OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. április 23., péntek 12:07

Na ezen a külön regisztrációs oldalon foglaltam időpontot hétfő reggelre, kapom a kínait majd.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. április 23., péntek 11:26

Steve írta: Ez a védettségi igazolás, vagy mi is fantasztikus lesz, amikor eljut a mozgássérült parkolókártyás szlovák rendszámos Porsche Cayennel ráparkolok a mozgássérült helyre színvonalra..Ehhez gondolom pár hét szükséges és az intelligensebb réteg majd megmagyarázza, hogy de a magyar az “leleményes”.. :roll: :roll:

Amúgy szerintem ez a védettségi igazolás jó ötlet és jó, hogy haladnak az oltással. Minél többen vannak oltva annál jobb, bármivel is. A gyorsaság a lényeg, hogy meg lehessen állítani ezt a szart mielött jön valami mégmasszívabb mutáció.
szerintem is jó és egyelöre tartható.

Én így látom a dolgot:

Járvány van, ezt vakcinával tudjuk megoldani. Két lehetöséget látok:

- vagy megvárjuk amíg elég ember van beoltva ahhoz, hogy vége legyen a járványnak és addig zárva tartunk ezáltal tovább rontunk a gazdaság állapotán és még több vállalkozást teszünk tönkre

- vagy nyitunk és oltáshoz kötjük, ezáltal egyrészt motiválva az embereket, másrészt jutalmazva azokat akik már vállalták az oltást.

Utóbbi szerintem csak és kizárólag akkor járható amennyiben mindenki aki szeretne oltakozhat. Mivel Jól halad és 1-2 héten belül mindenki aki regisztrált felveheti az oltást szerintem ez teljesül.

Amit még fontosnak tartok - ez a korlátozás csak és kizárólag addig elfogadható amíg el nem érjük a nyájimmunizációt és/vagy le nem cseng a járvány. A jövöben nem származhat hátránya abból ha valaki nem szeretné magát beoltani.


Még valami, ha már a rokikártyás Cayenne felmerült. Itt Németországban a krónikus elhízotztak is priósnak számítanak hiszen a túlsúly növeli a kockázatot. Azt is megértem, hogy vannak olyan betegségek amelyek túlsúlyhoz vezetnek, de ez a túlsúlyos esetek egy kis százaléka. A maradék (éppúgy mint Magyarországon) csak saját maga tehet róla, hogy el van hízva mert egészségtelenül és sokat zabál és nem mozog.

Felcseszi az agyam, hogy mivel egészségesen élek, mozgok és ezáltal egészséges a testem nem jutalmazva vagyok azért, hogy kevesebb terhet rakok az ellátórenszerre hanem büntetve. (tudom, hosszútávon a saját érdekem és magamat jutalmazom vele de akkor is).
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2021. április 23., péntek 10:42

Yazid írta:
Kera írta:

Nem észleltem sehol folyást, vagy szivárgást, így lehet az utóbbi. :|
Sajnos most kell vele hosszabb útra mennem, mi van, ha esetleg tényleg a hengerfej a baja, mi történhet?
az autóban nincs fagyálló szag?


el kell vigyed egy normális autószerelőhöz, van CO tesztere, megnézi, az 100% megmondja
Hideg indításkor normális is lehet egy kis fehér füst, az nem probléma. A sapkát kell megszagolni a kiegyenlítő tartályon. Ha kipufogó, égett szagú, akkor hengerfejes. Azért több benne az olaj, mert rövid távon benzines lesz az olaj, ha jól átmelegszik kinyonmja magából, akkor majd csökken az olaj szintje. A víz ott is tud folyni ahol nem látod. Olaj nem folyik? Kifelé is tud hengerfejes lenni, nemcsak befelé.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2021. április 23., péntek 10:35

Kera írta:
Sierra írta:

Ha fogy a hutofolyadek, az tobb minden lehet. Lehet h vhol meg van repedve a tartaly/csovek, de az is lehet h kezdodo hengerfej problema.
Nem észleltem sehol folyást, vagy szivárgást, így lehet az utóbbi. :|
Sajnos most kell vele hosszabb útra mennem, mi van, ha esetleg tényleg a hengerfej a baja, mi történhet?
az autóban nincs fagyálló szag?


el kell vigyed egy normális autószerelőhöz, van CO tesztere, megnézi, az 100% megmondja

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 23., péntek 10:20

Kera írta:
Sierra írta:

Ha fogy a hutofolyadek, az tobb minden lehet. Lehet h vhol meg van repedve a tartaly/csovek, de az is lehet h kezdodo hengerfej problema.
Nem észleltem sehol folyást, vagy szivárgást, így lehet az utóbbi. :|
Sajnos most kell vele hosszabb útra mennem, mi van, ha esetleg tényleg a hengerfej a baja, mi történhet?
Felforr a hutoviz, megsutod a blokkot, megreped a henger => motor megy a szemetbe.
Az olajszint emelkedik? Allagra olyan, mint a motorolaj, vagy vizesebb? Ha a hutosapkat leveszed, latsz nyalkas anyagot? Inditaskor feher fust a kipufogobol?
Ha hidegen leveszed a hutosapkat es elinditod anelkul a motort, nem lenne szabad buborekokat latnod, ha van, akkor az nagy valoszinuseggel hengerfej problema.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kera » 2021. április 23., péntek 10:18

Sierra írta:
Kera írta:Tán szivároghat be a víz, vagy mire gondolsz?
Ha fogy a hutofolyadek, az tobb minden lehet. Lehet h vhol meg van repedve a tartaly/csovek, de az is lehet h kezdodo hengerfej problema.
Nem észleltem sehol folyást, vagy szivárgást, így lehet az utóbbi. :|
Sajnos most kell vele hosszabb útra mennem, mi van, ha esetleg tényleg a hengerfej a baja, mi történhet?

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. április 23., péntek 10:08

Ez a védettségi igazolás, vagy mi is fantasztikus lesz, amikor eljut a mozgássérült parkolókártyás szlovák rendszámos Porsche Cayennel ráparkolok a mozgássérült helyre színvonalra..Ehhez gondolom pár hét szükséges és az intelligensebb réteg majd megmagyarázza, hogy de a magyar az “leleményes”.. :roll: :roll:

Amúgy szerintem ez a védettségi igazolás jó ötlet és jó, hogy haladnak az oltással. Minél többen vannak oltva annál jobb, bármivel is. A gyorsaság a lényeg, hogy meg lehessen állítani ezt a szart mielött jön valami mégmasszívabb mutáció.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 23., péntek 9:59

nmate írta: No, mehet az online jelentkezés kínaira. Nem félek, hogy hamar elfogy :D
Legalabb marad nekem 3. es 4. adagra is boven. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 23., péntek 9:52

No, mehet az online jelentkezés kínaira. Nem félek, hogy hamar elfogy :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 23., péntek 9:34

kodo írta: Valószínűleg az összes oltasbol kell majd emlékeztető oltas. Az oltasi kedv amugy sem akkora itthon hogy konnyen elerhetjuk majd vele a nyajimmunitast. De ugye az a cel, ahhoz meg baszott mindegy milyennel csak legyel beoltva.
Biztosan kell. Kérdés, hogy a Sinopharm esetén kialakul-e kellő szinten a védettségi szint és elég a 3. oltás 8-12 hónap után (ahogy egyelőre átlagban gondolkoznak a virológusok) vagy pár héten belül kellene új. Erre kimondottan sok és pontos mérési adat, míg a Sputnik, Pfizer esetén már tudjuk, hogy 2 oltás után 2-3 héttel is az esetek nagyon nagy részében kellő szinten tud maradni a védettség.
De tegnap megtudtam, hogy virológusok nem számítanak nagyon arra, hogy bármilyen variáns "kikerüli" ezeket az oltásokat, nagyon durva változásokon kell végig mennie ennek a vírusnak ehhez. De ha meg is történik, kb. 2-3 hét utánahúzni az oltást.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 23., péntek 9:13

Mondhattam volna azt is, hogy semmi ertelme, a szart se er helyett. Nyilvan nem arra gondoltam, hogy a vakcina tudja, hogy te szkeptikus vagy vele, vagy nem es az alapjan kezd el hatni. :)

Peldaul beadatod az astrat aztan attol felsz, hogy mikor kapsz strokeot, mert legutobb eppen ez futott rola a mediaban? Vagy a kinait, de nem bizol benne hogy mukodik, mert ez is fel lett kapva az elmúlt napokban.

Most a pfizer kb olyan hogy az sok embernek extra megnyugvast okoz, holott egy orosz vagy akarmelyik vakcina is ugyanúgy eleg lenne a cel erdekeben. De sokan addig nyomulnak, amig pfizert nem kapnak, mert nekik az kell. Azt mar nem tudjak megindokolni miert, csak mert "az a legjobb". Vagy nem tudom, mintha ez valami premium dolog lenne az emberek fejeben, mert nyugati cucc.
Jo a marketingje, az orosze kezd feljonni, a kinaie meg szar. Moderna kb nem is létezik itthon, az Astrat meg szinten lehuztak. Hatékonyságban meg par %-os elteresek vannak, nem azon fog mulni.

Ahol engem oltottak ott pfizert, kinait es szputnyikot hasznalnak. Harom falu tartozik a haziorvoshoz, amikor engem oltottak pont hivtak a dokit, hogy hétvégén lett volna az illetonek a masodik szputnyikja, de covidos lett, volt olyan is aki ket pfizer utan 3 hettel kapta el. Ezzel szemben a kinaibol is beadtak mar 50-60 adagot, ott meg nem jeleztek megbetegedest sem a ket oltas kozott, sem a masodik utan. Van ilyen kiragadott pelda is, nem erdemes hosszutavu kovetkeztetest levonni ebbol sem. Max annyit, hogy egyik sem jobb vagy rosszabb erezhetoen a masiknal, egyikkel sem jársz rosszul ha azt kapod. Akkor jársz rosszul ha nem oltatod be magad.

Valószínűleg az összes oltasbol kell majd emlékeztető oltas. Az oltasi kedv amugy sem akkora itthon hogy konnyen elerhetjuk majd vele a nyajimmunitast. De ugye az a cel, ahhoz meg baszott mindegy milyennel csak legyel beoltva.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. április 23., péntek 9:09

soadroli írta: na szerencsére mindenhova kell majd védettségi igazolvány hogy rohadnának meg. aki tud szerezni feketén szóljon :mrgreen:
nekem kettő van, második oltás után jön egy harmadik, ha gondolod:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: OFF

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. április 23., péntek 9:01

na szerencsére mindenhova kell majd védettségi igazolvány hogy rohadnának meg. aki tud szerezni feketén szóljon :mrgreen:
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. április 23., péntek 8:35

Kínai szerintem nem lesz gond, kelleni fog úgyis egy harmadik, emlékeztető oltás.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4467
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 23., péntek 8:23

Fieldvik írta:
kodo írta:

Azt adasd be magadnak amiben bizol, különben szart se ér kis tulzassal.
Ezt én sem értem teljesen. Mi az összefüggés?

Én tegnap kaptam a második Pfizert. Fáj kicsit a karom, mint az elsőnél, de ennyi.
Kíváncsi leszek, hogy ha elérjük a 4 és fél milliót, amennyi regisztrált van kb, akkor utána hogyan tudjuk elsütni azt a további 4 millió adag kínait,amit rendeltek Viktorék.
Kicsit majd kitolja a védettségi igazoláshoz kötött szórakozási lehetőségek idejét, aztán majd beadatják egyre többen. :D

Jó ezt olvasni, hogy akik megkapták az oltást, jövőhéttől már visszakaphatják a normális életüket. :)

Fieldvik
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Fieldvik » 2021. április 23., péntek 8:17

kodo írta:
Béla írta: Most kaptam emailt a házi orvostól ,hogy holnap este 7ig jelezzek vissza ha szeretném megkapni a kínai oltást. Jövő hét elején már lőnek is belém. Mivel a budapesti tömegközlekedésben dolgozom ezért kaphattam volna korábban is oltást akkor nem éltem vele, Astra zenecat ajánlottak(pont akkor jöttek a vérrög képződéses hírek). Mennyire lenne gáz ezt is vissza utasítani? Amúgy bátyám ma kapott modernat. Édesanyám jövő héten megy a második kör sputnik-ra
Azt adasd be magadnak amiben bizol, különben szart se ér kis tulzassal.
Ezt én sem értem teljesen. Mi az összefüggés?

Én tegnap kaptam a második Pfizert. Fáj kicsit a karom, mint az elsőnél, de ennyi.
Kíváncsi leszek, hogy ha elérjük a 4 és fél milliót, amennyi regisztrált van kb, akkor utána hogyan tudjuk elsütni azt a további 4 millió adag kínait,amit rendeltek Viktorék.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. április 22., csütörtök 23:01

Szerencsére az oltás nem tudja, hogy a kapója bízik e benne, anélkül is használ. Ha úgy él valaki, hogy van esélye elkapni (kB mindenki), akkor ne válogasson szerintem, ami jön, azt fogadja el. De persze ez egyedi döntés, elismeteltem, amit a szakértők mondanak. Attól ne ijedjen meg senki, hogy ez néha egybeesik azzal, amit a politikusok mondanak. :)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. április 22., csütörtök 22:57

Kera írta:Tán szivároghat be a víz, vagy mire gondolsz?
Ha fogy a hutofolyadek, az tobb minden lehet. Lehet h vhol meg van repedve a tartaly/csovek, de az is lehet h kezdodo hengerfej problema.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2021. április 22., csütörtök 22:25

Béla írta: Most kaptam emailt a házi orvostól ,hogy holnap este 7ig jelezzek vissza ha szeretném megkapni a kínai oltást. Jövő hét elején már lőnek is belém. Mivel a budapesti tömegközlekedésben dolgozom ezért kaphattam volna korábban is oltást akkor nem éltem vele, Astra zenecat ajánlottak(pont akkor jöttek a vérrög képződéses hírek). Mennyire lenne gáz ezt is vissza utasítani? Amúgy bátyám ma kapott modernat. Édesanyám jövő héten megy a második kör sputnik-ra
Azt adasd be magadnak amiben bizol, különben szart se ér kis tulzassal.

Béla
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:20
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, R9

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Béla » 2021. április 22., csütörtök 22:19

Most kaptam emailt a házi orvostól ,hogy holnap este 7ig jelezzek vissza ha szeretném megkapni a kínai oltást. Jövő hét elején már lőnek is belém. Mivel a budapesti tömegközlekedésben dolgozom ezért kaphattam volna korábban is oltást akkor nem éltem vele, Astra zenecat ajánlottak(pont akkor jöttek a vérrög képződéses hírek). Mennyire lenne gáz ezt is vissza utasítani? Amúgy bátyám ma kapott modernat. Édesanyám jövő héten megy a második kör sputnik-ra
2013.05.28
11.45


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 126 regisztrált és 0 vendég