirányítódik az összes hívás menet közben. Ezt így utólag hogy lehetne megoldani / visszacsinálni? Próbáltuk már azt, hogy az Iphonében átirányítottuk a hívást, aztán kikapcsoltuk, de semmi, ugyanúgy megy a hívás a másik telóra... :( Valami ötlet? Be kéne menni a T-mobilba esetleg?

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. március 23., kedd 12:57

koszi a helpet, ugy nez ki, sikerult megoldani.

habar ezt az android system view-et sehogy sem engedte letolteni sem, eleg volt a chrome-t frissitsem es a messenger is megjavult.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2021. március 23., kedd 12:22

'shutterisland írta: valakinek volt mar hasonlo gondja a fb messengerrel telon ? (android)

ahogy belelepek egy uzenetbe, par masodpercen belul lefagy es kidob.
probaltam ujrainditani a telot, aztan az alkalmazas gyorsitotarat is torolni, egyik sem segitett.
ezutan letoroltem az appot es ujra feltelepitettem, nehany uzenetet sikerult elkuldjek de aztan ujra elkezdte ezt a leallogatast.
baromi idegesito.
Nekem is ezt csinálja a gmail-el, illetve az xmeye-al. Legalábbis egy ideig csinálta, most jó. De mástól is hallottam a mai nap ilyen problémáról.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. március 23., kedd 11:52

'shutterisland írta: en nem is talalom ezt az android system web view-et az alkalmazasok kozott. :kivagyhe:
https://9to5google.com/2021/03/22/andro ... -webview/

https://play.google.com/store/apps/deta ... id.webview

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. március 23., kedd 11:32

wZoLee7 írta: Végül az órával kapcsolatban, egy polar vantage m lett a befutó, leárazva sikerült behúznom és nagyon tetszik. Jól is néz ki, kezelni is teljesen gyorsan megtanultam, mondjuk edzésen kívül ritkán van rajtam, home officeban annyira nem szükséges :D
szerintem jó döntés - sok jót hallottam róla különbözö youtube csatornákon, anno nálam is versenyben volt. Ha jól tudom a GTN csatornát is ök szponzorálják.

Használd egészséggel!

U.i.: szerintem az ismertebb márkákkal (suunto, garmin, polar stb) nem nagyon lehet egyébként mellélöni, ha az ember a célnak megfelelöt választja.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. március 23., kedd 11:25

Végül az órával kapcsolatban, egy polar vantage m lett a befutó, leárazva sikerült behúznom és nagyon tetszik. Jól is néz ki, kezelni is teljesen gyorsan megtanultam, mondjuk edzésen kívül ritkán van rajtam, home officeban annyira nem szükséges :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég