OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. december 21., kedd 18:56

Remy írta: Johnsson után Pfizer. Mint mikor abszint után leversz egy cidert. Pont akkora volt a különbség érzésre, mikor beadták. :|
Apum meg a két szputnyik után kapott pfizert, azok meg se kottyantak, a pfizernél meg kidőlt 2 napra.
Nekem az első két pfizer "fájt", legalábbis a karomat nem tudtam felemelni pár napig, a 3. már meg se kottyant.
Haverom meg a Janssen után nem érzett semmit, még fáradtságot sem, most kapott pfizert, attól meg kidőlt.

nincsenek általános igazságok ennél, tök máshogy hat egy egy oltás, így rövidtávú mellékhatásokban is.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. december 21., kedd 18:54

ateeemadrid írta: Van valaki, aki szputnyikra jansent kért? Utazás miatt nagyon arra hajlok, hiába nem ajánlják.
Kérdezd róla Gulyás Gergőt
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4467
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. december 21., kedd 18:53

Van valaki, aki szputnyikra jansent kért? Utazás miatt nagyon arra hajlok, hiába nem ajánlják.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3577
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. december 21., kedd 18:49

'shutterisland írta: holnap megyek a boosterert en is.

...habaaar ma a managerem pozitivra tesztelt es sokan voltunk egy legterben.
mindennki negativat tesztelt, de gondolom par oraval a kontaktolas utan meg aki pozitiv, annak sem mutathato ki ?

Nem hinném. Nálunk 5-6 hete volt egy ilyen. Egyik munkatárs rosszul érezte magát, tesztelték, + lett, erre mindenkit végigteszteltünk aznap -> mindenki negatív lett.. Szerintem 1-2 óra alatt egy pozitívtól senki nem lesz önmaga is olyan beteg, hogy szintén + legyen.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. december 21., kedd 18:48

Csütörtökön volt nálunk ilyen eset. Reggel még negatív volt a kolléga, estére már pozitív volt. Másnap mehettünk mindannyian tesztelni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. december 21., kedd 18:43

holnap megyek a boosterert en is.

...habaaar ma a managerem pozitivra tesztelt es sokan voltunk egy legterben.
mindennki negativat tesztelt, de gondolom par oraval a kontaktolas utan meg aki pozitiv, annak sem mutathato ki ?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. december 21., kedd 18:22

Johnsson után Pfizer. Mint mikor abszint után leversz egy cidert. Pont akkora volt a különbség érzésre, mikor beadták. :|
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. december 20., hétfő 20:31

építési enaplóban jártas valaki? elakadtam egy helyen.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. december 20., hétfő 19:32

Halfkey írta: 150 cm toloajtos beepitett szekrenyere valakinek infoja hogy mennyibe kerulhet csináltatni? Esetleg van köztünk asztalos? :)
(Kicsit off, de friss élmény)
Egyik legjobb barátom asztalos, az apja is asztalos. Ősszel újította fel a házát, a bútorai nagy részét lecserélte. A konyhaszekrényt magának csinálta, de meglepődtem, amikor pont két hete láttam, hogy a hálószobában ott van 2 rohadt nagy Ikeás szekrény a ruháknak :lol: Annyit módosított, hogy rakott bele 3 vagy 4 extra polcot.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. december 20., hétfő 13:18

itt a UK-ben is egy ket hetes minilockdown-t rebesgetnek ujev utanra.
pedig nem hittem volna, hogy megint ez lesz.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. december 20., hétfő 13:09

Osztrákok és a logika. :lol:

Most volt ugye lockdown. Aztán nyitottunk, plusz tegnap még vasárnap is nyitva volt egy rakás bolt.

Aztán most mondja főnök, hogy szilvesztertől megint lockdown lesz úgy néz ki. Kb január közepéig.

Nem lehetett volna ezt meglépni most Karácsony után, hogy az amúgy rengeteg külföldi, akik úgyis hazamennek, legalább ne jöjjenek egyből vissza egy hétre. :roll:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. december 20., hétfő 10:13

Halfkey írta:
Realista24 írta:

Ehhez kell még magasság, mélység, belső elrendezés, kiegészítők.
És drágán :kalapos:
Mi akartunk 2 méter széles és 3 méter magassagban, majd jöttek és mondtak mindenfélét. Igy inkább felhuzattam egy gipszkarton falat, belül polcozas, bele két komód, elé egy 60-70cm szeles tolóajtó, és kész volt a gardrób harmad annyiból.
Mi az a mindenféle amit mondtak? :)

Én is gondolkodtam azon is amit írtál, de akkor egymásból nyílna a kamra és a gardrób :D Egy mellékfolyosóról van szó, ahová így inkább két oldalra tennék kétszer 150mes tolóajtót, és nem szembe egy 60-70 centiset lezárni az egészet ugye. Úgy számolom elméletben hogy ez csak a tolóajtókkal drágább a másiknál (ami nyilván viszont messze a legdrágább tétel az egészben). Igazából az a kérdés hogy fa polcrendszert a tolóajtó mögé nyilván tudok építeni, vesződjek-e azzal hogy megpróbálok ráapplikálni én IKEAs tolóajtót vagy van erre értelmes lehetőség mást dolgoztatni.
5-6 éve mondták ra 400ezer körül. Tolóajtót csinált egy srác 60ert.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. december 20., hétfő 8:40

Realista24 írta:
Halfkey írta: 150 cm toloajtos beepitett szekrenyere valakinek infoja hogy mennyibe kerulhet csináltatni? Esetleg van köztünk asztalos? :)
Ehhez kell még magasság, mélység, belső elrendezés, kiegészítők.
És drágán :kalapos:
Mi akartunk 2 méter széles és 3 méter magassagban, majd jöttek és mondtak mindenfélét. Igy inkább felhuzattam egy gipszkarton falat, belül polcozas, bele két komód, elé egy 60-70cm szeles tolóajtó, és kész volt a gardrób harmad annyiból.
Mi az a mindenféle amit mondtak? :)

Én is gondolkodtam azon is amit írtál, de akkor egymásból nyílna a kamra és a gardrób :D Egy mellékfolyosóról van szó, ahová így inkább két oldalra tennék kétszer 150mes tolóajtót, és nem szembe egy 60-70 centiset lezárni az egészet ugye. Úgy számolom elméletben hogy ez csak a tolóajtókkal drágább a másiknál (ami nyilván viszont messze a legdrágább tétel az egészben). Igazából az a kérdés hogy fa polcrendszert a tolóajtó mögé nyilván tudok építeni, vesződjek-e azzal hogy megpróbálok ráapplikálni én IKEAs tolóajtót vagy van erre értelmes lehetőség mást dolgoztatni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. december 20., hétfő 8:02

Halfkey írta: 150 cm toloajtos beepitett szekrenyere valakinek infoja hogy mennyibe kerulhet csináltatni? Esetleg van köztünk asztalos? :)
Ehhez kell még magasság, mélység, belső elrendezés, kiegészítők.
És drágán :kalapos:
Mi akartunk 2 méter széles és 3 méter magassagban, majd jöttek és mondtak mindenfélét. Igy inkább felhuzattam egy gipszkarton falat, belül polcozas, bele két komód, elé egy 60-70cm szeles tolóajtó, és kész volt a gardrób harmad annyiból.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. december 20., hétfő 0:22

150 cm toloajtos beepitett szekrenyere valakinek infoja hogy mennyibe kerulhet csináltatni? Esetleg van köztünk asztalos? :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. december 19., vasárnap 20:30

nem akarok okoskodni, de ha valasztani kellene, en biztos az angolt tanulnam meg.

habar ha nincs ra szukseged es csak hobbibol kellene, a spanyol azert szebb nyelv.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2021. december 19., vasárnap 20:20

zoli0415 írta: Halló!
Megszületett az elhatározás, hogy Német mellé második nyelvként megtanulok Spanyolul. Németül teljesen autodidakta módon tanultam, nulla nyelvtudással kimentem dolgozni, hat évet kint éltem, nem jártam tanárhoz, iskolába, online oktatáson sem vettem részt...csak mint a gyerekek amit hallottam megtanultam, persze jól beszélő kollégám segítségével...így eljutottam odáig, hogy társalgási szinten beszélek, banki, hivatalos ügyeket intézek. Tehát a hagyományos nyelvoktatásról mint tanár, iskola, online tanulás fogalmam sincs. Véleményekre, tapasztalatokra, ajánlásokra lennék kíváncsi, hogy melyik irány a leggyorsabb és leghatékonyabb a cél elérése érdekében.
Helló, a témában ajánlom ezt a vidit és az Ankit! https://youtu.be/SFkrLZDhciI

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. december 19., vasárnap 19:23

'shutterisland írta: en laktam gran canarian par honapot, mielott kimentem, csak alapszinten rakeszultem (duolingo es szotarazas) egy alap szintre, fokent a vendeglatas temakorre raallva, relative konnyen ment.
neten es mobilos appokkal eleg gyorsan lehet haladni.

mas kerdes, hogy vegig angolul beszeltem kinn, mert dán kollegakkal dolgoztam egy thai etteremben, es vissza is huztam angliaba hamarosan. :mrgreen:
A duolingoról egész jókat hallottam csak ott a Spanyolhoz Angol tudás kell...ami nekem nincs.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. december 19., vasárnap 16:55

en laktam gran canarian par honapot, mielott kimentem, csak alapszinten rakeszultem (duolingo es szotarazas) egy alap szintre, fokent a vendeglatas temakorre raallva, relative konnyen ment.
neten es mobilos appokkal eleg gyorsan lehet haladni.

mas kerdes, hogy vegig angolul beszeltem kinn, mert dán kollegakkal dolgoztam egy thai etteremben, es vissza is huztam angliaba hamarosan. :mrgreen:

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. december 19., vasárnap 16:35

Pipita írta:
zoli0415 írta: Halló!
Megszületett az elhatározás, hogy Német mellé második nyelvként megtanulok Spanyolul. Németül teljesen autodidakta módon tanultam, nulla nyelvtudással kimentem dolgozni, hat évet kint éltem, nem jártam tanárhoz, iskolába, online oktatáson sem vettem részt...csak mint a gyerekek amit hallottam megtanultam, persze jól beszélő kollégám segítségével...így eljutottam odáig, hogy társalgási szinten beszélek, banki, hivatalos ügyeket intézek. Tehát a hagyományos nyelvoktatásról mint tanár, iskola, online tanulás fogalmam sincs. Véleményekre, tapasztalatokra, ajánlásokra lennék kíváncsi, hogy melyik irány a leggyorsabb és leghatékonyabb a cél elérése érdekében.
bevált módszeren ne változtass: kötözz Madridba, és fogadd vendégül a meccsre utazó madridomistákat. :mrgreen: :mrgreen:
Gondolkodtam rajta csak már pár évvel idősebb és pár gyerekkel gazdagabb vagyok, így ez a verzió kilőve😄


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 131 regisztrált és 0 vendég