Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. július 14., szerda 21:03

davi10 írta: Ne sírj, úgyis én nyerek a Sum41-nal :D
örömmel módosítom az értékelésem 6.5-re :lol:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. július 14., szerda 12:50

En is a heten hozom mindket ertekelesem. Az a baj ezzel a zeneklubbal, hogy mar megint tudnek 2 albumot ajanlani, amirol erdekelne a velemenyetek, de meg nagyon soka lesz uj kor, ha egyaltalan lesz. :mrgreen:

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2021. július 14., szerda 12:44

Merry Clayton és a The score is lement. Amilyen szenvedős volt az előbbi, annyira könnyen csúszott az utóbbi. :D Héten értékelem.
.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. július 14., szerda 12:15

Ne sírj, úgyis én nyerek a Sum41-nal :D

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. július 14., szerda 11:31

Kercsó írta: írjátok a sok pozitívumot, oszt adjátok a 7-est :kivagyhe: :(
Mert pozitiv az album de nincs meg a plusz ami nekem kene a 8ashoz legalabb :D
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. július 14., szerda 11:08

írjátok a sok pozitívumot, oszt adjátok a 7-est :kivagyhe: :(
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. július 13., kedd 21:12

The Score-Carry On


Nem világ megváltó album de jól mozog abban amit szeretne képviselni. Igen nekem is Imagine Dragons feeling volt,talán 3-4 éve jobban megvettek volna,de igyis vannak jobb számok.

Fire,The Champion,Comeback ami nekem jobban tetszett.

Az egész album meg igazabol könnyen fogyasztható,az alapok nem kirivóak,olyan érzése van az embernek mintha már hallotta volna valahol de mégis más,dalszöveg sem mond ujjat.
De ettől nemrossz ami viszont pozitivum.
abszolut nem untam az albumot van benne lendület és fogom is hallgatni meg ajánlani őket!

Azt hiszem davi10 fogalmazta meg a legjobban igen :D

7/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. július 13., kedd 12:26

davi10 írta: The Score - Carry On

Én se hallottam még róluk, egész kellemes meglepetés volt. Nekem is beugrott az a kevés Imagine Dragons, ami megvan belőlük, meg az új MGK album is bevillant 1-2 helyen.
Viszont kicsit lelketlennek hatott, nem éreztem se a zenében, se a szövegekben olyan nagy önkifejezést, nekem valahogy lerítt erről, hogy ezt az egészet eleve a rádióknak csinálják. Az a forgatókönyv is eszembe jutott, hogy mivel viszonylag új banda, ezért a fent említett Imagine Dragons sikerein felbuzdulva vágtak neki az egész vállalkozásnak. De ezért még nem fogom lehúzni.

Valószínűleg én se kapcsolnám ki, ha valahogy szembejönne velem, egyáltalán nem rossz ez. De ha már Travis Barker-t sikerült valahogy beszervezni, akkor valami feszesebb tempójú számot szívesen elhallgattam volna :D

Lelketlen(nek ható), kommersz, de bőven hallgatható modern rádiórock.
Köszi az ajánlást!

7/10
Ezt szépen megfogalmaztad, bennem is hasonló érzés volt, csak nem tudtam így leírni :agree:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. július 13., kedd 12:15

The Score - Carry On

Én se hallottam még róluk, egész kellemes meglepetés volt. Nekem is beugrott az a kevés Imagine Dragons, ami megvan belőlük, meg az új MGK album is bevillant 1-2 helyen.
Viszont kicsit lelketlennek hatott, nem éreztem se a zenében, se a szövegekben olyan nagy önkifejezést, nekem valahogy lerítt erről, hogy ezt az egészet eleve a rádióknak csinálják. Az a forgatókönyv is eszembe jutott, hogy mivel viszonylag új banda, ezért a fent említett Imagine Dragons sikerein felbuzdulva vágtak neki az egész vállalkozásnak. De ezért még nem fogom lehúzni.

Valószínűleg én se kapcsolnám ki, ha valahogy szembejönne velem, egyáltalán nem rossz ez. De ha már Travis Barker-t sikerült valahogy beszervezni, akkor valami feszesebb tempójú számot szívesen elhallgattam volna :D

Lelketlen(nek ható), kommersz, de bőven hallgatható modern rádiórock.
Köszi az ajánlást!

7/10

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. július 12., hétfő 18:36

Süti írta:
El Sie7e írta: én hétvégén hozom azt a kettőt amivel el vagyok maradva :)

viszont ahogy látom következőként én ajánlok, de kicsit el vagyunk csúszva, szerintetek 12-e helyett legyen inkább csak 19-én a következő album? :hmmm:
Én be tudok ugrani, ha gondolod, de azért vannak csúszások, úgyhogy lehet ráér a következő 19-én.

nekem is megvan már h mit ajánlok :)
de akkor maradjunk abban, hogy 19-én hozom, addig hátha többen felzárkóznak :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. július 12., hétfő 12:08

BANKS - III

Elnézést mindenkitől, általában munka közben mennek le nálam ezek vagy hétvégente de kicsit elcsúsztam ezzel mostanában. Pótolom amivel még adós vagyok ahogy tudom :)

Többször is lement az album, még anno amikor beírta Caraway egyből de most ráfrissítettem kicsit az élményre. Kifejezetten kellemes volt, alapvetően én se sok női előadót hallgatok és még ha nem is kerül be szerintem a rotációba az album inkább tetszett mint nem. Talán Süti írta, hogy elég tipikus hangzása van az egész albumnak ami illik a mostani trendekbe. Ezzel úgy ahogy van teljesen egyetértek, trendi alapok a számok alatt, szöveg terén sem kiemelkedő de nem is rossz de valahogy mégis bejött. A csajszi hangja kifejezetten tetszik, viszont a lassabb számok kicsit lehúzták nálam az összképet.

Nálam 10/6 az album. A Gimme, a Stroke, a Godless és a Propaganda amik kiemelkedtek nálam a többi közül,de ahogy nézem ezzel nem csak én voltam így :kalapos: Köszi az ajánlást, magamtól erre se találtam volna rá és mégegyszer bocs a nagy csúszásért. :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. július 12., hétfő 11:59

El Sie7e írta: én hétvégén hozom azt a kettőt amivel el vagyok maradva :)

viszont ahogy látom következőként én ajánlok, de kicsit el vagyunk csúszva, szerintetek 12-e helyett legyen inkább csak 19-én a következő album? :hmmm:
Én be tudok ugrani, ha gondolod, de azért vannak csúszások, úgyhogy lehet ráér a következő 19-én.



The Score - Carry On


Az ajánlatnak megfelelően kondi mellé lőttem, és passzolt is hozzá nagyon a dolog. :agree: Én is szeretem ezt a stílust,bár olyan sokat nem hallgatom, de örülök neki, ha ilyesmi kerül elő.
Nekem is a Champion tetszett a legjobban, illetve a Born for This. Ezek a lendületes feel good boss dolgok jól állnak nagyon a zenekarnak. A végére talán még jobb is lett, mint ahogy indult, nagyon jól építkezett az egész.
Az egyik kedvenc ajánlás eddig ebben a körben, köszönöm. :agree:


10/8,5
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2021. július 12., hétfő 10:52

BANKS - III - 8/10

Én is ritkábban szoktam női szóló-előadókat hallgatni, talán ezért is volt kifejezetten kellemes csalódás ez az album. Nem mondanám egyedinek a nő hangját, de mégis van benne valami, ami miatt megfog és leköt. A rekedtes részeknél meg egyenesen zseniális, sajna ez a gyengém. :D

A lassabb számok eléggé szürkék és uncsik voltak számomra, inkább a pörgősebb, ritmusosabb dalok jöttek be, mint a Stroke vagy a Propaganda. Ami még megfogott az a Godless és a Gimme, de volt még rengeteg jó élmény, úgyhogy azt mondanám összességében nagyon tetszett, köszi az ajánlást. :)
.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. július 10., szombat 13:54

Merry Clayton - Beautiful Scars

kellemes zene, kellemes hanggal, a szöveg az én fülemet nem bántotta. viszont az album közepe felé már ellaposodik, mert az összes szám egysíkú.
de azért köszönöm az ajánlást, magamtól nem nagyon hallgatok ilyen stílust, sőt kb egyáltalán nem :) így különleges volt
a legjobban az album névadó száma mellett a he made a way tetszett
nekem is a Gagyi mami ugrott be az albumról :lol:
az Ooh Child Medley viszont nagyon ismerős volt, biztos hallottam már valahol, talán egy filmben? :hmmm: meg is van, A galaxis őrzőiben :D

6,5/10

The Score - Carry On

még sosem hallottam az együttesről, pedig a stílus amit nyomnak nagyon közel áll hozzám, kissé emlékeztet az imagine dragonshoz, az ő számaikból is ez a lendület és erő sugárzik
összességében nagyon rendben volt az album, volt egy íve, nem laposodott el, én sem untam el magam a második felére, de persze 1-2 gyengébb szám azért becsúszott
talán az énekes fiúnak lehetne kicsit karakteresebb a hangja, de nem rossz így sem
a comeback-et elteszem máskorra is, köszi az ajánlást :)

8/10
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. július 9., péntek 20:52

én hétvégén hozom azt a kettőt amivel el vagyok maradva :)

viszont ahogy látom következőként én ajánlok, de kicsit el vagyunk csúszva, szerintetek 12-e helyett legyen inkább csak 19-én a következő album? :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. július 9., péntek 17:12

The Score - Carry On

Érdemes többször meghallgatni, nekem a második és harmadik alkalommal sokkal jobban tetszett mint legelső alkalommal.

Kellemes hangzása van az albumnak, könnyű hallgatni, szóval gyorsan lement. Engem elég gyakran a Take That-re emlékeztetett, hogy ez jó vagy nem azt nem tudtam eldönteni :mrgreen:

Ami mindenképpen pluszpont, hogy változatosra sikerült az album ami a hangzást és az alapokat illeti. Negatívum, hogy sokszor kicsit tucat boyband hatása van - ha rádióban jönne nem ismerném fel, de nem is kapcsolnék el.

Számomra a Golden emelkedett ki kicsit. Ami viszont nagyon tetszett az a Comeback abszolút kedvenc lett az albumról, és elő fog még kerülni. Valószínűleg hosszabb autóutakon az egész album is. Lefelé nem nagyon lógott ki semmi, hozott egy korrekt szintet végig.

Nem egyszerű pontozni, mert az első hallgatás után 6/10 lett volna, de szép lassan feljebb kúszott, viszont hasra azért nem estem tőle. Szóval az eddigi ajánlásokra adott pontjaimat figyelembe véve 7/10

Köszönöm az ajánlást, összességében tetszett, és elő fog még kerülni :agree:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. július 9., péntek 16:19

BBarni írta:Ez lett volna az én ajánlásom is. Te szemét. :mrgreen:
sorry not sorry :kalapos:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. július 9., péntek 13:57

The Score - Carry On

Ez lett volna az én ajánlásom is. Te szemét. :mrgreen:

Nekem nagyon közel állnak a szívemhez, ugyanis már az első számuktól (2015) kezdve követem őket, nem is tudom, hogy van e még ilyen zenekar a kedvenceim között. Az Atlas című albumuk is szerintem erős lett a Legend, Revolution, Higher című számokat mindenképp megemlíteném, de az újabb album, a Carry On is tartja a szintet.

Imádom az alapokat, azt, hogy van egy lüktetése a számoknak, amiktől tényleg kicsit felpörög az ember, edzéshez, utazáshoz is tökéletesen passzolnak. Az énekesnek Eddienek nincsen lehengerlő hangja, de ehhez a stílushoz szerintem pont elég. Nagyon jól fel vannak építve a számok, imádom, amikor néha betesznek egy "kórust" a háttérbe, a közreműködők is remekül lettek kiválasztva. A szövegekbe persze belelehet kötni, hiszen a legtöbb szám valamilyen motivációs témához kapcsolható, így néha lehet kicsit felszínes, de megint csak azt tudom mondani, hogy ebbe a stílusba még pont belefér.
Nekem a névadó Carry On szám a kedvenc, azt talán napi szinten meghallgatom. Mellette a Fire,The Champion,Born for this számokat tudom kiemelni.

Idén februárban jöttek volna Magyarországra koncertet adni, ezt előbb eltolták novemberre, pár hete pedig bejelentették, hogy ismét elhalasztották 2022 nyarára. Nekünk már a jegy zsebben, de ha valakinek megtetszik az album szerintem érdemes lehet majd kinézni, élőben is jól szólnak állítólag.

10/9,5

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. július 7., szerda 11:19

soadroli írta:
(amúgy ezek az afro-vígjátékok jutottak eszembe róla, amikor a templomban énekelnek, pl Gagyi Mami :mrgreen: )
Tulajdonképpen az a műfaj, meg az a kultúra csak a gagyi mamiban a komikus hatásért túloznak - nem a minőségre mennek :lol: Bár, hogy egy átlag templomban mi folyik az engem is érdekelne. Biztos életre szóló élmény lehet egy ilyen istentisztelet már ha beengednek, mert fehérebb vagyok mint hófehérke :mrgreen:

Érdekes egyébként, hogy a zenei élményhez mennyit tud adni a helyszín. Minden ajánlást ugyanabban a "steril" környezetben ugyanazzal a fülessel hallgatok. (meg néha útközben, vagy edzés közben). De a megfelelő környezet szerintem bármelyik albumon dob - legalábbis a szubjektív érzésen. Bármelyik rock album nagyobb élmény egy stadionban tomboló emberekkel. Nyilván objektívan nézve nem lenne különbség.

Pl. Hans Zimmernek teljesen más érzése van otthon munka közben, mint amikor a filmmel együtt szól és amikor koncertteremben hallgatod.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. július 7., szerda 10:36

Banks - III

Nehéz erről bármit is írjak, annyira semmilyen volt. Nincs bajom a női énekesekkel, bár sokat nem hallgatok (spiritbox, jinjer). Na azokon nem alszok el, de ezen...az ég világon semmit nem váltott ki belőlem. Tudom, nem az én stílusom, de attól még valami megfoghatott volna, de nem :( Nagyon összefolyt az egész.
A hölgy hangja se tetszett, zeneileg se nagyon tudom értékelni. 3/10, nehari.

Merry Clayton - Beautiful Scars

Róla se hallottam még, viszont neki jó hangja van :D Gyorsabban lement mint az előző album. Igaz, kb a felétől már kezdtem unni, eléggé hasonlóak a számok, de összességében nem volt annyira vészes. Nyilván magamtól sose fogok ilyet hallgatni, úgyhogy köszi az ajánlást.
5/10
(amúgy ezek az afro-vígjátékok jutottak eszembe róla, amikor a templomban énekelnek, pl Gagyi Mami :mrgreen: )
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 78 regisztrált és 0 vendég