OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. május 27., csütörtök 11:17

Én úgy tudom hogy most a Giro éve miatt volt KRESZ program sulikban, talán még tart is, múltkor szembejött velem fészen valami kresz diploma kicsiknek.

A többit én már elengedtem, a bringások érintenek a legkevésbé, a sok elektromos rolleres segwayes, lábaközött egykerekes szaroktól őrülök meg. Iszonyat ahogy közlekednek. Lámpánál eléd állnak, hogy aztán beálljanak 20-ra, és kerülgethesd őket megint. Nem is értem, hogy ezekhez miért nem kell valami minimális vizsga. Limeokkal is veretik a 10 évesek, kormányt nem érik fel, de úgy mennek mintha nem lenne holnap.

A gyalogosokat meg muszáj kerülgetni, 99%uk nem fogja fel a rakparton az osztott úton hogy melyik oldal bringaút, melyik az övék.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2021. május 27., csütörtök 11:08

babaking írta: De ez valahol célja is az egésznek: ha túl kényelmes autózni mindenki autózni fog, szóval valahol kényszeríteni kell az autósokat is arra, hogy más eszközt válasszanak ha tudnak.
Ez elméletben jól hangzik, de onnantól kezdve, hogy (kis)gyereked van buknak a fejtegetések. Autó nélkül maga pokol.

Néha én is bringával járok a munkahelyre (20km-20km), alapvetően tudni kell felmérni a helyzetedet. Egyszerű a matek. Ha ütköztél, egészen biztosan te jársz rosszabbul.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. május 27., csütörtök 10:23

Miota bejott a jobb ido, azota en is tobbszor bringazok a varosban. Alapvetoen igyekszem autos szemmel kozlekedni, folyamatosan nezni a lampakat, jobbkezes utcakat, tajekozodni a korulottem levo forgalomrol, de az elbaszott biciklis nyomvonalak miatt rohadt nehez rendesen kozlekedni. Random helyeken megszunik a sav, keresztulhuz a jardan, epitkezesek akadalyoznak, rakodo-parkolo autokat kell kerulgetni.
Persze, nagyon sokan teljesen leszarjak a KRESZ-t, de en strukturalis problemakat latok. Ez a varos tovabbra is autosbarat, nem tudsz a pesti oldalon ugy elmenni A-bol B-be, hogy ne kelljen folyamatosan fel-le szallni a bringarol. Egyeduli kivetel a korut, ott legalabb vegig lehet menni megallas nelkul, ha egy jobbra kanyarodo baromarcu nem akar megolni :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. május 27., csütörtök 10:16

Mi mostanában letettük az autót amikor lehet, sokat gyalogoskodunk jellemzően Budán, 11. ker, infopark, rakpart stb..alapvetően jó látni a sok bringást, szoktunk néha mi is (vagy lime részegen :mrgreen: ) de tényleg a kultúra azért még hiányzik, tisztelet a kivételnek, de ahogy az autósok tojni tudnak a bringásokra, úgy a bringások a gyalogosokra. Járdára fel, út közepén szélsebesen, össze-vissza manővereznek.

Ennél már csak a futárok jobbak, legyen robogó vagy bicikli, kezdem azt érezni az életem egy örök körforgás a körülöttem suhanó netpincér meg wolt futárok között. Bezzeg amikor én rendelek egyik se siet annyira a kajámmal. :lol:
Nem illik.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. május 27., csütörtök 10:13

Én tanultam KRESZT általános iskolában, a technika óra egy féléve az volt. 89-es vagyok.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. május 27., csütörtök 10:11

nmate írta: Közlekedés, bringa.

Eszméletlen sok bringás lett Pesten. Én ennek amúgy nagyon örülök, nem kellene ennyi régi szakadt busz és autós terület, bőven lehetne hova fejleszteni az infrastuktúrát.

De nem lehet elmenni a tény mellett, hogy a bringások borzalmasan közlekednek.
Most nem azokra gondolok, akik fixivel pirosoznak, velük sok minden nem lehet tenni sajnos.
Inkább azokra, akik amúgy szabálytalanul a járdán és zebrán tekerve bénáznak, vagy épp irányjelzés nélkül fordulnak rá valami behajtani tilosra, de azért mert fingjuk nincs mi a kresz. Ez az a réteg, amit meg lehet fogni és lehet vele kezdeni valamit.
Tök jó lenne, ha ebben is indulna valami fejlődés idehaza, de nem látom lenne rá bármi megmozdulás. Gondolok itt olyasmire, hogy általános iskolai oktatásba kicsit aktívabban beépíteni az oktatást a kerékpáros közlekedésről. Nyilván nem ez oldja meg, hogy ne legyen ennyi gyökér, de kb. ez jut eszembe, ami megtartja szabadságát a kerékpározásnak, de mégis valami oktatás, nevelés van. Természetesen kell az is, hogy a kerékpározás belenőjön az hazai kultúrába, ennek viszont idő kell.
Persze, lehetne úgy is hozzáállni, hogy Magyarországon vagyunk, tök mindegy, kretén fasz minden autós, bringás, gyalogos, csak az nem visz sehova :D
Az általános iskolás képzés jó ötlet, viszont ahhoz az kell, hogy meg legyen annak a kultúrája, hogy a gyerekek úgy mennek suliba, hogy mindenkinek legyen eszköze.

Amit már több helyen láttam azok felfestett KRESZ parkok az udvaron. Ezekkel játékos módon lehet az alapokat megtanítani a gyerekeknek.

Nyilván ez a mostani fiatal felnőtteken és felnőtteken nem segít már. De lehetne indítani néhány közlekedésbiztonsági kampányt - videók ismert emberekkel, kitelepíteni a város néhány pontjára néhány közlekedésbiztonságit olyan helyekre ahol sok a hasonló szabályszegés. Nem büntetni, hanem tájékoztatni, elmagyarázni, a veszélyeket. Esetleg ránézni a bringákra és biztonsági hiányosságokra felhívni a figyelmet.

Ami még segíthetne (bár még soha nem bicikliztem Pesten, csak más nagyvárosban, szóval nem tudom mennyire rossz a helyzet) az a táblák, felfestések megújítása, egyértelművé tétele.

Ezekben sajnos az a közös, hogy forrásra van hozzá szükség. Bár hosszú távon a sok biciklissel az autósok is jól járnak - ha emiatt kevesebb autó van. Viszont az autósok meg arra panaszkodnak, hogy a biciklisek elveszik a helyet. De ez valahol célja is az egésznek: ha túl kényelmes autózni mindenki autózni fog, szóval valahol kényszeríteni kell az autósokat is arra, hogy más eszközt válasszanak ha tudnak.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. május 27., csütörtök 9:56

Közlekedés, bringa.

Eszméletlen sok bringás lett Pesten. Én ennek amúgy nagyon örülök, nem kellene ennyi régi szakadt busz és autós terület, bőven lehetne hova fejleszteni az infrastuktúrát.

De nem lehet elmenni a tény mellett, hogy a bringások borzalmasan közlekednek.
Most nem azokra gondolok, akik fixivel pirosoznak, velük sok minden nem lehet tenni sajnos.
Inkább azokra, akik amúgy szabálytalanul a járdán és zebrán tekerve bénáznak, vagy épp irányjelzés nélkül fordulnak rá valami behajtani tilosra, de azért mert fingjuk nincs mi a kresz. Ez az a réteg, amit meg lehet fogni és lehet vele kezdeni valamit.
Tök jó lenne, ha ebben is indulna valami fejlődés idehaza, de nem látom lenne rá bármi megmozdulás. Gondolok itt olyasmire, hogy általános iskolai oktatásba kicsit aktívabban beépíteni az oktatást a kerékpáros közlekedésről. Nyilván nem ez oldja meg, hogy ne legyen ennyi gyökér, de kb. ez jut eszembe, ami megtartja szabadságát a kerékpározásnak, de mégis valami oktatás, nevelés van. Természetesen kell az is, hogy a kerékpározás belenőjön az hazai kultúrába, ennek viszont idő kell.
Persze, lehetne úgy is hozzáállni, hogy Magyarországon vagyunk, tök mindegy, kretén fasz minden autós, bringás, gyalogos, csak az nem visz sehova :D

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. május 26., szerda 13:20

Petr írta:
Pipita írta: Na, ennek így van értelme, ellentétben az itthoni helyzettel :D Köszönöm, akkor viszont még nem esedékes :(

Negativ teszttel is mehettek karanten nelkul, ha jol tudom.
Ez azert necces, mert Murphy atyank barmikor kozbeszolhat es elofordulhat, hogy pont az indulas elott nem sikerul negativ tesztet adni...

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. május 26., szerda 11:02

Pipita írta: Na, ennek így van értelme, ellentétben az itthoni helyzettel :D Köszönöm, akkor viszont még nem esedékes :(

Negativ teszttel is mehettek karanten nelkul, ha jol tudom.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. május 26., szerda 10:52

rashidm írta:
Pipita írta: Srácok, ti gyorsabbak vagytok mint a gugli. Autóval Horvátországba lehet menni csodakártyával, vagy nem lehet menni?
Lehet csak legyen nalad a kártyán kivul az a fehér kis papír, amin rajta van hogy mikor oltottak be második alkalommal.
Na, ennek így van értelme, ellentétben az itthoni helyzettel :D Köszönöm, akkor viszont még nem esedékes :(

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2021. május 25., kedd 22:52

Pipita írta: Srácok, ti gyorsabbak vagytok mint a gugli. Autóval Horvátországba lehet menni csodakártyával, vagy nem lehet menni?
Lehet csak legyen nalad a kártyán kivul az a fehér kis papír, amin rajta van hogy mikor oltottak be második alkalommal.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. május 25., kedd 22:48

Realista24 írta:
Pipita írta: Srácok, ti gyorsabbak vagytok mint a gugli. Autóval Horvátországba lehet menni csodakártyával, vagy nem lehet menni?
Lehet.
Jó, Rád fogok hivatkozni. :mrgreen: Köszönöm :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. május 25., kedd 22:39

Pipita írta: Srácok, ti gyorsabbak vagytok mint a gugli. Autóval Horvátországba lehet menni csodakártyával, vagy nem lehet menni?
Lehet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. május 25., kedd 22:37

Srácok, ti gyorsabbak vagytok mint a gugli. Autóval Horvátországba lehet menni csodakártyával, vagy nem lehet menni?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. május 25., kedd 13:53

https://nrgreport.com/cikk/2021/05/06/e ... eqpvqpEqZU

Nem hiszem hogy sokakat érdekel, de ha valaki napelemes bizniszbe akar fogni, akkor annak célszerű elolvasni, és figyelembe venni mérlegelésnél.
Röviden; nincsenek csodák, a napenergia nem tervezhető, és ez azt vonja maga után, hogy minél nagyobb arányban vesz részt az energiamixben, annál instabilabbá válik a villamosenergia-rendszer. Megnövekedik a szabályozási költség, és a MAVIR egy ponton túl nem fogja tudni tovább támogatni a napenergia-termelést (KÁT), azon egyszerű oknál fogva, hogy nem éri meg neki. Súlyosbítja a dolgot, hogy nagyon is véges a rendszerben a tartalékkapacitás, és egyre kevesebb lesz, lévén a hagyományos erőművek sorra jutnak életciklusuk végére, így sürgető lenne újakat építeni.* A jelenlegi irány odavezet, hogy a MAVIRnak egyszerre kell szembenézni növekvő fajlagos energiaárral, és az egyre nehezebben fenntartható ellátásbiztonsággal.


*Ha nem süt a nap, és nem termel a napelem, akkor be kell röffenteni a hagyományos erőműveket. Ha süt a nap, akkor is készenlétben kell lenniük, az ezzel járó fenntartási költséggel együtt. Így lesz drága a napenergia. Minél nagyobb arányban jelenik meg a termelésben, annál több kisegítő erőmű kell, amivel egyenesen arányosan növekszik meg a MAVIR költsége. Aztán a fogyasztók számlája.

Lehet, hogy akinek ott a tetőn a napelem, az élete üzletének gondolja,de egyértelmű, hogy a MAVIRNAK ez az irány nem fenntartható. És a logikus következtetés az, hogy hamarosan meg fogják húzni a nadrágszíjat, lehet nem most, nem jövőre, de idő kérdése.

filatáska
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2021. május 25., kedd 13:39

ziro4vr írta: Én pénteken kapom a másodikat, kb 2 meg aztán 3 hét eltelte után volt némi karfájásom de annyi, semmi más.
"Sajnos" nem fájt annyira, hogy ne tudj ide írogatni! :lol: :( :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. május 25., kedd 12:20

Én pénteken kapom a másodikat, kb 2 meg aztán 3 hét eltelte után volt némi karfájásom de annyi, semmi más.
Nem illik.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 25., kedd 12:17

p.csabi1 írta: Kb. 1 órája megkaptam a második Sinopharmot. :agree:
Én tegnap de még a múltkorinál is kevesebb mellékhatást éreztem. Legalábbis egyelőre semmi extra.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

p.csabi1
Hozzászólások: 2226
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. május 25., kedd 12:02

Kb. 1 órája megkaptam a második Sinopharmot. :agree:
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2021. május 24., hétfő 16:58

_Bushido_ írta: Ha OTP-s számláról szeretnénk utalni külföldi (német) számlára, azt hogy lenne érdemes megtenni? közvetlenül OTP netes oldaláról? Vagy egyik ismerős ajánlott egy wise.com oldalt, amin keresztül ezt meg lehetne oldani. Ki hogy csinálta, ha már csinált külföldi utalást?!
Sokszor használtam. A transwerwise nagyon tuti, kb. hulyebiztos megoldás.

Egyszer attoltam rajta 3 x 8000 eurót. Kb. felém se vakkantottak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 135 regisztrált és 0 vendég