OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. április 22., csütörtök 15:33

nmate írta:
Realista24 írta:

Azt hogyan kell? :mrgreen:
NEAK-nak email, benne adatok.
Válaszolnak mik az opciók, erre válaszolsz a választandó háziorvos nevével, vagy a sajátoddal átrakatod magadat oltópontra.
Done.
Pusszantalak Máté
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 22., csütörtök 15:31

nmate írta:
Realista24 írta:

Azt hogyan kell? :mrgreen:
NEAK-nak email, benne adatok.
Válaszolnak mik az opciók, erre válaszolsz a választandó háziorvos nevével, vagy a sajátoddal átrakatod magadat oltópontra.
Done.
Köszke, megosztom házon belül :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 22., csütörtök 15:30

Realista24 írta:
nmate írta: Más: nekem a telefonálgatás oltópontokra nem jött be, a NEAK viszont pikkpakk áttett másik háziorvos listájára.
Azt hogyan kell? :mrgreen:
NEAK-nak email, benne adatok.
Válaszolnak mik az opciók, erre válaszolsz a választandó háziorvos nevével, vagy a sajátoddal átrakatod magadat oltópontra.
Done.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 22., csütörtök 15:20

nmate írta: Más: nekem a telefonálgatás oltópontokra nem jött be, a NEAK viszont pikkpakk áttett másik háziorvos listájára.
Azt hogyan kell? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 22., csütörtök 14:55

Más: nekem a telefonálgatás oltópontokra nem jött be, a NEAK viszont pikkpakk áttett másik háziorvos listájára.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 22., csütörtök 14:36

De, ez a videó pont ezt taglalja :D Lehet csűrni-csavarni, de második oltásos Sinopharmosok sajnos nem ritkák az intenzíven :( Míg Pfizeresről (ugyanitt) egyről tudok.

Vitathatatlan tény: kínait időseknek adták leginkább eddig.

Valószínű úgyis kérni fogom, beszari vagyok visszadobni a lehetőséget. Meg, kurvára akarok már teraszon frissen csapolt sört.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. április 22., csütörtök 9:51

ikelemen5 írta: Én ezt a videót ajánlom azoknak, akik %-ban mérik a védettséget.
Nem értek hozzá, de elhiszem nekik. :)
Köszi, hasznos. :agree:
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. április 22., csütörtök 9:38

Én ezt a videót ajánlom azoknak, akik %-ban mérik a védettséget.
Nem értek hozzá, de elhiszem nekik. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. április 22., csütörtök 9:36

No detailed efficacy data of Sinopharm’s COVID-19 vaccine has been publicly released but its developer, Beijing Biological Products Institute, a unit of Sinopharm subsidiary China National Biotec Group (CNBG), said the vaccine was 79.34% effective in preventing people from developing the disease based on interim data. It has been approved in several countries including China, Pakistan and the UAE.

Sinovac’s vaccine showed varied efficacy readings of between 50.65% and 83.5% based on trials from Brazil, Turkey and Indonesia.
Sinopharm's Vero vaccine, for example, still achieved 79% efficacy in a Phase III study conducted in 10 countries. In a separate study, the United Arab Emirates achieved 86% efficacy.
Az első korábbi hír.

Hétfőn kapom. Annak ellenére, hogy sok helyről hallottam, hogy ha offolod, pár nap múlva hívnak mással, inkább elfogadtam. A Szputnyikról folyamatosan az jön, hogy nem érkeznek időben a második dózisnak szánt oltások, az EU-s beszerzések is csúsznak mindig...

Meglátjuk, a semminél jobb ez is. A környezetemben élő, fertőzésen átesettek korosztálytól függetlenül megsínylették. Szerencsére kórház nem lett a fiatalabbaknál, de mindenki azt mondta, hogy nem egy leányálom.

Sógorom nagyapja sajnos nem jött ki belőle, pedig már javult az állapota, aztán egyszer csak jött a hír, hogy elment. Esélyes, hogy a keringése feladta.

Száz szónak is egy a vége, inkább kínai, mint semmi.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. április 22., csütörtök 8:48

nmate írta:
istimester írta:

Miért adna fals védettségérzetet?
Akkor értsd, nagyobb eséllyel adna falsot.
Pfizer, Szputnyik 90% körüli, Sinopharm 60%.
kiserik írta: Csak úgy megjegyezném, hogy mindegyik oltás fals védettség érzetet ad. Egyiktől sem leszel immunis.
Igen, ettől még elkapod, de védettségnek minősül, mivel az immunrendszered memóriából fogja sokkal gyorsabban termelni az antitesteket és nem kell feltalálnia a spanyolviaszt.
nem egy másik kínai vakcinára mondták ezt a 60 körüli hatékonyságot?
én a sinopharmról 90 körülire emlékszem :hmmm: aztán lehet keverem a sok kínait, mint az élet más területén is :lol: :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 22., csütörtök 8:45

istimester írta:
nmate írta: Van egy olyan érzésem, hogy napokban meglesz, hogy felajánlják a kínait, de azt nem fogadnám el szívesen. Én nagyon szeretném már az oltást, kb. december óta, de kínai félek fals védettségérzetet adna.
Miért adna fals védettségérzetet?
Akkor értsd, nagyobb eséllyel adna falsot.
Pfizer, Szputnyik 90% körüli, Sinopharm 60%.
kiserik írta: Csak úgy megjegyezném, hogy mindegyik oltás fals védettség érzetet ad. Egyiktől sem leszel immunis.
Igen, ettől még elkapod, de védettségnek minősül, mivel az immunrendszered memóriából fogja sokkal gyorsabban termelni az antitesteket és nem kell feltalálnia a spanyolviaszt.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. április 21., szerda 19:28

h3x0r írta:
istimester írta:

Miért adna fals védettségérzetet?
Meg a kinaiak is elismertek, hogy nem lett annyira eros az oltasuk es lehet kene belole egy harmadik adag is. Beoltatod magad, azt hiszed hogy mennyi antitested van, kozbe meg nem is.

Nalunk a polgarmester meg osszel volt koronas, kb 1 honapja az elso oltas elott csinaltatott egy antitest tesztet, 0 darab volt neki. A masodik oltas elott is csinalt egyet, az 20 volt, valami olyasmit mondtak neki, hogy 50 felett lenne a jo (de javitson ki batran, aki jobban ert hozza), most varja, hogy elteljen kb 2 het, megint akar egy tesztet csinaltatni. :D
Hát nem tudom, nekem vannak antitestjeim, miután végigélvezhettem ezt a szart, de arra is azt mondják, hogy eltűnhetnek. Azt gondoltam egy idő után lecsekkolom, hogy van-e még, csak nem bírom magamat rávenni, mert agyvérzést kapok ha kihozzák, hogy eltűntek. :roll:

Így is itt nyitva van minden, kondi, éttermek, minden kb. Nehéz volt visszafogni magam, hogy itthon edzzek és ne menjek kondiba. Annak ellenére, hogy vannak antitestjeim, de a feleségemnek viszont nincs, lányomnak nem tudjuk nem akartam kockáztatni. :hmmm:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 21., szerda 19:28

CS0ki írta: A példában meg még meg se volt a második oltás, mit kell akkor nézegetni rajta?
Lehet nem voltam egyertelmu, a masodik oltas elotti napot csinaltatta meg a masodik tesztet. Az lemaradt, hogy pfizer, amibol itt 3 het utan adjak a masodikat. (nagy kovetkeztetest nem kell levonni belole, csak erdekessegkent irtam)

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. április 21., szerda 19:23

Azt is elég sokszor elmondták,hogy a vérben lévő antitestek száma nem az egyetlen lényeges dolog, attól még a sejtes védelem ugyanúgy működhet. Az infók alapján talán a nyugati vakcinák jobbak, ha van választás lehetősége, akkor afelé kell menni hosszú távon, rövid távon meg az kell, ami van. Ha az csak 890%-os, akkor az is jobb mint a 0, de persze kevesebb mint a 90.

A példában meg még meg se volt a második oltás, mit kell akkor nézegetni rajta?

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 21., szerda 19:20

Csak úgy megjegyezném, hogy mindegyik oltás fals védettség érzetet ad. Egyiktől sem leszel immunis.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. április 21., szerda 19:18

A pfizerrol is jott ki ugyan ilyen info a ceotol.

Raadasul egy metaanalizis szerint ( azaz tobb publikacio osszessege) a kinai vakcina a leghatekonyabb.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 21., szerda 19:14

istimester írta:
nmate írta: Van egy olyan érzésem, hogy napokban meglesz, hogy felajánlják a kínait, de azt nem fogadnám el szívesen. Én nagyon szeretném már az oltást, kb. december óta, de kínai félek fals védettségérzetet adna.
Miért adna fals védettségérzetet?
Meg a kinaiak is elismertek, hogy nem lett annyira eros az oltasuk es lehet kene belole egy harmadik adag is. Beoltatod magad, azt hiszed hogy mennyi antitested van, kozbe meg nem is.

Nalunk a polgarmester meg osszel volt koronas, kb 1 honapja az elso oltas elott csinaltatott egy antitest tesztet, 0 darab volt neki. A masodik oltas elott is csinalt egyet, az 20 volt, valami olyasmit mondtak neki, hogy 50 felett lenne a jo (de javitson ki batran, aki jobban ert hozza), most varja, hogy elteljen kb 2 het, megint akar egy tesztet csinaltatni. :D

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2021. április 21., szerda 17:49

nmate írta: Van egy olyan érzésem, hogy napokban meglesz, hogy felajánlják a kínait, de azt nem fogadnám el szívesen. Én nagyon szeretném már az oltást, kb. december óta, de kínai félek fals védettségérzetet adna.
Miért adna fals védettségérzetet?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 21., szerda 14:59

Megpróbáltam 1-2 oltópontot is, ahol oltottak fiatal ismerőst: egyik nem veszi fel, másik elhajtott, hogy bocs csak regisztráltan.

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. április 21., szerda 12:49

Okés kösz kösz.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég