Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 9., szerda 11:23

Realista24 írta:
kierkegaard írta: Nekem nagyon úgy jön le, hogy sokan azt gondolják, hogy majd egyszer csak lesz egy olyan párt aki full tiszta, megtámadhatatlan és tökéletes. Addig is jó a fidesz is.
Csakhogy a gyógyulás sosem úgy müködik, hogy kettétört a lábad, majd másnap teljesen helyreállt. Vannak folyamatok.
Aki egy kicsit is korrupt hatalom nélkül, az a hatalom hatására még inkább azzá válik. Ezt mutatják az elmúlt évtizedek. Lást Gyurcsány, Lölő és a többi.
Tény.

Ezért kell egy olyan rendszer, ami képes fékezni és egyensúlyozni a legfelsőbb hatalmat is. Az állampártnak ehhez nem fűződik érdeke, mert pont az rombolt le minden létező féket és egyensúlyt. Ezeket kellene visszaépíteni, az az első lépés egy normális állam irányába. Vagy a fagyasztott farhátár.
Sanyit és Bélát is pofánverem bytheway.
A százezred is ugrik, és még börtönbe is mész. :mrgreen:

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Puding » 2022. február 9., szerda 11:22

Realista24 írta:
kierkegaard írta: Nekem nagyon úgy jön le, hogy sokan azt gondolják, hogy majd egyszer csak lesz egy olyan párt aki full tiszta, megtámadhatatlan és tökéletes. Addig is jó a fidesz is.
Csakhogy a gyógyulás sosem úgy müködik, hogy kettétört a lábad, majd másnap teljesen helyreállt. Vannak folyamatok.
Aki egy kicsit is korrupt hatalom nélkül, az a hatalom hatására még inkább azzá válik. Ezt mutatják az elmúlt évtizedek. Lást Gyurcsány, Lölő és a többi.
Addig ameddig nincs következménye semminek, sokkal pofátlanabbul fogják szarrá lopni az országot. Azt kéne látnia a politikusoknak, hogy néha azért előfordul, hogy van következmény... de hát Gyurcsánynál se volt, nagyon úgy néz ki, hogy most sem lesz. Így meg marad az, hogy Orbán cinikusan ránk néz, a pofánkba röhög és boldog karácsonyt kíván.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 9., szerda 11:20

Realista24 írta:
Aki egy kicsit is korrupt hatalom nélkül, az a hatalom hatására még inkább azzá válik. Ezt mutatják az elmúlt évtizedek. Lást Gyurcsány, Lölő és a többi.
Az a politikai rendszer része. A skandináv országokban is lopnak de valahogy még is funkcionál az ország.

+ ha számonkérés van egy politikai adásban akkor had ne legyen már elfogadható válasz következmények nélkül az, hogy: Hát de sikerült?

itthon már a látszatra se adnak:D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. február 9., szerda 11:14

kierkegaard írta: Nekem nagyon úgy jön le, hogy sokan azt gondolják, hogy majd egyszer csak lesz egy olyan párt aki full tiszta, megtámadhatatlan és tökéletes. Addig is jó a fidesz is.
Csakhogy a gyógyulás sosem úgy müködik, hogy kettétört a lábad, majd másnap teljesen helyreállt. Vannak folyamatok.
Aki egy kicsit is korrupt hatalom nélkül, az a hatalom hatására még inkább azzá válik. Ezt mutatják az elmúlt évtizedek. Lást Gyurcsány, Lölő és a többi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. február 9., szerda 11:13

M1Ö írta:
raul 4 ever írta:De amíg, nincs megcáfolva ez:
Ja, hát jó! Akkor csak így tovább, végülis igazatok van, úgyis lop mindenki.
Realista24 írta: Asensiós példa nem jó.

Szaros példa sem, legalábbis nekem, mert így is úgy is szaros leszel.
Akkor egy másik példa. Van 100.000 forintod. Abból Sanyi 40.000-et venne el, Béla meg 10.000-et. A te logikád alapján mindegy, mert "úgyis szaros leszel". Értem én, hogy mit mondtok, de ne engedjétek már el ennyivel, hogy há' a Ferkó is lopott. :(
Félreértesz. Én egyik párt oldalán sem állok, sosem álltam. Le se szarom, nem szavazok, nincs kire.
Sanyit és Bélát is pofánverem bytheway.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Puding » 2022. február 9., szerda 11:12

kierkegaard írta: Nekem nagyon úgy jön le, hogy sokan azt gondolják, hogy majd egyszer csak lesz egy olyan párt aki full tiszta, megtámadhatatlan és tökéletes. Addig is jó a fidesz is.
Csakhogy a gyógyulás sosem úgy müködik, hogy kettétört a lábad, majd másnap teljesen helyreállt. Vannak folyamatok.
Ezért írtam pár napja, hogy ha szar lesz a következő kormány egy esetleges váltás után, akkor őket is el kell zavarni. Erről szól a demokrácia. Nem arról, hogy "DEHÁTÚGYISLOPNAAMÁSIKIS", nem mindegy? Nem, akkor majd szépen azok is el lesznek küldve. Mindig lesznek korrupt politikusok, de a mértéke kurvára nem mindegy, meg hogy milyen rendszer van felépítve. Bár itt már meg van baszódva az egész szerintem. Az emberek gondolkodás módján nem lehet változtatni.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 9., szerda 10:54

füst írta:
Pipita írta:

Jó, hogyha mindenképp be kell ugranod egy tojtoj wc aljára, akkor mit szeretnél: a talpad aljáig érjen a szar, vagy az orrodig? :mrgreen:
Ez attól függ hogy fejjel előre ugrok vagy lábbal előre. Ja nem én, hanem Realista. :D
Aki fejjel előre ugrik bele a wc-be, meg is érdemli hogy tele legyen. :lol: :lol: :lol:
Nekem nagyon úgy jön le, hogy sokan azt gondolják, hogy majd egyszer csak lesz egy olyan párt aki full tiszta, megtámadhatatlan és tökéletes. Addig is jó a fidesz is.
Csakhogy a gyógyulás sosem úgy müködik, hogy kettétört a lábad, majd másnap teljesen helyreállt. Vannak folyamatok.
:agree: :salute:

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 9., szerda 10:49

Nekem nagyon úgy jön le, hogy sokan azt gondolják, hogy majd egyszer csak lesz egy olyan párt aki full tiszta, megtámadhatatlan és tökéletes. Addig is jó a fidesz is.
Csakhogy a gyógyulás sosem úgy müködik, hogy kettétört a lábad, majd másnap teljesen helyreállt. Vannak folyamatok.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2022. február 9., szerda 10:45

raul 4 ever írta:De amíg, nincs megcáfolva ez:
Ja, hát jó! Akkor csak így tovább, végülis igazatok van, úgyis lop mindenki.
Realista24 írta: Asensiós példa nem jó.

Szaros példa sem, legalábbis nekem, mert így is úgy is szaros leszel.
Akkor egy másik példa. Van 100.000 forintod. Abból Sanyi 40.000-et venne el, Béla meg 10.000-et. A te logikád alapján mindegy, mert "úgyis szaros leszel". Értem én, hogy mit mondtok, de ne engedjétek már el ennyivel, hogy há' a Ferkó is lopott. :(
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. február 9., szerda 10:44

Realista24 írta: Ez a fajta vagyonosodás azokat zavarja igazán, akik nem férnek a közelébe egyik cégének, projektjének sem.
Hány olyan van, aki vért hányt ugyanezek miatt, majd mit adott az ég? Keresztezték egymást üzleti útjaik, és azóta egy szavuk nincsen.
Lorincnek nagyobb mertekben gyarapodott a vagyona, mint Zuckerbergnek, de kozbe nincs lehetoseg a tanarok fizetesenek rendezesere. Ha a kovetkezok csak a 10%-at lopjak el annak, amit a fidesz, mar akkor is olyan toke szabadul fel, amit lehetne masra forditani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2022. február 9., szerda 10:46-kor.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 9., szerda 10:40

Pipita írta:
Realista24 írta:

Szaros példa sem, legalábbis nekem, mert így is úgy is szaros leszel.
Jó, hogyha mindenképp be kell ugranod egy tojtoj wc aljára, akkor mit szeretnél: a talpad aljáig érjen a szar, vagy az orrodig? :mrgreen:
Ez attól függ hogy fejjel előre ugrok vagy lábbal előre. Ja nem én, hanem Realista. :D

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 9., szerda 10:39

Realista24 írta:
géza írta: Asensio es Mbappé is focista, de ha csapatot epitek, akkor inkabb a franciat valasztom.

Vagy: ha muszaj leontenem magamat szarral, akkor inkabb valasztom azt, hogy egy kiloval legyek leontve, mintsem 1000-el.

Az a baj, hogy ezek szamok, es elkonyveljuk annak, hogy ja, midenki korrupt. 407 milliard forint. 7 milliobol. 15 ev alatt. 2006-ban egy viskot tudott volna venni faluvegen, most meg 407 villat rozsadombon.
Szaros példa sem, legalábbis nekem, mert így is úgy is szaros leszel.
Jó, hogyha mindenképp be kell ugranod egy tojtoj wc aljára, akkor mit szeretnél: a talpad aljáig érjen a szar, vagy az orrodig? :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. február 9., szerda 10:28

géza írta:
Realista24 írta:És? Hogy jön ez ahhoz, hogy mindenki korrupt?
Asensio es Mbappé is focista, de ha csapatot epitek, akkor inkabb a franciat valasztom.

Vagy: ha muszaj leontenem magamat szarral, akkor inkabb valasztom azt, hogy egy kiloval legyek leontve, mintsem 1000-el.

Az a baj, hogy ezek szamok, es elkonyveljuk annak, hogy ja, midenki korrupt. 407 milliard forint. 7 milliobol. 15 ev alatt. 2006-ban egy viskot tudott volna venni faluvegen, most meg 407 villat rozsadombon.
Asensiós példa nem jó.

Szaros példa sem, legalábbis nekem, mert így is úgy is szaros leszel.

Ez a fajta vagyonosodás azokat zavarja igazán, akik nem férnek a közelébe egyik cégének, projektjének sem.
Hány olyan van, aki vért hányt ugyanezek miatt, majd mit adott az ég? Keresztezték egymást üzleti útjaik, és azóta egy szavuk nincsen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. február 9., szerda 10:24

Realista24 írta:
géza írta: 2006-ban Meszarosnak 6 800 000 Ft volt a vagyona. 2021-ben 407 700 000 000 Ft.
És? Hogy jön ez ahhoz, hogy mindenki korrupt?
Egyik haverom mondta egy ilyen frissen meggazdagodottrol: "Ha épít egy szép házat, nem gond; ha az egész család új autóval jár, az se gond. Ha egy évben háromszor mennek el a tengerre nyaralni, az se érdekel. De ha már a hétvégi hajót az udvaron tartja, akkor a kurva anyját az ilyennek."

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3575
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. február 9., szerda 10:23

M1Ö írta:
raul 4 ever írta: 10 között a hírtv-n is megvolt ugyanennek az ellenpólusa, Feriék kis piszkos-kapzsi mancsa is ugyanilyen volt. Nincs új a nap alatt.
Ez nem a bal oldal felmentése lett volna, akármilyen hihetetlen, nem vagyok balos. Helyes amúgy, minél ilyen több tényfeltáró oknyomozó riport kéne, hadd nyíljanak a szemek.*
Igen, kéne.

De amíg, nincs megcáfolva ez:
Realista24 írta: De én abból indulok ki, hogy mindegyik korrupt :mrgreen:
Mert minden egyes oldalról/arcról Háború és békét lehet írni, hogy mit lopott, játszott át, rend sose lesz. Mert mindig újra és újra bebizonyosodik, hogy mindegyik lopni jár be.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. február 9., szerda 10:12

Realista24 írta:És? Hogy jön ez ahhoz, hogy mindenki korrupt?
Asensio es Mbappé is focista, de ha csapatot epitek, akkor inkabb a franciat valasztom.

Vagy: ha muszaj leontenem magamat szarral, akkor inkabb valasztom azt, hogy egy kiloval legyek leontve, mintsem 1000-el.

Az a baj, hogy ezek szamok, es elkonyveljuk annak, hogy ja, midenki korrupt. 407 milliard forint. 7 milliobol. 15 ev alatt. 2006-ban egy viskot tudott volna venni faluvegen, most meg 407 villat rozsadombon.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Politika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. február 9., szerda 10:10

Marky írta:
Pipita írta:
A hatalmat senki sem ellenőrzi, ezért csinálja ő. Hogy legalább valaki legyen. Nyilván ez kevés, de a semminél pont eggyel több.
A kormanyt az orszaggyulesnek kellene ellenoriznie, ezert letezik az ellenzek intezmenye, a szavazas, felszolalasok es a bizottsagok. Az mas kerdes, hogy 2010 ota gyakorlatilag kollaborans, aki beul a parlamentbe.
Az embereket nem érdeklik a felszólalások, max egy boldog karácsonyt után röhögnek egyet.
A bizottság a legjobb, a fideszesek nem jelennek meg és máris jogilag donteskeptelenek. :mrgreen:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 9., szerda 10:06

Marky írta:
Pipita írta:
A hatalmat senki sem ellenőrzi, ezért csinálja ő. Hogy legalább valaki legyen. Nyilván ez kevés, de a semminél pont eggyel több.
A kormanyt az orszaggyulesnek kellene ellenoriznie, ezert letezik az ellenzek intezmenye, a szavazas, felszolalasok es a bizottsagok. Az mas kerdes, hogy 2010 ota gyakorlatilag kollaborans, aki beul a parlamentbe.
Tudom nagyon jól, pontosan ezért írtam, hogy senki nem ellenőrzi.

Az nem ellenőrzés, hogy - Ákoska után szabadon - Viktorka megmondja Viktorkának, hogy "Viktorka, te aztán nagyon szuperjól csinálod a dolgodat!" Nonszensz, bár én is szívesen megírnám a saját fizetési csekkemet. :mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. február 9., szerda 10:00

Pipita írta:
El Sie7e írta:

Van Tóth Csabát kívül más is? Mert nála pont a saját érdeke kívánta meg ezt az ügyet(milyen meglepő h az előválasztás alatt derült ki), ami kissé ki színezett és túl fújt volt…
A hatalmat senki sem ellenőrzi, ezért csinálja ő. Hogy legalább valaki legyen. Nyilván ez kevés, de a semminél pont eggyel több.
A kormanyt az orszaggyulesnek kellene ellenoriznie, ezert letezik az ellenzek intezmenye, a szavazas, felszolalasok es a bizottsagok. Az mas kerdes, hogy 2010 ota gyakorlatilag kollaborans, aki beul a parlamentbe.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. február 9., szerda 9:59

Pipita írta:
Realista24 írta:

Miből gondolod?
Járom a nagyvilágot, olvasom a híreket. Ahol van politikai kultúra, meg demokráciában felnőtt generáció, ott a lebukás következményekkel jár, és nem kitüntetés, hanem büntetés a következmény. Nem mondom, hogy pl Dániában nincs korrupció, de ott nem tudsz olyat, hogy az igazságügyminiszter "helyettese" megfigyelteti (mind tudjuk, hogy ez nem Völner Pál döntése és igazi hatásköre) a politikai ellenfeleit, ez kiderül, és nem mond le, és nincs semminek semmi következménye.

Igazi országban nincs olyan, hogy a kormányfő gyerekkori puszipajtása 8 év alatt az ország leggazdagabb emberévé növi ki magát pusztán az állam és az EU pénzéből, és ezt tűrnék az emberek szótlanul.

Ahol a társadalom tudja, mi az a demokrácia, és ahol működnek fékek meg egyensúlyok, ott nem történhet az meg, ami ma Magyarországon zajlik.

Oroszországban meg Törökországban megtörténhet, de én nem ilyen jövőt képzelek el a hazámnak.
Never stop dreaming. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 82 regisztrált és 0 vendég