OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. augusztus 3., kedd 8:26

Smart és a tuning :mrgreen: Alapból betiltanám azt a verdát.

Amúgy adom, amit a többség írt, meg kell tanulni vezetni normálisan.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2021. augusztus 3., kedd 8:14

Szerintem meg egy kis optimalizalastol nem biztos, hogy baja lesz. Nem ismerem a Hyundaiokat, de szamos autoban tul vannak meretezve az alkatreszek, egy kicsit szegenyebb az uzemanyag felhasznalas, stb.

Ha ezeket optimalizaljak, meg nem lesz szukseg uj alkatreszekre, de az is igaz, hogy nem 50 lovat kap ajandekba az auto.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. augusztus 2., hétfő 23:51

1.4-es dizellel orulj, ha elmegy 200 ezret a motor, ne keresd a bajt.
Ha nem tudsz elozni vegyel 2.0 folotti motort vagy/es tanulj meg visszavaltani.
Van nehany motor, amiben tenyleg van nemi erotartalek, de ha ilyen tunyingbokszokkal szethajtjak, akkor nem kell csodalkozni, ha 120 ezernel mar elreped a henger.

Egyebkent a legtobb ilyen “tuning” egy hatalmas atveres, a gazpedalon allitanak egy kicsit, hogy azonos szognel nagyobb legyen a gazreakcio, mert sokan keptelenek megnyomni a pedalokat, vagy rendesen leforgatni a sebessegeket.
Vezettem 50 loeros Opelt es 180 loeros VW-t is, mindegyikkel lehet totyogni es mindegyikkel meg lehet indulni a lampanal, csak vezetni kell tudni.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. augusztus 2., hétfő 22:57

raul 4 ever írta:
_Bushido_ írta: Autó tuningolás. Csinálta valaki? Érdemes? Milyet? A korábbi autómban volt egy full egyszerű tuning box, amit rá kell kapcsolni a motorra, így ki is vehető. Ellenben van egy komolyabb dolog, számítógéppel csinálják, chiptuning (dízelnél azt írják 20-30 lóerő) - ebben gondolkodom. 1,4es kocsinál nagyon érzeni, hogy országúton jóval nehezebben indul meg, mint ahogy én szeretném.

1 szóval: ne.
Többel: milyen kocsid van? 1.4 dízel? gondolom akkor 3 hengeres vw amit az 1.9ből csaptak le, vagy toyota?
Azok ilyen mennyi lóerősek? 75-85? Akkor az azt jelenti, hogy (mondjuk ha 80 lóból lesz 100), hogy 25%-kal fog egy szűk fordulatszám tartományban több kw-ot termelni a motorod. Az már jelentős többletterhelés a kuplungra, féltengelyekre (bár nyilván 1-2szer kibírják, meg nem hirtelen szakad rá több erő az egész erőátvitelre (meg a motor forgó elemeire, MINDRE!!), hanem már zárt kuplungnál, meg haladás közben, de azért akkor is).
Aztán azon kívül, hogy nem tudod kiautózni a többletet, mert (valószínűleg) a fordulatszám skála végén lesz erősebb a motor, a többlet telj. több hővel jár, a kenési+hűtőrendszerben is utána kéne menni --> minimum tökéletes olaj+vízkör (pumpákkal, csövekkel, hőcserélőkkel, megfelelő minőségű folyadékokkal).. persze ha szempont a tartósság.. Meg ugye patika turbó kell nyilván, meg pl. a tüzelőanyagellátásnak is ki kell bírnia, hogy több naftát kezel -> lehet nincs is annyi keresztmetszet a gyári rendszerben...
Szóvl ha erősebb kocsi kell, spórolj a gyengébbel a kevesebb adón, fogyasztáson, olcsóbb alkatrészeken és vegyél később egy erősebbet.

Vagy a pénteki alfa 1.9 jtd az erőmérőből. Ott pedig adott volt minden --> köbcenti, turbó, s alig hozott vmit a tuningbox..
1,4 dízel. 90 LE. Hyundai i30. Előző kocsim 1,5ös dízel volt, 95 LE, de kb 200 kg-al kevesebb. Viszont fürgeségben elég nagy a különbség.
mert úgy írják, hogy dízelből jelentősen nagyobb növelést tudnak elérni.
Azért is gondolkodtam el rajta, mert van egy kis Smartunk, amit már így vettünk, ARB tuninggal = chiptuning, ausztriában csinálja egy magyar cég. lassan 2,5 éve használjuk, semmi motorikus baja nem volt, pedig kb széthajtottam a városban kiszállítás végett - de voltunk vele Győrben, Balatonon, itt a környéken mindenfelé.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. augusztus 2., hétfő 22:21

_Bushido_ írta: Autó tuningolás. Csinálta valaki? Érdemes? Milyet? A korábbi autómban volt egy full egyszerű tuning box, amit rá kell kapcsolni a motorra, így ki is vehető. Ellenben van egy komolyabb dolog, számítógéppel csinálják, chiptuning (dízelnél azt írják 20-30 lóerő) - ebben gondolkodom. 1,4es kocsinál nagyon érzeni, hogy országúton jóval nehezebben indul meg, mint ahogy én szeretném.

1 szóval: ne.
Többel: milyen kocsid van? 1.4 dízel? gondolom akkor 3 hengeres vw amit az 1.9ből csaptak le, vagy toyota?
Azok ilyen mennyi lóerősek? 75-85? Akkor az azt jelenti, hogy (mondjuk ha 80 lóból lesz 100), hogy 25%-kal fog egy szűk fordulatszám tartományban több kw-ot termelni a motorod. Az már jelentős többletterhelés a kuplungra, féltengelyekre (bár nyilván 1-2szer kibírják, meg nem hirtelen szakad rá több erő az egész erőátvitelre (meg a motor forgó elemeire, MINDRE!!), hanem már zárt kuplungnál, meg haladás közben, de azért akkor is).
Aztán azon kívül, hogy nem tudod kiautózni a többletet, mert (valószínűleg) a fordulatszám skála végén lesz erősebb a motor, a többlet telj. több hővel jár, a kenési+hűtőrendszerben is utána kéne menni --> minimum tökéletes olaj+vízkör (pumpákkal, csövekkel, hőcserélőkkel, megfelelő minőségű folyadékokkal).. persze ha szempont a tartósság.. Meg ugye patika turbó kell nyilván, meg pl. a tüzelőanyagellátásnak is ki kell bírnia, hogy több naftát kezel -> lehet nincs is annyi keresztmetszet a gyári rendszerben...
Szóvl ha erősebb kocsi kell, spórolj a gyengébbel a kevesebb adón, fogyasztáson, olcsóbb alkatrészeken és vegyél később egy erősebbet.

Nézz meg 1-2 vidit a Becsületesneppertől, Ámon Olivért esetleg.. A tuning mindig ott kezdődik, hogy szétbarmolják a motorteret, flexel gyorsan vágnak helyet a nagyobb turbónak és nem 2 katt után ugrik elő EXTRA 20-30 LE egy boxból..
Persze ha előfordul, hogy szögre ugyanaz a motor van 2-3 telj. szinttel, akkor a gyengébbhez tényleg csak laptop kell és mehet a bugi. De ugye ettől nem lesz mindenhol 15-20 LE-vel erősebb a motor, csak egy ponton.. Csalóka..

Vagy a pénteki alfa 1.9 jtd az erőmérőből. Ott pedig adott volt minden --> köbcenti, turbó, s alig hozott vmit a tuningbox..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. augusztus 2., hétfő 21:49

A többi (nagyobb) városban mik a tapasztalaitok étkezés témakörben? Régen (covid előtt) jó dolog volt családostul, vagy akár kettesben elmenni egyet enni - mármint menüzni, nem puccos helyre - most meg kb mindenki házhoz rendeli. Ennyire elkényelmesedtek az emberek vagy ennyire fosnak a vírustól? Nálunk pl rengeteg vendég maradt otthon, inkább kiszállíttatja. Pedig régen a sok öreg nagyokat beszélgetett ott helyben a többiekkel, ügyes-bajos dolgaikról.
itt uk-ben kb fullon van minden vendeglatohely a csucsidokben.
ozonlenek be az emberek mindenhova.

4 csillagos hotelben dolgozom, agybaj.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. augusztus 2., hétfő 21:44

A többi (nagyobb) városban mik a tapasztalaitok étkezés témakörben? Régen (covid előtt) jó dolog volt családostul, vagy akár kettesben elmenni egyet enni - mármint menüzni, nem puccos helyre - most meg kb mindenki házhoz rendeli. Ennyire elkényelmesedtek az emberek vagy ennyire fosnak a vírustól? Nálunk pl rengeteg vendég maradt otthon, inkább kiszállíttatja. Pedig régen a sok öreg nagyokat beszélgetett ott helyben a többiekkel, ügyes-bajos dolgaikról.

Másik:
Autó tuningolás. Csinálta valaki? Érdemes? Milyet? A korábbi autómban volt egy full egyszerű tuning box, amit rá kell kapcsolni a motorra, így ki is vehető. Ellenben van egy komolyabb dolog, számítógéppel csinálják, chiptuning (dízelnél azt írják 20-30 lóerő) - ebben gondolkodom. 1,4es kocsinál nagyon érzeni, hogy országúton jóval nehezebben indul meg, mint ahogy én szeretném.

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. augusztus 2., hétfő 13:31

Vegyel inkabb egy kisuzemi valogatast valamelyik hazai fozdetol, az legalabb sor lesz, nem csak alkohollal kevert lovizelet :roll:

Amugy csak en vagyok ugy mostanaban, hogy a testes IPA-k utan a Kobanyai kimondottan jo sornek tunik? Megint valtozott a recept?

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. augusztus 2., hétfő 13:16

itt angliaban is ez a ketto plusz a fosters (elso harom betu jellemzi) szamitanak talan a legaljanak, helyedben nem aldoznek ra. :mrgreen:

mondjuk a coors meno, mert a matrican van egy kis hegy szimbolum es ahogy hul a hutoben a sor, ugy kekul el a szine. :mrgreen:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9818
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. augusztus 2., hétfő 12:33

Budweisert mindenhol kapni itthon is, akár kisebb közértben is. A Coors pedig tényleg kuka :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. augusztus 2., hétfő 12:26

Yazid írta: akarok rendelni budweiser meg coors light sört párat, szerintetek mennyi köze van az usa féléhez, elvileg ua. lesz?
nem tudom a választ, de a coors light keresésre a google az első gyorskérdésre ezt dobta ki.
Is Coors Light a bad beer?
Coors Light is a low-quality beer
:mrgreen:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2021. augusztus 1., vasárnap 22:35

akarok rendelni budweiser meg coors light sört párat, szerintetek mennyi köze van az usa féléhez, elvileg ua. lesz?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. július 31., szombat 7:25

Továbbra sem kötelező. Nem hiszem, hogy jegyezve lesz ez a harmadik. Például aki két oroszt kapott és ugye nem engedik azzal egyes országokba, és most kap egy Pfizert a mix miatt, akkor nem változik semmi számára, az "egészsége védelmén" kívül. Ha pedig igen, és választható lesz, akkor mindenki fog verekedni a Janssenért. :mrgreen: Nem kötelező az oltások mixelése, olyat is olvastam valahol. Mindig szeretek képben lenni a dolgokkal, de ebbe most nem mártottam még bele magamat, bocsánat ha hülyeséget írtam. Amíg nem lesz "kötelező" a harmadik, vagyis nem korlátoz semmiben, határátlépésben, elég nekem is a jelenlegi 2 Pfizer. A 4 hónap meg amire letelik okosabb leszek már (esetemben október vége). Ősszel ha jön az újabb hullám az első oltásos oltakozási kedv is meg fog nőni a jelenlegi állapothoz képest.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. július 31., szombat 7:08

Marky írta: Nalam jobban senki sem veti meg a mai politikusokat, de ebben az esetben nekik elemi erdekuk minel tobb adofizetot megmenteni. Ha nincs eleg ember, akkor nem lesz penzuk a kovetkezo adriai yachtra.
Az lenne a hosszútávú érdekük, ez oké. De ennél még izgibb rövidtávon meggazdagodni. Például a kínai vakcina féle mutyikkal, amiről utólag olyan szinten derül ki higy sz.r, és így kénytelenek harmadik oltást bekamuzni, hogy aki a értéktelen oltást kapta, legalább egy normálisabbat kapjon. Nem véletlen, hogy harmadiknak csak keresztoltás mehet. Így kompenzálják azokat a vackokat, amiket politikai érdekből az emberekbe erőltettek. Nálunk is a családban 65+-os férfi 2 Pfizer után azt mondta, oké, még egy 3. Pfizert bevállal, de utána akármi lesz, hagyják a francba, mert így ennek sincs értelme. Aztán most, jogy körvonalazódik, hogy csak a 3 legrosszabb hírűt kaphatná (vagy közben már hivatalos?) a kínai vackot, a vérrögös Astrát, vagy a legkevésbé használt Janssent, mondta, hogy akkor bekaphatják, biztos nem fogadja el a harmadikat. Én egyet értettem vele. Magam részére a 2 Pfizeren még mindig egyébként, de egyre kevésbé erzem úgy, hogy bele kéne ugranom.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 30., péntek 22:13

ziro4vr írta:
kiserik írta: Nincs előttem olyan élethelyzet, ahol ne lehetne elkerülni a tömegeket.
Ezt hívják úgy, hogy elefántcsonttorony. Bár már a zöldséges példánál is sejtettem hogy ott ülsz. :D
Vagy csak merni kell döntéseket meghozni. Sajnos mint mondtam, a mai modern embernek fontosabb a jólét, mind a jóllét. Ez nem sokára változni fog, de akkor már a nyúl baszhatja, hogy egy klasszikust idézzek.

BTW milyen zöldséges példáról beszélsz? Hogy fontosak az emberi szervezetnek vagy hogy savanyítva mindenki hozzájuthat idényükön kívül is?

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. július 30., péntek 22:03

Donát írta:
Halfkey írta: Nem kell amúgy a harmadik oltás senkinek, induljon csak be a Darwini szelekció. Az elmúlt évek bizonyítják mekkora mamlasz egy faj vagyunk. A legnagyobb koponyáink képesek kifejleszteni egy megoldást egy probléma ellen, aztán meg a témában frissen Google-doktoráltak inkább úgy döntenek õk jobban tudják. Külön vicces a gazdasági oldallal elõjönni hogy milyen drága a vakcina. Az milyen kurva olcsó volt hogy hónapokig dögledezett a világgazdaság, de jó lenne újrázni.
Én meg nem hiszem el a nagy döntéshozóknak, hogy olyan sokra tartanák az emberi életet. És nem, nem a tudósoknak, hanem a politikusoknak. Az immunrendszeremre hagyatkozom, nem lesz semmi bajom. Ha mégis, állok a következmények elébe. Aztán majd kiderül ki járt jobban. Vakcinával meg több bizalmam lesz, ha lesznek hosszútávú tapasztalatok.
Nalam jobban senki sem veti meg a mai politikusokat, de ebben az esetben nekik elemi erdekuk minel tobb adofizetot megmenteni. Ha nincs eleg ember, akkor nem lesz penzuk a kovetkezo adriai yachtra.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. július 30., péntek 21:50

kiserik írta: Nincs előttem olyan élethelyzet, ahol ne lehetne elkerülni a tömegeket.
Ezt hívják úgy, hogy elefántcsonttorony. Bár már a zöldséges példánál is sejtettem hogy ott ülsz. :D
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 30., péntek 17:41

Nincs előttem olyan élethelyzet, ahol ne lehetne elkerülni a tömegeket.
Előtted.
De lehet a kollégád tömeggel ment a melóhelyre, és hiába csak vele, egy emberrel meetingelsz, ő előtte 100 másikkal utazott.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 30., péntek 17:28

Realista24 írta:
Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják
Ez is kemény bullshit amúgy, szerintem, ráadásul kivitelezhetetlen, mint a tömegek elkerülése.

Szappan meg fertőtlenítő. Minimális értelmét látom állandóan fertőtleníteni, ráadásul mikor fertőtlenítesz? Vagy te is olyan vagy, mint néhányan, hogy a boltban megvett cuccokat otthon lemosod? Ezt nem rosszból, csak kíváncsiságból kérdezem.

Talán a maszknak látom értelmét, de azt sem ezzekkel a korábbi szabályozásokkal, de mint tömegközlekedés, boltok, stb. ott látom értelmét. De ezt sem megelőző, csak lassító eszközként tartom számon.
Nincs előttem olyan élethelyzet, ahol ne lehetne elkerülni a tömegeket.

Hazaérve alapos kézmosás és ha olyan helyen vagyok, ahol megfogdosok ezt azt, akkor kézfertőtlenítés. Mivel a feleségem enyhén tisztaság mániás, nekünk ez nem okoz gondot. Ez előtt is így csináltuk, ezen a vírus nem változtatott.

A maszk beltérben életet ment. Sajnos ma Magyarországon égő lett a viselése.

Egyébként a vicces az, hogy ez a kis vírus mennyire kimozdítja az embereket a komfort zónájukból. Pár év múlva gyakorlatilag a komplett komfort zóna fog megszünni. Na akkor lesz sírás rívás.

aleksz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2021. április 18., vasárnap 10:50
Kedvenc játékosaid: Drenthe, Raul Bravo, Lucas Vazquez
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: aleksz » 2021. július 30., péntek 17:18

Realista24 írta:
Egyébként ebben a harcban a védőpajzsunk a maszk, a különleges katonáink a szappan és a fertőtlenítő és a taktikai előnyünk a tömegek elkerülése, minél kevesebb fizikai kontaktus. Remélem a felelős igennel szavazók ezeket továbbra is maximálisan használják, betartják
Ez is kemény bullshit amúgy, szerintem, ráadásul kivitelezhetetlen, mint a tömegek elkerülése.

Szappan meg fertőtlenítő. Minimális értelmét látom állandóan fertőtleníteni, ráadásul mikor fertőtlenítesz? Vagy te is olyan vagy, mint néhányan, hogy a boltban megvett cuccokat otthon lemosod? Ezt nem rosszból, csak kíváncsiságból kérdezem.

Talán a maszknak látom értelmét, de azt sem ezzekkel a korábbi szabályozásokkal, de mint tömegközlekedés, boltok, stb. ott látom értelmét. De ezt sem megelőző, csak lassító eszközként tartom számon.

En, mint orvos, ellenzem az allando kezmosast, fertotlenitest, mivel a szervezetnek szuksege van a minden napi bakteriumokra, mivel epp ezekkel erositi az ember a szervezetet, mintsem a vitaminokkal. Persze az is egy plusz toltet, de epp ezekkel gyengitjuk le a szervezetet, hogy nem juttatunk be eleg bakteriumot.

Ja elfelejtettem, velem nem beszelsz.😂


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 47 regisztrált és 0 vendég