Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
I am GC
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. január 13., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Benzema, Beckham, Zidane, Makelele, R. Carlos, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: I am GC » 2021. május 4., kedd 18:31

Steve írta:
ziro4vr írta: Mindenhez is értő urak! Air Fryer-ekről vélemény? Ki használ, és milyet?
Én a Philips HD9650-el szemezgettem, mert az itt elég jó krotikát kapott a különböző teszteken(megelőzve a jópár svéd gyártó termékét, pedig itt nyilván a hazai svéd cégeket részesítik előnybe ha lehet).

Valamint a Philips HD9250-et dícsérték, ami valamivel kisebb.
Philips Airfryer XXL HD9650/90-t zsákoltam be 80 környékén e-magon, akciósan.
Zseniális, tényleg. Krumpli, zöldségek, húsok, mind faszán elkészülnek benne.
Kicsit kényelmetlen takarítani, de az ízek kárpótolnak :lol:

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. május 4., kedd 18:03

Igen, valószínű akkor win 8 kimarad, s jön rá egy win10...

De ha már többen is felhoztátok a telefon témát: ennyire kipukkadt volna a huawei márka? Az amerikai betiltások jól betették náluk kaput, de odahaza még veszik a terméket. Jelenleg nekem is ilyenem van, s meg vagyok vele elégedve... de gondolom, ha cserélni szeretném, nem ajánlatos már ilyet venni? vagy? pl apukám xiaomija néha produkál hülyeségeket - bár nem tudom az teló vagy szolgáltató kérdése-e: például ha hívják, nem csörög, ha ott van mellette a teló, csak jön sms később, hogy nem fogadott hívás. s nem csak 1x, többször is.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. május 3., hétfő 17:06

ziro4vr írta: Mindenhez is értő urak! Air Fryer-ekről vélemény? Ki használ, és milyet?
Én a Philips HD9650-el szemezgettem, mert az itt elég jó krotikát kapott a különböző teszteken(megelőzve a jópár svéd gyártó termékét, pedig itt nyilván a hazai svéd cégeket részesítik előnybe ha lehet).

Valamint a Philips HD9250-et dícsérték, ami valamivel kisebb.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. május 3., hétfő 16:38

Tefalt meg Elektroluxot nézegettem, 110-es Philipset soknak érzem. :lol:

Sültkrumpli, zöldségek, húsok, szendvicsek..lehetne mire használni és az olaj íz meg nem hiányozna. Steve neked tuti van segíts. :lol:
Nem illik.

Fieldvik
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Fieldvik » 2021. május 3., hétfő 16:13

ziro4vr írta: Mindenhez is értő urak! Air Fryer-ekről vélemény? Ki használ, és milyet?
Ez engem is nagyon érdekel. Elég szkeptikus voltam a dologgal kapcsolatban, de a húgom kapott egy tefalt karácsonyra és nagyon szereti. Én csak hasábot ettem, ami ebben készült,de az parádé volt.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. május 3., hétfő 15:23

Mindenhez is értő urak! Air Fryer-ekről vélemény? Ki használ, és milyet?
Nem illik.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. május 2., vasárnap 23:19

Csabi írta:
Marky írta: Egy sima Ubuntu boven eleg ilyen felhasznalasra, ma mar nem hasznalnek aktivalatlan Windowst.
Valoszinuleg azert nem engedte menteni a fajlt, mert irasvedett.
3 éve aktivalatlan win10et használok. soha nem volt problémám vele
Szinte havonta megjelenik egy uj serulekenyseg, amire igy nem biztos, hogy megkapod a fixet. Akar a fentebb emlitett felig legalis forrasbol is, de szerintem ajanlott aktivalni.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8208
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2021. május 2., vasárnap 22:38

Tegyel fel egy 10-et, a 8 csak kuszkodes. Bar a 10 is valamilyen szinten, foleg ha a halozatot is hasznalod. De alap dolgora minden rendben lesz vele.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. május 2., vasárnap 22:34

_Bushido_ írta: Amúgy vannak win aktivátorok is :mrgreen:
Emagon 2-3 ezer körül szokott lenni win 10

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10053
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. május 2., vasárnap 22:30

Marky írta: Egy sima Ubuntu boven eleg ilyen felhasznalasra, ma mar nem hasznalnek aktivalatlan Windowst.
Valoszinuleg azert nem engedte menteni a fajlt, mert irasvedett.
3 éve aktivalatlan win10et használok. soha nem volt problémám vele

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. május 2., vasárnap 22:24

Marky írta: Egy sima Ubuntu boven eleg ilyen felhasznalasra, ma mar nem hasznalnek aktivalatlan Windowst.
Valoszinuleg azert nem engedte menteni a fajlt, mert irasvedett.
Maga a fájl nem írásvédett (fájlon jobb gomb, tulajdonságok, s ott nincsen bent a pipa, hogy írásvédett lenne). Ez volt az első, amit megnéztem. Jaa, de ha pl az excel fájlt áttettem az oprendszeres SSD-re, ott lehetett menteni, felülírni. szóval rohadt fura volt az eset...

Más, fura oprendszert nem akartam rátenni, mert van egy bizonyos videókonverter programom, amit terveztem volna használni a gépen, s nem biztos, hogy más oprendszeren működne.
Ezért is nem váltottam eddig még XP-ről, mert bőven elég nekem ez, semmi újra, hiperszuper játékra és egyebekre nincs szükségem. Viszont van egy MEGA nevű feltöltő oldal, ami sajnos már nem működik XP alatt (se firefox, se opera, se chrome nem vitte), ez meg majdnem mindennapi használatban fut. úgyhogy muszáj volt valami megoldást találni, így lett egy 2.gép összerakva.
Amúgy vannak win aktivátorok is :mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. május 2., vasárnap 20:28

Egy sima Ubuntu boven eleg ilyen felhasznalasra, ma mar nem hasznalnek aktivalatlan Windowst.
Valoszinuleg azert nem engedte menteni a fajlt, mert irasvedett.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. május 2., vasárnap 20:20

_Bushido_ írta: PC guruk??

Sok-sok éven át még mindig XP-vel voltam itthon, bőven megfelelt, kitartottam :mrgreen:

- Viszont most összeraktunk egy másik gépet, win 8-at tettünk rá. Kezdetnek egy SSD vinyót tettünk bele, arrra ment rá az op rendszer. Betettem mellé egy másik merevlemezt, amin pl az írásaim vannak, excel, word fájlok. Első körben az a baj, hogy módosítani akarok egy excelt, s nem engedi menteni, csak "Mentés másként", szóval egy új fájlt akar létrehozni, az eredetit nem engedi felülírni - holott a fájl nem írásvédett. XP felismeri és felül is tudja írni az új oprendszerek írásait, fordítva mé nem megy?
- másfelől furcsa módon ez az új, win8 oprendszer fel se ismeri a telómat, nem tudok róla és rá fájlokat pakolni. Ez meg mi a fene? win8 már felismeri alapból a telókat, nem kell hozzá különböző telepítőprogram... apukám gépe simán behozza a teló tárhelyeit.
- és még van pár egyéb probléma, szóval nem értem ezt a win8at... előrelépésnek kellen lennie az XP-hez képest, aztán kb semmi se működik úgy, ahogy kéne. vagy arra is gondoltam, hagyjam a fenébe a win8at és egyből 10es? hátha úgy mennének ezek a dolgok?
huha :x

Tedd fel a 10-est.. (ha nagyon regi a gep es akadozik rajta, maximum akkor maradj a 7-esnel)

Avatar
Kyller
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 7:55
Kedvenc játékosaid: Raúl, Guti, Higuain, Ramos, Alvaro Recoba
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kyller » 2021. május 2., vasárnap 19:53

_Bushido_ írta: PC guruk??

Sok-sok éven át még mindig XP-vel voltam itthon, bőven megfelelt, kitartottam :mrgreen:

- Viszont most összeraktunk egy másik gépet, win 8-at tettünk rá. Kezdetnek egy SSD vinyót tettünk bele, arrra ment rá az op rendszer. Betettem mellé egy másik merevlemezt, amin pl az írásaim vannak, excel, word fájlok. Első körben az a baj, hogy módosítani akarok egy excelt, s nem engedi menteni, csak "Mentés másként", szóval egy új fájlt akar létrehozni, az eredetit nem engedi felülírni - holott a fájl nem írásvédett. XP felismeri és felül is tudja írni az új oprendszerek írásait, fordítva mé nem megy?
- másfelől furcsa módon ez az új, win8 oprendszer fel se ismeri a telómat, nem tudok róla és rá fájlokat pakolni. Ez meg mi a fene? win8 már felismeri alapból a telókat, nem kell hozzá különböző telepítőprogram... apukám gépe simán behozza a teló tárhelyeit.
- és még van pár egyéb probléma, szóval nem értem ezt a win8at... előrelépésnek kellen lennie az XP-hez képest, aztán kb semmi se működik úgy, ahogy kéne. vagy arra is gondoltam, hagyjam a fenébe a win8at és egyből 10es? hátha úgy mennének ezek a dolgok?
Hagynám a 8-ast, akkor inkább 8.1. De a legjobb a 10-es, driveres meg minden téren.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. május 2., vasárnap 19:24

PC guruk??

Sok-sok éven át még mindig XP-vel voltam itthon, bőven megfelelt, kitartottam :mrgreen:

- Viszont most összeraktunk egy másik gépet, win 8-at tettünk rá. Kezdetnek egy SSD vinyót tettünk bele, arrra ment rá az op rendszer. Betettem mellé egy másik merevlemezt, amin pl az írásaim vannak, excel, word fájlok. Első körben az a baj, hogy módosítani akarok egy excelt, s nem engedi menteni, csak "Mentés másként", szóval egy új fájlt akar létrehozni, az eredetit nem engedi felülírni - holott a fájl nem írásvédett. XP felismeri és felül is tudja írni az új oprendszerek írásait, fordítva mé nem megy?
- másfelől furcsa módon ez az új, win8 oprendszer fel se ismeri a telómat, nem tudok róla és rá fájlokat pakolni. Ez meg mi a fene? win8 már felismeri alapból a telókat, nem kell hozzá különböző telepítőprogram... apukám gépe simán behozza a teló tárhelyeit.
- és még van pár egyéb probléma, szóval nem értem ezt a win8at... előrelépésnek kellen lennie az XP-hez képest, aztán kb semmi se működik úgy, ahogy kéne. vagy arra is gondoltam, hagyjam a fenébe a win8at és egyből 10es? hátha úgy mennének ezek a dolgok?

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. május 2., vasárnap 13:36

h3x0r írta:
Steve írta: Na az jó akkor már hárman vagyunk Roborock S5 Max-szal. Nem lett széleskörű a közvélemény kutatásom eddig :mrgreen: Backup térképet csináltatok? Én az első nap elkövettem a hibát, hogy elakadáskor odébb raktam a szoba másik felébe. Megzavarodott és szétmadzatolta a térképemet. Azt hittem agyvérzést kapok. :lol: Akkor csináltam két új térképet, egy backupot.
Par hete en is vettem egyet, ugyancsak Roborock S5 Max.

A legfontosabb, maga a porszivozas: ahhoz kepest, hogy milyen kicsi, nagyon jol osszeszedi a port, latszik a szonyegen, hogy milyen szep tiszta utana. Birom, ahogy kicsit neki megy mondjuk az asztal labanak, majd korbe jarja; az ebedloben nem mindig szedem ki a szekeket, ilyenkor ugyesen bujkal kozottuk.

A szonyegre gond nelkul felmegy, ugyan van egy kicsi szonyeg, amit siman eltol a szoba masik sarkaig :lol: , de azt inditas elott inkabb felveszem (valoszinuleg veszek majd helyette egy kicsivel nagyobbat, egyebkent se kedvelem :mrgreen:) Az egyik szonyegnek a ket vegen rojtok vannak, azt beszippantja a gep, de nem akad el benne.

Lehet beallitani no-go zonakat, raadasul emeleten is hasznalhato, nem esik le a lepcson. (pedig elso alkalommal tartottam a kezem, hogy majd elkapom :mrgreen: )

A felmoso funkciot nem probaltam ki, nem is nagyon erdekel.

Ami negativum, hogy nincs rajta magyar nyelv (ha valaki tudja hogyan kell ra utolag telepiteni, nyugodtan szoljon)

Akinel nincsenek kuszobok, vagy max 2 centisek, annak vagany, mert az egesz lakast bejarja, majd visszamegy tolteni magat. Nalunk az eloszobabol nezve 4 centisek a kuszobok, azokon mar nem tud atmenni, en kell atrakjam a gepet; viszont a szobabol nezve mar 12 centis a kuszob, amin nem lat ki, a terkepet is osszecseszi, ugyhogy ujat kell csinaljak neki, viszont osszesen csak 4 terkepet tud tarolni. Ezert a tobbi helyen terkep nelkul elinditom, majd kb 10-15 perc mulva, mikor befejezte, atrakom a masikba.

Ha azt nezem, hogy "csak" egy porszivo, akkor 135k kicsit huzos erte, de ugy voltam vele, hogy max visszakuldom. Igy viszont, hogy kb minden masodik nap elinditom, erzem, hogy sokkal jobb a levego a hazban, mint amikor heti egyszer, vagy 2 het alatt 3x, konyhaban kicsit gyakrabban porszivoztunk.
Ugye milyen jó cucc? Én imádom.

Bevallom szkeptikus voltam, meg azt éreztem fölösleges. De rohadt jó, hogy mindig tisztaság van és csak protalanítani kell meg egy-két a robotnak bonyolultabb részt felporszívózni.

Van egy Dyson v8-unk. Ez a brutál erős kézi porszívó, meg a Roborock simán elég mindenre. Amióta a robot van nem is használtam kb a rendes porszívót. A szőnyegeket én kijelöltem és más beállítással tisztíttatom. A fehér szőnyegnek nem jó pl a vízes felmosó mocskos feje. :)

A kislányom szobája az totál no go zone :lol: :D Azt hiszem a Roborock egy napot sem élne túl a különböző Barbie cipők, ceruzák és csillámporos szir-szarok, meg masnik között. :lol:

Múltkor maradt valami Barbie a nappali padló közepén erre kapom az értesítést, hogy a Roborock leállt a nappali közepén, mondom ott nincs akadály erre ott szenved beszippantva a baba hajával. :kalapos:

Jó cucc nagyon. Mióta olvasgatom, hogy más márkákkal mit szenvednek emberek, örülök, hogy ezt vettem és ez csak működik.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. május 2., vasárnap 8:42

az ajfonon inkabb a meret miatt gondolkoztam volna el, de valamiert sosem fogtak meg.

vegul a poco lett, mert az official uk xiaomi shopban volt pont egy nagyon jo deal a 8gb ramos valtozatra es abban a frost blue szinben, amiben a legjobban tetszett.

M@dridista@
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019. július 21., vasárnap 12:33

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: M@dridista@ » 2021. május 1., szombat 18:53

'shutterisland írta: 100 ezer korul milyen telokat ajanlanatok ?

xiaomikat hasznalok mar egy ideje, de sajna nalam a telefon fogyoeszkoz, evente lezuzok egyet, ezert se szanok sokat ra.
maradnek ennel a brandnel vagy valami hasonlonal, mint pl a meizu, stb.
Redmi note 10 pro egyértelműen az Oled a 120hz és a 108 mp miatt....
De én elgondolkoznék a helyedben egy használt iphone XS-en is ha játszik a használt móka....

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. május 1., szombat 16:29

Kerlon írta: Az Amoleden kívül szerintem mindenben jobb a POCO, de talán a processzorban éreznéd ezt csak meg.
Pár apróságban tényleg jobb a Poco. Sztem egyikkel se lő mellé, én az oled meg a 108mp-es kamera miatt választanám a Redmit.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. május 1., szombat 12:33

'shutterisland írta: e kozott a ket telo kozott vacilalok jelenleg, ha esetleg valaki talal valamit ami szemet szur vagy buktato veluk szemben azt megkoszonnem. :)

annyi a problemam, hogy relativ kicsi tenyerem van es a mostani xiaomim majdnem egy centivel kisebb, nem igazan akartam nagyobbat, de mar kb ez a standard.

link
Az Amoleden kívül szerintem mindenben jobb a POCO, de talán a processzorban éreznéd ezt csak meg.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 42 regisztrált és 0 vendég