Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 10:34

Caraway írta: Amugy igen, Perez az interju soran 6x mondta el, hogy a focit akarjak megmenteni. Viszont erre a megoldasa az, hogy a mostani bevetel mar nem eleg, igy megtobb penz kell. Dragabbak a jatekosok, nagyobbak a fizuk, menedzseri bonuszok stb.

Ha ennyire a focit akarjak megmenteni, akkor miert nem all ki a 12 csapat egy kozlemennyel, hogy elszaladt a lo gazdasagilag es azt akarjuk, hogy vezessenek be fizetesi sapkat? Korlatozni az ugynokok hatalmat? Az atigazolasi dijakat?

Erre a lepesre azt mondanam, hogy respect, tenyleg segiteni akarnak a focinak. De ez semmi masrol nem szol, hogy meggazdagabbak legyenek.
Mondjuk azzal a kijelentésével, hogy mindent átláthatóvá és transzparenssé akarnak tenni, nekem ez jön le.

Azt is elmondta, hogy tárgyalni akarnak az UEFA-val, FIFA-val, de ha nem kompromisszumképesek, akkor továbbfejlesztik az egészet. Ez a tegnapi interjú, a bejelentés, a weblap, mind egy-egy üzenet volt, hogy eddig tűrtek csendben, a háttérben.

A nagy csapatok táplálják a kicsiket. Ha a nagyoknál elfogy a pénz, akkor nem tudnak mindenféle beltejres angolokra csilliárdokat költeni. Nem tudunk mi sem országon belül tehetségeket kivásárolni magas áron. A portugálok majd nem tudnak 20-30 brazil noname gyereket egyszerre behúzni és fenntartani, hogy majd a 10%ból profitot csináljanak.

Lehetne még ezt sorolni, de ha szemellenzővel csak ennyit hajtogatsz, hogy semmi másra nem jó, hogy a gazdagok legyenek még gazdagabbak, akkor hagyjuk is.

Eleve ott megbukik az egész, hogy a Real Madrid/Barceona egy non profit gazdasági forma, és ha már pozitívra jön ki a mérleg, akkor siker van. Az, hogy a ManU féle brigád csak a profitot nézi, az már más téma, de Péreznek nem az az érdeke, hogy ha beletettek 100 milliót, 50-et kivegyen belőle.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 20., kedd 10:30

Viszont igy azt nem ertem h a kisebb csapatokkal mi lesz. Mert oke, lesz 5 csapat aki bejuthat majd a masik 15 melle, de ez kb azt jelenti hogy a nagy ligakbol 1 csapat fejenkent, az nem valami sok.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. április 20., kedd 10:28

Amugy igen, Perez az interju soran 6x mondta el, hogy a focit akarjak megmenteni. Viszont erre a megoldasa az, hogy a mostani bevetel mar nem eleg, igy megtobb penz kell. Dragabbak a jatekosok, nagyobbak a fizuk, menedzseri bonuszok stb.

Ha ennyire a focit akarjak megmenteni, akkor miert nem all ki a 12 csapat egy kozlemennyel, hogy elszaladt a lo gazdasagilag es azt akarjuk, hogy vezessenek be fizetesi sapkat? Korlatozni az ugynokok hatalmat? Az atigazolasi dijakat?

Erre a lepesre azt mondanam, hogy respect, tenyleg segiteni akarnak a focinak. De ez semmi masrol nem szol, hogy meggazdagabbak legyenek.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 20., kedd 10:27

Teljesen tehetetlen a UEFA, ha a nagy csapatok lelepnek, a tobbire a kutya nem lesz kivancsi, lehuzhatjak a rolot. Mindenki a szuperligat fogja nezni, mert az osszes top csapat es jatekos ott lesz. Ez a kitiltok mindenkit is vicc, akkor kik lesznek ott a nagy tornakon? A feroeri halaszok kb. Sakk-matt, kenytelenek lesznek behodolni, es kb mindent feltetelt el kell fogadniuk. Kemeny lepes nem mondom, de igy elolvasva az interjut mar mas kep van elottem is.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. április 20., kedd 10:24

Mester77 írta: Ahogy nézem, főleg itthon eddig nyilván a Real Madrid és Perez apó a szareső elsődleges célpontja. Nem tudom mi lesz ebből
Jobban nem utálhatnak már úgysem. Max mikor Vini rúg egy triplát a BL döntőben a PSG-nek :coffee: :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 10:23

dzsi91 írta: Én régimódi fazon vagyok.Tőlem mehetne a bl meg ez a rendszer még 100 évig. De erre most rendesen bepörögtem,viszont nem kaptam semmi infót hogy mik a tervek azon kívül,hogy több pénz lesz. Így nekem ez mint egyszerű futballszurkolónak kevés. Akarok látni egy prezentációt ahol a-tól Z-ig levan írva minden. Nem egy bejelentést ,hogy akkor most ezvan és cső. Ami még nem tetszik,hogy nyitottak megbeszélni a dolgot az uefaval meg a fifaval,így ez tényleg nem szól semmiről mint a pénzről ami teljesen érthető de mivel az én zsebemet nem érinti így ez a része hidegen hagy.
Majd amikor Ceballos rohongál és Moratát tömi labdával a szélen pedig Odriozola védekezik, Llorente pedig szűr, nem fog hidegen hagyni :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 20., kedd 10:20

Csak legyen valami kummajó himnusza, abban a bl verhetetlen.
Nem illik.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2021. április 20., kedd 10:19

Én régimódi fazon vagyok.Tőlem mehetne a bl meg ez a rendszer még 100 évig. De erre most rendesen bepörögtem,viszont nem kaptam semmi infót hogy mik a tervek azon kívül,hogy több pénz lesz. Így nekem ez mint egyszerű futballszurkolónak kevés. Akarok látni egy prezentációt ahol a-tól Z-ig levan írva minden. Nem egy bejelentést ,hogy akkor most ezvan és cső. Ami még nem tetszik,hogy nyitottak megbeszélni a dolgot az uefaval meg a fifaval,így ez tényleg nem szól semmiről mint a pénzről ami teljesen érthető de mivel az én zsebemet nem érinti így ez a része hidegen hagy.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 10:18

RealMadridFanatic írta: A lebonyolítás, bejutás nekem is kérdés, és az is, hogy mennyit osztanak vissza a kicsiknek, de nyilván Ők is tisztában vannak vele, hogy a kisebb klubok nélkül nagyok sem léteznek, és az a bázis létre sem tud jönni, ami kitermeli az elit játékosokat. Nélkülük pedig nincs biznisz.
Ez is le van írva, 6 helyett, amit az UEFA ad nekik 10 millió jut a csapatoknak, akik eddig kapták az "aprót". Ez majdnem 50%-os növekedés.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2021. április 20., kedd 10:12

Ahogy nézem, főleg itthon eddig nyilván a Real Madrid és Perez apó a szareső elsődleges célpontja. Nem tudom mi lesz ebből
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. április 20., kedd 10:10

Megértem, ha valaki ezzel nem ért egyet, de az furcsa, hogy kétségbe van vonva Perez szava, vagy tette, vagy motivációja, ami ezt az egészet elindította.

Megalomán a fazon, nem vitás, le akarja tenni a névjegyét a focitörténelemben, anno már a Galaktikusokkal is volt ilyen törekvés. Sportszakmailag akkor besült, de a romokban heverő klubot kivezette a homályból. Az a vízió is megelőzte a korát és most is ez a helyzet.

Kinek hisztek, ha nem neki? Mindenről pontos infoi vannak és a Realtól függetlenül is az üzleti élet egyik meghatározó alakja. Számomra nem kérdés, hogy ha azt mondja, hogy a jelenlegi modell fenntarthatatlan és rövid távon bukó lesz a vége, az úgy is van.

A másik topicban R24 is leírta, hogy a nézettség folyamatosan zuhan. Az UEFA/FIFA töketlen, tutyimutyi, hogy beleálljon a 21. század nyújtotta lehetőségekbe. Mennyi platform van kiaknázatlanul, ahol a fiatalabb generációkat el lehetne érni?

A lebonyolítás, bejutás nekem is kérdés, és az is, hogy mennyit osztanak vissza a kicsiknek, de nyilván Ők is tisztában vannak vele, hogy a kisebb klubok nélkül nagyok sem léteznek, és az a bázis létre sem tud jönni, ami kitermeli az elit játékosokat. Nélkülük pedig nincs biznisz.

A számokat látva itt most az a helyzet szerintem, hogy az UEFA égisze alatt zajló tornák bevételeinek jelentős hányadát benyelik. Persze, ott egy nagy szervezet, az utánpótlás tornák és bajnokságok, kisebb bajnokságok, ahová biztosan jut valamennyi pénz, de ilyen különbségnél nem tudom elképzelni, hogy mind oda megy, ahová kell neki.

A foci meg mér régen üzleti alapokon működik, és azért sem hisztizik senki, hogy a legnagyobb cégek viszik haza a legnagyobb nyereséget. Persze nehezen összehasonlítható, mert itt azért tényleg összefügg mindenki mindenkivel valamilyen szinten, de az, hogy egyenlőtlenségek lesznek elkerülhetetlen. Lehet, hogy tovább nyílik az olló, de úgy fest erre van igénye az átlag nézőknek.

Másik opció, hogy mindenhol drasztikusan leesnek a kiadások. Senki nem keres csilliárdokat, nincs menő körítés, franchise tevékenység, de erre semmi esélyt nem látok, annyi érdekkel ütközne.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: cart » 2021. április 20., kedd 10:09

Realista24 írta: Igen, én is röhögni szoktam, majd jönnek az érvek, hogy pont ezért csinálta a Real és manipulálta, mert voltak nála erősebbek
En lattam mar olyan velemenyt, hogy azert alapitotta Perez a ligat, hogy o valaszthassa ki a birokat, akik csak Realosok lehetnek :lol:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. április 20., kedd 9:58

rolandantal írta: Nagyon érdekes topic, de látom azért a többség még a szavazatok alapján azért ellene van.

Őszintén, nem tudom, hogy ettől jobb lenne a futball, vagy sem. Amit érzek, amitől tartok, hogy ez az egész aláássa mindazt, amin a jelenlegi európai futballmodell alapul. S számomra ez nagyon ijesztő - kiváncsian várom a fejleményeket.

Akinek vannak érdekes cikkei, szakértői vélemények, az dobja már be ide légyszi.
Kifejezetten ki nem állhatom kelejancsit,de:
https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... -MHyBogbRc

Én amúgy semlegesen állok a dolgokhoz, tetszene egy új irány, de nem teljesen értek ezzel egyet. A kupa sorozat jellegét megtarthatták volna és nem ilyen bajnokság és rájátszás szerű lehetne, de gondolom az amerikai bajnokságok mintáját tartják szem előtt, ami nem feltétlenül rossz, viszont ezzel a nemzeti bajnokságoknak nem látom értelmét. Ebből adódóan az egész európai klub futballt át kellene rendezni, amolyan divíziós rendszerbe, aminek a csúcsa az ESL. Aztán lehetne B1 B2 még vegyes ligák utána pedig már csak az országos ligák. Nyilván ezt átszervezni nem lenne egyszerű.

Attól nem tartok, hogy ez a futballt visszaveti, de abban szinte biztos leszek, hogy az UEFA kénytelen lesz itt komoly kompromisszumot kötni, mivel ütőkártyájuk nem maradt. A BL vagy EL megszűnt, érdeklődés alig maradt, szponzoráció lassan bedől és szépen átkapcsol mindenki a most fújjolt új sorozatra.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 9:52

real_funghi írta:
Realista24 írta: De ez nem egy évre szól, hanem a következő évtizedekre. Pont olvasgattam bejegyzéseket és persze mibe ha nem Barcás bejegyzésbe futottam, akik éppen ismét a Realt fikázzák.

És miért? Mert az 1950-es évekhez hasonlítják ezt a helyzetet, mert állítólag akkor is a Real kezdeményezésére indult a sorozat és akkor az első ötöt megvette magának a klub :lol:

Tekintsünk el az utolsó frázistól, de ha a többi igaz, akkor miről beszélünk? Nyivlán leírva sehol nem lesz, hogy a Real alapította, de ha időm lenne, szívesen utánamennék a történelmben, hogy kik és mit tettek akkor, hogy egy ilyen létrejöjjön. Mennyi párhuzam lehet a BEK és a Szuperliga között.

Remélem itt van valakinek rá ideje :shifty:
Ezen mindig jót röhögök:-) Amikor a BL elődjét elkezdték tervezgetni, ki is volt a spanyol bajnok? Hát nem a Real Madrid. Ráadásul európai szinten is voltak olyan sötét lovak, mint a Honvéd, ahol a korszak legjobbjai játszottak. Mi Di Stéfano érkezésével tudtuk átfordítani a korábbi Barca-Atletico uralmat. Nem kellett megvenni semmit, 5-6 évnyi építkezés előzte meg. Egyszerűen jó időben indult el a BEK és jó időben állt össze a csapat
Igen, én is röhögni szoktam, majd jönnek az érvek, hogy pont ezért csinálta a Real és manipulálta, mert voltak nála erősebbek :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8015
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Anthony » 2021. április 20., kedd 9:51

rolandantal írta: Nagyon érdekes topic, de látom azért a többség még a szavazatok alapján azért ellene van.

Őszintén, nem tudom, hogy ettől jobb lenne a futball, vagy sem. Amit érzek, amitől tartok, hogy ez az egész aláássa mindazt, amin a jelenlegi európai futballmodell alapul. S számomra ez nagyon ijesztő - kiváncsian várom a fejleményeket.

Akinek vannak érdekes cikkei, szakértői vélemények, az dobja már be ide légyszi.
Mégis mit ásna alá??

Őszintén egyáltalán nem értem mi nem tetszik az embereknek? Hétről-hétre nagy meccseket látunk majd: Real-Bayern-City-Barca-Juventus stb. egymás ellen.

Az embereket nem nagyon hozza lázba egy Olympiacos - Real Madrid meccs. Ráadásul az is bebizonyosodott, hogy az UEFA SEMMIT nem tud segíteni ezeknek a - mondjam úgy - másodvonalas kluboknak. A BL pénzből egyetlen klub sem tudott annyit fejlődni, hogy stabil BL résztvevő legyen (talán az Atletico Madrid, de ők nem tudom milyen pénzből fejlődtek, inkább jól vettek-adtak el).

Ott a Sevilla-Valencia, bármelyik nem top angol, német klub, egyik sem tudott huzamosabb ideig megmaradni a BL-ben.

Az Olympiacos, Fradi, stb. vagyis még egy polccal lennebb levő klubok még annyira sem. Sőt, ezeknek a csapatoknak az európai foci akkora teher, hogy rendre el is vesztik abban az évben a bajnokságot, amikor európai porondon szerepelnek, és megint éveket várnak mire visszajutnak.

Az Európa Liga még annyit sem ad a csapatoknak, csak teher.

Tessék, itt az esély, csináljon rendes ligát az UEFA ezeknek a csapatoknak, 2-3 szinten menjenek a meccsek, lehessen le és feljutni, adjanak rendes pénzeket.

A kosár Euroliga alatt is van még 2 másik szintű sorozat.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 20., kedd 9:49

Sokan még most is csak blöffnek tartják, pedig egyre nagyobb az esélye, hogy nem az.

Természetesen azok vannak a leghangosabban ellene akik a mosteni rendszerben a legnagyobbat kaszálják. Azoknál az ex- futballisták akik köpködnek meg meg kell nézni, hogy épp melyik tv társaságnak dolgoznak :mrgreen:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7230
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. április 20., kedd 9:45

Pangás van a híreket nézve, sztem az Uefánál repeaten van a Perez interjú és vakarják a tökeiket, hogy most mi is legyen a következő lépés. Azt hittem reggelre már minimum kileszünk zárva mindenből is, Bernabeut lefoglalják, a BL címeinket meg odaadják a PSGnek, annyira habzó szájjal fenyegetőztek :lol:

Perez nyilván nem hülye, tudta, hogy nem tudnak semmit csinálni. Kegyetlen, hogy már itt tartunk, hogy élő adásban elmondja, hogy fenyegetőzzön csak az Uefa :lol:

Félek azért mi lesz ebből, főleg az ellenszél lesz kegyetlen. Kiváncsi vagyok, ha lennének szurkolók a stadionokban, mi lenne a reakció. Főleg a Bernabeuban, bár akkor lehet nem robbant volna ki ez az egész ha vannak nézők, vagy csak évekkel később, más formában. Mindenesetre AS címlap erős. Egy kettészakadt focipálya. :kivagyhe:
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: rashidm » 2021. április 20., kedd 9:24

Szerintem nagyobb baj az, hogy úgy kell megvenni egy alapból 60 milliót érő játékost, hogy 30-30 millát oda kell még adni apucinak meg az ügynökének.

Másrészről az ilyen léhűtő Bale, Isco féle embereknek pénztárosnak kéne lennie, nem pedig felvenni az évenkénti súlyos milliókat.

Harmadrészt az se normális, hogy egy Bl döntőre nem tudnak elmenni a szurkolók, mert a stadionba csak 50%-a vehet jegyet (vagy a tököm tudja mennyi).

Avatar
real_funghi
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 7:13
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zamorano
Tartózkodási hely: Balkán

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: real_funghi » 2021. április 20., kedd 9:19

Realista24 írta: De ez nem egy évre szól, hanem a következő évtizedekre. Pont olvasgattam bejegyzéseket és persze mibe ha nem Barcás bejegyzésbe futottam, akik éppen ismét a Realt fikázzák.

És miért? Mert az 1950-es évekhez hasonlítják ezt a helyzetet, mert állítólag akkor is a Real kezdeményezésére indult a sorozat és akkor az első ötöt megvette magának a klub :lol:

Tekintsünk el az utolsó frázistól, de ha a többi igaz, akkor miről beszélünk? Nyivlán leírva sehol nem lesz, hogy a Real alapította, de ha időm lenne, szívesen utánamennék a történelmben, hogy kik és mit tettek akkor, hogy egy ilyen létrejöjjön. Mennyi párhuzam lehet a BEK és a Szuperliga között.

Remélem itt van valakinek rá ideje :shifty:
Ezen mindig jót röhögök:-) Amikor a BL elődjét elkezdték tervezgetni, ki is volt a spanyol bajnok? Hát nem a Real Madrid. Ráadásul európai szinten is voltak olyan sötét lovak, mint a Honvéd, ahol a korszak legjobbjai játszottak. Mi Di Stéfano érkezésével tudtuk átfordítani a korábbi Barca-Atletico uralmat. Nem kellett megvenni semmit, 5-6 évnyi építkezés előzte meg. Egyszerűen jó időben indult el a BEK és jó időben állt össze a csapat

Avatar
rolandantal
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2016. február 28., vasárnap 15:37
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: rolandantal » 2021. április 20., kedd 9:17

Nagyon érdekes topic, de látom azért a többség még a szavazatok alapján azért ellene van.

Őszintén, nem tudom, hogy ettől jobb lenne a futball, vagy sem. Amit érzek, amitől tartok, hogy ez az egész aláássa mindazt, amin a jelenlegi európai futballmodell alapul. S számomra ez nagyon ijesztő - kiváncsian várom a fejleményeket.

Akinek vannak érdekes cikkei, szakértői vélemények, az dobja már be ide légyszi.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég