Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
Zorro
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014. július 6., vasárnap 17:29
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ramos, Modric
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Zorro » 2021. április 20., kedd 18:40

ateeemadrid írta: ...Na, én aztán annyira magasról leszarom, hogy mennyi nézőt bukik ezzel a foci, hogy csak na. Akinek nem tetszik, ne nézze. Az nézheti valamelyik amerikai major sportot nyugodtan.
A focihoz nálam hozzátartozik, hogy jön az alcoyano meg az alcorcon, azt megbasz minket, hogy a lyon kiejti a végtelen+1 milliárdot elköltő nímand Pep vezette Cityt, ahogy jön a Messi choke az olasz középcsapat Roma ellen, ahogy a Leicester mutatja a fuckot az egész túlértékelt PLnek, és még sorolhatnám napestig. Ha ezeket kevesebben nézik, akkor így jártak, ők maradnak le komoly sportélményekről.
En nem azert nezek focit, hogy a kicsi mikor veri le a nagyot. Az ilyen igenyekre, az ESL utani BL tokeletes lesz, amikor az a kerdes, hogy melyik kisebb csapat veri le a Bayern-Dortmund-PSG harmas valamelyiket.
Ha ezt szembeallitom azzal, hogy Ramos mit fejelt anno a 93.-ban, a NewEngland hogyan nyerte meg a utolso SuperBowl-jat, vagy Brady hogyan nyerte meg a 7-dik...
De igen, kinek mi a sport elmeny...
https://www.youtube.com/watch?v=qhX06B58O7M
Így kell történelmet írni. Rajongóknak a szívébe, gyűlőködöknek az agyába égett bele.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 20., kedd 18:40

A bajnokságban hogy fogja Manolas kiejteni a Barcát? :D
En nem azert nezek focit, hogy a kicsi mikor veri le a nagyot.
Én sem csak ezért, de ez nekem ugyanúgy hozzátartozik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ateeemadrid 2021. április 20., kedd 18:41-kor.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. április 20., kedd 18:37

Sierra írta: Nekem most erről az jut eszembe, hogy ha nem esik ki senki, akkor az új csapatok hogyan cserélődnek évente? Tehát kvalifikálja magát 5 csapat, akkor valakiknek ki kell esni, hogy az utána lévő szezonban jöhessen az 5 új csapat.
Úgy hogy nem esik ki senki, hanem az 5 csapat jövőre "nem lesz meghívva" :mrgreen: :mrgreen:

Ennél nekem az is tisztább lenne hogy tessék itt egy új liga állandó 20 csapatnak. Na azt lehetne az NFLhez hasonlítgatni. Ezt hogy 15 állandó meg 5öt meghívogatunk, ennek nem sok köze van a major ligákhoz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 18:37

flori írta:
A focihoz nálam hozzátartozik, hogy jön az alcoyano meg az alcorcon, azt megbasz minket, hogy a lyon kiejti a végtelen+1 milliárdot elköltő nímand Pep vezette Cityt, ahogy jön a Messi choke az olasz középcsapat Roma ellen, ahogy a Leicester mutatja a fuckot az egész túlértékelt PLnek, és még sorolhatnám napestig. Ha ezeket kevesebben nézik, akkor így jártak, ők maradnak le komoly sportélményekről.
Egyetértek, ezek (is) adják a szerethető oldalát ennek a sportnak. Ne legyen tévedés, nem helyezem az amerikai modellt etalonra, és (egyelőre) nem vagyok meggyőzve arról sem, hogy jó lesz az ESL felállás. Pusztán sokan binárisan látják a világot, jó és szar, holott ez nem így van. Vannak bőven előnyei az ESL-nek, és megvannak a tradíciói a régi rendszernek, amelyek miatt nagyobb lehet az érzelmi töltet. Ritkán, de az olyat ad, hogy azt lehet mondani, ezért éri meg.
Reméljük mindenkinek kedvező kompromisszum születik, de őszintén meglepődnék azon, ha engednének a fix 15 csapatból.
De Ati, arra ott a bajnokság és a kupa. Mi olyan bonyolult?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: flori » 2021. április 20., kedd 18:35

A focihoz nálam hozzátartozik, hogy jön az alcoyano meg az alcorcon, azt megbasz minket, hogy a lyon kiejti a végtelen+1 milliárdot elköltő nímand Pep vezette Cityt, ahogy jön a Messi choke az olasz középcsapat Roma ellen, ahogy a Leicester mutatja a fuckot az egész túlértékelt PLnek, és még sorolhatnám napestig. Ha ezeket kevesebben nézik, akkor így jártak, ők maradnak le komoly sportélményekről.
Egyetértek, ezek (is) adják a szerethető oldalát ennek a sportnak. Ne legyen tévedés, nem helyezem az amerikai modellt etalonra, és (egyelőre) nem vagyok meggyőzve arról sem, hogy jó lesz az ESL felállás. Pusztán sokan binárisan látják a világot, jó és szar, holott ez nem így van. Vannak bőven előnyei az ESL-nek, és megvannak a tradíciói a régi rendszernek, amelyek miatt nagyobb lehet az érzelmi töltet. Ritkán, de az olyat ad, hogy azt lehet mondani, ezért éri meg.
Reméljük mindenkinek kedvező kompromisszum születik, de őszintén meglepődnék azon, ha engednének a fix 15 csapatból.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 20., kedd 18:35

Nekem most erről az jut eszembe, hogy ha nem esik ki senki, akkor az új csapatok hogyan cserélődnek évente? Tehát kvalifikálja magát 5 csapat, akkor valakiknek ki kell esni, hogy az utána lévő szezonban jöhessen az 5 új csapat.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 20., kedd 18:30

flori írta:
A legtöbb embernek szerintem - köztük nekem is - azzal van itt leginkább problémája, hogy 15 csapat helye garantált lesz, teljesítménytől függetlenül. Nem tudni még a való életben hogy nézne ez ki, de most gondolj bele, hogy mondjuk az Arsenal állna "kieső" helyen ebből a szuperligából, előtte lenne egy másik csapat abból az 5ből, akinek ki kellett vívnia a bejutást, és mégis az esne ki. Hát vicc.
Én sem értek vele egyet, de a megközelítésen is sok múlik. Vegyük a major ligákat az USA-ból, mert az tényleg jó példa. Itt nem úgy kell megközelíteni, hogy úgyis bent maradsz, meg akkor nem kell dolgozni. Hanem csak a győztes a király, azt kell elérni mindenképpen. Franchiseokat tervezgetnek évekig, apró építőelemeket tesznek a helyére az esztendők alatt, mindezt azért, hogy majd a végén ők nyerjenek, mert az a kánaán, az az Olümposz. Ott sem a megúszásra megy, hogy "fú legalább nem tudunk kiesni", hanem minden egyes idegszálukkal azon vannak, hogy fejlődjenek, megnyerjék a konferenciát, majd a legvégén ők legyenek a legjobbak. Mert az felülír mindet, hiába volt évek munkája, az a nonplus ultra. Szokatlan ez itt európai környezetben, hogy valakinek fix helye van, de egy ilyen oldalról megvilágítva azért tök más a helyzet. Ugyanezt le lehet majd vetíteni a hazai bajnokságokra is, azt is presztízs lesz megnyerni, mert KUPA. Az adott csapatnak a hazai bajnoksága, amely nem áll le és megy tovább a verseny. A kis csapatoknak ott lehet motiváció, hogy mindenképpen bejussanak az ESL-be, mert onnan lehet építkezni. Vegyük példának a Leicestert, ők végeznek a legelőkelőbb helyen a TOP6 fix csapat mögött, ott vannak az ESL-ben, megkapják a pénzt, tudnak fejlődni. Azon fognak dolgozni, hogy ide jussanak. Azt a pénzt az Evertonnak adják, mert megveszik a 40 éves Jamest, mert úgy érzik vele jövőre is bekerülhetnek. Csorog lefelé a pénz, működik a rendszer, forog a kerék tovább. Ez a fix csapatos dolog az én számnak sem ízlik egyelőre, de bőven van mellette érv. A Milant cseréled a mostani helyzetben a West Hamre, azonnal veszítettél alsó hangon 5 millió nézőt. Fair, nem fair, ez az igazság. Nem lehet Getafékkal, Leedsekkel, Lillekkel egy ilyet elkezdeni, mert éppen ez a lényege. A leghíresebb csapatok, legjobbak (tudom hogy nem), akik minden héten megmérkőznek. Lesz esélye bejutni a fent említett csapatoknak is, nehezen, de lesz. Akkor meg brutálisan jól járnak, ha kivívják azt a jogot. Ott kell kiépíteni a rendszert jól, és meg fog vele békélni mindenki.
Jól összefoglaltad meg leírtad, de ez foci, 100+ éves tradíciókkal, semmi nem garantálja, hogy ez az amerikai felfogás ebben a környezetben is működni tudjon. Illetve én nem is akarom, hogy működjön, a rendszer, amiben a lebonyolítás történik, nekem továbbra is tetszik úgy, ahogy van. És nem véletlen van ilyen visszhangja a dolognak, valószínű mások is így vannak vele. Az UEFA/FIFA korrupciójával, a nézettség fellendítésével, a VARral, az olajosok térhódításával stbstb. nyilván foglalkozni kell, kell rá valami válasz, de nekem nem ez a szuperligás kezdeményes nyújtja azt.

Ja meg még ezt kiemelném: " A Milant cseréled a mostani helyzetben a West Hamre, azonnal veszítettél alsó hangon 5 millió nézőt."

Na, én aztán annyira magasról leszarom, hogy mennyi nézőt bukik ezzel a foci, hogy csak na. Akinek nem tetszik, ne nézze. Az nézheti valamelyik amerikai major sportot nyugodtan.
A focihoz nálam hozzátartozik, hogy jön az alcoyano meg az alcorcon, azt megbasz minket, hogy a lyon kiejti a végtelen+1 milliárdot elköltő nímand Pep vezette Cityt, ahogy jön a Messi choke az olasz középcsapat Roma ellen, ahogy a Leicester mutatja a fuckot az egész túlértékelt PLnek, és még sorolhatnám napestig. Ha ezeket kevesebben nézik, akkor így jártak, ők maradnak le komoly sportélményekről.

Avatar
Zorro
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014. július 6., vasárnap 17:29
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ramos, Modric
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Zorro » 2021. április 20., kedd 18:28

flori írta: Én sem értek vele egyet, de a megközelítésen is sok múlik. Vegyük a major ligákat az USA-ból, mert az tényleg jó példa. Itt nem úgy kell megközelíteni, hogy úgyis bent maradsz, meg akkor nem kell dolgozni. Hanem csak a győztes a király, azt kell elérni mindenképpen. Franchiseokat tervezgetnek évekig, apró építőelemeket tesznek a helyére az esztendők alatt, mindezt azért, hogy majd a végén ők nyerjenek, mert az a kánaán, az az Olümposz. Ott sem a megúszásra megy, hogy "fú legalább nem tudunk kiesni", hanem minden egyes idegszálukkal azon vannak, hogy fejlődjenek, megnyerjék a konferenciát, majd a legvégén ők legyenek a legjobbak. Mert az felülír mindet, hiába volt évek munkája, az a nonplus ultra. ...
+1
Orulok, hogy ezt leirtad :)
https://www.youtube.com/watch?v=qhX06B58O7M
Így kell történelmet írni. Rajongóknak a szívébe, gyűlőködöknek az agyába égett bele.

Avatar
Zorro
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014. július 6., vasárnap 17:29
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ramos, Modric
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Zorro » 2021. április 20., kedd 18:25

ateeemadrid írta:
Zorro írta: Sok ervelest es megtobb gyuloletet lehet hallani/olvasnia az ESL ellen...
En leginkabb azt nem ertem, hogy egyeseknek (kozemberek) miert faj annyire az, hogy 12 csapat ugy dontott, hogy sokkal jobban tudna csinalni mint az uefa, es ez ezert kulon utra lepnek. Miert kell ezert utalni/gyulolni oket? Mert mas modellt fognak kovetni? Es? Attol a BL-ben meg mehet minden ugy mint eddig, ha mar az az egyik nagy erv, hogy a kiscsapatok...

Ha rossz a modell amit Perezek akarnak, akkor nem fog mukodni. De ez miert is faj masoknak?

Nem ertem azokat az iszonyatos indulatokat amit pl ezen a forumon is lehet olvasni.
A legtöbb embernek szerintem - köztük nekem is - azzal van itt leginkább problémája, hogy 15 csapat helye garantált lesz, teljesítménytől függetlenül. Nem tudni még a való életben hogy nézne ez ki, de most gondolj bele, hogy mondjuk az Arsenal állna "kieső" helyen ebből a szuperligából, előtte lenne egy másik csapat abból az 5ből, akinek ki kellett vívnia a bejutást, és mégis az esne ki. Hát vicc.

Majd jön Usain Bolt, azt mondja, hogy én mindegy mennyi idő alatt futok le X métert, mostantól a döntőben én mindig ott leszek, mert én vagyok a nagy név a sportban. :mrgreen:

Amúgy szerintem itt a fórumon pont nincsennek nagy indulatok, meg azért a többség látja, hogy az UEFA moral high groundja visszataszító.

Közben a 444 is színvonalasan lehozta, hogy Perez maffiastílusban alázta az UEFA elnökét. :lol: :lol: :lol:
Ertem, hogy a garantalt helyek bantjak sokak szemet, de az ESL nem is mondta azt, hogy bmelyik europai csapat indulhat benne. Ez egy masik modell. Lesz vmi rendszer amivel fel lehet majd jutni az ESL top 20-ba, es ezaltal reszesedni abbol a penzbol amit ott kitermel az a 20 csapat.
Es igen, az alapitok egyelore garantalt helyek, mint a valo eletben egy vallalkozasban. Az NFL-ben (tudom en hogy sokban mas mint a foci) a kutyat nem erdekli, hogy nem esnek ki a csapatok, és megis iszonyatosan megy az egesz.
https://www.youtube.com/watch?v=qhX06B58O7M
Így kell történelmet írni. Rajongóknak a szívébe, gyűlőködöknek az agyába égett bele.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 18:20

sebydani írta:
Realista24 írta:

Ez aztán már igen az UEFA részéről :lol:

Hirtelen lett meg 2,5 Mrd. :lol:
Ceferin szólt Katarba, hogy kéne még egy kis della :mrgreen:
És a durva, hogy ez gondolom mindenkinek megfelelne a szurkolók körében :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 18:20

Kercsó írta: itt az felejtitek el sokan, hogy az európai foci nem csak erről a 12/20 klubról szól. itt most ezzel földbe döngölik a kicsiket. nem lesz több Dávid-Góliát sztori, ha folyamat csak a nagyokat tömik.

fel kellett már borítani ezt az uefa/fifa monopoly játszma asztalt, de nem úgy hogy közben páros lábbal pofán rúgják a kicsiket.
a pénznél többet kell érjen a történelem, a hagyományok és a szurkolók.
Milyen kicsiket? Ki gondol most a kicsikre? Az UEFA? Loszart. :lol:

Ha most 100 kicsi azt mondja kilep, le se szarjak. Ennyit számítanak az Uefanak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. április 20., kedd 18:19

Realista24 írta:
Pad'em írta:

The 12 wantaway clubs will also be welcomed if they change their minds.

:lol: :lol:

Eddig vaciláltam, hogy most mire szavazzak, elsőre nemre böktem, Perez interjú már kicsit elindított az igen felé, de az UEFA vergődése kezd meggyőzni.
Ez aztán már igen az UEFA részéről :lol:

Hirtelen lett meg 2,5 Mrd. :lol:
Ceferin szólt Katarba, hogy kéne még egy kis della :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3839
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. április 20., kedd 18:17

itt az felejtitek el sokan, hogy az európai foci nem csak erről a 12/20 klubról szól. itt most ezzel földbe döngölik a kicsiket. nem lesz több Dávid-Góliát sztori, ha folyamat csak a nagyokat tömik.

fel kellett már borítani ezt az uefa/fifa monopoly játszma asztalt, de nem úgy hogy közben páros lábbal pofán rúgják a kicsiket.
a pénznél többet kell érjen a történelem, a hagyományok és a szurkolók.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 20., kedd 18:15

Marcelo, LV, Modric és Odriozola likeolta Beckham ESL ellenes bejegyzését.
Biztos csak a népszerűségért, vagy nincs elég információjuk róla!!4444! Mondjuk ha Odri ellene van, akkor én mellette. :D
De az uefa valtoztatasaban is lenne x szamu fix hely az elozo evekben elertek alapjan. Pont a pool a pelda hogyha iden lemaradnak attol meg maradjanak a blbe.
Ég és föld, UEFA-koefficiens pontok alapján juthatna be 2 csapat a nagyok közül, ez még szerintem pont egy korrekt aranyközépút lehetne, hogy 1 elbaszott bajnoki szezon miatt mondjuk egy esetleges végső esélyes ne csússzon le róla.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 20., kedd 18:14

Pad'em írta:
flori írta: BREAKING: @UEFA is going to ‘counter-attack’ against the European Super League. UEFA are working with an english investment fund to come up with new #UCL  that would have a starting budget of €4.5 billion which could rise to 7 billion.
The 12 wantaway clubs will also be welcomed if they change their minds.

:lol: :lol:

Eddig vaciláltam, hogy most mire szavazzak, elsőre nemre böktem, Perez interjú már kicsit elindított az igen felé, de az UEFA vergődése kezd meggyőzni.
Ez aztán már igen az UEFA részéről :lol:

Hirtelen lett meg 2,5 Mrd. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: flori » 2021. április 20., kedd 18:12

A legtöbb embernek szerintem - köztük nekem is - azzal van itt leginkább problémája, hogy 15 csapat helye garantált lesz, teljesítménytől függetlenül. Nem tudni még a való életben hogy nézne ez ki, de most gondolj bele, hogy mondjuk az Arsenal állna "kieső" helyen ebből a szuperligából, előtte lenne egy másik csapat abból az 5ből, akinek ki kellett vívnia a bejutást, és mégis az esne ki. Hát vicc.
Én sem értek vele egyet, de a megközelítésen is sok múlik. Vegyük a major ligákat az USA-ból, mert az tényleg jó példa. Itt nem úgy kell megközelíteni, hogy úgyis bent maradsz, meg akkor nem kell dolgozni. Hanem csak a győztes a király, azt kell elérni mindenképpen. Franchiseokat tervezgetnek évekig, apró építőelemeket tesznek a helyére az esztendők alatt, mindezt azért, hogy majd a végén ők nyerjenek, mert az a kánaán, az az Olümposz. Ott sem a megúszásra megy, hogy "fú legalább nem tudunk kiesni", hanem minden egyes idegszálukkal azon vannak, hogy fejlődjenek, megnyerjék a konferenciát, majd a legvégén ők legyenek a legjobbak. Mert az felülír mindet, hiába volt évek munkája, az a nonplus ultra. Szokatlan ez itt európai környezetben, hogy valakinek fix helye van, de egy ilyen oldalról megvilágítva azért tök más a helyzet. Ugyanezt le lehet majd vetíteni a hazai bajnokságokra is, azt is presztízs lesz megnyerni, mert KUPA. Az adott csapatnak a hazai bajnoksága, amely nem áll le és megy tovább a verseny. A kis csapatoknak ott lehet motiváció, hogy mindenképpen bejussanak az ESL-be, mert onnan lehet építkezni. Vegyük példának a Leicestert, ők végeznek a legelőkelőbb helyen a TOP6 fix csapat mögött, ott vannak az ESL-ben, megkapják a pénzt, tudnak fejlődni. Azon fognak dolgozni, hogy ide jussanak. Azt a pénzt az Evertonnak adják, mert megveszik a 40 éves Jamest, mert úgy érzik vele jövőre is bekerülhetnek. Csorog lefelé a pénz, működik a rendszer, forog a kerék tovább. Ez a fix csapatos dolog az én számnak sem ízlik egyelőre, de bőven van mellette érv. A Milant cseréled a mostani helyzetben a West Hamre, azonnal veszítettél alsó hangon 5 millió nézőt. Fair, nem fair, ez az igazság. Nem lehet Getafékkal, Leedsekkel, Lillekkel egy ilyet elkezdeni, mert éppen ez a lényege. A leghíresebb csapatok, legjobbak (tudom hogy nem), akik minden héten megmérkőznek. Lesz esélye bejutni a fent említett csapatoknak is, nehezen, de lesz. Akkor meg brutálisan jól járnak, ha kivívják azt a jogot. Ott kell kiépíteni a rendszert jól, és meg fog vele békélni mindenki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára flori 2021. április 20., kedd 18:17-kor.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. április 20., kedd 18:10

EU Antitrust gives the GREEN LIGHT for the formation of Super League. They consider it as a legitimate and commercial operation. @LaStampa

Marcelo, LV, Modric és Odriozola likeolta Beckham ESL ellenes bejegyzését.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Reteti
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2021. április 16., péntek 20:47
Kedvenc játékosaid: Toni kroos
Kedvenc csapatod: Bayern

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Reteti » 2021. április 20., kedd 18:09

petiamadridista írta:
Weiterimmerweiter írta:

Azt nem akarom neked eladni, hogy nem élvez előnyt, én arra próbálok rávilágítani, hogy nem a Bayern tehet erről. A Bundesliga klubok képtelenek megtartani az értékeiket, hisz más szellemben működnek (50+1es szabályzat) de továbbra sem értem hogy ebben miért a Bayern a hunyó. :)

Ott a Dortmund esete. 2014ben igazolt tőlük utoljára a Bayern. Most ők tényleg azért teljesítenek így, mert a Bayern (7!) éve elvitte a legjobb góllövűjüket? :) Szerinted mi az oka annak, hogy Mikhitarjan, Gündogan, Aubameyang, Pulisic vagy éppen Dembelé lelépett máshova azóta. Vagy mit gondolsz Sancho és Haaland esetéről? Ha őket nem igazolja le (valószínűleg sajnos nem lesz rá lehetőség...) a Bayern akkor szerinted maradni fognak Dortmundban? :) Én értem amit mondasz, csak ez így nagyon demagóg nekem, ha nem a Bayern akkor más elfogja vinni ezeket a játékosokat - lásd angol csapatok - a vetélytársak ugyanúgy gyengülni fognak.
Senki nem mondta, hogy a Bayern mindenkit megvesz. Azt írjuk, higy nincs versenykényszerben, és megteheti, hogy a Bundes legjobb játekosainak jelentős részét ( tehát nem mindet) magahozdédelgesse. Elvigye, megvegye stb.
A Bayern múltja, pénze (azért egy fizetesi listat neznék én, mert lehet, hogy az igazolások nem magasak de a bérek ott sem lehetnek szerények...) presztízse nagy eróföleny. A többi csapat meg gyenge. Vagy ezért vagy azért. Teljesen mindegy, hogy mi és ki miatt gyengék, de azok.
Ez pedig azt eredmenyezi, hogy a München mindig nyer. Ha mindig nyer, es ez szinte biztosított számara, akkor nem kell kapkodnia a legnehezebben megszerezhető falatokért. Van ideje várni, csapatot építeni, dinasztiákat összerakni, kökcsönjátekosokból, máshol nem bevált olcsóbb igazolásokból, fiatalabb németekből stb evek munkájaval összerakni egy csapatot. Van idő és türelem.

Ezt pl a Barca nem tehette meg. Jött Messi kérte a magasabb bért, meg kellett adni, nem volt mese, mert Messi elengedését nem engedhetik meg maguknak.
Elvitték Neymart, nem tehette meg a Barca hogy nem igazol. Muszáj volt legalább presztízsből.

Lewandovski kapcsán sokszor felmerült hogy eligazol. Végül a Bayern nem engedte. Szerződés kötötte és megmondták hogy nem. De ha mondjuk ez a Neymar esethez hasonlóan megtörtént volna, akkor a München a hazai ligás monopolhelyezete miatt megtehette volna, hogy nem igazol, hogy házon belül oldja meg, hogy kivár. A Barca nem.

Bayernel sincs türelem ha a második a bundásban már kongatják a vészharangot ha negyedik meggy az edző.pl kovács angelotti és igen a bayern épitkezik a többi bunás csapat meg csak a profitra megy rá

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2021. április 20., kedd 18:08

ateeemadrid írta: A legtöbb embernek szerintem - köztük nekem is - azzal van itt leginkább problémája, hogy 15 csapat helye garantált lesz, teljesítménytől függetlenül. Nem tudni még a való életben hogy nézne ez ki, de most gondolj bele, hogy mondjuk az Arsenal állna "kieső" helyen ebből a szuperligából, előtte lenne egy másik csapat abból az 5ből, akinek ki kellett vívnia a bejutást, és mégis az esne ki. Hát vicc.
De az uefa valtoztatasaban is lenne x szamu fix hely az elozo evekben elertek alapjan. Pont a pool a pelda hogyha iden lemaradnak attol meg maradjanak a blbe.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. április 20., kedd 18:06

flori írta: BREAKING: @UEFA is going to ‘counter-attack’ against the European Super League. UEFA are working with an english investment fund to come up with new #UCL  that would have a starting budget of €4.5 billion which could rise to 7 billion.
The 12 wantaway clubs will also be welcomed if they change their minds.

:lol: :lol:

Eddig vaciláltam, hogy most mire szavazzak, elsőre nemre böktem, Perez interjú már kicsit elindított az igen felé, de az UEFA vergődése kezd meggyőzni.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég