Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2021. december 7., kedd 15:11

Azt mondjuk meg mindig nem tudom elhinni, hogy semmi, de semmi nem tortent a Pegazus-botrany kitorese ota. Az emberek elolvastak a hireket, es annyit mondtak, hogy hat egy ujabb hetfo.

Ezzel szemben a nyugati szomszedainknal azert kellett Kurznak eltavoznia a politikabol, mert rendelt harom hamisitott kozvelemenykutatast. :lol: Nalunk ez meg nyiltan megy a Nezoponttal. :lol:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. december 7., kedd 14:27

De hat a gyurcsany…


…az lesz a szep hogy ez az un. ellenzek ezzel sem fog tudni mit kezdeni. :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11331
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2021. december 7., kedd 14:17

nem beszelunk, mert berki krisztian, psgogli, a buzik jogai es a vegyefelaharmadikoltastmertazoltasmukodik dolgokon kivul masra nincs igeny es hajlandosag.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. december 7., kedd 14:06

Arról fogunk beszélgetni, hogy a magyar kormány igazságügyi minisztere pár hónapja azt mondta, hogy ő aztán nem adott semmilyen engedélyt, mert minden felelősséget átadott az államtitkárának, bizonyos Völner Pálnak, így pedig ő és csak ő adhatja ki az engedélyeket arról, hogy mely magyar állampolgárokat figyelhetnek meg izraeli kémszoftverrel?

Arról fogunk beszélgetni, hogy az az ember, akinek ekkora hatalmat adott a magyar kormány igazságügyi minisztere, most a fideszes, elnézést, rosszul írtam hogy független, szóval hogy a független ügyészség szerint is korrupt, lefizethető, zsarolható embere bír akkora hatalommal, hogy ilyen kérdésekben döntsön?

Arról fogunk beszélgetni, hogy vajon hány millió forintba kerül egy magyar állampolgár lehallgatása, és arról fogunk beszélgetni, hogy vajon kik számára elérhető és megvásárolható ez a szolgáltatás?

Arról fogunk beszélgetni, hogy milyen felelőssége van egy igazságügyi miniszternek abban, hogy milyen embereket nevez ki ilyen feladatok elvégzésére?

Arról fogunk beszélgetni, hogy mit jelenthet a nemzetbiztonsági kockázat, mint kifejezés?

Arról fogunk beszélgetni, hogy a magyar kormány a lopáson és a szervezett bűnözésen kívül mire alkalmas még?

Engem ez az utóbbi érdekelne leginkább. Eddigi tapasztalataim szerint nem sok mindenre sajnos. Államvezetésre biztosan nem.

bónuszként pedig álljék itt ez a remekül öregedő iromány.

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: Politika

HozzászólásSzerző: sámat » 2021. december 3., péntek 17:44

k!ll3rcsöcs írta:
kiserik írta: Én örülök hogy megosztottad, és jobbulást a párodnak. Átérzem a helyzetet, mert az egyik munkásom felesége is így járt. Sajnos mikor itt megosztottam, akkor abban nem sok köszönet volt. Urban legend, amúgy is beteg volt és társai, de kellenek ezek a megosztások, mert a hírekben és a kutatásokban ezekről nagyon nincs sok szó. Mégegyszer jobbulást kívánok a párodnak és kitartást mindkettőtöknek.
Köszi szépen, rajta vagyunk. Nyilván sokan szkeptikusak ezzel, mert mindennél jobban bízunk az orvosokban és tudósokban, miközben ők sem tudnak mindent. És amúgy sok hülyeséget is összehordanak az emberek, van akinek a kutyája is azért döglik meg, mert a szomszéd barátjának a barátja beoltatta magát. De ezeken túl a probléma valós.

Apropó, nem tud valaki valami nagyon tuti reumatológust pesten, vagy környékén. Már a harmadikat fogyasztjuk, de nincs meg az elvárt javulás.
Cannabis olaj, irtó nagy dózisban. 3 vagy 5 ezer mg-os.
De nagyon nem mindegy, h honnan, egy barátom importál, legjobb ár-érték arány. Ha érdekes, akkor írj rám privátban.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. december 3., péntek 16:05

Még zajlanak a bértárgyalások a szakszervezetekkel, erre kiadják a rendeletet a bérpótlék megemeléséről a pedagógusoknak :lol:
pótlék...:D

meg a pályakezdők többet fognak keresni, mint egy 5-10 éve pályán lévő pedagógus, mert nekik megadják a 260ezres bruttót alapbért.

vagy ha az én alapbérem pl 243ezer volt, akkor azt is odaigazítják? Akinek ezt nem érte el, de nem pályakezdő, gondolom akkor igen.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2021. december 3., péntek 15:05

davi10 írta: Én is sajnálom. Ismerőseim közül senkit nem tudok, akinek az oltástól lett valami komolyabb baja, csak olyat, akinek a koronától, úgyhogy érdekelnek ezek a sztorik.
Meg szabad kérdeznem, hogy milyen oltást kaptatok és hányat?
Mindketten 2 sputnyik-ot kaptunk.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. december 3., péntek 14:19

Sajnalom a veletek tortenteket, habar en hoztam be az urban legend kifejezest a beszelgetesbe, de nem szeretnek senkinek sem rosszat. Sajnos influenzas tunetek csillapitasara szedett paracetamoltol is nagyon durva mellekhatasokkal lehet szembesulni, ha eppen ugy all ossze a kep, nincs 100%-os megoldas semmire.
Ami viszont tudomanyosan bizonyitott, az a covid karos hatasa gyakorlatilag barkire. Lehet nem halunk bele, de igy lassan 2 ev utan mar a hosszutavu szovodmenyekrol is van nemi informacio es szerintem ez sokkal ijesztobb, mint az oltasok rendkivul ritka mellekhatasai. Ha vegigsopor a vilagon es csak az emberek egy ezredenek lesz tartos egeszsegkarosodasa, az is katasztrofalis lesz a kovetkezo 30 evre nezve.

A kozvetett hatasok pedig szinte mindenkit erintenek, fuggetlen az oltottsagtol. Lassan 2 eve elunk ugy, hogy naponta a halottakrol kell olvasni, idoszakosan a szemelyes szabadsagunk korlatozva van es nem latogathatjuk szeretteinket sem. Ennek tetejebe jon a rohadt politika es az amugy is vegletekig megosztott tarsadalomba belevag meg egyet es a nyakunkra hozza a patikus gyuri fele agitatorokat.
Mentalisan kegyetlenul megterhelo ez az egesz es nem latni hol a vege.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Politika

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. december 3., péntek 13:32

Nagyon sajnálom, hogy Nálatok ez történt és mielőbbi felépülést kívánok!

Ne érts félre, nem akarok érzéketlennek látszani, de ez az érem egyik oldala. Cs0ki is leírta már, senki nem állíotta azt, hogy nincs kockázata az oltásnak, óriási balszerencse, akinél beindít valamit, ami lehet, hogy soha nem került volna elő, vagy csak jóval később.

Ettől függetlenül még mindig a beadatás a jó döntés a korábban emlegetett valószínűségek miatt.

A gazdaság, annak megállítása illetve élénken tartása pedig megint nem fekete vagy fehér. Azok a vállalkozók vagy egyszerű munkavállalók, aki elveszítik a megélhetésüket, kikerülnek az elbérletből, extrém esetben utcára kerülnek, depresszióba esnek és jó esetben "csak" beleragadnak a spirálba, rosszabb esetben feladják a harcot szintén nem kerülnek elő amikor elutasítják az emberek az oltást.

Természetesen ez már a másik véglet, sajnos egy fiatal kollégám példáján láttam, hogy ugyan közvetve, de tud a Covid miatti leállás is emberéletet követelni (nem Ő, az édesapja hagyta itt őket - hitelproblémák, alkohol, végállomás).
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Politika

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. december 3., péntek 13:31

Én is sajnálom. Ismerőseim közül senkit nem tudok, akinek az oltástól lett valami komolyabb baja, csak olyat, akinek a koronától, úgyhogy érdekelnek ezek a sztorik.
Meg szabad kérdeznem, hogy milyen oltást kaptatok és hányat?

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2021. december 3., péntek 13:12

kiserik írta: Én örülök hogy megosztottad, és jobbulást a párodnak. Átérzem a helyzetet, mert az egyik munkásom felesége is így járt. Sajnos mikor itt megosztottam, akkor abban nem sok köszönet volt. Urban legend, amúgy is beteg volt és társai, de kellenek ezek a megosztások, mert a hírekben és a kutatásokban ezekről nagyon nincs sok szó. Mégegyszer jobbulást kívánok a párodnak és kitartást mindkettőtöknek.
Köszi szépen, rajta vagyunk. Nyilván sokan szkeptikusak ezzel, mert mindennél jobban bízunk az orvosokban és tudósokban, miközben ők sem tudnak mindent. És amúgy sok hülyeséget is összehordanak az emberek, van akinek a kutyája is azért döglik meg, mert a szomszéd barátjának a barátja beoltatta magát. De ezeken túl a probléma valós.

Apropó, nem tud valaki valami nagyon tuti reumatológust pesten, vagy környékén. Már a harmadikat fogyasztjuk, de nincs meg az elvárt javulás.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2021. december 3., péntek 13:08

'shutterisland írta: en is jobbulast kivanok.

sok esetben viszont (meg ha mondjuk a tietekben nincs is igy) siman el tudom kepzelni, hogy konnyen rafogjak az oltasra az adott dolgot, ha mas nem, csak konnyelmusegbol is.
pl valakinek fejfajasai jelentkeznek vagy faj a laba, es akkor mikor elmegy az orvoshoz, es elmondja, hogy masfel hete oltottak, akkor biztos azert van es ugy lezarva.

vagy ezeknek az "urban legendeknel" egytol egyig papirral/vizsgalattal bizonyitott, hogy az oltas kovetkezmenye ?
Jelenleg egy orvos sem írta le papírra, de szóban mind elmondták, hogy ez indította el. Azt is elmondták, hogy az oltás kezdete óta megsokszorozódott az ízületi panaszokkal érkezők száma. De fontos, hogy nem közvetlenül az oltás a hibás, hanem eleve van már valami gubanc a szervezetében, egy másik gyulladás, egy góc, vagy a tök tudja mi. Valszeg nálunk is ez volt. Szokásos mantra, sose volt semmi bajunk, fiatalok vagyunk, napi rendszerességgel sportol(t)unk, egészséges táplálkozás stb. majd oltás, és bumm, álmunkban sem gondoltuk volna. Tényleg nem lebeszélni akarok senkit, de körültekintőnek kell lenni, és biztosra menni.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. december 3., péntek 12:48

Igen, abszolút előfordulnak ilyen esetek, ez nem kérdés. Meg is haltak oltás után, az oltás következtében a WHO és a gyógyszergyárak véleménye szerint is. Nem véletlenül van az a szokásos szöveg, hogy az oltások veszélyei messze alulmúlják az előnyüket. Nem minden egyes egyénnél egyenként, hanem társadalmi szinten. Sajnos ezzel tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni. Elég sok olyan hír is van balesetek kapcsán, hogy az egyik ember kirepült a kocsiból, a másik az öv miatt nem, és bennégett a kocsiban, a kirepült túlélte...De ettől még természetesen a biztonsági öv használata a jó döntés, mert statisztikailag sokkal több ember életét menti meg.
Sajnos az életben gyakorlatilag nincs fekete-fehér dolog, valószínűségek, arányok vannak. Azért is szoktam ebben a témában is mondani, hogy lehet, hogy semmilyen elméletet én nem zárok ki, csak aszerint döntök, hogy melyik a valószínűbb.
De azt is megértem, hogy miért kommunikál úgy ahogy a politika, még ha nem is tetszik annyira nekem. Általánosságban az emberek egyértelmű válaszokat akarnak, nem tudnak valószínűségekben gondolkodni, megnehezíti a az életet, lelassít, leblokkol.


Itt is szó van az ízületi panaszokról:
https://www.hazipatika.com/eletmod/vesz ... 0610150243
pl valakinek fejfajasai jelentkeznek vagy faj a laba, es akkor mikor elmegy az orvoshoz, es elmondja, hogy masfel hete oltottak, akkor biztos azert van es ugy lezarva.
Igen, ilyenből is rengeteg van, sokszor már a barackfa is az oltás miatt nem hozott annyi termést idén. Rohadtul nem egyszerűek ezek a dolgok.
Viszonylag nagy számú emberi bevonással csinálják a kísérleteket, de egyszerűen így se esik bele mindenféle és fajta eset, nem lehet mindenre kiterjedő vizsgálatokat folytatni. A gyógyszeriparban kb még messze a legszigorúbbak az előírások, ami körülvesz minket, amit megeszünk, amit használunk a mindennapok során, ott ehhez képest semmi nincs.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2021. december 3., péntek 12:41

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... vents.html

USA adatok a reakciokkal kapcsolatban, nem kell terjeszteni, hogy nincsenek vizsgalva, es dokumentalva.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Politika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. december 3., péntek 12:40

en is jobbulast kivanok.

sok esetben viszont (meg ha mondjuk a tietekben nincs is igy) siman el tudom kepzelni, hogy konnyen rafogjak az oltasra az adott dolgot, ha mas nem, csak konnyelmusegbol is.
pl valakinek fejfajasai jelentkeznek vagy faj a laba, es akkor mikor elmegy az orvoshoz, es elmondja, hogy masfel hete oltottak, akkor biztos azert van es ugy lezarva.

vagy ezeknek az "urban legendeknel" egytol egyig papirral/vizsgalattal bizonyitott, hogy az oltas kovetkezmenye ?

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. december 3., péntek 12:20

Én örülök hogy megosztottad, és jobbulást a párodnak. Átérzem a helyzetet, mert az egyik munkásom felesége is így járt. Sajnos mikor itt megosztottam, akkor abban nem sok köszönet volt. Urban legend, amúgy is beteg volt és társai, de kellenek ezek a megosztások, mert a hírekben és a kutatásokban ezekről nagyon nincs sok szó. Mégegyszer jobbulást kívánok a párodnak és kitartást mindkettőtöknek.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2021. december 3., péntek 12:19

nmate írta: Nem tudom mi lenne pl. egy világháború esetén a mai puha társadalmunkkal, köztük velem is persze. Ott baszhatná mindenki a jogait, meg az egyéni érdekeket.
Wilkommen in der Schweiz! :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Politika

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. december 3., péntek 12:16

Erre mondják, hogy az élet szar.
Nagyon sajnálom, de ha most ha a covid miatt lenne bármi postcovid tünete, akkor a másik oldalt védenéd. Fateromnak is ráerősített az oltás (nem bizonyítottan persze, de ő állítja) térdproblémáira egyébként, azóta 3x annyit autózok hétvégén 150km-re, hogy segítsek neki, mert lépni alig bír jó ideje. Nekem is sok mindent keresztülbaszott az egész, de leginkább maga a covid, mint járvány.
A társadalmi és gazdasági szintű érvek az oltás oldalán vannak, mert ezzel meg lehet fékezni a járványt. Ezt le kell nyelni.

Nem tudom mi lenne pl. egy világháború esetén a mai puha társadalmunkkal, köztük velem is persze. :lol: Ott baszhatná mindenki a jogait, meg az egyéni érdekeket.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. december 3., péntek 12:13

Egyébként egy általános tanács: érdemes tájékozódni, tanulni mindennel kapcsolatban a világban. Úgy az építkezéssel kapcsolatban, mint az egészségüggyel. És itt most nem a netes marhaságokról beszélek. Hidd el Süti, elég sok mérnök rontott már el elég sok házat, a gazda meg élete végéig bosszankodik miatta, ahelyett, hogy informálódott, tanult volna időben és a mérnökkel együtt, mindent figyelembe véve tervezték volna meg a házat.
Azért van itt némi különbség. Nem lebecsülve a mérnöki szakmát, összetettségében, közérthetőségében nincs egy szinten a víruskutatással, gyógyszerfejlesztéssel. Egy hétköznapi ember ne akarja már részleteiben megérteni ezt, és levonni ő a következtetéseket, hogy hogy működik ez, pláne, ha az szembemegy a szakmai vélemények nagy részével.Ha meg általános informálódásról van szó, mond már el nekem, hogy abból hogy jött ki, hogy két oltás kell és kész. Mert én most nem látom, hogy nagy számban erről beszélnének a szakértők, szervezetek. És a mérnökös példára visszatérve, a másik nagy különbség, hogy ott egy ember véleményével kapcsolatban kell fenntartásokkal lenni. Ha a mérnöki szakma nagyjából egységesen áll ahhoz, hogy hogy kell felépíteni azt a házat, nem hinném hogy a köznapi ember majd megmagyarázza, hogy márpedig nem úgy kell, és még neki is lesz igaza végén. És újra, azért az mégiscsak egy ház...
Én speciel nem tudom, hogy a szervezetben folyamatosan fentartott antitesttek hada nem terheli e meg a szervezetemet. Ezeknek az antitesteknek akkor kell termelődni, mikor támadás éri a szervezetet, béke időben nincs rájuk szükség, illetve minden oltás egy mini támadás, ami bizony rosszul is elsülhet.
Pont ez a lényeg, hogy mivel nem tudod, és nem is fogod kitalálni, mi lenne, ha elhinnéd azoknak, akiknek tudniuk kéne a legnagyobb valószínűséggel?

Az a baj hogy mindenki mindenben szakértő 2 cikk után, ha még tényleg értenék is hozzá, és kutató lennék, tuti kitépném az összes hajam, hogy ha jobban tudod paraszt, akkor csináld te.
Nekem szerencsére nem kell ilyesmivel foglalkoznom, de a feleségem fogorvos, ott is jönnek a szakértők, akik megmagyarázzák neki hogy mi hogy működik a fogak kapcsán, mert ő otthon megnéztem a tükörben, meg nem fáj, szóval biztos nem szuvas... :roll:
(de a fentiek szerint ez még akár érthető is lenne, lásd egy mérnők véleménye, de mondjuk én a helyébe elküldeném a halál izéjére őket, de neki nagyobb a türelme)

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Politika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2021. december 3., péntek 11:54

Sokat gondolkodtam, hozzászóljak-e a témához, mert nagyon rossz irányba megy az egész. Olyan mint két párt szimpatizánsainak a párharca – mindegyik oldal totál hülyének nézi a másikat, miközben az igazság félúton van. Párommal nem kaptuk el a vírust, de 7 hónapja a megnyugtató hírek miatt és mert értjük, hogy ez társadalmi ügy, beadattuk a 2 oltást, másnap pedig jelentkeztek a párom problémái. Azóta is heti 3x járunk kórházba, mivel az oltás valamit elindított benne, és több ízületi porc is elvékonyodott vagy eltűnt a szervezetében, folyamatos fájdalommal él azóta is, de a mentális állapotáról és az enyémről már inkább ne is beszéljünk, az mindenen túltesz. És nagyon nem ő az egyetlen ilyen, csak ennek a kommunikálását (sajnos) érthető okok miatt senki sem vállalja fel. Értem én, hogy nem egyénként kell gondolkodni, hanem társadalom szinten, de attól még, aki beoltatta magát, majd bármilyen betegsége lett, netán közvetve emiatt meghalt, azt baromira nem fogja megnyugtatni, hogy amúgy az emberek többségének semmi baja nincs tőle. Kiderült, hogy olyan dolgokat szúrnak belénk, amikről senki nem tudja pontosan, hogy mit is okoz majd az adott egyén szervezetében. Ezekért az emberekért valaha ki fog állni valaki? Bocsánatot fognak kérni, vagy kárpótolni? Nem vagyok szakértő, de valószínűleg néhány vizsgálattal ki lehetne szűrni ezeknek az embereknek a nagy részét, és vagy helyre kell hozni az alapbetegséget az oltás előtt, vagy azt mondani, hogy ő nem kaphat oltást, mert…. Persze, így lassabban haladna az emberek oltása, de ami most megy, az gáz. Hatalmas felelőtlenség és az emberek leszarása ami most zajlik, a lényeg, hogy a gazdaság menjen, az eü ne legyen szarban, de hogy mucsaröcsögén pista bácsi az oltás után meghalt, és magára marad egy család, vagy gyerekek árván, az senkit sem érdekel. Kibaszott szomorú. Senki se oltassa magát csak azért mert azt mondják, hogy hadd menjen. Kurvára senki nem fogja garantálni, hogy nem te leszel 10ezerből az az 1 aki beszopja. Ezért nem értem, miért kell az értelmes oltás szkeptikusokat hülyének nézni, de ha valaki saját felelősségre beadatja, az se érdekel. Mit nem lehet megérteni a két oldal teljesen logikus álláspontjában?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 8 regisztrált és 0 vendég