Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62852
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. február 9., szerda 19:42

kiserik írta: Én azon gondolkodom itthon Covidosan, hogy a 12 éve regnáló hatalom és hívei miért azzal érvelnek, hogy 14-16 évvel ezelőtt a másik mit csinált? Miért nem azzal, hogy ők mit tettek ebben a 12 évben? :hmmm:

Aki pedig nem megy el szavazni, az egyértelműen a Fideszre teszi le a voksát (sőt, a Fidesz 2/3-ra). Ezzel nem azt mondom hogy ez jó vagy rossz, de ezzel mindenki így számoljon.
A matek rossz, mert ha nem megyek el, nem kap a Fidesz szavaztot, ezért %ban kifejezve az ellenzék jobban jár, mintha elmegyek és a Fideszre szavazok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 9., szerda 19:28

Én azon gondolkodom itthon Covidosan, hogy a 12 éve regnáló hatalom és hívei miért azzal érvelnek, hogy 14-16 évvel ezelőtt a másik mit csinált?


Azért, mert az ellenzék legerősebb pártjának elnöke csinálta azokat a dolgokat 14-16 éve.

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Professore » 2022. február 9., szerda 19:26

kiserik írta:
Aki pedig nem megy el szavazni, az egyértelműen a Fideszre teszi le a voksát (sőt, a Fidesz 2/3-ra). Ezzel nem azt mondom hogy ez jó vagy rossz, de ezzel mindenki így számoljon.
Ezzel nem éppen tudok egyetérteni. Aki nem megy el szavazni az valószínűleg azért nem megy el mert egyik oldallal sem elégedett. Ennyi.
Azt szuggerálni hogy azért nyer majd a FIDESZ mert egyesek nem mennek el szavazni... hát hogy is mondjam egysíkú okfejtés. Simán lehet olyan helyzet is hogy korábban fidesz szavazó volt az illető... szóval ha most elmenne valószínűleg ismét narancsra nyomna, ha nem megy el az nettó az összefogásnak jó. A bizonytalan szavazók ha nem mennek el tömegesen szavazni az az összefogás sikertelen kampányának köszönhető nagyrészt szerintem.

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Politika

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. február 9., szerda 19:18

Pipita írta:
illgner írta:

Hitvita, R24-gyel értek egyet, nem állok egyik oldalon sem. Csak éppen veletek szemben nem veszem készpénznek sem Márki, sem Gyurcsány, sem Hadházy, sem egyik ellenzéki bohóc szavát sem. Hát persze, mindennap talál egy csomó korrupciós esetet, csak azok a fránya ügyészek nem hajlandók értékelni az igyekezetét. Amit tudunk, hogy jelenleg jól-rosszul, de működik az ország. Ha ezek átveszik a hatalmat, lesz itt olyan káosz, hogy a szavazóik fogják a legjobban megszívni, de mi legalább figyelmeztettük őket.
Ne haragudj, de ez nagyon komolytalan.

Vagy csak végtelenül cinikus. Nem tudom, melyik a rosszabb. Mindkettő a rosszabb igazából.
Annál nem létezik nagyobb cinizmus, mint a korrupció elleni harcról fantáziálni, és közben Gyurcsányt támogatni egy választáson, bármilyen formában. Én ezt a kifordított logikát nem tudom, és nem is akarom követni.

kiserik
Hozzászólások: 5836
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. február 9., szerda 19:18

Én azon gondolkodom itthon Covidosan, hogy a 12 éve regnáló hatalom és hívei miért azzal érvelnek, hogy 14-16 évvel ezelőtt a másik mit csinált? Miért nem azzal, hogy ők mit tettek ebben a 12 évben? :hmmm:

Aki pedig nem megy el szavazni, az egyértelműen a Fideszre teszi le a voksát (sőt, a Fidesz 2/3-ra). Ezzel nem azt mondom hogy ez jó vagy rossz, de ezzel mindenki így számoljon.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8464
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. február 9., szerda 19:08

Na ebben számolja ki valaki mennyi korrupció lehet :D
Pár azért megakad közte, de ami a szomorú, hogy már kb törvényesen korruptak, úgy alakítottak ki mindent, szóval ezt megfogni tényleg nehéz lesz.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 9., szerda 18:51

illgner írta:
Pipita írta:

Hát most erre mit lehet mondani a NER 12. évében? Nagyon aranyos vagy mindenesetre. :)

Dobjuk be a vagyonnyilatkozatokat is, gondolom azok is tök hitelesek és az hazudik, aki nem hisz a papírra vetett tényeknek
Hitvita, R24-gyel értek egyet, nem állok egyik oldalon sem. Csak éppen veletek szemben nem veszem készpénznek sem Márki, sem Gyurcsány, sem Hadházy, sem egyik ellenzéki bohóc szavát sem. Hát persze, mindennap talál egy csomó korrupciós esetet, csak azok a fránya ügyészek nem hajlandók értékelni az igyekezetét. Amit tudunk, hogy jelenleg jól-rosszul, de működik az ország. Ha ezek átveszik a hatalmat, lesz itt olyan káosz, hogy a szavazóik fogják a legjobban megszívni, de mi legalább figyelmeztettük őket.
Ne haragudj, de ez nagyon komolytalan.

Vagy csak végtelenül cinikus. Nem tudom, melyik a rosszabb. Mindkettő a rosszabb igazából.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. február 9., szerda 18:45

Csak annyi, hogy ne keverjük a fogalmakat. Ha bige pénzt ad, az nem lobbizás. Ha ehhez meg konkrét kapcsolható ellenszolgáltatás van, az meg korrupció.
Nem mondom, hogy nem vékony jég, de attól még valami nem lesz korrupció mert van benne pénz. Ahogy persze a korrupcióhoz sem feltétel, hogy legyen penzmozgas.

Korrupció meg nem véletlenül elterjedt, mindkét fél benne van, egyiknek sem érdeke, hogy kideruljon, nem sok kézzelfogható dolog kell hozzá, így rohadt nehéz bizonyítani.

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Politika

HozzászólásSzerző: illgner » 2022. február 9., szerda 18:40

Pipita írta:
illgner írta:

Arról majd az arra hivatott hatóságok fognak dönteni.
Hát most erre mit lehet mondani a NER 12. évében? Nagyon aranyos vagy mindenesetre. :)

Dobjuk be a vagyonnyilatkozatokat is, gondolom azok is tök hitelesek és az hazudik, aki nem hisz a papírra vetett tényeknek
Hitvita, R24-gyel értek egyet, nem állok egyik oldalon sem. Csak éppen veletek szemben nem veszem készpénznek sem Márki, sem Gyurcsány, sem Hadházy, sem egyik ellenzéki bohóc szavát sem. Hát persze, mindennap talál egy csomó korrupciós esetet, csak azok a fránya ügyészek nem hajlandók értékelni az igyekezetét. Amit tudunk, hogy jelenleg jól-rosszul, de működik az ország. Ha ezek átveszik a hatalmat, lesz itt olyan káosz, hogy a szavazóik fogják a legjobban megszívni, de mi legalább figyelmeztettük őket.

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Professore » 2022. február 9., szerda 18:31

CS0ki írta:
Professore írta:


Ok. Lobby az kvázi a korrupció szalonképes megnevezése. Pont ezért mondtam hogy reménytelen az egész úgy ahogy van.

Nem az...A lobbi teljesen szabályos. Kb fórumozás közben is azt csinálod, elmondo a véleményed, esetleg próbálod meggyőzni a többieket, hogy ők is úgy gondolják. Az rohadtul nem korrupció. Ha fizetsz valamiért, hogy úgy legyen, mert azt mondtad, az meg nem lobbi, hanem korrupció.
Persze mert a lobbysták főképp érveléssel érnek el sikereket. Ne áltassuk magunkat, se egymást. Nyilván van korrekt lobby is ezért nem azt mondtam hogy a két fogalom = , csak éppen mikor mondjuk jön egy Bige vagy Lölő vagy akárki és azt mondja gyerek adok neked x millió-t a kampányodra, akkor az bizony az én szememben burkolt korrupció. Mert nem önzetlenűl és feltételek nélkül adja. Az a politikus aki meg elfogadja ezt a támogatást az tudja milyen következményekkel fog ez járni. Gyöngyök és disznók ugyebár.
Ebben a kontextusban mondtam amit, azaz kampánytámogatások és korrupció kapcsán. Illetve erre reflexió ként:
"Persze de ez tök normális jelenség. A lobbisták adnak pénzt hogy te majd a jövőben adj valamit. ez továbbra is mindenhol így van."

Van pár év NGO-s tevékenység mögöttem tudom milyen a korrekt (?) lobbyzás mert én is csináltam mert muszáj volt..., de jobban belegondolva még az sem volt korrekt (szabályosnak ettől még szabályos azaz nem követtem el törvényszegést) teljesen, mert manipulációként is értelmezhető az is.

Persze nézhetjük rózsaszín szemüvegen át a világot...

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. február 9., szerda 18:28

reeed_ati írta:
géza írta: Ha a Fidesz nyer, nekem is ez lesz az utolso.
Elég, ha megnézitek, hogy a legutóbbi felvonulásra melyik oldalnak hogyan sikerült mozgósítania.. Hasonló arányokat várok majd a szavazáson is..
Az kb 10-90 százalékot jelentene :D Nem ez lesz. Kár abból kiindulni szerintem.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Politika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2022. február 9., szerda 18:07

géza írta: Ha a Fidesz nyer, nekem is ez lesz az utolso.
Szerintem esély sincsen másik alternatívára.
Annyival több forrás áll rendelkezésre a mozgósításra, illetve a másik lejáratására, hogy nálam az is meglepetés lenne, ha egyáltalán szoros küzdelem lenne a végére.
Elég, ha megnézitek, hogy a legutóbbi felvonulásra melyik oldalnak hogyan sikerült mozgósítania.. Hasonló arányokat várok majd a szavazáson is..

realfan
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Politika

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. február 9., szerda 18:06

Swineherd írta:
Dupla D írta: Fel lehet úgyis fogni a választást azoknak, akik nem akarnak elmenni szavazni, hogy lehet választani a fék nélküli kétharmados kormányzás, vagy a valamivel korlátoltabb feles többséges kormányzás között, mert jelenleg úgy néz ki, hogy ez lesz inkább a valós kérdés.
Nyilván nem sokan (dehogynem), de azért vagyunk néhányan úgy, hogy a balosokra akkor sem szavaznánk, hogyha Hadházy személyesen hozná elénk a korrupciómentes Magyarország történelmi térképét aranyba öntve. Mert van családi tapasztalásunk, emlékszünk rá, hogy mit csináltak, és nem kérünk belőle, meg egyéb reakciós dolgok...

A kutyák nem vehetőek komolyan, a mihazánk sem.

Mi hova szavazzunk?
így vagyok bármilyen jobboldali dologgal, köztük MZP-vel, kb a fidesz, csak kevesebb korrupcióval, köszönöm, abból nem kérek, attól csak a jobbereknek lesz jobb, nem az országnak....

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2022. február 9., szerda 18:01

Dupla D írta: Fel lehet úgyis fogni a választást azoknak, akik nem akarnak elmenni szavazni, hogy lehet választani a fék nélküli kétharmados kormányzás, vagy a valamivel korlátoltabb feles többséges kormányzás között, mert jelenleg úgy néz ki, hogy ez lesz inkább a valós kérdés.
Nyilván nem sokan (dehogynem), de azért vagyunk néhányan úgy, hogy a balosokra akkor sem szavaznánk, hogyha Hadházy személyesen hozná elénk a korrupciómentes Magyarország történelmi térképét aranyba öntve. Mert van családi tapasztalásunk, emlékszünk rá, hogy mit csináltak, és nem kérünk belőle, meg egyéb reakciós dolgok...

A kutyák nem vehetőek komolyan, a mihazánk sem.

Mi hova szavazzunk?
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. február 9., szerda 17:42

Professore írta:
kierkegaard írta:

Persze de ez tök normális jelenség. A lobbisták adnak pénzt hogy te majd a jövőben adj valamit. ez továbbra is mindenhol így van.
Volt még MZP-vel egy riport hogy mi a véleménye arról hogy lázár v akárki a haverjait ülteti be bizonyos pozikba. Mondta, hogy őt ez nem zavarja...teljesen természetes, neki is dolgozik haver/rokon x helyen benyomva

Bige lászló témában pedig két nagyon érdekes cikk van:

https://444.hu/2021/12/16/a-lazar-janos ... ent-az-ara
https://444.hu/2022/02/08/24hu-meszaros ... -laszlotol

Biztos ezt várta el a pénztől: https://444.hu/2022/02/08/marki-zay-nem ... -lorincnek

Ok. Lobby az kvázi a korrupció szalonképes megnevezése. Pont ezért mondtam hogy reménytelen az egész úgy ahogy van.

Nem az...A lobbi teljesen szabályos. Kb fórumozás közben is azt csinálod, elmondo a véleményed, esetleg próbálod meggyőzni a többieket, hogy ők is úgy gondolják. Az rohadtul nem korrupció. Ha fizetsz valamiért, hogy úgy legyen, mert azt mondtad, az meg nem lobbi, hanem korrupció.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Politika

HozzászólásSzerző: géza » 2022. február 9., szerda 17:30

Ha a Fidesz nyer, nekem is ez lesz az utolso.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 9., szerda 17:16

Amugy en tokre azonosulni tudok realistaval es azzal aki szinten nem akar szavazni. A hazai politika eljutott mar odaig, hogy teljesen hitetlen legyen es elvegye az ember kedvet/erejet hogy kovesse, szavazzon stb.

Aki elmegy szavazni annak nagyobb a hite a politikusok irant.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62852
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. február 9., szerda 16:51

h3x0r írta:
Realista24 írta:

Félreértesz. Én egyik párt oldalán sem állok, sosem álltam. Le se szarom, nem szavazok, nincs kire.
Sanyit és Bélát is pofánverem bytheway.
Teljes mertekben igazad van, mindkettot jol pofan kene verni es elzavarni oket az anyjukba. De te sem teszed meg, hanem szep csedben elsetalsz (nem messz el szavazni) masik 2 es fel millio emberrel egyutt.
Nincs érdekemben megtenni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Politika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. február 9., szerda 16:27

Barcsak ezt olvasnank a sokadik hirhamisitas miatt amit a kormanymedia tol.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: füst » 2022. február 9., szerda 16:03

Hát ez már bulvár hírnek is kevés. Na ezen a ponton érzem azt hogy nincs helyem ebben a topikban tovább. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 103 regisztrált és 0 vendég