Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 22., csütörtök 11:24

RealMadridFanatic írta:
el magico írta: Plusz ha ez a 12-15 csapat kilépett volna a BL-ből, ergó az UEFA-nak nem kellett volna nekik is osztani a zsét, sokkal több maradt volna a kicsiknek.
Ha kilép a 15 csapat, akkor az UEFA bevételei jelentősen megcsappannak, nem lesz mit szétosztani.
Magyarul az ESL csapatok csinálják a cirkuszt, a kiscsapatok a haszonélvezők, az UEFA meg kezeli a pénzt. :D
Vajon miért lázadtak fel ezek a csapatok meg az UEFA tűzzel-vassal? :D

Mi van akkor, ha az ESL csapatok egymás közt nagyságrenddel nagyobb pénzt tudnának összeszedni, és az általuk létrehozott alapból több pénzt adnának a kiscsapatoknak, mint amit most ad az UEFA?
Egymás mellett mehetne az ESL és a BL
Ki járna szarabbul? Mármint az UEFÁn kívül?

Ja, a szurkolók meg a foci. :D

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 22., csütörtök 11:24

ronaldo99 írta:Perezt sem értem ebben a dologban. Szeretett klubunk (számomra) legnagyobb elnöke. A nehéz gazdasági helyzet ellenére a klub elég stabil lábakon áll. A sportsikerek is jönnek, el voltunk kényeztetve az elmúlt években. Épül/újul a stadion.
Miért nem elégedett meg ezzel? Az pozitív dolog ha valaki mindig többet akar, de egy szint felett már inkább káros.
Annyit kellett volna tegyen, hogy a nyáron a lehetőségekhez képest erősítsen a kereten, utána 3 évig a kényelmes elnöki székében élvezze egy élet munkáját.
Az a baj, hogy pont ez tortent. Altalaban 30-50 millio euro koruli profitunk szokott lenni, most a nyari hirek szerint -150 lett. Ebbol 100 milliot fedeztunk eladasokbol, 50-rol meg lemondtak a jatekosok (valoszinuleg azon az aron, hogy mindenki maradhat es senki nem erkezik a helyukre), igy jottunk ki 0-ra.

Nincsenek szurkolok, sokkal kevesebb a bevetel, de a kiadasok alig valtoztak; a foci vilagaban a jatekosok kapzsik mint az allat. Lehetett volna csendben szenvedni meg eveken keresztul hatalmas hiteleket gorgetni, de ok ugy gondoltak inkabb lepnek. Ami viszont jol lejon Perez szavaibol, hogy ok Platiniekhez voltak hozzaszokva, veluk meg lehetett targyalni egy szivar meg whiskey tarsasagaban, egyaltalan nem szamitottak ra, hogy targyalas helyett az uefa ilyen szinten mindennel elkezd fenyegetozni. Az angolok azonnal riadot fujtak, mentik a menthetot, mi meg itt vagyunk a legnagyobb szarban.

el magico
Hozzászólások: 861
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: el magico » 2021. április 22., csütörtök 11:22

RealMadridFanatic írta:
el magico írta: Plusz ha ez a 12-15 csapat kilépett volna a BL-ből, ergó az UEFA-nak nem kellett volna nekik is osztani a zsét, sokkal több maradt volna a kicsiknek.
Ha kilép a 15 csapat, akkor az UEFA bevételei jelentősen megcsappannak, nem lesz mit szétosztani.
Ez mondjuk jogos.

Csak kit érdekel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. április 22., csütörtök 11:13

el magico írta: Plusz ha ez a 12-15 csapat kilépett volna a BL-ből, ergó az UEFA-nak nem kellett volna nekik is osztani a zsét, sokkal több maradt volna a kicsiknek.
Ha kilép a 15 csapat, akkor az UEFA bevételei jelentősen megcsappannak, nem lesz mit szétosztani.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. április 22., csütörtök 11:08

Szvsz túldimenzionáljátok/érzelgősköditek.
A nagycsapatoknak jelenleg több gempa kell, amit a b*zi eufa nem akart adni -> megcsináljuk a sajátunkat ->nincs ezzel semmi baj szerintem

Lehet szidni a nagyokat, mert végső soron ők csak több pénzt akartak, de nekik/Pereznek volt igaza, mert nidda, hétfőről keddre találtak egy halom pénzt és majd kap is mindenki. Meg egyébként tényleg kit érdekel egy apoel-MU meccs oktbóber-novemberben?... Van baja az aktuális formátumnak.

Aztán az egész le lett öntve ezzel a savefootball cukormázzal.. Aki bekajálta, ne csodálkozzon, ha később mennie kell majd f*sni..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

el magico
Hozzászólások: 861
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: el magico » 2021. április 22., csütörtök 11:06

Realista24 írta:
Kercsó írta: +1 Csabi

a kicsik nem lettek volna ilyen nagy ívben leszarva, mint az ESL-en belül. eddig csurrant cseppent még egy Fradi-Vidi szintű csapatnak is. itt nulla lett volna az ő bevételük.
Arra ott maradt volna az EL, vagy akár, amit Perez említett, egy második divízó. Bármi. Ezer és egy lehetőség van.

De könnyebb homokba dugni a fejüket és fals kampányt indítani, hogy megszűnik a foci.

Amúgy rendben, húzzák fel a kicsiket, szarjuk le a nagyokat. Hajrá Fodball!
Plusz ha ez a 12-15 csapat kilépett volna a BL-ből, ergó az UEFA-nak nem kellett volna nekik is osztani a zsét, sokkal több maradt volna a kicsiknek.

Kommunikáció szinten bukott el leginkább az ESL. Nem is értem mit gondoltak Perezék :| Minimum kellett volna már egy arculatterv, honlappal, logóval, részletes leírással a szabályokról, versenyrendszerről, minden kiszivárgott infót (fizetési sapka, átigazolási díjak maximalizálása, bíró kommunikáció a nézőkkel stb) a legeslegelején be kellett volna mutatni. És akkor ezek után lehetett volna beszélni a gazdasági részéről, meg az UEFA diktatúráról...
Ezeket még egy zöldfülű egyetemista is tudja :kalapos:

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. április 22., csütörtök 10:58

füst írta:
Csabi írta: nekem, real madrid szurkolóként miért kéne végignéznem? azoknak a csapatoknak is vannak szurkolói, szerintem nem is kevés, akik megnézik a meccset.

ha koppenhága szurkló lennék, biztos lehetsz benne, hogy megnézném.

sőt, továbbviszem, engem a tottenham - ac milan meg a manchester city - atletico madrid is pont ugyanannyira hidegen hagy, szóval én ezeket se nézném a szuperligában
Igen, de a kutya mégiscsak itt van valahol elásva... a Real meccseit megnéznéd, a Kobenhavnét nem. A nagycsapatok szurkolóinak többsége hasonlóan áll ehhez hozzá.
Biztos iszonyúan izgulnak egy ilyen rangadón a dánok, de rajtuk kívül szinte senki, EUn-kívül meg konkrétan senki.
És valahol itt van Perezék ötletének a veleje... más dimenzióban tudna működni a sport, mert egy kínai megyében van 25x annyi Barca drukker, mint Dániában Kobenhavn fan.
Ha a nagyokat engeded egymásnak hétről hétre, akkor az egész világ megmozdul, ha a piciket, akkor nagyságrendileg kevesebb embert érdekel.

Persze ezen a ponton lehet azon Moralizálni, hogy a Kobenhavn pici szurkolóinak örömkönnycseppje mennyit ér... ér-e többet, mint 100x annyi ázsiai kisgyerek örömkönnycseppje?

Egyszerűen nem lehet eladni a Kobenhavnt fő produkciónak. Megvan a létjogosultságuk, az EL ott van, óriásiakat küzdhet, és pl. a szuperliga mellett is maradhatna BL, csak a 12-15 csapat nélkül, ugyanúgy tudna csillogni Dánia ékszere, küzdhetne a BL-ért, senki nem mondta hogy ne.
Annyit tennék hozzá hogy pont elvesztené a varázsát egy idő múlva akár az összes rangadó ha állandóan egymás ellen játszanának.

Engem személy szerint totál hidegen hagynak egy idő múlva. Pont az a jó benne hogy sokszor éveket kell várni egy Bayern-Real meccsre, feltüzelve mennek ki a csapatok/szurkolók.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 22., csütörtök 10:58

Kercsó írta: +1 Csabi

a kicsik nem lettek volna ilyen nagy ívben leszarva, mint az ESL-en belül. eddig csurrant cseppent még egy Fradi-Vidi szintű csapatnak is. itt nulla lett volna az ő bevételük.
Arra ott maradt volna az EL, vagy akár, amit Perez említett, egy második divízó. Bármi. Ezer és egy lehetőség van.

De könnyebb homokba dugni a fejüket és fals kampányt indítani, hogy megszűnik a foci.

Amúgy rendben, húzzák fel a kicsiket, szarjuk le a nagyokat. Hajrá Fodball!
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ronaldo99
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:03
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ronaldo99 » 2021. április 22., csütörtök 10:53

Elég sokat gondolkodtam ezen témán így leírom a szubjektív véleményem, mert elég sok olyan dolgot olvastam itt a fórumon ezügyben amivel nem értek egyet.

Szerintem ez az egész eleve egy elborult ötlet volt. Olyan nincs, hogy bizonyos klubok jogot formáljanak arra hogy kivel hajlandóak játszani. Ennyire egy Real, vagy egy Barca sem lehet felsőbbrendű. Főleg egy Spurs?? Ez viccnek is rossz. Arról nem is beszélve, hogy pár év alatt ez is unalomba merülne. Emlékszem, amikor néhány éve vagy 8 meccset játszottunk a Barcával. A végén a lőtéri kutyát sem érdekelte mert unalmas volt.

Pont az a BL varázsa, hogy vannak olyan párosítások melyek néha 2-3 vagy több évente jönnek csak össze. És aki azzal jön, hogy akkor nézzük a kis csapatok meccseit is hát… érdekes felfogás.
Egyik az, hogy vannak olyan meccsek ezek között is amit megnézek, a másik pedig hogy más csapatoknak is vannak szurkolóik. Olyan érzésem van, hogy a sokat hangoztatott „Mi vagyunk a Real Madrid” szlogen elég rossz értelemben égett be az elmékbe.

Azt viszont elfogadom, hogy szükség van változásra. Ezek a klubok itt kötöttek egy szövetséget. Ezt a szövetséget arra is használhatták volna, hogy az Uefával szemben közös erővel üljenek le tárgyalni. Nyilván akkor nem ilyen lett volna a fogadtatás sem.

Perezt sem értem ebben a dologban. Szeretett klubunk (számomra) legnagyobb elnöke. A nehéz gazdasági helyzet ellenére a klub elég stabil lábakon áll. A sportsikerek is jönnek, el voltunk kényeztetve az elmúlt években. Épül/újul a stadion.
Miért nem elégedett meg ezzel? Az pozitív dolog ha valaki mindig többet akar, de egy szint felett már inkább káros.
Annyit kellett volna tegyen, hogy a nyáron a lehetőségekhez képest erősítsen a kereten, utána 3 évig a kényelmes elnöki székében élvezze egy élet munkáját.
Szerintem a Haaland/Mbappe kettős egyikével újra minden sorozatban esélyesként indulnánk. A védelembe középre csak akkor igazolnék ha Ramos és Varane is távozik, a széleken elférne az erősítés. A középpályán vannak fiatal tehetségek akik esetleg megkaphatják a lehetőséget. Új Modricot nem tudunk venni semmi pénzért mert nincs ilyen középpályás jelenleg.
A kiesett milliókból pedig egy Haalandnyit, vagy többet a klub dobott ki gyenge játékosokra…

Bocs hogy ilyen hosszú lett.

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 22., csütörtök 10:51

Babinho írta:
Kercsó írta: +1 Csabi

a kicsik nem lettek volna ilyen nagy ívben leszarva, mint az ESL-en belül. eddig csurrant cseppent még egy Fradi-Vidi szintű csapatnak is. itt nulla lett volna az ő bevételük.
Csurran cseppen??? A fradi 17 milliót, a győztes bayern 130 milliót kapott...
Ezzel nem lenne semmi baj, ha az osszes klubnak ez lenne az egyik fo bevetele, de vannak egyenlobbek az egyenloek kozott, akik a tulajdonos farzsebebol ennek az osszegnek a tobbszoroset kihuzzak.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. április 22., csütörtök 10:49

Kercsó írta: +1 Csabi

a kicsik nem lettek volna ilyen nagy ívben leszarva, mint az ESL-en belül. eddig csurrant cseppent még egy Fradi-Vidi szintű csapatnak is. itt nulla lett volna az ő bevételük.
Csurran cseppen??? A fradi 17 milliót, a győztes bayern 130 milliót kapott...

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3832
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. április 22., csütörtök 10:26

+1 Csabi

a kicsik nem lettek volna ilyen nagy ívben leszarva, mint az ESL-en belül. eddig csurrant cseppent még egy Fradi-Vidi szintű csapatnak is. itt nulla lett volna az ő bevételük.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 22., csütörtök 10:18

Csabi írta: nekem, real madrid szurkolóként miért kéne végignéznem? azoknak a csapatoknak is vannak szurkolói, szerintem nem is kevés, akik megnézik a meccset.

ha koppenhága szurkló lennék, biztos lehetsz benne, hogy megnézném.

sőt, továbbviszem, engem a tottenham - ac milan meg a manchester city - atletico madrid is pont ugyanannyira hidegen hagy, szóval én ezeket se nézném a szuperligában
Igen, de a kutya mégiscsak itt van valahol elásva... a Real meccseit megnéznéd, a Kobenhavnét nem. A nagycsapatok szurkolóinak többsége hasonlóan áll ehhez hozzá.
Biztos iszonyúan izgulnak egy ilyen rangadón a dánok, de rajtuk kívül szinte senki, EUn-kívül meg konkrétan senki.
És valahol itt van Perezék ötletének a veleje... más dimenzióban tudna működni a sport, mert egy kínai megyében van 25x annyi Barca drukker, mint Dániában Kobenhavn fan.
Ha a nagyokat engeded egymásnak hétről hétre, akkor az egész világ megmozdul, ha a piciket, akkor nagyságrendileg kevesebb embert érdekel.

Persze ezen a ponton lehet azon Moralizálni, hogy a Kobenhavn pici szurkolóinak örömkönnycseppje mennyit ér... ér-e többet, mint 100x annyi ázsiai kisgyerek örömkönnycseppje?

Egyszerűen nem lehet eladni a Kobenhavnt fő produkciónak. Megvan a létjogosultságuk, az EL ott van, óriásiakat küzdhet, és pl. a szuperliga mellett is maradhatna BL, csak a 12-15 csapat nélkül, ugyanúgy tudna csillogni Dánia ékszere, küzdhetne a BL-ért, senki nem mondta hogy ne.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 22., csütörtök 10:15

BBarni írta:
Realista24 írta:

Az esélye megvan. Pont annyi, mint eddig.
Én eddig nem akartam itt beszállni ebbe, de már hogy lenne meg?

Nyilván ha egy Cadiz a példa akkor igen, ha megnyerik a spanyol bajnokságot, akkor LEHET, hogy az uraságok úgy döntenek, hogy oké gyertek kis lúzerek egy évre megnézhetitek, hogy játszanak a nagyok. Aztán az is lehet, hogy ránéznek a szurkolói bázisukra vagy a meccseik nézettségére és azt mondják, hogy hát srácok bocsi, ez megint nem volt elég ide, inkább elhívjuk az angol nyolcadikat.

De valóban erre még van minimális esély.

De egy kis ország top csapatának mennyi esélye van?Nulla. Most hagyjuk is magyar focit, mert ezzel kapcsolatban elfogult vagyok, de mennyi esélye lenne egy Salzburgnak, Dinamo Zágrábnak, YB-nak, Slavia Prahának bejutni?Semennyi.

Aztán persze visszakanyarodhatunk oda, hogy ki kíváncsi ezekre a csapatokra, meg hemperegjenek a moslékban egymás ellen, csak ez számomra rém unszimpatikus hozzáállás, ami szerintem sok szurkolónak baszta a csőrét, jogosan.

Én személyesen láttam, hogy még egy ilyen Covid helyzetben is mekkora élmény egy kisgyereknek, hogy a saját csapata megmérkőzik egy Juventus ellen. Vagy ha nem is szurkol hazai csapatnak, de mekkora élmény élőben látni ilyen csapatokat. Nyilván mi is 25 év után jutottunk be újra, de milyen élmény lehetett, hogy valaki 25 éve még gyerekként ment ki, most meg már a gyerekét tudja vinni ilyen meccsekre. Leírhatatlan szerintem. És ezt az élményt vették volna most el. Ezt az esélyt. Ami még ha minimális is, de ott van.

Szó se róla én hányni tudnék az uefa meg fifa "munkájától" is. De ez szerintem nem megoldás, és álságos a foci megmentésének beállítani. Ha valami olyasmit találtak volna ki, hogy a rendszer marad nagyjából ilyen, van lehetőség mindenkinek bejutni és nincsenek alap jogok, de a pénzeket jobban elosztják a klubok között és kitalálnak egy normális FFP-t vagy fizetési sapkát, amivel az így is elmebeteg árakat és fizetéseket lehetne szabályozni, akkor azt mondtam volna, hogy okés, ezt adom. De ez, hogy legyen mindenkinek még több pénze és megnézzük, hogy meddig tart ki ez a lufi is, nem megoldás.

Az olyan ötleteket amiket meg olvastam (azt hiszem a Perez interjúban), hogy akkor legyenek rövidebbek a meccsek, hátha többen nézik...hát röhejes szerintem. A következő lépés már az lenne, hogy akkor a kapufás gól legyen dupla értékű, az ollózás meg tripla. Vagy legyenek kis mini elektromos kütyük a játékosokon, amiket a nézők szavazatai alapján lehessen használni, így mindig valakit megrázunk a pályán. Csak akkor nevezzük át a focit cirkusszá.

(ez nem neked szól RR mielőtt félreérted, csak erre a felvetésre reagáltam)
Én csak arra írtam, hogy most van esélye a Cadiznak, ebben a sorozatban nem lenne.
Szerintem pont ugyanannyi lenne abban is, mint most.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. április 22., csütörtök 10:12

Amint látjuk az UEFA döntéshozatalaiban nem kapnak valós szerepet a klubok. Ha már így is afelé megyünk, hogy a nagyok játszanak egymás ellen, akkor az a jó irány, ha megadjuk a lehetőséget mindenkinek arra, hogy ott legyen az elitben. Így nem lesz szurkolói lázongás. Nem lesz elvéve az esély.

Hiába mondjátok, hogy a meghívással is ott van. Ez nem ugyanaz, mintha a pályán ki tudod harcolni a dolgokat. Ki akar a nagy csapatok markában lenni, meg jópofozni velük, hogy engem vegyetek be. A való életben is megalázónak tartjuk az ilyet.

A lényeg annyi, hogy bárkinek lehetősége legyen a pályán elérni bármit. Ennyi számít. Ez az, amiért papíron rgyenlő most mindenki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dupla D 2021. április 22., csütörtök 10:15-kor.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 22., csütörtök 10:01

Dupla D írta:
kiserik írta: És szerintetek az Uefa belemenne az ilyen rendszerbe? Vagy a csapatok belemennének? Egy nagy büdös fenét.
És miért ne menne bele? Most is lényegében 3 divizió van az új ligával.
Jelenleg a top angol csapatok 160-170 millio eurot kapnak a kozvetitesi jogokbol, az alsohazi csapatok 115-120 korul (nyilvan a tobbiek a ket osszeg kozott).

A spanyoloknal a 2 nagy 155-165, az atleti 120, a sevilla, villarreal, bilbao fele csapatok 75-80, a liga nagy resze 50 millio korul kap.

Olaszoknak 85, nemeteknek 100 koruli a max, a kozepe naluk is 50 koruli.

Ha letrehozunk egy ossz europai ligat (elso korben csak a legnagyobb ligakbol), ahol a legnagyobbak a legnagyobbakkal jatszananak (elso divizio), a nagyok a nagyokkal (masodik divizio), valoszinuleg az is nezett lenne, de ki lenne kivancsi egy spanyol, angol, nemet, olasz kozepcsapatra a harmadik vagy negyedik divizioban? Ezekre a kozep csapatokra csak akkor kivancsi az emberek nagy resze, amikor a nagyok ellen jatszanak, a mostani penzuk nagy resze is ebbol van (nyilvan az eladasok mellett). Az angol kieso megkapna 115 milliot a nagyok nelkul? Egy spanyol 12. helyezett most megkapja az 50 milliot, Barca meg Real nelkul mennyi lenne? Ezek utan persze, hogy nem mennenek bele, hogy csak egymassal jatszanak. Persze meg lehetne oldani azt is, hogy csorogjon lefele a penzbol, de nem latom azt, hogy ezek a csapatok meg mernenek kockaztatni egy teljesen uj rendszert, amig a mostanibol is kellemesen megelnek.

(Biztos vannak frissebb szamok is, de ezek voltak elmentve :mrgreen: : spanyol, angol (az osszegek fontba vannak), olasz, nemet liga bevetelei)

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. április 22., csütörtök 9:57

Realista24 írta:
Dupla D írta:

Itt még mindig az a lényeg, hogy az esély meglegyen. Lehet, hogy gyakorlatban nem fog soha egy Cadiz odajutni, de esélyt kell adni.

Ez olyan, hogy te megszületsz szegényként, de azt kell magad előtt látnod, hogy te is meg tudsz gazdagodni. Az emberek 90%-ának nem sikerül, 5% meg a meggazdagodás után elveri a pénzt, de lehet hogy 5%-nak összejön. Ha valaki keményen dolgozik, szerencsés, akkor ott van az esély, mégha nem is reális, hogy összejön neki a dolog.
Az esélye megvan. Pont annyi, mint eddig.
Én eddig nem akartam itt beszállni ebbe, de már hogy lenne meg?

Nyilván ha egy Cadiz a példa akkor igen, ha megnyerik a spanyol bajnokságot, akkor LEHET, hogy az uraságok úgy döntenek, hogy oké gyertek kis lúzerek egy évre megnézhetitek, hogy játszanak a nagyok. Aztán az is lehet, hogy ránéznek a szurkolói bázisukra vagy a meccseik nézettségére és azt mondják, hogy hát srácok bocsi, ez megint nem volt elég ide, inkább elhívjuk az angol nyolcadikat.

De valóban erre még van minimális esély.

De egy kis ország top csapatának mennyi esélye van?Nulla. Most hagyjuk is magyar focit, mert ezzel kapcsolatban elfogult vagyok, de mennyi esélye lenne egy Salzburgnak, Dinamo Zágrábnak, YB-nak, Slavia Prahának bejutni?Semennyi.

Aztán persze visszakanyarodhatunk oda, hogy ki kíváncsi ezekre a csapatokra, meg hemperegjenek a moslékban egymás ellen, csak ez számomra rém unszimpatikus hozzáállás, ami szerintem sok szurkolónak baszta a csőrét, jogosan.

Én személyesen láttam, hogy még egy ilyen Covid helyzetben is mekkora élmény egy kisgyereknek, hogy a saját csapata megmérkőzik egy Juventus ellen. Vagy ha nem is szurkol hazai csapatnak, de mekkora élmény élőben látni ilyen csapatokat. Nyilván mi is 25 év után jutottunk be újra, de milyen élmény lehetett, hogy valaki 25 éve még gyerekként ment ki, most meg már a gyerekét tudja vinni ilyen meccsekre. Leírhatatlan szerintem. És ezt az élményt vették volna most el. Ezt az esélyt. Ami még ha minimális is, de ott van.

Szó se róla én hányni tudnék az uefa meg fifa "munkájától" is. De ez szerintem nem megoldás, és álságos a foci megmentésének beállítani. Ha valami olyasmit találtak volna ki, hogy a rendszer marad nagyjából ilyen, van lehetőség mindenkinek bejutni és nincsenek alap jogok, de a pénzeket jobban elosztják a klubok között és kitalálnak egy normális FFP-t vagy fizetési sapkát, amivel az így is elmebeteg árakat és fizetéseket lehetne szabályozni, akkor azt mondtam volna, hogy okés, ezt adom. De ez, hogy legyen mindenkinek még több pénze és megnézzük, hogy meddig tart ki ez a lufi is, nem megoldás.

Az olyan ötleteket amiket meg olvastam (azt hiszem a Perez interjúban), hogy akkor legyenek rövidebbek a meccsek, hátha többen nézik...hát röhejes szerintem. A következő lépés már az lenne, hogy akkor a kapufás gól legyen dupla értékű, az ollózás meg tripla. Vagy legyenek kis mini elektromos kütyük a játékosokon, amiket a nézők szavazatai alapján lehessen használni, így mindig valakit megrázunk a pályán. Csak akkor nevezzük át a focit cirkusszá.

(ez nem neked szól RR mielőtt félreérted, csak erre a felvetésre reagáltam)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 22., csütörtök 9:46

Ok, szóval most nem gond hogy a kicsik le vannak szarva.
De ha Perez "szarja" le, akkor az már gond.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. április 22., csütörtök 9:45

nekem, real madrid szurkolóként miért kéne végignéznem? azoknak a csapatoknak is vannak szurkolói, szerintem nem is kevés, akik megnézik a meccset.

ha koppenhága szurkló lennék, biztos lehetsz benne, hogy megnézném.

sőt, továbbviszem, engem a tottenham - ac milan meg a manchester city - atletico madrid is pont ugyanannyira hidegen hagy, szóval én ezeket se nézném a szuperligában

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 22., csütörtök 9:42

Jó persze, de akkor aztán tessék végignézni a Shaktar-Kobenhavn meccset is december elején, mert a foci ünnepe lesz.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 49 regisztrált és 0 vendég