OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. április 7., szerda 18:02

Azért 180-220ezres nettóért nehogy már mi legyünk számonkérve :roll:
Mások egy éve home officelnak, munkaidőben kondizni járnak, hesszelnek otthon a 4-600ezres nettókért.

Nekem tiszta a lelkiismeretem, legjobb tudásom szerint dolgozok online oktatás alatt is.
Most végeztem pl.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 7., szerda 16:23

lestat írta:
R24 legalabb te elvileg "ertelmes" emberekkel beszelsz es nem tanitanod kell oket :D
Gondolod te :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5151
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. április 7., szerda 16:22

Realista24 írta:
Professore írta:

Köszi. Azért általánosítani nem kell és az hogy a végén odabigyeszted hogy tisztelet a kivételnek semmit nem jelent mert alapból azt mondod hogy azok akik dolgoznak a kivételek pedig szerintem pont fordítva van.

Amúgy ha érdekel alsó hangon 1,5x annyit dolgozok mint normál időszakban. Meg aztán a munkavégzés módja is megér egy misét. Ki lehet próbálni beszélj 6-8 órát komoly dolgokról egy monitornak, végig ülve úgy hogy minimális feedbacket kapsz. És akkor azt szorozd meg heti 5-tel, hétvégén még készítheted az anyagokat a kövi hétre, csináljad a kimutatasokat,beszámolókat és osztályozd a beadandok tömkelegét...
Remélem nem gond, ha megosztom a saját tapasztalatim, és azokét, akikkel beszélek. Elég sokan vannak, lévén a gyerek focizni jár és széles az ismerettségi köröm, és nyilván érdeklődöm, hogy csak nálunk felháborító-e, ami folyik vagy ez az általános.

És utóbbi az igaz.

Ja, és kösz, dolgozok eleget, meetingelek monitor előtt eleget, de hozzáteszem, hogy hol német, hol angol meetingeken ülök. :)

Ez a szorozzam meg heti öttel :lol: ne haragudj, de jót röhögtem rajta.

Nem beleszolni akarok full nem ilyen teruleten dolgozom de azert nalam le a kalappal a tanarok idegrendszere elott.
Ami ott mehet monitoron keresztul magyarazas akar alsó tagozatosaknak vagy akár tiniknek háát...

R24 legalabb te elvileg "ertelmes" emberekkel beszelsz es nem tanitanod kell oket :D
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 7., szerda 16:18

Professore írta:
Realista24 írta: Nekem az a véleményem, hogy a tanárok végre kezdjenek el dolgozni normálisan, mert felháborító, amit művelnek a covid megjelenése óta.

Tisztelet a kivételeknek.
Köszi. Azért általánosítani nem kell és az hogy a végén odabigyeszted hogy tisztelet a kivételnek semmit nem jelent mert alapból azt mondod hogy azok akik dolgoznak a kivételek pedig szerintem pont fordítva van.

Amúgy ha érdekel alsó hangon 1,5x annyit dolgozok mint normál időszakban. Meg aztán a munkavégzés módja is megér egy misét. Ki lehet próbálni beszélj 6-8 órát komoly dolgokról egy monitornak, végig ülve úgy hogy minimális feedbacket kapsz. És akkor azt szorozd meg heti 5-tel, hétvégén még készítheted az anyagokat a kövi hétre, csináljad a kimutatasokat,beszámolókat és osztályozd a beadandok tömkelegét...
Remélem nem gond, ha megosztom a saját tapasztalatim, és azokét, akikkel beszélek. Elég sokan vannak, lévén a gyerek focizni jár és széles az ismerettségi köröm, és nyilván érdeklődöm, hogy csak nálunk felháborító-e, ami folyik vagy ez az általános.

És utóbbi az igaz.

Ja, és kösz, dolgozok eleget, meetingelek monitor előtt eleget, de hozzáteszem, hogy hol német, hol angol meetingeken ülök. :)

Ez a szorozzam meg heti öttel :lol: ne haragudj, de jót röhögtem rajta.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Professore
Hozzászólások: 1996
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. április 7., szerda 15:58

Realista24 írta: Nekem az a véleményem, hogy a tanárok végre kezdjenek el dolgozni normálisan, mert felháborító, amit művelnek a covid megjelenése óta.

Tisztelet a kivételeknek.
Köszi. Azért általánosítani nem kell és az hogy a végén odabigyeszted hogy tisztelet a kivételnek semmit nem jelent mert alapból azt mondod hogy azok akik dolgoznak a kivételek pedig szerintem pont fordítva van.

Amúgy ha érdekel alsó hangon 1,5x annyit dolgozok mint normál időszakban. Meg aztán a munkavégzés módja is megér egy misét. Ki lehet próbálni beszélj 6-8 órát komoly dolgokról egy monitornak, végig ülve úgy hogy minimális feedbacket kapsz. És akkor azt szorozd meg heti 5-tel, hétvégén még készítheted az anyagokat a kövi hétre, csináljad a kimutatasokat,beszámolókat és osztályozd a beadandok tömkelegét...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 7., szerda 15:45

Nekem az a véleményem, hogy a tanárok végre kezdjenek el dolgozni normálisan, mert felháborító, amit művelnek a covid megjelenése óta.

Tisztelet a kivételeknek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. április 7., szerda 15:40

Es arrol velemeny, hogy a vedettsegi igazolvanyt mar az elso oltas utan megkapod? Nem csak a 2.oltas utan lesz normalis vedettseged, addig csak elenyeszo?

Peldaul a sulikat nyitni akarjak 19.en, dehat a baratnom is aki tanar, csak majus 10 korul kapja a 2.oltasat, mivel a Pfizerre 35 nap kulonbseg van megadva a ket oltas kozott. Szoval majd mindenhol 1 oltasos tanarok hetekig, meg nyaron is ha mar lesz erdemi funkcioja ennek a kartyanak, ugyis beengednek embereket kulonbozo helyekre, hogy csak egy oltasuk van?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. április 6., kedd 18:21

El Sie7e írta: Most sétáltam el az Örsön az SZTK mellett, 5 után is szép sor állt az oltasra várva :) de ami meglepő h idős nem is nagyon volt köztük, inkább 40-és éveiben járó emberek domináltak
Sok helyen mar tulvannak elmeletileg azon a korosztalyon, 22-ben is keves mar az idos sorbanallo.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 6., kedd 18:21

4 millió alatt elvileg a regisztráltak száma és 2,5 felett a már oltottaké, azért előbb utóbb elfogynak az öregek :D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 6., kedd 18:19

Nekem 30as éveikben jáó munkatársaim is sorra kerülnek már a héten, budapestiek, mondjuk astrát kapnak.

Azért még sokan nem regisztráltak, vissza is mondogatják, szóval haladnak vele.
Nem illik.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 6., kedd 17:59

Most sétáltam el az Örsön az SZTK mellett, 5 után is szép sor állt az oltasra várva :) de ami meglepő h idős nem is nagyon volt köztük, inkább 40-és éveiben járó emberek domináltak
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 6., kedd 17:55

Én az oroszt adattam be, mielőtt felajánlottak bármit utánanéztem hogy saját magam mit preferálnék. A Modernát és Pfizert nem is néztem, gondolván úgyis esélytelen, maradt az Astra, orosz és kínai.

Ezek közül én az oroszt preferáltam, így mondhatni szerencsém volt. De a másik kettőt is beadattam volna. A preferencia oka a kínaihoz képesti több publikáció és teszt (ez eleinte nem
volt így, de sokat fejlődtek), az Astrához képest a jobb %os hatékonyság.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. április 6., kedd 17:28

Halfkey írta:
Anthony írta: Covidban jórészt a 80+os öregek halnak meg, és azóta kiderült, hogy vagy 2/3-uk anélkül is meghalt volna, mert olyan súlyosan betegek voltak.
Ameddig van jobb oltás, mint a Zeneca, addig ha egy ember is belehal, az már sok.
Nekem több ismerősöm is olyan rosszul volt az első oltás után, hogy azt mondták nem mennek el a másodikra semmi pénzért..
Az oltás utáni rosszullét és a veszély más kérdés. Amerikai kollégáim egyébként a Pfizerrel posztolják teli a Fb falam hogy így meg úgy rosszul lettek tőle.
múlt héten volt nálunk egy statisztika, hogy az összes beoltott személy közül mennyi jelentett súlyos mellékhatásokat. a pfizer egy szemernyit se állt jobban mint az AZ
Realista24 írta:

Most mesélte barátom, hogy közeli ismerősnél Astra után két nappal meghalt az illető trombózisban. Hajlamos volt rá, beadták, elvitte. :|
nálunk meg egy hónapja volt olyan eset, hogy 29 éveset vitt el a korona. mindenre van pro és kontra.

engem egyébként az is érdekelne, hogy aki beadatná az oroszt, az miért igen, illetve ha az oroszt igen, akkor a kínait miért nem?

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. április 6., kedd 17:25

Ha jól tudom, nálunk a fertőzöttség és a halálozás időpontja között nincs meghatározott maximum idő. Külföldön ez általában 28 nap. Így a külföldi listákban nem koronavírus áldozat, aki 29 napra a fertőződéstől hal meg, míg nálunk az is koronavírus áldozat, aki 4-5, akár 12 hónap múlva hal meg ""valamiben"" (persze egészségügyi eredetű halál esetén)...
Mármint pozitív teszt mellett... Nem úgy, hogy kigyogyul, negatív teszt, aztán 2 hónap múlva osszeesik és meghal. Ha valaki hetekig van lelegeztetogepen, és több, mint egy hónapig, azt beleszamitjak. Még jó. De a legtöbb országban ez a számítási mód.
Azért a nagytöbbség még mindig idős vagy krónikus beteg.
A 'kedvencem' : Pár hete volt egy negyven valahány éves nő, akinél pollen allergia volt ott az alapbetegségnél...

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 6., kedd 17:22

bence188 írta: Sziasztok!
Eredeti végig cipzáros real madridos melegítő együttest szeretnék venni. Vaterán van külföldről behozott 18-20 ezer ft-ért, azok eredetiek lehetnek? Ti honnan rendelnétek/rendeltek? Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: Bence
Vateran szinte biztos hogy dhgates és hasonlók vannak, az nem eredeti.

Ha full eredeti kell akkor realmadrid.com.

bence188
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 15:02
Kedvenc játékosaid: Modric, Isco, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

OFF

HozzászólásSzerző: bence188 » 2021. április 6., kedd 17:17

Sziasztok!
Eredeti végig cipzáros real madridos melegítő együttest szeretnék venni. Vaterán van külföldről behozott 18-20 ezer ft-ért, azok eredetiek lehetnek? Ti honnan rendelnétek/rendeltek? Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: Bence

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 6., kedd 17:15

Halfkey írta:
Anthony írta: Covidban jórészt a 80+os öregek halnak meg, és azóta kiderült, hogy vagy 2/3-uk anélkül is meghalt volna, mert olyan súlyosan betegek voltak.
Ameddig van jobb oltás, mint a Zeneca, addig ha egy ember is belehal, az már sok.
Nekem több ismerősöm is olyan rosszul volt az első oltás után, hogy azt mondták nem mennek el a másodikra semmi pénzért..
Az oltás utáni rosszullét és a veszély más kérdés. Amerikai kollégáim egyébként a Pfizerrel posztolják teli a Fb falam hogy így meg úgy rosszul lettek tőle.

Az hogy 80+os beteg öregek halnak meg meg ilyen egy éves info. Vagy a mostani halálozási kimutatásokról szóló cikkekre nem éri meg kattintani csak az Astra mellékhatásaira? :D
Azért a nagytöbbség még mindig idős vagy krónikus beteg. Sajnos hazánkban elég fals képet mutat az áldozatok száma és milyensége. Ha jól tudom, nálunk a fertőzöttség és a halálozás időpontja között nincs meghatározott maximum idő. Külföldön ez általában 28 nap. Így a külföldi listákban nem koronavírus áldozat, aki 29 napra a fertőződéstől hal meg, míg nálunk az is koronavírus áldozat, aki 4-5, akár 12 hónap múlva hal meg ""valamiben"" (persze egészségügyi eredetű halál esetén)...

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 6., kedd 17:06

Anthony írta: Covidban jórészt a 80+os öregek halnak meg, és azóta kiderült, hogy vagy 2/3-uk anélkül is meghalt volna, mert olyan súlyosan betegek voltak.
Ameddig van jobb oltás, mint a Zeneca, addig ha egy ember is belehal, az már sok.
Nekem több ismerősöm is olyan rosszul volt az első oltás után, hogy azt mondták nem mennek el a másodikra semmi pénzért..
Az oltás utáni rosszullét és a veszély más kérdés. Amerikai kollégáim egyébként a Pfizerrel posztolják teli a Fb falam hogy így meg úgy rosszul lettek tőle.

Az hogy 80+os beteg öregek halnak meg meg ilyen egy éves info. Vagy a mostani halálozási kimutatásokról szóló cikkekre nem éri meg kattintani csak az Astra mellékhatásaira? :D

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 6., kedd 16:26

nmate írta: Azért 1 évig tartó szövődmények sem "rosszak". A Coviddal a trombózis esélye pedig sokkal nagyobb, mint bármilyen oltással.
Meg kell nezni, hany koronavirusbol felepult jatekos tud csucsformaba lendulni par heten belul. Meg Cristiano is a maga modjan megszenvedte a dolgot pedig o aztan peldamutatoan kezeli a testet.Ugyanez a hanyatlas megvan nagyon sok elsportolo eseteben.
Egy atlagos embert, aki napi 8-10 orat ul/all, nem optimalisan etkezik es nem sportol vajon mennyire fog leterhelni? Engem ez sokkal jobban aggaszt most, mint a vakcinak kozotti vacillalas.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 6., kedd 16:14

Anthony írta:Covidban jórészt a 80+os öregek halnak meg
Sajnos ebből nem lehet kiindulni.

Azért 1 évig tartó szövődmények sem "rosszak". A Coviddal a trombózis esélye pedig sokkal nagyobb, mint bármilyen oltással.

Aki egy többször elhagyja otthonát, betegeskedős fajta, oltassa be magát. Nem ritka, hogy 40-50 közötti eddig egészséges emberek is bekerülnek már intenzívre, belőlük NIV-es lélegeztett pedig nagyon sok van.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég