Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. május 3., péntek 21:50

Nekem annyi lenne a kérdésem Bale-el kapcsolatban, hogy ha a jobb szélen játszana itt, akkor képes jobb lábbal normálisan beadni a labdát? Nem kellene még egy Di María oda a jobb oldalra.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 3., péntek 21:45

Én még mindig nem azt látom benne, hogy az a tipikus irányító vénás támadó középpályás, akit itt leírtatok, hanem aki erőből játszik középen. Boast meg abszolút nem tartom zseniálisnak.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Legkisebbtobi
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 7:42

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Legkisebbtobi » 2013. május 3., péntek 21:40

R.M.C.F írta:Bale-t eléggé alulértékelik sokan, a "VADLÓ" nagyon sokat fejlődött az elmúlt években,kitört a vonalszélső szerepből,kb 5 poszton bevethető,gyors,technikás,erőszakos,jól passzol,sokat dolgozik,veszélyes a kapura fejjel,jobbal,ballal talán még a pötsével is,a pontrúgásai is remekek,ha kell irányít,vagy éppen elfut és bead,ha kell gólpasszt oszt,ha kell gyéztes gólt szerez.......egyszerűen NINCS gyenge pontja.


:salute:
regota kivancsi voltam a velemenyedre rola :mrgreen:

en elfogadnam ot is. neymar-t nem igazan. lucast szinten. hazard meg nekem tulsagosan is szurke. mataban gondolkodtam mostanaban. csak az a baj hogy o is inkabb ilyen 1-2 idenyes jatekos mint ozil. :/

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 3., péntek 21:32

Bale-t eléggé alulértékelik sokan, a "VADLÓ" nagyon sokat fejlődött az elmúlt években,kitört a vonalszélső szerepből,kb 5 poszton bevethető,gyors,technikás,erőszakos,jól passzol,sokat dolgozik,veszélyes a kapura fejjel,jobbal,ballal talán még a pötsével is,a pontrúgásai is remekek,ha kell irányít,vagy éppen elfut és bead,ha kell gólpasszt oszt,ha kell gyéztes gólt szerez.......egyszerűen NINCS gyenge pontja.


:salute:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 3., péntek 20:16

Kerlon írta:Miért kiraknád Ronaldot? Bale max a Spursben él meg középen, ahol kb szabad kezet kapott, mert Boas mester ráépít. Itt tuti nem építenénk rá és mivel középre van 2 emberünk is míg jobb oldalra csak DM és Callejón, akik az elmúlt évhez képest olyan 5-t léptek hátra...
Persze, ezt megértem, de teljesen feleslegesen eurótízmilliókat kidobni az ablakon Bale-ért, ha csak a jobb oldalon jutna neki hely. Biztos vagyok benne, hogy ott is hozna egy jó szintet, de az is semmi lenne ahhoz képest, amit akkor művelne, ha beraknátok középre, és köré építenétek a csapatot. Redknapp alatt is sziporkázott balhátvédként meg balszélsőként, de csak AVB jött rá arra, hogy hol kell játszatni ahhoz, hogy egy ekkora állat legyen belőle. :D Nyilván ehhez az is kell, hogy köré legyen építve az együttes. Ez viszont nálatok addig nem lehetséges, amíg Ronaldo is a csapat tagja... Ezért nem érné meg szerintem a transzfer, max akkor, ha Ronaldo távozna.

Avatar
DavieS
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:17
Kedvenc játékosaid: #2 #12 #19

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: DavieS » 2013. május 3., péntek 18:39

Matt009 írta:Cavani 40 milla
Azt ne gondold, hogy Cavanit 40-ért el lehetne hozni a Napoliból. A nápolyiak az egyik legnagyobb maffiaosztag arrafele, nekik pláne van pénzük, nem kell eladniuk a legnagyobb nevüket. Azt hiszem 60 valahány millió a kivásárlási ára Cavaninak, az alatt senki nem viszi el Nápolyból.

Pénz van a kékeknél, jövőre béell szereplés, még több lesz...azzal náluk nem érsz el semmit.
92:48

#2 #8 #12 #19 #23

Avatar
Los Blancos
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Los Blancos » 2013. május 3., péntek 18:35

A csatárposztra kell egy új ember, ha Higu out. A szóba hozott Falcao, Aguero, Cavani trióból szerintem Cavani a legkönnyebben és legolcsóbban megszerezhető, azért írtam őt. Nekem Falcao lenne a favoritom. Aguero is egy opció, de szerintem ő túl van értékelve ezen a fórumon. Ráadásul Aguero személyében kapnánk egy Benzema 2.0-t. Cavani más típusú center. A variabilitás miatt ő jobb lenne. Hogy egyénileg jobb-e Aguero? Azt nem tudom, de őszintén szólva kétlem.
Cavani a legolcsóbb? 63M!!!
Agüero az "olcsó" megoldás...30-40Mért hozható szerintem.
Ezt az embert mindenképp meg kell szerezni a nyáron, akármit mond is a klubja.
Verratti mellett felesleges.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2013. május 3., péntek 18:25

Csak aztán Sahint sérülten kellett megvenni, mert miért ne...

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. május 3., péntek 17:53

Kercsó írta:
minek ide egy 40 millios cavani ?

perez uljon fel a repulojere menjen el a cityhez, egyenek egy finom ebedet a sejkkel majd terjen haza agueroval. ilyen egyszeru ez az egesz :mrgreen:
s ők meg vegyék meg az érte kapott pénzből Cavanit. -> legalább távolabb lesz a nápolyi maffiától Manchesterben :mrgreen:

és nekünk amúgy is az argentinra van szükségünk.
A csatárposztra kell egy új ember, ha Higu out. A szóba hozott Falcao, Aguero, Cavani trióból szerintem Cavani a legkönnyebben és legolcsóbban megszerezhető, azért írtam őt. Nekem Falcao lenne a favoritom. Aguero is egy opció, de szerintem ő túl van értékelve ezen a fórumon. Ráadásul Aguero személyében kapnánk egy Benzema 2.0-t. Cavani más típusú center. A variabilitás miatt ő jobb lenne. Hogy egyénileg jobb-e Aguero? Azt nem tudom, de őszintén szólva kétlem.
Ezt az embert mindenképp meg kell szerezni a nyáron, akármit mond is a klubja.
Sahinról is volt hasonló videó összevágva, vagy még jobb is.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2013. május 3., péntek 17:50

Kommentár nélkül...

Ezt az embert mindenképp meg kell szerezni a nyáron, akármit mond is a klubja. :workout:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 3., péntek 17:33

minek ide egy 40 millios cavani ?

perez uljon fel a repulojere menjen el a cityhez, egyenek egy finom ebedet a sejkkel majd terjen haza agueroval. ilyen egyszeru ez az egesz :mrgreen:
s ők meg vegyék meg az érte kapott pénzből Cavanit. -> legalább távolabb lesz a nápolyi maffiától Manchesterben :mrgreen:

és nekünk amúgy is az argentinra van szükségünk.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Adamo
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:22
Kedvenc csapatod: realmadrid
Tartózkodási hely: bépé

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Adamo » 2013. május 3., péntek 16:40

minek ide egy 40 millios cavani ?

perez uljon fel a repulojere menjen el a cityhez, egyenek egy finom ebedet a sejkkel majd terjen haza agueroval. ilyen egyszeru ez az egesz :mrgreen:
12

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. május 3., péntek 16:23

Nyárra egy reális terv:

Vidal = Higuáin + 10 milla
Carvajal 8 milla
Cavani 40 milla

Ez eddig 58 millió kiadás, és abszolút elképzelhető játékosmozgások, valószínűsíthető árakkal. Ezzel a 3 igazolással három kulcsposzton is előrelépést tehetnénk, és mindezt 58 millióért. Perez helyében én erre koncentrálnék.

De ez a terv van még tovább is. Neymar jönne 60 millióért, s közben DM menne 35 millióért, Callejón 5 millióért, és Adán 3 millióért. Ez így 17 millió mínusz, amit hozzácsapva az eddigi 58 millió mínuszhoz az 75 millió mínusz. Ez +/- 10 millió lehet attól függ, hogy Neymart mennyiért lehetne megszerezni, és milyen áron lehetne DM-et elpasszolni.

A felállás pedig:
-----------------Casillas------------------
-Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo-
-------------------Xabi--------------------
------Vidal---------------Modric-------
-Neymar------Cavani-----Ronaldo---

A cserepad kicsit csonka lenne, mert Khedira, Özil, Jesé, Benzema, Morata jönne számba, mint cserelehetőség a középpályárn vagy előrébb (a védelem ebből a szempontból rendben van). Essien megtartása ebből a szempontból kulcskérdés lenne, de mivel Mou megy a Chelseabe ez esélytelen. Kis fantáziával lehet úgy variálni, hogy mindig a megfelelő ember legyen a pályán, de 2-3 sérült ember, és mindenki kezd, aki a csapaton lendíteni tud. Attól függően, hogy 4-3-3, vagy Xabi/Özil cserével 4-2-3-1 lenne a kezdő még kellene olcsóért egy kkp/szélső max 20-25 millió értékben. A végösszeg így 100 millió körül lenne, amit egyéb játékoseladásokkal nem lehet tovább csökkenteni.

Véleményem szerint ez a legjobb elképzelhető forgatókönyv, amely gazdaságilag, lehetőségeket tekintve is megvalósítható. Ami az előny, hogy a kezdő bivalyerős, stabil elől és hátul is, és szinte minden kiesőt tudunk közel azonos erősségű játékossal pótolni, feltéve ha csak egy vagy két hiányzó ember van.

Az, hogy miért Cavani, és miért nem Falcao az a megszerezhetőség miatt van. Falcao drágább, és az Atmás múltja miatt irreálisabbnak tűnik.

Az edző Klopp lenne, de ő valószínűtlen. Én Ancelottinak egy szempontból örülnék: Megbukna, és 2014 nyarán távozna. Helyére meg jönne a Nationalef újdonsült világbajnok kapitánya. B-) De ez már utópia.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. május 3., péntek 16:03

A szerkezetből fakadóan, aguero mélyebben és kijjebb játszik, higu poziciós center, klasszikus módon, messi kötetlen. Szerintem aguero sem az a tipikus álló cenyó, de lehet tévedek. Inkább olyan cenyó mögötti mindenes.
Az Atleticoban és a Cityben is inkább a két csatárral játszottak, és nem Agüero volt előbb. Mondjuk a mérete miatt is, illetve kreatívabb játékos annéál, hogy be legyen szorítva a center posztba.
Igazából az a baj a Benzema-CR-Agüero hármassal, hogy mindegyik inkább balra húz, azon az oldalon szeret játszani. Ha bármelyik a jobb oldalon lenne képes jobb teljesítménbyre, tökéletes lehetne a dolog.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 3., péntek 14:37

GT37 írta:Még mindig nem értem, hogy miért szeretnétek Bale-t a jobb szélen játszatni... :hmmm: :D
Na mindegy.

Kondogbia meg tehetséges kis playa, de szerintem elég kockázatos lenne leigazolni, könnyen be is fürödhettek vele, nem lehet minden fiatalból egy Varane. :mrgreen:
Miért kiraknád Ronaldot? Bale max a Spursben él meg középen, ahol kb szabad kezet kapott, mert Boas mester ráépít. Itt tuti nem építenénk rá és mivel középre van 2 emberünk is míg jobb oldalra csak DM és Callejón, akik az elmúlt évhez képest olyan 5-t léptek hátra...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Toky » 2013. május 3., péntek 13:58

GT37 írta:Még mindig nem értem, hogy miért szeretnétek Bale-t a jobb szélen játszatni... :hmmm: :D
Na mindegy.

Kondogbia meg tehetséges kis playa, de szerintem elég kockázatos lenne leigazolni, könnyen be is fürödhettek vele, nem lehet minden fiatalból egy Varane. :mrgreen:
Mert kell egy sztárigazolás előre, és Pérez Lucas Moura helyett Bale-t nézte ki. Továbbá bal oldalon már ott van Ronaldo, középen Modric/Özil, így a jobb oldalon kívül nincs más hely.

Kondogbia nem a kezdőbe jönne hanem azért, hogy koptassa a padot Khedira mögött.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 3., péntek 13:45

Még mindig nem értem, hogy miért szeretnétek Bale-t a jobb szélen játszatni... :hmmm: :D
Na mindegy.

Kondogbia meg tehetséges kis playa, de szerintem elég kockázatos lenne leigazolni, könnyen be is fürödhettek vele, nem lehet minden fiatalból egy Varane. :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. május 3., péntek 13:24

Kerlon írta:Addig Joveticezek míg ki nem fejtitek a véleményetek. :Đ
:lol: :lol: Sajnos nem igazán láttam még játszani. Annyit tudok, hogy a Fifa 13-ban nagyon jól felfejlődik pár év alatt :mrgreen:

accel
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 16:48

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: accel » 2013. május 3., péntek 13:14

Adamo írta:max mennyisegben.
úgy értettem. nagyobb meccsek előtti bajnokikon simán. :-)

Avatar
Adamo
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:22
Kedvenc csapatod: realmadrid
Tartózkodási hely: bépé

Re: Taktikai háború (Legyél Mourinho)

HozzászólásSzerző: Adamo » 2013. május 3., péntek 13:08

accel írta:jesé gyerek tudja pótolni cét, balet vagy akár benzemát is ha úgy adódik.
max mennyisegben.
12


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég