Egyéb sportok

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. június 22., kedd 19:19

Japanese soccer player and Washington Spirit forward Kumi Yokoyama comes out as transgender.

Votma?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: füst » 2021. június 22., kedd 16:38

Bizarr az egész, és ez a jelenség a legszemléletesebb példája annak hogy valami nagyon félrement az ún. nyugati kultúrában.
Őt nem hibáztatom, mert csak él azzal a lehetőséggel ami megnyílt előtte.
De hogy ez egyáltalán lehetséges, az egészen szánalmas.

Remélem megalázza a mezőnyt, azt se bánom ha új rekordot állít fel, azt is remélem hogy több hasonszőrű társa lesz aki ugyanígy tesz más sportágak női szegmensében. Minél többen, minél többször, hátha egyszercsak felébred végre a nagyérdemű, hogy valami nem stimmel.

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2021. június 22., kedd 16:14

En egyaltalan nem tamogatom az iranyt, viszont ez mar annyira elfogadott lett, hogy "csupan" az olimpia miatt kerult elo ujra a tema. Mi atlag emberek haborgunk rajta egy-ket hetet es ezzel el is lesz intezve az egesz. Ha veletlenul megnyeri a sulycsoportjat akkor megint beszelunk rola par napot es ennyi.

A dopping temaba pedig nem mennek bele, de valamilyen szinten ugy gondolom, hogy mi is tehetunk rola, mert mindig szornyeket akarunk latni a szinpadon, akik evrol evre dontik a vilagrekordokat es halmozzak az ermeket. Ha ilyenek vannak, akkor nezok is vannak, es ha van figyelem akkor lesz penz is, ugyhogy ez egy ordogi kor.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 22., kedd 16:13

Egyik napról a másikra ezt nehéz beilleszteni az eredeti férfi/nő sportba. Viszont, ha ennyire nyomulnak, akkor legyen első körben külön verseny csak nekik. Aztán az évek során úgyis kinövi magát ez a dolog, vagy elhal csírájában. Vagy nem tudom.

Mert tényleg sok kérdést felvet, nehéz ügyesen dönteni ebben a dologban.

de babaking hsz-e nagyon jó.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. június 22., kedd 16:05

BarçaNorbi írta:
Remy írta: Azért rákeresve a nőre, érdekes, hogy lényegében 39 évesen kezdett el komolyabb eredményeket elérni nemzetközileg.

Én amellett vagyok, hogy ez nem fair.
Az o szervezetuk mar evek ota elfogadta es versenyzett, egy hobbi/fel profi volt komolyabb eredmenyek nelkul. Nem azert valtott nemet, hogy sportoljon egy masik sportagban, de ha mar igy alakult kiprobalta magat, es nyilvan az adottsagai miatt sikeresen. Azt viszont erdemes megemliteni, hogy nem lett egyeduralkodo, nonek szuletett nok vertek el tobbszor is, ha jol tudom a legutobbi vilagbajnoksagon is. Szerintem sem fair teljesen, de az o versenyzese csak azert kerult ujra elo, mert ez lesz az elso olimpia transgender versenyzovel, egyebkent mar evek ota aktiv a nok kozott.
És évek óta panaszkodnak is, hogy nem lesz fair.
Én elhiszem, hogy nem ez volt a fő motivációja, és biztos vagyok benne, hogy a 99%nak sem ez. De ahol nagy pénzek vannak, ott meg fognak jelenni azok akik a hasznot lesik.

Illetve hiába nem ez a motivációja a sportolóknak, a többiekkel szemben nem fair, mert olyan mintha doppingolna. Másrészt őket is megértem. Ha a társadalom minden tekintetben elfogadja őket nőnek akkor itt miért nem.

Ez egy elég nehéz kérdés, ahol mindennek több oldala van.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 22., kedd 16:04

BarçaNorbi írta:
Remy írta: Azért rákeresve a nőre, érdekes, hogy lényegében 39 évesen kezdett el komolyabb eredményeket elérni nemzetközileg.

Én amellett vagyok, hogy ez nem fair.
Az o szervezetuk mar evek ota elfogadta es versenyzett, egy hobbi/fel profi volt komolyabb eredmenyek nelkul. Nem azert valtott nemet, hogy sportoljon egy masik sportagban, de ha mar igy alakult kiprobalta magat, es nyilvan az adottsagai miatt sikeresen. Azt viszont erdemes megemliteni, hogy nem lett egyeduralkodo, nonek szuletett nok vertek el tobbszor is, ha jol tudom a legutobbi vilagbajnoksagon is. Szerintem sem fair teljesen, de az o versenyzese csak azert kerult ujra elo, mert ez lesz az elso olimpia transgender versenyzovel, egyebkent mar evek ota aktiv a nok kozott.
- Az, hogy elfogadta még nem jelenti azt, hogy ez egy jó irány.
egy hobbi/fel profi volt komolyabb eredmenyek nelkul.
- Innentől kezdve még érdekesebb az egész helyzet.
Azt viszont erdemes megemliteni, hogy nem lett egyeduralkodo, nonek szuletett nok vertek el tobbszor is, ha jol tudom a legutobbi vilagbajnoksagon is.
- Azért azt tisztázzuk. Azért, mert valaki férfi, még nem feltétlenül fog mindenáron legyőzni sportban egy nőt. Ugyanúgy kell tehetség, komoly edzésmunka, stb. De az, hogy korábban úgymond egy semmi extra volt, most meg képes értékes eredményeket elérni egy sportban, elég beszédes.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2021. június 22., kedd 15:56

Remy írta: Azért rákeresve a nőre, érdekes, hogy lényegében 39 évesen kezdett el komolyabb eredményeket elérni nemzetközileg.

Én amellett vagyok, hogy ez nem fair.
Az o szervezetuk mar evek ota elfogadta es versenyzett, egy hobbi/fel profi volt komolyabb eredmenyek nelkul. Nem azert valtott nemet, hogy sportoljon egy masik sportagban, de ha mar igy alakult kiprobalta magat, es nyilvan az adottsagai miatt sikeresen. Azt viszont erdemes megemliteni, hogy nem lett egyeduralkodo, nonek szuletett nok vertek el tobbszor is, ha jol tudom a legutobbi vilagbajnoksagon is. Szerintem sem fair teljesen, de az o versenyzese csak azert kerult ujra elo, mert ez lesz az elso olimpia transgender versenyzovel, egyebkent mar evek ota aktiv a nok kozott.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. június 22., kedd 15:49

Az elottem szolonak teljesen igaza van, azt sem latom magam elott, hogy miert gondoljak azt, hogy ez egy jo megoldas lenne.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 22., kedd 15:48

Azért rákeresve a nőre, érdekes, hogy lényegében 39 évesen kezdett el komolyabb eredményeket elérni nemzetközileg.

Én amellett vagyok, hogy ez nem fair.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. június 22., kedd 15:32

Pipita írta:
füst írta: https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-57549653

Az első transzgender olimpikon. Hiánypótló. :D
Ez eléggé felháborító amúgy.
Erre mondják h "congratulations you've played yourself".

Ez ellen már a női sportolók is tiltakoznak, mert egy biológiai férfi ellen kell versenyezniük ami igazságtalan.

Nagyon sok terület van ahol valóban több egyenlőségre lenne szükség, hiszen a nők semmiben sem kevésbé ügyesek vagy intelligensek mint a férfiak. Viszont a sport (legalábbis a fizikai) nem ilyen. A biológiai különbségek egyértelműek. És még a legjobb női atléták sem tudják a férfiakkal fizikálisan felvenni a versenyt - technikában igen, de ebben a sportban pl az kevés.

Felőlem ez a sportoló nyugodtan vallhatja magát nőnek, lehet az a személyijében és egyetértek, hogy emiatt sehol ne érhesse hátrány. Viszont a sportot továbbra is biológiai alapon rendezném. Különben tömegével fogják magukat közepes férfi sportolók nőnek vallani, hogy azt nyerjék meg.

Van női vagy esetleg transgender fórumozó itt? Érdekelne, hogy ők mit gondolnak, mert mint ferfi nem biztos, hogy az én nézőpontom releváns - hisz a másik irányba egyértelműbb az átjárás, sok helyen szívesen látják a férfiak között a nőket :) Akár privátban is irhattok :)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. június 22., kedd 14:22

füst írta: https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-57549653

Az első transzgender olimpikon. Hiánypótló. :D
Ez eléggé felháborító amúgy.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 22., kedd 14:11

wZoLee7 írta:
Remy írta: Ő lehet nem fog ebből profitálni, de simán el tudom képzelni, hogy idővel extra pick járhat az ilyenért.
Ah, azon meg felhaborodas lenne, hogy milyen megkulonbeztetes ez is... Sehogy sem jo
Hát javítsatok ki, ha tévedek, de már most jár extra pick, ha színes bőrű embert alkalmazol bizonyos pozícióban. Ezek után a melegeket is bőven lehet így nyomatni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. június 22., kedd 13:58

Remy írta: Ő lehet nem fog ebből profitálni, de simán el tudom képzelni, hogy idővel extra pick járhat az ilyenért.
Ah, azon meg felhaborodas lenne, hogy milyen megkulonbeztetes ez is... Sehogy sem jo

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: füst » 2021. június 22., kedd 13:28

https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-57549653

Az első transzgender olimpikon. Hiánypótló. :D

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. június 22., kedd 13:04

ferni írta: Carl Nassib, a Las Vegas Raiders játékosa bejelentette, hogy meleg, ő az első NFL játékos, aki felvállalta ezt még aktív pályafutása során.

Pont beleillik a csapatimázsba :mrgreen:

Komolyra fordítva, azért nem kis bátorság kellhet ehhez.
Szerintem minden csapattarsa rusta, amikor az oltozoben neki alltak atoltozni es hirtelen felallt a bre :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. június 22., kedd 13:03

Ő lehet nem fog ebből profitálni, de simán el tudom képzelni, hogy idővel extra pick járhat az ilyenért.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. június 22., kedd 12:39

ferni írta: Carl Nassib, a Las Vegas Raiders játékosa bejelentette, hogy meleg, ő az első NFL játékos, aki felvállalta ezt még aktív pályafutása során.

Pont beleillik a csapatimázsba :mrgreen:

Komolyra fordítva, azért nem kis bátorság kellhet ehhez.
Barmennyire is pozitivan fogadta a liga, neki annyi. Igy vagy ugy de megkulonboztetik a csapaton belul mar az oltozoben is. Aki kicsit is koveti az nfl t az tudja milyenek a jatekosok, nem csak az ellenfelei kezdik majd ki. Valamilyen okkal hamar felreteszik, vagy ahogy irtam megkulonboztetik csapaton belul es a vege az lesz, hogy nem kell a cirkusz miatta, nem er annyit.
Az nfl ben vannak no verok, ilyen olyan bunozok, amikre a csapatok azt mondjak ejj, hat ez van, megzavarodott kicsit de belefer, a liga viszont elmeszeli oket. Itt forditva lesz, ez jo promocio lenne a liganak, de a csapatok megoldjak. Egyszeruen ez nem a kozeg ahol belefer, szerintem, es ez nem az en velemenyem, inkabb tartok tole

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8434
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. június 22., kedd 12:19

Carl Nassib, a Las Vegas Raiders játékosa bejelentette, hogy meleg, ő az első NFL játékos, aki felvállalta ezt még aktív pályafutása során.

Pont beleillik a csapatimázsba :mrgreen:

Komolyra fordítva, azért nem kis bátorság kellhet ehhez.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2021. június 19., szombat 13:03

impossible írta: Jól látom amit látok a spíler 1-en, Water skyball ilyen létezik és még a tv is közvetíti. :( :lol: :ozil:
Hát megnéztem a szabályokat. Hétvégi strandolásnál mindenféleképpen jó 1-2 órára, de hogy ez versenyszerű sportág legyen... :D

Avatar
impossible
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:29
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Nír Budapest

Re: Egyéb sportok

HozzászólásSzerző: impossible » 2021. június 19., szombat 11:36

Jól látom amit látok a spíler 1-en, Water skyball ilyen létezik és még a tv is közvetíti. :( :lol: :ozil:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 51 regisztrált és 0 vendég